Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XMAX 125 Tech MAX 2022

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)
pre 5 minuta, Loshmi82 je napisao:

Kisa u Rumenci?

U gradu je lepo vreme..

Fotke su od Petka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

@lukenzi55  Ja sam jako zadovoljan X Max-om 125 (14.500km), al to je moj (penzionerski :-D) utisak.

N Max je mala aždaja (kao i PCX pretpostavljam), startiniji su i nešto brži. Udobnost i konfor je na X Max-ovoj strani naravno.

Meni zbog visine (185) nekako više paše X Max, mada i na N Maxu nisam imao problema sa prostorom za noge i sl. već više onako vizuelno.

 

Mislim, ako ti je bitna startnost i brzina (možda i lakša okretljivost jer je i motor lakši) onda N Max, ja sam izabrao mirniju vožnju udobnost i konfor kao i vizuelno nešto robusniju varijantu - i sve mi to i dalje odgovara.

 

Nadam se da sam ti bar malo pomogao, pozdrav.

Promenio član RobiNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam prvo hteo PCX ali u Hondi su bili izuzetno neprofesionalni i stalno pomerali rok isporuke.

Odlučujem se za N MAX 155 ili Medley 150.

N MAX je bio dostupan odmah a Medlley nisu mi se svidele boje koje su bile dostupne.

Kupujem N MAX i extra iznenađen kako koči, ubrzava i kako se lako vozi.

Evo treća sezona i ne bih ništa bolje poželeo za grad.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Pozdrav, evo me na 18.000 km, ne znam da li ću dostići 10.000km kao prošle godine ali blizu sam.

Mašina ide kao od prvog dana - obožavam je.

 

Trebao bih na servis za jedno 300km, juče mi se upalilo (SERV - V-BELT) na ravno 18.000km, nije frka kažu u Yamahi, kada dođem na servis videću šta će raditi... još sam pod garancijom pa će valjda menjati - ne razumem se, nek rade šta treba samo neka me služi i dalje ovako.

Sve vas pozdravljam, evo i jedna letnja fotkica.

 

serv.thumb.jpg.53ce9e9160621bc6f67807482548e813.jpg

 

 

KLI_2999b.jpg

Promenio član RobiNS
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Service belt lampica je samo podsetnik, da bi trebalo da menjaš kaiš. U servisu će ti naravno reći da ga menjaš, jer ga ti plaćaš, ne podleže to garanciji :)  Ali u zavisnosti koliko je potrošen, verovatno može da izdrži i još neki K km.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Ne mislim da ga menjaju za džaba pod garancijom (nisam se dobro izrazio) već pošto je još uvek motor pod garancijom - insistiraće na menjanju baš zbog toga - da ništa ne rizikuju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

OK, a i tebi je u interesu da bude sve obavljeno po tabeli održavanja, da ne bude problema u slučaju nekog nedajbože kvara, ispoštovao si uslove garancije. A i da makinica veselo fercera i dalje kako treba :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Urađen servis, rano je za kaiš kažu to se menja na oko 20.000km - na sledećem servisu će ga menjati.

Promenjene zadnje pločice - prednje su još OK na sledećem će i one da se menjaju.

Sad sam miran do proleća :).

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Evo me malo na keju, lep dan da se malo usliikamo 😄.

Jesenas sam nabavio (sa Ali-ja) ovu spravicu što pokazuje pritisak (i temperaturu) u gumama - radi skroz ok.

Lep pozdrav!

IMG_9093f.jpg

IMG_9103f.jpg

Promenio član RobiNS
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR50 2019

Dobro veče svima. Imam 17 godina, iz Beograda sam. Položio sam pre nekih 7-8 meseci za A1, za prvi motor sam uzeo Apriliu SR50 2021 godiste (presao 500km kad sam ga uzeo), stavio mu drugi auspuh, variator. I polako me je smorilo. Gledao sam da ga prodam i da dodam pare sad na sajmu da uzmem Xmax 125 (ovu novu 2023). Da li mi preporučujete? Inače još jedan razlog kupovine Xmaxa je jer sam 187 visok i aprilia mi smesno stoji, a znam da je Xmax dosta veći. Hvala

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa morao bi da probaš svakako. Nije ni XMax nešto prekomforan, ali bi trebalo da možeš da se smestiš.

Od komotnijih 125-ica, a cenom povoljnijih, i takođe dobrih modela, baci pogled i na ove dole navedene, ako ti se sviđa ADV fazon:

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sym ADX 125 TCS, 2024. godište, Scooter, Novi Sad. Cena 4.100 € - Motori - Polovni Automobili

ili možda

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

QJMOTOR ATR 125 TCS, 2024. godište, Scooter, Novi Sad. Cena 3.190 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)
Pre 1 sat, LuKenzi55 je napisao:

Dobro veče svima. Imam 17 godina, iz Beograda sam. Položio sam pre nekih 7-8 meseci za A1, za prvi motor sam uzeo Apriliu SR50 2021 godiste (presao 500km kad sam ga uzeo), stavio mu drugi auspuh, variator. I polako me je smorilo. Gledao sam da ga prodam i da dodam pare sad na sajmu da uzmem Xmax 125 (ovu novu 2023). Da li mi preporučujete? Inače još jedan razlog kupovine Xmaxa je jer sam 187 visok i aprilia mi smesno stoji, a znam da je Xmax dosta veći. Hvala

Pozdrav,

nisam sedeo na toj Aprilii pa ne znam ali ja sam slične visine kao ti (185), meni je XMax taman. Primetio sam da oni koji su nešto niži već stoje na prstima kada sednu na XMax za šta je zaslužno i prilično široko sedište.

Ja nisam imao problem sa prostorom ni na NMax-u mada mislim da on bolje stoji nižim osobama bar što se vizuelnog dela tiče.

A što se performansi tiče meni je XMax 125 taman to što sam hteo (evo posle 2 godine korišćenja i 20.000 km) ali to je takođe individualna stvar.

Naravno da je najbolje sesti i isprobati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR50 2019

Hvala Vam obojici na odgovoru. Zavoravih da napišem da je još jedan razlog prodaje SR50 i kupovine 125ice velika potrosnja na SR50 (2taktni je i jos je "nabudzen") . A i imam želju da nešto jače povuče od 50ice. Gledao sam i SR GT 125 ali za cenu se ne dobija ništa naspram Xmaxa. Hvala Vam jos jednom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Evo posle duuuugog dvoumljenja između "Kappa-Givi" i "Yamaha" produženog vizira odabrao sam Yamaha.

Mislim što se izgleda tiče da je najlepši onaj originalni vizir (koji dolazi sa motorom) i zbog prave veličine i zbog toga što je malo toniran (diskretno tamniji) ali sam zapeo da uzmem produženi i prevagnuo je Yamaha iako je Kappa(Givi) praktičniji (nešto širi) u smislu da štiti i ruke - nekako mi deluje "poštarski" nemam pojma možda grešim. Ovaj Yamahin mu dođe ko pero na glavi papagaja 😄.

 

Al evo ga, zadovoljan sam posle dva dana čini mi se da mu ipak dobro stoji, osećaj u vožnji je super... 😀 to je taj "urban look".

 

 

KLI_6485 copy.jpg

KLI_6488 copy.jpg

KLI_6484 copy.jpg

Promenio član RobiNS
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Lepo mu stoji ovaj originalni...

Mislim da si trebao da uzmes taj givi/kappa...

Kad covek oseti blagodeti velikog vizira na skuteru...retko kad se desi da pozeli da ga skine...

Od opreme prvo gledam vizir..pa onda sve ostalo..

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Slažem se, odličan je, ne mogu sada da zamislim motor bez njega. 😄 

Jedno vreme mi je i onaj deflektor pomogao ali ovako je mnogo preglednije i lakše za održavanje. Nema preko vizira ni onih plastika koje pokrivaju šrafove (koje ostaju tu i kada koristiš Givi-Kappa varijantu) već je sve ravno - seče vazduh ko strela 😆.

 

Ovde mi je kamera na grudima pa je malo niža pozicija pogleda.

 

 

pogled2.jpg

Promenio član RobiNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

I ja volim visoki vizir, sasvim je bolji komfor. Ali sam mu prošle godine vratio kraći fabrički, zbog onih silnih kiša prošlog proleća, ko već pamti. Mnogo je nezgodno kad te uhvati jaka kiša, a imaš viši vizir, ništa ne vidiš gde teraš, a prošle godine me hvatala x puta.

 

Kraći ne štiti dovoljno, buči kaciga i drma glavu na vetru i većim brzinama, a viši ne valja po kiši i po mraku, ako je nahvatao bube, pa se svetlost reflektuje po njemu... Što bi se reklo, iskočiš iz tiganja u vatru, kako god.

 

Zato mislim da su jako zgodni ovi novi skuteri, koji mogu da podešavaju vizir po visini, dal na dugme ili ručno, pa da regulišeš po potrebi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
1 hour ago, boza_kg said:

Mnogo je nezgodno kad te uhvati jaka kiša, a imaš viši vizir, ništa ne vidiš gde teraš

Ja sam mu nasao samo jednu manu...kad se spoje kisa i mrak...tad bukvalno napamet vozim...

Sve ostalo mi je top...

Po danu nisam imao problem sa kisom...kakvog god intenziteta bila..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Nis
On 7/19/2023 at 7:28 AM, RobiNS said:

@lukenzi55  Ja sam jako zadovoljan X Max-om 125 (14.500km), al to je moj (penzionerski :-D) utisak.

N Max je mala aždaja (kao i PCX pretpostavljam), startiniji su i nešto brži. Udobnost i konfor je na X Max-ovoj strani naravno.

Meni zbog visine (185) nekako više paše X Max, mada i na N Maxu nisam imao problema sa prostorom za noge i sl. već više onako vizuelno.

 

Mislim, ako ti je bitna startnost i brzina (možda i lakša okretljivost jer je i motor lakši) onda N Max, ja sam izabrao mirniju vožnju udobnost i konfor kao i vizuelno nešto robusniju varijantu - i sve mi to i dalje odgovara.

 

Nadam se da sam ti bar malo pomogao, pozdrav.

Pozdrav u procesu sam kupovine skutera, zanima me tvoje misljenje da li se isplati dati 1500 evrova vise za xmaxa naspram nmaxa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Video si šta sam napisao, ne znam šta bih još dodao. Oba motora su dobra...

Koliko si visok?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Nis
On 4/21/2024 at 6:22 PM, RobiNS said:

Video si šta sam napisao, ne znam šta bih još dodao. Oba motora su dobra...

Koliko si visok?

185 sam visok,nmax sam probao I ok mi je Ali se premisljam za xmaxa ipak kada se krene dalje udobniji je. I mene kao I tebe ne zanimaju brzine bitno mi je da drzi 80,90 putnu brzinu I skroz mi je ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Evo stigli (kičerica) dodaci iz Kine 🙂

i napravio sam motorašku majicu za "Maxi Skuteraše"  😆

 

 

KLI_6575.jpg

KLI_6576 copyF.jpg

KLI_6549 copy.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja