Jump to content

Moto Zajednica

Hrvatska 2021 – Dah detinjstva (na najlepši način)

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Tumbe prijatelju hvala ti na iskrenom putopisu, podeljenim osećanjima i slikama.

 

Pisao si više puta da je mnogo prošlo, da je možda moglo ranije ali srce te je odvuklo tamo baš onda kada je bilo spremno, i baš zato je ovaj putopis ovako emotivan.

 

Neka vas gume uvek dobro drže a motor nasmejane vrati kući :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Veoma lepo napisan putopis, sa puno lepih fotografija.

 

Još kao klinac letovao sam sa drugom decom u odmaralištu u Splitu godinama i to su bile sjajne godine druženja i odrastanja. Plivanje na "Gusaru" i "Spinutu", odlasci u grad, Dioklecijanova palata, Riva...puno godina je prošlo od tada.

 

Pre par godina, sticajem okolnosti i zahvaljujući prijateljima bio sam ponovo na jednoj turi koja je obuhvatala Knin, manastir Krka, Kistanju, Baljke, Mirlovića polje pa onda pravac Split, malo jadranske magistrale i natrag kući. Petak-nedelja varijanta a kao da sam bio 10 dana na putu jer je događaja, mesta i ljudi bilo puno, da ne kažem nabijeno. Kada smo bili u Splitu, naterao sam drugare da prođemo pored "Poljuda", da jednom malom uličicom krenemo ka tom odmaralištu, da vidim da li je na mestu, da me želja mine...i naravno da je bilo tu...kroz budžake, stazicom lagano do "Gusara", pa malo na kupanje i kaficu u obližnjem kafiću...Vratio sam se u mladost, te neke klinačke dane i đačke ture kada su musavci iz Srema odlazili u Split na more.

 

Tako da te potpuno razumem kada na ovakav način pišeš i doživljavaš nešto što je potiskivano u tebi tako dugo vremena.

 

Vratio si me u te dane i za to ti beskrajno hvala.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Milane da mi sinoc na picu nisi rekao za ovaj tvoj putopis ostao bi uskracen za jedno ljepo štivo.

Drago mi je da Vam se Pula svidjela i da cemo ja i Zoran ovaj put imati više vremena za druženje ( ne putujemo nigdje ovih dana osim u subotu ( ???? ) ali to ce i onako biti sa vama.

Vidimo se posljepodne pa idemo do Zorana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 221 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Mile je "odao naš položaj ".

:jee1::jee1:

Opet smo u Puli, i mnogo nam je lepo...

Pozdrav veliki za sve...IMG-20220628-WA0002.thumb.jpg.65f0c07bb399a8470a4d23f79cff47bb.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 221 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Pozdrav, veeelikiiii...

Hvala Vam za mišljenja, sugestije, podršku i sve što je pratilo pisanje putopisa (mog prvog)...

Nikako ne bih želeo da Vas razočaram, ali ovaj naš odlazak u Istru 2022. bio je potpuno drugačije osmišljen i sa drugačijim željama.

Kao po onoj poslovici “Čemu se Bog najslađe smeje? Čoveku sa dugoročnim planovima!”, tako i od naših planova da ovog puta u Istri bude fokus obilaska na gradićima u unutašnjosti i na samoj unutašnjosti, ostvario se samo delić.

Ukratko, naš boravak se poklopio sa najvrelijom sedmicom ovoga leta u Istri. Iako je u pitanju kraj juna, veći deo dana (a i noći) su bile takve vreline da jednostavno nije imalo svrhe kretati.

Pokušali smo jedan dan i otišli do Grožnjana I Motovuna. Međutim, to nam je maltene izašlo na nos… Vrelina (veći deo puta preko 40oC), i sve se svelo na ponešto videti, malo fotki i nimalo koncentracije niti pažnje na to mesto gde smo bili. Tako da smo ostatak odmora proveli na plaži I bukvalno se odmarali.

Stoga se i nema šta mnogo napisati o ovom putovanju u smislu obilazaka.

To ne znači da nam nije bilo lepo. Bilo je apsolutno predivno…

 

Druženje od prethodnog leta sa Zoranom i Miletom se nastavilo, ali sada prisnije, i u porodičnoj atmosferi. I to su događaji za čitav život…Dali su neki svoj pečat ovom putovanju (nama posebno bitan)…Hvala im…

 

 

Za drage kolege i drugare okačiću malo fotki što smo napravili:

 

 

Limski zaliv

 

2uv0xsf0 o

 

 

Grožnjan – parking i kolege iz Germany

 

Hg5ii6s5 o

 

Turistička “navigacija”

Nt53ta8x o

 

Makete brodova

 

Vuc4j5ee o
 

Dgx2axhm o

1x7vlk0m o

 

5jqivutj o

A na dimnjaku broda ugravirano

Ohncq2ed o

Čudo neko bila ta Jugoslavija…

Malo šetnje uličicama Grožnjana

6erqnj7t o

 

Fidigugs o

Posle kratkog osveženja kafom i nekoliko bokala vode sa ledom, uputismo se ka Motovunu.

Međutim svesni da ni u Grožnjanu nismo videli maltene ništa od ponuđenog, prošli smo pored Motovuna i u “Saharskoj verziji” pri +- 42oC vratili se u Pulu, odnosno na plažu, sa obećanjem sebi i ovim predivnim predelima i gradićima da ćemo se videti opet. Samo Bože zdravlja…….

 

 

Motovun

Fr7ue93y o

 

E sad, već sam pisao o čudotvornim mirisima i zvucima, tako da uživanje te vrste je tako posebno i vrhunsko da ne bih trošio reči…

Evo malo slički iz Medulina

Lokacija velikog auto-kampa

 

48qa86vb o

 

Ovde u kraju, smo u hladu ležali, spavali, jeli, pili...

 

 

Mgqgotih o

 

A ovde se najčešće brčkali

Itcezlng o

Napravismo ceo krug poluostrvom, pa da vidite kako izgleda, a usput se i kupali…

 

Dokmjhm3 o

Hzcqk0eb o

Iskfv1ge o

Mfa5gzou o

 

 

3yjafyv4 o

Šta reći, osim da je Bog sa posebnom inspiracijom stvarao ove krajeve…

Bilo nam je apsolutno prelepo, i ni trenutka nismo žalili zbog promene plana, štaviše…

 

 

Pozdravljamo Vas sve puno, i samo bezbedne kilometre i dobro zdravlje vam želimo…

Promenio član Tumbe
  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Moram da nađem sliku Motovuna, čini mi se da smo sa istog mesta slikali, ima kao neko proširenje pored puta ili skretanje.
Uglavnom, bila je polovina septembra, oko 8h ujutru, sve okolo je bila magla u dolini, samo je grad onako iznad magle stajao.

P. S.
Nisu te vodili da vidiš najveću rupu u Istri

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
26 minutes ago, Krmco said:



P. S.
Nisu te vodili da vidiš najveću rupu u Istri

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Pobogu covece , covek putuje sa suprugom.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 221 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Hvala puno što ste uz nas bili, a i sada sa sugestijama i predlozima.

Jednostavno, ovog puta bilo ovako,sledeći put "novo kolo, nova sreća".

Daj Bože, možda bude i ovog leta...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Jos kao klinac, ljetovanje je bilo obavezno u dalmaciji. Blizu, lijepo, dobro. Sada sam malo stariji, gazim 39-tu, vidjeh mora, plaza, gradova.. ali, TAJ miris nisam nigje do sada osjetio. Hvala od srca na ovom putopisu! Planiram da iduce godine vozim "balkan tour" sa svojim drugovima iz njemacke, da vide odakle sam i sta imamo za ponuditi. Ovaj putpis ma je vratio u neke prosle dane, pune srece, mirisa i zvukova.. najezio sam se ne znam ni sam koliko puta, a emocije divljaju u meni. Zelja za dolaskom na jadran, motorm, raste u meni od kada znam sta je motor i gdje je jadran. Sa velikim uzivanjem sam procitao ovaj putopis! I da, ljudi su divni, Vi i vasa supruga se cinite kao izuzetno simpaticni ljudi! Vjerujem da odnos ljudi premaa vama je dobrano takav jer ste i vi sami tako dobri ljudi. 

 

Zelim vam jos puno lijepih trenutaka i sigurne ceste! Jos jedom, veliko hvala za slike i tekst iz duse!!

 

Lijep pozdrav od sarajlije iz dalekog Hamburga!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

putovanje motorom i odmor u odabranim destinacijama za vrjeme ljeta nije više ono od prije nekoliko godina , mada je i tada bilo toplo i vruce. ovih par zadnjih ljeta i ovo je za izbjegavati što se tice vožnje motorom i boravcima na odredištima. u buduce definitivno treba poceti putovati krajem Marta pa u Aprilu i do pola Maja. ovo do pola Maja je upitno vec za drugu (2023 ) godinu jer kako temperature rastu i kakva su predviđanja u Maju 2023. bice pretoplo.

nisu ni putovanja u više predjele ( neki dio kontinenta ili unutrašnjosti ) pošteđena vrucina pa kako stvari stoje ostaje nam za ugodna putovanja 2 do 4 mjeseca. naravno ovisno o tome gdje tko živi i to je promjenljivo.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 221 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Stigao sam kući. 

Hvala Bogu, zdravi i čitavi, motorin i ja.:sampion:

Sve skupa pet dana i 2186km...

Samo malo odmora i biće izveštaj...

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 221 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Pozdrav drugariii.

Napisah gore "spletom čudnih okolnosti", ali i nisu toliko čudne ako se uzme u obzir da se radi o Jadranci i o HR primorju...

Ja sam postao jedan od "onih navučenih"!!! I imam 1ooox1 keca u rukavu da svaki put opravdam i obrazložim vožnju u te krajeve. Ne Vama, već sebi, što je i presudno.

Ali idemo lagano.

Ovaj put se trebao desiti od 17.10. međutim pošto planovi postoje da bi mogli biti menjani krenuo sam 26.10.

Da ne razvodnjavam priču, ali ovo je (sa zdravstvenog aspekta) bila teška godina u kući. Iz tog razloga sam i krenuo sam na ovaj put. Moj nerazdvojni saputnik (kako u životu, tako i na vožnjama) Marijana je ostala kući i rehabilituje se od operacije na nozi.

No svakako da je njena uloga bila velika u mojim planovima, pomeranjima, i donošenju odluke...

U ponedeljak 24. uz sve obaveze sam i promenio ulje  i filter u Delti. Prešao sam već bio oko 9.000km i nisam hteo da razmišljam o servisu usput, a i bolo mi oči da kada god dam kontakt upali se upozorenje za servis. Ostalo je sve tip top.

Pa da i krenemo...

Motorin moj :BMW2:, je kao i obično spreman dan uoči puta. Opran, natankovan, koferi na mestu. samo da se ujutro obučem i krenem.

 

Osmp6pk3 o

 

Jutro 26. sunčano, ali zubato 12o – 13o C. Ali to ne remeti ništa. Oblačim se toplo i krećem. Inače sam spreman za sve opcije temperature. Pošto je Marijanin kofer upražnjen, u njega sam trpao sve i svašta od garderobe (potpuno bez potrebe).

 

Nastaviće se...

Zaboravih da imam zakazan tehnički za motor u 15h. Bem ti bu...u. :grr:

 

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 221 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

E, pošto je motor registrovan može se nastaviti pisanje.

I da, za razliku od prošle godine, nikakvih niti pitanja niti podpitanja na tehničkom. Od ulaska do izlaska iz agencije, sa novom nalepnicom, prođe nekih 30-ak minuta.

 

26.10.2022.

Gužva prema Valjevu uobičajena, ali vožnja ide glatko, bez iznenadnih akcija ranih višetočkaša različitih gabarita (znate ono, vozite 40-50km/h a neko vas cimne, preseče itd).

Čim prođoh VA i krenuh prema Osečini splasnu i gužva te je bilo za tili čas stići do Ljubovije.

Tu sam prvi put naleteo na maglu, doduše ne previše gustu, ali vrati temperaturu  na 10ak stepeni.

Ulazak u Bosnu i cepam deonicu Vlasenica – Kladanj – Olovo – Sarajevo.

Magla se diže odmah posle Rogatice a i temperatura. Jedino je bilo vlažnih mesta na asfaltu, iza brda gde ne dopire Sunce, ali vozim oprezno i bez žurbe, tako da mi je dobar ritam. Bez cimanja, kočenja, klizuckanja i sl.

Da ne opisujem ono što je velikoj većini poznato.

Za mene počinju „novosti“ kada sam se odvojio u Jablanici desno. Pre toga se natankirah, da znam da opušteno stižem do Splita (navika da čim spusti na pola, stajem i točim do vrha).

Malo sam bio iznenađen uskim putem i bez obzira na Google maps, stadoh da pitam jednog momka (koji vozi kombi kurirske službe), kako izgleda put dalje.

Reče mi da je do Splita bolji put da se ide preko Mostara i da je 30-ak km dalje nego preko Tomislavgrada i Trilja. Ali i da je ova druga opcija mnogo manja gužva i lepša priroda.

Tu je bio mali rebus za mene, ali prevagnu izazov. Nigde ne žurim, u Mostaru sam bio, već prolazio tim putem, ZNAČI idemo drugim putem.

Nekih +-25 km beše lošijeg puta, ali bez rupa, kolotraga, nabora te uz vožnju 40-50 je sasvim OK.

 

Mislim da su pejzaži koji su pred očima sve vreme, vredni ovog truda…

 

Ch0v7keo o

 

Nakon uspona dolazim na visoravan i park Blidinje.

Lepo i zanimljivo, za mene pomalo i neočekivani predeli. Ne znam ni šta sam očekivao ali svakako sam bio nešto zbunjen…

 

Krqvyuz6 o

 

Ubrzo stigoh i do jezera Blidinje i tu ugasih motor. Osim tankiranja i granice, ovo je faktički prvo stajanje da se protegnem malo. A i raskomotim od tople odeće.

Sunce greje, temp. 19o, vetra nema, ma milina…I onda se setim sa NETa slika Blidinjskog jezera po kome zimi voze kolima i terencima, pa raznorazne životinjske vrste sa kojima se ne preporučuje lični kontakt itd itd. Ma ko bi rekao iz ove perspektive??? Šta ti je priroda, i čovek koji hoće to da menja??!!

 

O9mpmcab o

 

Nastavak puta do Splita je bio miran i opušten. Toliko opušten da uopšte nisam registrovao Buško jezero???  :zbunjen:   Kako, nemam pojma? Kao da nisam prošao tuda, rupa u memoriji…  :lud:

 

Ruta je izgledala ovako

 

A5it75mr o

 

Tako se dokotrljah i do Splita.

Doduše oko 16.30 u Splitu u jednoj od najprometnijih ulica izgleda kao i prelazak sa Novobeogradske strane ka starom delu grada u isto to vreme.

No uopšte, niti sam bio uzbuđen niti mi je gužva smetala. Nigde ne žurim, put prošao fantasično, šta ima sad da dramim i da mi nešto smeta.

Stižem u smeštaj bez problema.

Vlasnik Damir se pojavio istog trena i pomogao mi oko kofera, jer sam na spratu smešten.

Privatan smeštaj (kuća), sa natkrivenim mestom za parkiranje unutar dvorišta, ograđeno metalnom ogradom i kapijom koja se zaključava. Malo više od 1km od Rive, pešice. Pozicija vrhunska.

Brzinski se raspremam i javljam Željanu, zabava može da počne.

Za neki minut se čuje CRF kako prede i strčavam da krenemo u izlazak.

Neću previše pisati, nešto sam već opisao ranije a mislim da će slike mnogo više reći…

Inače Željan je aktivni član BJB-a i nickname je @Zog.

 

Kauw3vnp o

 

Prvo kafica i razgovor, a onda do Rive i protezanje nogu u prelepom ambijentu…

 

Ooxlmcn5 o

 

Niko nije imun na „sektu“, samo je pitanje ko želi da prizna…:P

 

2gdd8y1g o

 

Veče kao iz bajke, toplo vedro, da čovek ne pomisli da je kraj oktobra…

 

Xugsslpc o

 

Rpukpms6 o

 

Qevmfpu8 o

 

Prošle godine Voćnom trgu nismo uspeli ni da priđemo od gužve. Sada opušteno…


8cf9y0qq o

 

Peristil nikako zaobići, sve kad bih i hteo…

 

Becjtkvq o

 

Pa kroz Dioklecijanove podrume, ali u ovom slučaju poslužiše kao prečica do parkinga i motora…

 

O5nbhouq o

 

A na parkingu, povratak u 80-e i podsećanje na mladost…

 

Agaya3o4 o

 

Agvahdo3 o

Neko se baš dobro trudio. Ili da ga očuva ili restaurira. Svejedno, fantastično stanje.

 

Od celokupnog dana, lepo se i ogladnelo tako da u restoranu „Velo Misto“, u luci, provedosmo ostatak večeri.

 

Yis8ripj o

 

Priči nikad kraja i vremena nikada dovoljno.

Uz srdačan pozdrav, raziđosmo se. Dok Željana sutra čeka novi radni dan, mene čeka mnogo „slađa muka“. Par stotina kilometara na Jadranci. Do Pule…

Još jednom se (ovako javno) zahvaljujem Željo, za sve!!!

(Drugari, mislio sam da napišem par rečenica i okačim par slika. Međutim razvukoh malo. Ako preteram opominjite).

 

Nastaviće se…

Promenio član Tumbe
  • Sviđa mi se 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja