Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XMAX 125 Tech MAX 2022

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 376 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

To ponasanje me podseca na ponasanje zvanicnih servisa za automobile pre 20ak godina. Totalno neuredjeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 21 minuta, Loshmi82 je napisao:

Cudi me da su se odlucili na varijantu bez filtera...ipak je to nov model ...

Ma nov model, ali nije agregat :) Mislim da su malo prebudžili stari motor od XCitinga 300 za Euro4 i 5. Al aj da ne zagađujem temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bar Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha X max 300 Tech Max 2022

I mene malo nervira sto se desna ladica zna otvoriti tokom voznje kada se predje preko neke neravnine.

Ja sam sam mojim dogurao do 4700km i za 300km mi je drugi servis.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Razmišljam da uzmem onaj veći vizir, primetio sam da kada malo spustim glavu prestaje buka od vetra...

Jedino može biti malo zeznuto kada krene kiša onda od kapljica lošije vidiš a trenutno gledam preko vizira.

Ići ću u Yamahu da vidim kakav je - kako izgleda taj originalni...

 

Inače, prešao sam već 8.000 km - uživancija :)

 

 

2022-Yamaha-viz.jpg

Promenio član RobiNS
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Kapljice su donekle resive. Imas sredstvo koje se zove Rain Repellent, inace sluzi za soferku na kolima ali ja ga stavljam i na vizir. Kako kacige tako i motora. Napravi ti tanak sloj preko vizira pa se ponasa kao teflon. Kapljice beze sa njega. Jos kad se kreces, nalet vazduha oduvava kapljice sa vizira. Nije bas da nemas vode na viziru ali je neuporedivo bolje.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
Pre sat vremena, RobiNS je napisao:

Jedino može biti malo zeznuto kada krene kiša onda od kapljica lošije vidiš a trenutno gledam preko vizira.

Taj problem se javlja samo kad krene da pada mrak...preko dana ne smeta nesto posebno...dovoljno dobro se vidi..

Problem sa kapljicama se ne resava visinom vizira...svakako ih imas u vidnom polju bilo na viziru skutera ili viziru kacige..

Ali poviseni vizir svakako stiti gornji deo tela od kise (mnogo manje pokisne jer vizir preuzme dobar deo kise na sebe)

Za Xmax ja bi razmotrio i GIVI vizir koji je osim toga sto je povisen i dodatno prosiren..pa je samim tim i zastita veca...

0_yamaha_x_max_300_17_lato_v47nt.thumb.jpg.6c8532a24e1b2499f2eec621cd014b5d.jpgs-l500.jpg.ce8ccbbcd86cac430ef4a4af318f6403.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Jel ovo isto to?

jedino ne znam dal je kvalitet plastike kao Yamaha, imao sam Givi na predprošlom motoru - čini mi se da je osetljiviji, ostaju linijice...

 

https://www.motoland.rs/proizvod/17338/vizir-kd2136st-d2136st-yamaha-x-max300-2017-20

Promenio član RobiNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Loshmi,

a kappa što sam stavio link - to izgleda isto kao giwi - jel to manje više isto?

 

WWW.MOTOLAND.RS

Boja vizira: providan Visina: 73,5 cm Širina: 64 cm  

 

Promenio član RobiNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Ma mislim da tu nemas problem...

Vizir samo ne treba brisati stalno...samo nezno magicnom krpom pokupis vodu posle pranja i to je to...

Nikako ga brisati nakon voznje po kisi...posto pored kisnih kapi ima i brdo sitnih cestica peska i kojecega sa asvalta...a to na vizir deluje kao smirgla..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Evo najduže rute do sada, bili do BG (Ada Mall) ženica mi pravila društvo... :)  220km tamo i nazad. (Išao neki laptop da kupim)

Pozajmio od drugara ovaj produžetak vizira (Deflektor) baš da probam, on ga koristi na Suzuki Burgmanu 400, kaže da mu trese posle 80km/h - kod mene se nije nešto tresao ni na 100, tek malo. Radi posao, nema toliko šuma oko kacige al malo smeta kad gledaš...

Išli starim putem preko Inđije lagano 80-90 km/h a vratili se autoputem 90-100 km/h (prosečna potrošnja odmah skočila na 2,7L - to je kada ide preko 90 - odmah skače). 

 

Još nisam odlučio za produženi vizir - najviše zbog samog izgleda, ovaj njegov mi je baš lep i najčistije je kada gledaš preko njega...videću još.

y1.jpg

y2.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bar Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha X max 300 Tech Max 2022
Pre 1 sat, RobiNS je napisao:

Evo najduže rute do sada, bili do BG (Ada Mall) ženica mi pravila društvo... :)  220km tamo i nazad. (Išao neki laptop da kupim)

Pozajmio od drugara ovaj produžetak vizira (Deflektor) baš da probam, on ga koristi na Suzuki Burgmanu 400, kaže da mu trese posle 80km/h - kod mene se nije nešto tresao ni na 100, tek malo. Radi posao, nema toliko šuma oko kacige al malo smeta kad gledaš...

Išli starim putem preko Inđije lagano 80-90 km/h a vratili se autoputem 90-100 km/h (prosečna potrošnja odmah skočila na 2,7L - to je kada ide preko 90 - odmah skače). 

 

Još nisam odlučio za produženi vizir - najviše zbog samog izgleda, ovaj njegov mi je baš lep i najčistije je kada gledaš preko njega...videću još.

y1.jpg

y2.jpg

Cao,reci mi jel ti kofer u boji motora?Ne vidi se najbolje na slici.Inace svaka cast na predjenoj kilometrazi.Ja sam trenutno na 7000km i potrosnja na otvoreni put mi je 2,4l

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Kofer je yamahin - mat plastika, foliju (crna sjaj) sam radio preko mačijeg oka da izgleda malo drugačije i slaže se sa motorom.

I meni je potrošnja 2,4 inače. Nisi ni ti malo prešao  :takoje:.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bar Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha X max 300 Tech Max 2022

Ja sam u samo dva dana presao 500 km.

Na slici je ruta puta od prvog dana od Bara do Zabljaka.

 

Svidja mi se drzac za tel.Dje si ga uzeo?

E854F250-C67A-4E8D-98A7-031C7B6E462E.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Evo da podelim sa vama jednu situaciju od juče, krenuo lik da skrene preko dve pune linije i da mi preseca put...

 

1. Prvo je skrenuo je desno (bez žmigavca) a ja sam išao za njim. Slika 1

2. a onda je usporio pa sam ja krenuo da ga obiđem a on počeo da skreće levo (bez žmigavca) da okrene preko dve pune Slika 2 (valjda se z..ebo što je skrenuo desno) kada sam skontao da je krenuo da skreće već sam bio kod njegovih prednjih vrata dam gas i izbegnem ga - samo sam očešao 2cm plastike one na auspuhu valjda o njegov branik, ništa strašno skoro se ni ne vidi al... moglo je biti čupavo.  :/ on nije ni kočio.

 

U buduće ću znati kada tako sporo ide - ko zna šta mi je na umu... Inače se ne guram i retko obilazim al stvarno je sporo išao.

Nastavio sam dalje nisam hteo da se vraćam - šta imam od toga da se raspravljam ili šta već... 

 

Novosađani će prepoznati gde je to, Balzakova kod ambulante...

 

situacija copy.jpg

Promenio član RobiNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 3 minuta, RobiNS je napisao:

U buduće ću znati kada tako sporo ide - ko zna šta mi je na umu...

E pa Robi, drago mi je da je sve dobro prošlo, ali nek ti ja za nauk za ubuduće. To su osnove, čim neko sporo ispred tebe ide, nešto smera da uradi. Ako hoćeš ga pretičeš, zatrubi i\ili blicni, da te čuje i vidi. Inače, sirenu na skuteru treba koristiti često, to je skroz u redu, ne treba se snebivati.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Bukvalno tako. To ne gleda ni levo ni desno, ni znakove, a o retrovizorima i pokazivačima pravca da i ne govorimo.
Valjda misle da su sami u saobraćaju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja