Jump to content

Moto Zajednica

obilaznica Dobanovci Batajnica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5765 postova
pre 20 minuta, milomir22 je napisao:

Koliki debil moraš da budeš da na brzoj saobraćajnici ne skloniš vozilo sa puta u potpunosti, već primoravaš druga vozila da koče i obilaze te. Za ovaj udes je, sem motocikliste, dobrano odgovoran i vozač pickup-a.

Tacno onoliki debil koliko je vecina vozaca u Srbiji. Ako ne gresim procitao sam da mu se upalila check engine lampica i on odlucio da njegov vredni pick up vise vredi i od svog i od tudjih zivota. Kad ljudi ugledaju rupu ispred sebe vecina pribegava top gun manevru i sta mislis koliko njih u tom momentu pogleda da li ih neko obilazi, ne pogledaju ni da li u susret ide neko a pogotovo ne retrovizor.

 

Ja u tim slucajevima prikocim koliko mogu i kroz rupu i uvek ide pitanje saputnika sto nisi izbegao mogao si, kada kazem jel treba zbog gume, tocka ili nekog glupog dela da ubijem sebe, tebe i jos nekog onda kao pa nisam tako razmisljao.

 

Jebalo nas par stotina eur za potencijalnu popravku 

 

Sirotinja je stanje duha

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Odmah da se ogradim, ne znamo šta se tačno desilo (đavo je u detaljima), niti je poenta da nekog okrivljujem ili branim, samo eto, diskusije radi da dam još jedan scenario. Drugar je na golfu 5 imao neki problem (turbina, neki ventil, ne znam tačno), pun gas na autoputu, odjednom kao da je nabo kočnicu do kraja.

Sad, pikap i iza kamion. Dešava se taj neki problem sa motorom pikapa, pikap naglo usporava, sklanja se desno i staje, kamion mora da uspori i dešava se šta se desilo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako je, može se desiti kvar na automobilu gde će vozilo naglo gubiti brzinu.

Vozac iza (kamion) ako ne prati situaciju, kasno će primetiti šta se dešava ispred jer stopaljke nisu uključene a vozilo usporava. Brzo stiže pikap, levo ne moze jer ima vozila tako da mu preostaje puna kočnica.... u tom trenutku nailaze mladjani momci.

 

Moram napomenuti jednu činjenicu da vozači kamiona, autobusa i te kako znaju da se nabiju u dupe automobilu ispred na autoputu u srednjoj traci ne bi li mu "rekli" da ubrza. Ovaj scenario sam video milion puta do sada.

 

Neću grešiti dušu, mozda je bas takav scenario bio (premalo odstojanje), s'tim da vozac kamiona nije slutio da pikap ispred ima problem sa vozilom.

Misljenja sam da je vozac kamiona najviše doprineo da dodje do nesreće. Morao je bolje pratiti situaciju, držati odstojanje, kočiti blagovremeno.

 

Momci su mladi, neiskustvo nije znalo da prepozna mogucu opasnost, nasli se u nebranom grzdju.

Velika je sreća sto su živi, pogledao ih je neko odozgo, brz oporavak im želim pored svih muka koje ih čekaju.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 3 sati, dvlns je napisao:

 

Ja u tim slucajevima prikocim koliko mogu i kroz rupu i uvek ide pitanje saputnika sto nisi izbegao mogao si, kada kazem jel treba zbog gume, tocka ili nekog glupog dela da ubijem sebe, tebe i jos nekog onda kao pa nisam tako razmisljao.

 

Jebalo nas par stotina eur za potencijalnu popravku 

 

Sirotinja je stanje duha

 

Sad ću da dam ženi da ovo pročita!

Uz malo sreće, shvatiće da je to ipak normalno :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...na žalost čini mi se da ja ovde više grešaka dovelo do nezgode... Em ne razumem potez vozača pikapa ako je mogao da se skloni a nije - to je imbecilno i pričati ako je to uradio!!!!

Drugo, vozač kamiona koji je verovatno kasno odreagovao (iz ko zna kog razloga), i naš mladi kolega na motoru... Verovatno isto tako danak neiskustva, kasno odreagovao i na žalost nije ima gde da pobegne.

Nikog ne osuđujem...

Odma da se pridružim Bokijevom postu, i sam sam uradio takvu glupost, kasno procenio auto koji koči, preticao kolonu, udario auto od pozadi... Znam osećaj kad znaš da ćeš udariti. Taj trenutak istine. Ne dao Bog nikome.

Sreća je kao što je neko rekao što je taj motor mrcina i ako je uspeo da krene da koči - taj motor koči kako treba, mislim da je i to pomoglo.

Brzina kojom se kretao - koliko vi vozite autoputem??  Nek baci kamen ko je bez greha.

Momcima želim što skoriji oporavak, ako možemo nekako, ikako pomoći i olakšati, nek se jave, za sad im želim samo što pre da se vrate u normalan tok.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Čerečimo kamiondžiju i vozača dostavnog vozila a pitanje da li je stvarno bilo tako ... Uroš jedini zna šta je prava istina i za njega je to bitno. Život je pred njim,još mnogo godina vožnje i raznih situacija. Pouku će izvući sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Licno ne cerecim nikoga. Ako je kvar na pick up uzrokovao da ostane bez pogona istog momenta mogao je stisnuti kvacilo pa lagano preci u traku, ako kamiondzija nije imao drugi izbor osim kocnice onda je verovatno bio preblizu ili odsutan, ako nista od toga nije bilo onda je apsolutna greska vozaca motora. 

 

Sve na gomili ima smisla samo kao tema za razmisljanje sta u svojim navikama treba da promenimo kako bi saobracaj bio bezbedniji. Napisao sam za rupe i izbegavanje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
On 18.2.2022. at 15:33, X8 Vračar je napisao:

Motor je uvek bezbedniji ispred nego iza većih vozila, bez obzira na brzinu.

Niđe veze sa mojim pitanjem.

On 18.2.2022. at 19:47, X8 Vračar je napisao:

Prvi put čujem da je neko ostao živ pri ovoj brzini sudara na motoru.

Zaboravio si na moj udes? Ja sam sa oko 100kmh počeo da kočim te eventualno dve sekunde koliko sam imao vremena pre udara u vozilo koje me je iseklo i zaustavilo se iznenada…

Slomio obe ruke, ugruvao se. Ali preživeo, srećom.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja