Jump to content

Moto Zajednica

obilaznica Dobanovci Batajnica

Recommended Posts

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Od Dobanovacke petlje ka Batajnici,udes ,motor gori,jedan kolega lezi drugi cuci i drzi se za kolena. Nista vise nisam uspeo da vidim,bio sam u suprotnom smeru. Nadam se da ce sve proci kako treba. Koliko sam uspeo da vidim,kolega koji cuci je u full opremi.

Ako neko ima vise informacija neka podeli sa nama. Bas sam se potresao,prizor je grozan.

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Zemunac, apsolutno ti ne zameram i nije namenjeno tebi vec svima nama jer godina pocinje. 

Kolege veoma je vazno da se setite onoga sto ste culi na obuci za prvu pomoc, bilo prilikom obuke za kategoriju vozacku ili jos bolje za bezbednu voznju.

Najvise ce te da doprinesete ako uradite par jednostavnih radnji:

Molim da me isprave ako gresim

NEMOJ DA BEZIS OD MESTA NESRECE. STANI!

ZATO SE POZDRAVLJAMO KAD SE SRETNEMO.

TU SAM ZA TEBE KAD TI TREBA
I KAO ASISTENT (MASES RUKOM, DRZIS GLAVU POVREDJENOM, UMES DA SKINES KACIGU POVREDJENOM, DRZIS KOMPRESIJU, ZOVES HITNU>>>>) MOZES MNOGO DA POMOGNES

1) Nediraj povredjenog bez preke potrebe (pozar) 

2) Obezbedi mesto trougao blokad.a, bez da budes izlozen povredi

3) Proveri stanje povredjenog koliko je moguce (ime, vizuelno vrstu povrede, krvnu grupu EXTRA ako moze)

4) Pozovi HITNU 194 i probaj smireno da im das podatke kako bi mogli da se spremni sto pre nadju na mestu incidenta

5) Probaj da sprecis krvarenje ako znas bez da povredjenog pomeras.

I NAJVAZNIJE DRZI GA ZA RUKU DA ZNA DA NIJE SAM!

JBG malo sam preterao ili ne?

  • Sviđa mi se 15
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

@Bruno 68 apsolutno se slazem i nista nisi preterao. U momentu kada sam prolazio,vec je bilo zaustavljeno 20 automobila i kamiona,ja sam vozio poslovne partnere na aerodrom,bio sam u brzoj traci  i stvarno nije bilo moguce da stanem pomognem.

Zato sam i otvorio temu,potresao sam se a nista nisam mogao da pomognem i to sam podelio sa vama.

Ne zelim da bilo ko pomisli da sam neko ko bezi od takvih situacija. Naprotiv,stanem uvek kada su nezgode i nesrece,na stotine automobila i kamiona sam vadio iz njiva i kanala kada slete sa puta,davao svoj rezervni tocak onima koji ga nemaju itd

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 1 sat, Bruno 68 je napisao:

ne?

Ne, nisi preterao, svaka na mestu. Samo bih još dodao (tj. spomenuo si u tački 3, možda malko nejasno, bar meni na prvo čitanje, pa ajde da napišem drugim rečima):
Postaraj se za svoju bezbednost, to je na prvom mestu!
U slučaju da se nešto desi, hitna bi imala više posla, zato gledaj da se bezbedno zaustaviš, osiguraš mesto nesreće i ne praviš veći problem nego što jeste.


Kao što kolega zemunac72, pozvao hitnu, uverio se da su krenuli u intervenciju.. Da se zaustavio na sred autoputa u kontra smeru i pretrčavao put... Verovatno bi bila veća šteta, a ne bi mogao da doprinese više nego ljudi koji su već prekoputa. Svaka čast na pozivu, dosta ljudi bi samo produžilo, pod pretpostavkom "ima ih 20 prekoputa, sigurno je neko zvao", a pretpostavka je majka svih zajeba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

U pitanju je klinac iz mog kraja tu oko 20god. ima , koliko sam cuo od drugara iz kraja ostao je ziv... bitno da je ziv i zdrav mali, imao je bas srece, tezak udes.

 

f2.thumb.JPG.1853f13e3244328d858f84201344169f.JPGfff1.thumb.JPG.664e2cb04f20b1ba4cf540fd4a944cc0.JPG

 

Promenio član Biker Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
Pre 4 sati, zemunac72 je napisao:

Od Dobanovacke petlje ka Batajnici,udes ...

 

Pre 2 sati, zemunac72 je napisao:

...bio sam u brzoj traci  ...

 

Ne kontam gdje od Dobanovaca preko Ugrinovaca i Busije pa do Batajnice ima brza traka. Ograničenje je 50 km/h. Ovu dionicu dobo poznajem i ne mogu da zaključim gdje se dogodio udes. Slike su, čini mi se sa autoputa.

P.S.

Drago mi je da je momak dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 17 minuta, Guliver je napisao:

 

Ne kontam gdje od Dobanovaca preko Ugrinovaca i Busije pa do Batajnice ima brza traka. Ograničenje je 50 km/h. Ovu dionicu dobo poznajem i ne mogu da zaključim gdje se dogodio udes. Slike su, čini mi se sa autoputa.

P.S.

Drago mi je da je momak dobro.

Procitaj naslov. Beogradska obilaznica,potez od petlje kod Dobanovca ka Novom Sadu,batajnici....

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 1 sat, Biker Boy je napisao:

U pitanju je klinac iz mog kraja tu oko 20god. ima samo...

Koliko sam cuo od drugara iz kraja ostao je ziv... bitno da je ziv i zdrav mali, imao je bas srece, tezak udes.

 

f2.thumb.JPG.1853f13e3244328d858f84201344169f.JPGfff1.thumb.JPG.664e2cb04f20b1ba4cf540fd4a944cc0.JPG

 

Ovo je Gs,i to noviji,auspuh mu je sa desne strane. Strasno sta je ostalo od onolikog motora. 

Samo neka bude mali dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

Upravo sam se čuo sa @Dejan ADV i on je potvrdio da je u pitanju njegov sin Uroš i njegov drug (ne znam ime ovog dečaka)

Momci su trenutno u urgentnom centru, Uroš ima prelome obe ruke i karlice, ovaj drugi momak ima prelom ruke, polomljene zube i potres mozga.

Do udesa je došlo nakon naglog kočenja  kamiona koji je bio ispred BMW-a. Da bi izbegao udar u kamion, Uroš je skrenuo u desno i udario u pick-up zaustavljen u zaustavnoj traci (nije bio vidljiv od kamiona)

Molim vas za razumevanje i odmerenost u komentarisanju.

Hvala

Promenio član Libero
slovna greška
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 1 minut, Alekre je napisao:

Teške povrede ali su živi što je najbitnije. Deluje kao čista greška momaka ali šta je tu je.

Ajde da se oni oporave,pa onda da pricamo na tu temu,zajedno sa njima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Мене занима и како је обележен заустављени пикап и зашто је камион нагло кочио. То су све узроци ове саобраћајне незгоде. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako držiš pravilnu distancu, nije problem ako vozilo ispred tebe zakoči... jbg svaka škola se plaća.

Nadam se da će momci ozdraviti bez posledica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Закочити и нагло јако закочити су два различита појма. 

 

Сада ће неко рећи, а како камион може нагло да се заустави? У поређењу са аутомобилом - не може. Али ни мотор не може да се мери са њим. 

Још ако су дали гас, са намером да претекну тај камион (а нико не воли да вози иза истог), кочење је немогуће. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Motor se vozi uz desni deo trake ili levi, pogotovo kada se vozi iza kamiona, i uz pristojno rastojanje. Kada se to ne poštuje, desi se to što i ovim momcima, a to je da im promakne auto koji stoji u zaustavnoj traci jer ne vide pored njih šta se dešava u saobraćaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja