Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XMAX 125 Tech MAX 2022

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bar Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha X max 300 Tech Max 2022

Ja ovu moju jos nisam "nategao"kako treba.Do 5,000 obrtaja sam je vozio i max 70-80km/h.Presao sam do sada 910km i cekam termin da idem na taj prvi servis.Posle toga cemo vidjeti:jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Evo mali rezime sa skoro 4.000 km (mesečno prelazim nešto preko 1.000 km)

 

- I dalje mislim da bi bilo super da se čuje žmigavac - mada mi se ne dešava više da zaboravim al stalno proveravam.

- Prednji desni otvor za rukavice zna da se otvori sam od sebe kada pogodiš neku rupu na putu. Inače mi odgovara što se ne zaključava taj jedan jer mi je u njemu fiksiran daljinski za kapiju pa ne moram da stajem i gasim motor da bih podigao kapiju - već samo otvorim pretinac i pritisnem. Tu držim i rukavice.

- Retko vozim noću ali su mi svetla nekako previše oborena, danas idem da mi podese - navodno to nije baš tako jednostavno (mada je neki tip na YT  rešio jednim ključem (8mm) al nisam skontao kako).

- Potrošnja genijalnih 2,5 nekada i 2,4 kada idem van grada ( osim kada se vozi preko 90-100km/h onda skače drastično ).

- Nabavio sam sa ALI-ja neki nosač iznad inst.table, tu fiksiram telefon ako mi treba navigacija, ona varijanta za retrovizor mi se ne dopada.

 

To je to, zadovoljan, nekada mi malo smeta što je dosta težak, kada ga pomeram tamo-vamo, al možda ja malo treba da ojačam :oda2:.

 

Untitled-1.jpg

1654847050901.jpg

1654847050885.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Podesili su mi farove u servisu (nisko su mi bacali...) večeras sam se provozao da testiram - sad kratka bacaju tako da mi dugačka i ne trebaju. Niko mi nije ablendovao - valjda onda nikome i ne smeta, al vidim da na autu ispred mene osvetljavam zadnju tablicu al kada se zaljuljam bojim se da i "ablendujem"... nemam pojma.

Kako li će biti tek sa suvozačem? :/

 

p.s. sad sam našao nešto na tu temu na ovom forumu, i fotka je odatle...

Neko je ovo napisao "Dobro naštelovan far u toku vožnje pod oborenim svetlom treba povremeno da baca snop do visine centralnog retrovizaora automobila."  - po ovome moja su svetla dobro podešena :)

 

Probaću po ovoj slici sutra da proverim.

 

post-3416-12879033144856.jpg

Promenio član RobiNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1479 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Gledao sam te nosace za telefon i navigaciju sto se kace na vizir ali i dalje je misterija da li je vizir i nosaci isti na xmax-u i tricity-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Hm, stvarno viziri na oko izgledaju identično al ne vidim nigde na AliExpresu sa se spominje TRICITY.

Jedino uživo pogledati - izmeriti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, RobiNS je napisao:

Podesili su mi farove u servisu (nisko su mi bacali...) večeras sam se provozao da testiram - sad kratka bacaju tako da mi dugačka i ne trebaju.

Ako su radili podesavanje na "osecaj" tj bez regloskopa .... nista nisu uradili.

Odes do tehnickog pregleda sa suvozacem, zamolis da ti provere gde baca snop u obe varijante, korigujes po potrebi i reseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

@Satelis Ne znam kako su podešavali al ozbiljan su servis, ne verujem da su na "osećaj", slažem se s tobom - mogao bih otići da proverim, jedini problem je što ne mogu sam da podešavam (zato sam i išao u servis), baš bez veze ali podešavanje nije tako jednostavno.

Proveriću svakako. Tnx ;).

Promenio član RobiNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Izmerio sam sa 10m i nisu uopšte oborena , kakvih 10%, sijaju ravno a deluje da idu u visinu, obasjavam znakove i krošnje...
Još da proverim dal smeta vozačima ispred....ovi iz suprotnog pravca se još uvek ne bune .
Al lepo se sve vidi, milina je voziti noću.

Sent from my M2101K6P using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Evo me na 5.000 km :)

samo ću opet morati do servisa zbog svetala, previše su mi podigli - praktično i nemam oborena svetla.. Noću (naročito sa suvozačem) sijam direkt u oči vozačima - često mi ablenduju - sve mi neprijatno kad vozim.

To je malo bezveze što ne mogu sam podesiti.

Inače mašina ide prva liga, nisam imao problema mada se mnogi žale na gume (mišelinke), meni je samo jednom prokliznula kada sam kretao i skretao u isto vreme. Poznanik koji ima nov XMax 300 kaže da će ih menjati čim pre.

1658436547151.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Najzad sam podesio svetla, pitao sam mogu li ja to sam da podesim - pošti ponovo nisam zatekao servisere pa mi je pokazano gde se nalazi šraf. Okasti osmica reševa sve, treba prilićno zavući ruku iza fara.... bar da sam ranije znao da ne cimam ljude al sami su mi ranije rekli da nije jednostavno da moram u servis...

Sve u svemu REŠENO :) ako nekome bude trebala pomoć oko toga - tu sam.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2443 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Mala moja s osmicom ruci, pomuči se malo ali ga zavuci a? ;)

5000 za čas... I onda mene pitao čovek kako tako puno za skuter, 5200km, reko prijatelju to je od 27.5. do 15.9. 

Na skuteru se haos pređe

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Super što si namestio! Ebiga, neke stvari moraš sam da uradiš, niko neće bolje. Što bi rekla moja pokojna baba - "kad ti drugi gaće veže, nakrivo ti tur stoji" :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Ma da, al su oni sami insistirali da uradi servis jer - bože moj - nije baš tako jednostavno, ja mislio da skidaju celu prednju masku... :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Vlado, ja sam zadovoljan iako je dosta glomazan :) al ja ne muvam baš previše između kola, to radim recimo kod kružnog toka kada je gužva jer ima prostora a i ljudi se uglavnom pomeraju da prođeš. Ne guram se na semaforu osim ako je baš neki zastoj ili baš žurim - mada vidim da neki stalno prolaze da budu prvi na semaforu. Dovoljno mi je startan i brz za sve što meni treba...

NMax ti je još zgodniji za grad ali je manje udoban.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Danas zovem da zakažem servis - ispisao mi board comp posle pređenih 5.000 km servis (prešao ukupno 6.000). Oni kažu što se nisi javio posle 4.000 ????

Još sam ih pitao kada sam bio kod njih kad je servis pošto su i na NMax-u skratili na 4.000 - kažu, ovo je Xmax nije isto, kad mi javi...

A sad kao "kasniš 1.000 km" :/

Slično mi se desilo i sa NMax-om, niko mi nije rekao...posle se čude.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Ne znam da li imaju pravo da skracuju interval koji je fabrika propisala..i da se na konto toga vade da ne vazi garancija..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kao zastupnici imaju to pravo. Fabričke su samo preporuke, ali i piše da intervale treba skratiti u hladnim, vlažnim, prašnjavim uslovima itd.

A zastupnik bi morao da izda zvaničnu servisnu knjiižicu, u kojoj sve jasno piše. Ovako usmeno to nema pojma.

 

Doduše, meni je Kymco dao knjižicu, pišu intervali po 5.000 za zamenu ulja, a na mom modelu se inače menja na 3.000. Sve u svemu, neozbiljno sve to kod nas.

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
pre 8 minuta, boza_kg je napisao:

Doduše, meni je Kymco dao knjižicu, pišu intervali po 5.000 za zamenu ulja, a na mom modelu se inače menja na 3.000.

Verovatno imaju samo jednu knjizicu...pa nju dele uz sve modele...

 

 

Zasto je tako kratak interval na tvom Kymcu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nema filter za ulje, nego ono sito što se pere, a i stane samo 1l, pa nije skupoća.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja