Jump to content

Moto Zajednica

Teška saobraćajna nesreća kod Velikog Gradišta

Recommended Posts

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Osamnaestogodišnji mladić poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na putu Požarevac – Veliko Gradište.

Do nesreće je došlo kada je automobil marke „BMW“, za čijim je volanom bio dvadesetogodišnji mladić, prešao na suprotnu stranu kolovoza i sudario se s mopedom.

Osamnaestogodišnji mladić preminuo je na licu mesta od zadobijenih povreda.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Velikom Gradištu uhapsili su M. S. (2002) iz okoline ovog mesta, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja.

Po nalogu tužioca osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Višem javnom tužilaštvu u Požarevcu.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Strasno.....

Mladicu , Neka su ti siroki Nebeski putevi , Saucesce porodici i prijateljima ....

A za vozaca auto ........ ne znam sta reci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Tuga 

Procitah 1.02 promila, nocu oko 1-2 sata, probna dozvola I BMW. Stvarno ,salu na stranu ta Marka vozila je za F dijagnozu.

 

 

 

Promenio član vex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Nazalost izgubljen zivot mladica. Vozac automobila je za svaku osudu ali je i svoj zivot upropastio. Oba mladica s probnom dozvolom ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1559 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 15 sati, Bratislav 1973 je napisao:

Vozac automobila je za svaku osudu ali je i svoj zivot upropastio.

 

Ja bih voleo da si u pravu.

Ali, 20 godina (probna dozvola), BMW, noć - i bez promila to pokazuje na opuštenu bahatost, i da ga bole ona stvar za zakon.

Još dodaš da je prešao na suprotnu stranu - verovatno prevelika brzina, i eto...

Taj će zajedno sa tatom koji mu je kupio BMW-a, da traži nađe načina da sve prođe u najgorem slučaju sa nanogicom, i za koju godinu se neće ni sećati ovoga.

 

A drugu porodicu zavio u crno.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 54 minuta, zaludan je napisao:

 

Ja bih voleo da si u pravu.

Ali, 20 godina (probna dozvola), BMW, noć - i bez promila to pokazuje na opuštenu bahatost, i da ga bole ona stvar za zakon.

Još dodaš da je prešao na suprotnu stranu - verovatno prevelika brzina, i eto...

Taj će zajedno sa tatom koji mu je kupio BMW-a, da traži nađe načina da sve prođe u najgorem slučaju sa nanogicom, i za koju godinu se neće ni sećati ovoga.

 

A drugu porodicu zavio u crno.

Tragedija je u tome što takvi uglavnom nemaju ni grižu savesti niti saosećanje prema onima koje su unesrećili

Dečko koji je prošle godine u Nišu izleteo (prvo na travnjak, a zatim i na trotoar) i ubio čoveka i dete (dete odleteo preko ograde visoke 2,5 metara), 'ladno na sudu izjavi da se ne oseća krivim?! 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Savesti bez :

vozaci,

dileri 

sverceri 

majstori 

.................. 

(cast izuzecima)

pa sad sve to oduzmi od 7-8 miliona,i to je samo Srbija.E takav je svet u kom zivimo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 48 minuta, ivica744 je napisao:

Savesti bez :

vozaci,

dileri 

sverceri 

majstori 

.................. 

(cast izuzecima)

pa sad sve to oduzmi od 7-8 miliona,i to je samo Srbija.E takav je svet u kom zivimo

 

Advokati, političari, lekari (ogroman procenat). 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Кажу списи да је трећина Србије одговарала за неко кривично дело. 

Рачунај да има доста деце до 16 година која тек треба да се докажу на том пољу, онда ти отприлике сваки други одрастао човек има досије. Е, такав је свет у коме живимо. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 7 sati, zaludan je napisao:

 

Ja bih voleo da si u pravu.

Ali, 20 godina (probna dozvola), BMW, noć - i bez promila to pokazuje na opuštenu bahatost, i da ga bole ona stvar za zakon.

Još dodaš da je prešao na suprotnu stranu - verovatno prevelika brzina, i eto...

Taj će zajedno sa tatom koji mu je kupio BMW-a, da traži nađe načina da sve prođe u najgorem slučaju sa nanogicom, i za koju godinu se neće ni sećati ovoga.

 

A drugu porodicu zavio u crno.

Mislim da nije svejedno kad saznas da si nekog ubio, mozda nije toliko svestan sad ali ce mu to biti celog zivota u glavi. Nazalost izgubili smo jedan mlad zivot, ne mogu zamisliti kako je roditeljima i familiji ubijenog momka. Mozemo samo nagadjati kakve su osobe roditelji vozaca BMW-a i samog vozaca i ne mozemo osudjivati unapred.  Ni nama nije svejedno nebitno koliko godina imali 20,30,40,50  kada naletimo na psa ili zeca ili lisicu ili pticu kolima i oduzmemo im zivot. Nazalost i mladic (17-18 god) koji je vozio motor  je vrv s probnom dozvolom bio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
Pre 12 sati, Zuba87 je napisao:

Кажу списи да је трећина Србије одговарала за неко кривично дело. 

Рачунај да има доста деце до 16 година која тек треба да се докажу на том пољу, онда ти отприлике сваки други одрастао човек има досије. Е, такав је свет у коме живимо. 

Ja sam odgovarao za krivično delo. Da li misliš da sam loš čovek, iako ne znaš okolnosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Nije rekao da si loš čovek, tj nije rekao da "svako ko ima dosije je loš čovek". Ali ukazuje na moguću ozbiljnost, ne dobija se krivična osuda za bilo šta (ne ulazim koje su okolnosti u tvom slučaju, pričam uopšteno).

edit: da ne ispadne da sam drveni advokat.. Kao neko ko je mogao da ima dosije zamalo jer smo se posle saobraćajke koju nisam izazvao javio na VMA, policajcu bilo lakše meni da napakuje, uopšte se nisam našao prozvanim u Zubinom postu. Možda je "nije rekao" je malo jako, govorim u njegovo ime, što nemam pravo. Bolje "mislim da kolega nije imao nameru da kaže da....". Eto, moja perspektiva
 

Promenio član nafetS
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Као што у затвору има невиних, тако и кривичну одговорност сносе и невини и криви за неке безазлене ствари, али проценат људи који имају досије је огроман.

 

Што само по себи имплицира да је и огроман број људи који су учинили неке јако лоше ствари у животу. 

 

И то нимало није наивна ствар и не треба олако схватати. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Gledaj, to što neko ima krivični dosije ne mora nužno da znači da je nešto teško uradio. Ako se ne varam nekad možeš da imaš i krivičnu ako npr. poseduješ firmu i nahvatale te inspekcija zbog neke gluposti i platiš kaznu na sudu i ako pređe neki iznos, nekad ode i u krivično.


Krivično možeš da imaš i ako si se nekad potukao sa nekim kao mladić. Tako da ne mora da znači da je svaka krivična prijava neko teško delo tipa protiv bezbednosti saobraćaja, da si ubio nekog, itd.

 

Znam ljude koji imaju krivični dosije zbog neke gluposti, a nikad nikog nisu ugrozili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 19 minuta, Jovan Ristic je napisao:

 

Znam ljude koji imaju krivični dosije zbog neke gluposti, a nikad nikog nisu ugrozili.

Eh ... nije problem u onima sto imaju krivični dosije a nikad nisu nikog ugrozili.

 

Problem je u onima što nemaju krivični dosije a svakog dana ugrozavaju ostale ucesnike u saobraćaju i životu.

 

Takvi su u većini.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 7 minuta, travelman je napisao:

Problem je u onima što nemaju krivični dosije a svakog dana ugrozavaju ostale ucesnike u saobraćaju i životu.

Sa tim se apsolutno slažem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Јоване, оно што си ти у опсежном коментару хтео да кажеш, исто сам и сам рекао управо овим делом реченице:

 

Pre 2 sati, Zuba87 je napisao:

 и криви за неке безазлене ствари,

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
On 13.3.2022. at 22:58, Bratislav 1973 je napisao:

Nazalost izgubljen zivot mladica. Vozac automobila je za svaku osudu ali je i svoj zivot upropastio. Oba mladica s probnom dozvolom ? 

Komsijin sin iz Vinaca gde imam vikendicu poznaje pokojnog mladica i vozaca BMWa. Do skoro je momak iz bmwa bio u auto skoli,on nije siguran da je polozio. Nastradali mladic je takodje imao probnu.

Taj deo Srbije ,sa jako puno gastarbajtera,bahatih,bogatih,pijanih...veoma je opasan za voznju. Dva sela odatle je mene i zenu isekla teta sa pasatom,motor totalna steta,moje koske sa lomovima. Bogu dragom hvala,glava je na ramenima i idemo dalje. 

Vrlo retko tamo idem motorom,a kolima svaki vikend. I svaki put makar jedna situacija sa bahatim vozacem u besnom automobilu.

Neka je laka zemlja momku koji je takodje krsio, zakon vozeci skuter nocu,po mrazu,sa probnom dozvom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 4 sati, zemunac72 je napisao:

Komsijin sin iz Vinaca gde imam vikendicu poznaje pokojnog mladica i vozaca BMWa. Do skoro je momak iz bmwa bio u auto skoli,on nije siguran da je polozio. Nastradali mladic je takodje imao probnu.

Taj deo Srbije ,sa jako puno gastarbajtera,bahatih,bogatih,pijanih...veoma je opasan za voznju. Dva sela odatle je mene i zenu isekla teta sa pasatom,motor totalna steta,moje koske sa lomovima. Bogu dragom hvala,glava je na ramenima i idemo dalje. 

Vrlo retko tamo idem motorom,a kolima svaki vikend. I svaki put makar jedna situacija sa bahatim vozacem u besnom automobilu.

Neka je laka zemlja momku koji je takodje krsio, zakon vozeci skuter nocu,po mrazu,sa probnom dozvom.

Poznat mi je Branicevski kraj i taj put gde se desila nesreca. Voleo bih i zelim da verujem da ce se sto manje ovakvih stvari desavati. Ovog puta su dva mladica ucestvovala, jedan neodgovoran. Desava se i starijim iskusnima takodje a verujem da ima i nas motorista koji vozimo kola i sedamo za volan kad popijemo a neki sedaju i na motor kad popiju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja