Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1300 GS, R1400 GS, M1300 GS

Recommended Posts

  • Mr., 561 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 1 sat, MajorSoul je napisao:

Gledam gledam meni nekako lep i ja bi to terao bez problema :)

Mozda neki od sledecih motora bude bas taj :)

Evo ovde moze lepo da se pogleda

 

Meni previse lici na japance a i izgubio je to sto kolege spominju da ga se prepozna sa kilometra.
Ala sto volem svog Trophy-ja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1578 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Pa i ovaj će zasigurno biti prepoznatljiv po faru, upečatljiv je i nema takav sličan, prepoznavaće se sa kilometar.

Ono što mi se svidelo, a ne znam da ima još neko od proizvodjača je sistem spuštanja i podizanja motora. Dobra stvar za niže vozače, koliko sam razumeo doplaćivaće se za njega, na nižim brzinama i kod stajanja ceo motocikl se spusti par cm.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 358 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre sat vremena, MaxiS je napisao:

@Pirotehnicar

 

Osecam da ce R1250GSA  biti sto i Porsche 993. Poslednji pravi porše. Najcenjeniji "savremeni" porše.

Što mu dođe da će GS1150 biti,recimo, što i Porsche 930 :) .

E baš mi se dopada ovo poređenje :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1711 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 29. 9. 2023. at 0:00, srbac je napisao:

Yogibear  je već naručio, onog plavo-belog :vlajko:

Paaaa, mislim da ne... odluka bi ipak pala na zelenog, odnosno na Opciju 719 Tramuntana. :) On će verovatno biti i najskuplji zbog svoje 719 opreme. Što se samog izgleda tiče, mislim da nije loše. Novi famozni X far je definitivno ukrao šou i o njemu se više priča nego stvarima koje zaista zavređuju pažnju: novi agregat, menjač, ram, unapređeno vešanje... Kada već spomenuh far, voleo bih da je pozicioniran na "standardnom" mestu. Nisam posebno oduševljen prednjim migavcima koji su integrisani u štitnike tuku, mada primetih da je takvo rešenje dostupno uglavnom na modelu Opcija 719 Tramuntana, možda je opcija koja može da se bira? Ostale tri verzije Tripl Blek, Trofi i Lajt Vajt uglavnom poseduju klasične led migavce postavljene tamo gde ih i očekujemo. 

 

Aprila ove godne sam uzeo novog Trofija 1250 GSA o čemu sam pisao OVDE. Da li se sada kajem? Taman posla. O svemu sam dobro razmislio pre nego što sam se odlučio na taj potez. Nema sumnje da će novi 1300 GS biti još bolja - vrhunska mašina, čak i da sam zainteresovan za 1300 GS on će biti dostupan tek sledeće godine. Ono što mene interesuje je novi GSA koji će biti predstavljen septembra 2024. a dostupan za kupovinu 2025. godine... pa još da dodam i dodatnu godinu za otklanjanje potencijalnih dečjih bolesti... recimo da bih o njemu razmišljao 2026 - 2027. godine. Sa mojim novim 1250 sam do sada prešao oko 17000 km, koliko će biti na satu 2026 godine, bog sveti zna? :D Tako da nema greške, uživam sa svojim sadašnjim motociklom i sa radoznalošću iščekujem premijeru novog GSA. 

 

Ko je pratio ovu temu od početka možda se i seća mog POSTA iz jula 2022. godine napisanog na prvoj strani ove teme. Tek sada vidim i drago mi je da sam poprilično tačno preneo sve što mi je ispričao drugar koji je nove 1300 GS i GSA video još tada na prvoj fabričkoj (za javnost) zatvorenoj prezentaciji. Nema potrebe da se ponavljam, naravno, ali se još uvek sećam njegovih reči da osim novog kontroverznog X fara, novi GS i GSA (po izgledu) nemaju ništa zajedničko, kaže da su toliko različiti da kao da su ih dve različite fabrike pravile. I po gabaritu, reče da novi GSA izgleda kao stenčuga koja se odvalila od neke kamene litice. :D S obzirom na tačnost onoga što mi je tada ispričao, nema sumnje da će opis novog GSA biti takođe verodostojan, ostaje samo da sačekamo septembar sledeće godine. :)

     

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1711 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Biće garant, ako su automatski menjač najavljivali na pomenutoj prezentaciji, pa još i pričali o nekim detaljima... mora da bude, bar ja tako mislim. Možda ne na ovim prvim modelima, ali tako je to kod bavaraca, na svakih par godina dodaju nešto novo. Možda će već sledeće godine novi GSA imati i varijantu sa automatskim menjačem, za par godina će verovatno promeniti i TFT, staviće veći poput onoga na RT-u. Ne bi me iznenadilo da za nekoliko godina izbace i M1300 GS/GSA... Videćemo. :)

 

384757723_898798771613783_3913273573867166268_n.thumb.jpg.ef42c5dab21b3d14afd1288354f6c040.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 894 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Danas sam dobio info ponudu triple black sa "srednjom" opremom koja je navedena ispod, motor košta 26.175.00€.

Mislim da neće imati nikakvih problema sa prodajom bez obzira što se radi o visokoj cijeni.

Komfort paket

Paket za suvozača
El. podesivo vjetr. staklo
Središnje parkirne noge

Touring paket

Priprema za navigacijski uređaj
Kromirane ispušne grane
Sustav za centralno zaključavanje
Proširenje štitnika za ruke
Bočni nosači kofer

Dynamik paket

DSA
Pomoć pri promjeni brzina Pro
Modovi vožnje Pro
Sportske kočnice

Paket Inovacija

Glavno svjetlo Pro
Riding Assistant

Style Triple Black

Paket za suvozača
El. podesivo vjetr. staklo
Središnje parkirne noge

Vozačko sjedalo Comfort
Metalik boja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4094 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Iće to ka halva…..


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja