Jump to content

Moto Zajednica

obilaznica Dobanovci Batajnica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Isto tako, \genijalci na auro putu stave trougao na 5 metara od vozila na auto putu, jer ih mrzi da pesace da postave dalje, a minimum zakonski je 100m, al bar na 50m stavi. Pa cak i na magistrali ne secam se da sam video ikog da stavi na vise od 10m. I onda kukaju pokupio ga neko dok je stajao u kvaru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
4 hours ago, Alexa90 said:

Sad ćete svi da me napušite, ali mene zanima kojom brzinom se kretao bmw…

Motor je uvek bezbedniji ispred nego iza većih vozila, bez obzira na brzinu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Isto je problem sa trouglom što i kad ga staviš propisno, na 100-120-150m, neki idiot ga pokupi, i onda generalno ostaješ neobeležen.
Nisam do sad udario trougao koji neko postavi, ali kontam kad bih ga nekim slučajem udario, stao bih i postavio svoj, srećan jer umesto trougla je mogao biti auto.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bil u ovoj situaciji trougao ista promjenio i da je bio? Sve se iznenada desilo, poklopi se par losih stvari u istom trenutku i eto neizbjezne nesrece.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Sve je sada nagađanje šta je bilo i kako je bilo. Da li je kamion stvarno kočio ili nije. Da li su vozili brzo ili nisu.

Sudbina je to da se sve desilo tako kako se desilo. Na sreću bog nije rekao da je juče bio njihov dan za stradanje. Momak koji je vozio sigurno zna da li je negde pogrešio i to svakako u životu više neće raditi. 

Jako su mladi, deca, samo da se oporave bez posledica.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 17 minuta, boki.64 je napisao:

Ja sad ne znam, da li je trougao obavezan na auto-putu sa zaustavnom trakom? :neznam:

Ne da je obavezan, ja da mogu rodio bih još 3 komada da stavim kad stanem. A obavezan je.
Noću mi pukla guma na autoputu, sva 4 i zadnja maglenka, nek svetli oči da izbije, šta je sigurno, sigurno je

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
pre 5 minuta, nafetS je napisao:

Ne da je obavezan, ja da mogu rodio bih još 3 komada da stavim kad stanem. A obavezan je.
Noću mi pukla guma na autoputu, sva 4 i zadnja maglenka, nek svetli oči da izbije, šta je sigurno, sigurno je

Znam, ja sam u takvoj situaciji jednom potpuno sišao pored na bankinu, srećom moglo je. Zajebi, čuo sam i previše primera da su tako ljudi izginuli. Nego pitam, nešto se ne sećam da sam viđao da postavljaju trouglove kada stanu u zaustavnu traku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima,

 

Evo malo vise detalja i odovora na vasa pitanja:

 

Motor je isao max 110km/h, to se vidi na app koja je povezana sa motorom. Prilikom udara brzina je bila izmedju 80 i 100 jer se kocilo zbog kamiona. 

 

Naglo kocenje kamiona je prouzrokovao pikap koji je bio zaustavljen u desnoj traci zbog lampice koja mu je signal da je neka greska u kompu. Stao je neobelezen i preblizu srednje trake da to proveri. Kada je kamion zakocio da ga ne udari, motor su naglo skrenuli u desnu stranu jer je to bila jedina opcija u tom trenutku. Na zalost ishod znate. Udarac je bio jak, vozac i suvozac su preleteli. spasila ih je dobra oprema i velik motor. Motor se prepolovio i zapalio.

 

Vozacu je polomljena karlica, obe ruke i naprsla butna kost. Suvozac je polomio ruku, zube i imao potres mozga. On je pusten kuci dok je vozac zadrzan na daljem ispitivanju i lecenju. Za sada se ne planira nikakva operacija. 

 

Misljenja su razlicita ali po ljudima strucnih iz te oblasti nije krivica motora. 

 

Ps: ne znam kako mi se pojavio ovaj nick sa kog pisem

 

Pozdrav

Dejan

Promenio član aprilia atlantic 250 S
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

 Svi sada znamo sta je trebalo...

Mnogo komentara poput kojom brzinom je vozio? koliko odstojanje je drzao? Zasto je bezao u desnu traku?...

 Svi znamo, bar mislim da svi znamo, da ne mora brzina biti presudna u takvim sitiacijama. Kada nas iznenadi naglo usporavanje a pogotovo kocenje na autoputu samo nas sreca moze izvuci.  

 Jedna sekunda, jedan pogled sa strane, nezgodno pozicioniran motor u toj sekundi i eto nesrece. Da li ste ikada razmisljali kada se lako izvucete iz neke opasne situacije sta bi bilo da vam je motor bio za jedan stepen u desno ili levo, da ste u tom trenutku dali gas da malo ubrzate umesto da ste vozili ravno, da ste sklonili jednu ruku iz bilo kog razloga?

 Da se to desilo na dvosmernom putu sa raskrsnicama i ogranicenjem 50 definitivno bi to pripisao previse slobodnoj, neopreznoj ili prebrzoj voznji. 

  Nadam se da ce momci brzo to pregurati bez nekih  ozbiljnih zdravstvenih  posledica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sreca je da su momci imali dobru opremu koja im je verovatno spasila zivot.

Retkost je danas videti decu na motoru koja voze u opremi.

Brz oporavak zelim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Realno prilikom naglog kocenja ispred i ja bih na motoru najvjerovatnije odabrao da izletim na neku stranu jer bi me onaj iza sigurno losije uocio da kocim, pa bi me mogao sabiti sve s motorom uz kamion.
Nerijetko o tome razmisljam kada se po nekada nadjem izmedju kamiona sa autom, mada se maksimalno trudim da sto prije izadjem iz tog sendvica.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

To je instiktivno, mozes ranije razmisljati o tome ali u tom trenutku je refleks

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Pored svih problema sa kojima se susrećemo,najveća stvar,ali i opterećenje za sve vozače motora što moramo stalno biti na oprezu,i moramo biti spremni na predviđanje postupaka ostalih učesnika.Samo tako možemo sebe sačuvati.Momci su na žalost neke stvari naučili na vrlo težak način.Želim brzi oporavak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




Motor je isao max 110km/h, to se vidi na app koja je povezana sa motorom. Prilikom udara brzina je bila izmedju 80 i 100 jer se kocilo zbog kamiona. 


Prvi put čujem da je neko ostao živ pri ovoj brzini sudara na motoru. Pojas u autu funkcioniše do 60kmh, a ne lična oprema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Momcima brz i potpun oporavak. A školu su nažalost naučili na teži način. Ništa na slepo, Marfi čeka iza ćoška. Svako je bio u sličnoj situaciji, verujem. Samo nisu imali sreće.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 6 minuta, X8 Vračar je napisao:


 

 


Prvi put čujem da je neko ostao živ pri ovoj brzini sudara na motoru. Pojas u autu funkcioniše do 60kmh, a ne lična oprema.

 

Isto razmisljam. Mislim da je brzina prilikom udarca bila dosta manja. Motor se jeste raspao,ali Caddy nije strasno havarisan. Spasilo ih je preletanje preko pikapa. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Da preciziram: verovatno su bili na solidnoj distanci prilikom kočenja kamiona ali nije mogao da oceni da je kamion potpuno stao dok nije prišao preblizu da bi se i sam potpuno zaustavio. Verovatno je nekoliko sekundi nedostajalo da i motor potpuno stane. Čak ne osuđujem brzinu na obilaznici niti ako je krenuo u preticanje kamiona.
Međutim, ako kamion staje pored pickupa i blokiraju 2 trake na taj način onda ne može motociklista biti kriv jer 2 profi vozača blokiraju kompletan smer na obilaznici. Ovde se ograđujem jer nisam prošao tom obilaznicom od prošlog leta i ne znam kako tačno izgleda sada, a stalno menjaju. To neprekidno gradilište 10 godina poziva na oprez sa svoje strane i ukazuje na to da bezbednost saobraćaja ne interesuje upravljača puta...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Ajde kao da nikad niste bili klinci, svi smo mi prosli školu neko na laksi a neko na tezi način...

Posle 3 pada sa motora sam vise prestao brojati padove, i gluposti koje sam pravio kao klinac a toliko me puta Bog pogledao. 

Hvala Bogu pogledao ih i spasio u situaciji,  a mislim da  je oprema i mrcina od GS.a spasila koliko toliko ...

Samo nek ozdrave i bez zdrastvenih posledica, nadam se da je lekcija naučena kupiće se drugi motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Juče kasno sam čuo za ovaj udes i saznao o kome se radi. Video sam neke fotografije i čuo delimičnu priču i dugo u noć nisam mogao da zaspim od prizora. Rasuta polomljena plastika po putu, otkinut prednji točak, motor gori, vozač na kolenima preživljava teške trenutke. Par ljudi pored vozača (ne znaju šta bi da učine, osim što su pozvali hitnu pomoć), neko fotografiše, neko pokušava da ugasi vatru, suvozač se ne vidi. (?)  Dok gledam fotografije shvatam da je to nešto što se već desilo i da mogu samo da gledam, a istovremeno želim da sam tamo i da bar, ako ne mogu ništa drugo, kolegu držim za ruku, što kaže naš dobri Bruno. Uzgred mi se provlači misao – nema baš mogo GS-ova kod nas... neko je koga poznajem. (?)

 

Drgari, sasvim je uredu da se svako od nas pita o bilo čemu u ovom dogadjaju (pa čak i ako to u momentu deluje grubo). O brzini kretanja, o odstojanju, o trokutu upozorenja u zaustavnoj traci... Ma o bilo čemu što će nam pomoći da sagledamo situaciju i na kraju sami sebi nadjemo odgovor na pitanje koliko smo bezbedni. Odnosno suprotno, koliko nismo.

 

Tokom celog dana moj mozak svojevoljno pokušava da rekonstruiše situaciju samo zbog pitanja: Da li je sve moglo da prodje bar malo lakše, ili čak bez bilo kakvog kontakta? Odgovor je: NE. Nije moglo biti drugačije, osim da Uroš nije bio tu i u tom trenutku. Ja sam zamislio da ja vozim umesto Uroša i uzeo u obzir sve do sada poznato.

 

Dakle:

 

Lep je zimski dan, 15-ak stepeni. Auto-put je suv, vozim izmedju 100-110km/h desnom saobraćajnom trakom. U zakonskim sam okvirima (15% ispod maksimalne dozvoljene), a na takvom motoru se osećam više nego bezbedno, takoreći – ne žurim se nigde. Sustižem lagano kamion koji po svim pravilima ide stabilno i maksimalono 90km/h. U nekom trenuku tražim prostor da se prestrojim u levu traku kako bih ga pretekao, ali ne uspevam. Ima vozila u levoj traci i ona se kreću brzinom od 130km/h. Pokušavam još jednom da pogledam u levi retrovizor, ali tada kamion naglo koči. Kočim i ja, ali shvatam da ću ga sustići. U levoj traci ima bržih vozila i jedina mogućnost da izbegnem sudar mi je da izmanevrišem u desnu – zaustavnu traku. To i činim. Tada sam video auto... i onda se više ničega ne sećam. Ležao sam i bolelo me je...

 

Po priči drugih učesnika, automobil koji se kretao ispred kamiona je u tom momentu imao kvar (ne znamo tačno koji) i prilikom sklanjanja u zaustavnu traku ipak primorao vozača kamiona da koči. Ali za Uroša je presudno da on o teme nema saznaja i zaustavnu traku doživljava i koristi kao spas iz situacije u kojoj se iznenada našao.

 

 

Izvinjavam se svima ako sam bio opširan. U principu, sada mi je malčice lakše, kao da sam se ispričao sa vama.

   

Naravno, Urošu i njegovom drugaru želim uspešan oporavak bez posledica, a svima nama neka je Bog u pomoći! 

 

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
7 hours ago, BusMan said:

Pokušavam još jednom da pogledam u levi retrovizor, ali tada kamion naglo koči. Kočim i ja, ali shvatam da ću ga sustići. U levoj traci ima bržih vozila i jedina mogućnost da izbegnem sudar mi je da izmanevrišem u desnu – zaustavnu traku. To i činim. Tada sam video auto

99 posto da je ovako i bilo,isto mi prolazi kroz glavu.Iz nekog iskustva tvrdim da u glavnom nikad ne postoji samo jedan uzrok nezgode.U glavnom se tu sastavi par stvari u isto vreme, kao i u ovom slucaju.Momcima brz oporavak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Koliki debil moraš da budeš da na brzoj saobraćajnici ne skloniš vozilo sa puta u potpunosti, već primoravaš druga vozila da koče i obilaze te. Za ovaj udes je, sem motocikliste, dobrano odgovoran i vozač pickup-a.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja