Jump to content

Moto Zajednica

Auto 4x4 karavan

Recommended Posts

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ima moj brat 2,2dci , onaj sa 136ks. Jeftin dosta unutra, nije imao nekih kvarova, ali rdja u pm.

Mislim da je boljka japanaca korozija.

Svi SUV su u sustini isti, osim par marki sa stalnim pogonom na obe osovine. Ne cini to razliku neku u prohodnosti po snegu. Prednji pogon primarni bez reduktora, nazad ispred diferencijala zadnje osovine neka haldex ili slicno. Kod nekih moze dodatno da se zakljuca taj torsen na zadnju osu , a kod nekih samo kad proklizu prednji tockovi ukljuci.

Neki su napravljeni da podnesu opterecenje , imaju kratku prvu, dobar klirens a neki su jednostavno samo za klizave puteve, duga prva pali lamelu, klirens 16-18cm je smesan. Zastita podvozja nije prioritet svim brendovima SUV modela.O prilaznom, odlaznom uglu da ne pricamo, tu je Niva zakon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Hyundai, santa Fe oko 2004 sa zaključavanjem 4*4 ili tucson, ako dozvoljava matematika uzeti onaj sa 140ks. Održavanje smešno ali bukvalno za suv, gume za prvi 8-9k drugi 7-8k , santa fe, redovan servis 7-8000 , veliki ispod 20. Potrošnja 8-10 otvoreno zna i niže, nisu karavani ali su odlični i dovoljno gabariti, ako treba veći gepek onda santa Fe, mada i tucson pravi ravnu ploču kad se obore zadnja i suvozačevo koje ide isto napred sa preklapanjem pa bude i mini kombi, mogu lagano prikolicu a mogu i van asfalta

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Za do 3000€ ne moze da se kupi skoda 2005-2006 (A5) 4x4 da valja. Za 3000 bas losi primerci.
Ja sam skoro prodao Subaru Justy 1990. i trazio zamenu u vidu veceg auta koji moze da vuce prikolicu i da je 4x4. Kupio sam Skodu 2003. Kostala me registrovana sa novim zimskim i letnjim gumama 3000. + sam jesenas uradio kompletan set zupcenja, termostat, antifriz, ulje i filtere cca250€.
Estetski nije nesto. Farbani su neki delovi zbog razbijanja, ali je zdrava. Mehanicki je bas dobra. Motor je 1.9 tdi 101ks. Ja posto volim benzince, voleo bih i da je ovo 1.8t. Mada, za ovo zbog cega je kupljena ipak je dizel bolje resenje. Razlog je menjac. Ima toliko kratke prve 3 brzine, da vam nizbrdo reduktor i ne treba. U prvoj brzini nizbrdo ide sporije nego redukovan forester. Posto je fabricki napred dosta niska, ja sam moju podigao napred 2cm i pozadi 1. Zimi jos nosim gume 205/60 umesto  205/55. Stoji ravno i nemam vise problem na losem terenu nikako. Sto se gazenja snega i terena tice, malo je reci da sam odusevljen. Gurao sam sneg do farova.
Potrosnja neka prosecna na 10000km koliko sam do sad presao je oko 8.5 litara. Na otvorenom najnize sam vozio 6.8, lokal zimi do 9.2. Drugar je njegovu cipovao i to je definitivno prava stvar. Ide kao sasava, a malo i spusti potrosnju kad se normalno ganja. Ja ovih dana radim moju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Ima u Petrovcu na Mlavi 2004 skoda octavia iz uvoza 1,8t lepa 2000e,na placu u Boru 2005god 2,0fsi 2800e,ta je privatna registrovana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ti isti kao neki moj burazer. Otvori oglase i kaze “ima da se nadje.” Kad odes i pogledas onda vidis u kakvom je stanju, sta sve fali i do koje ces cifre da dodjes. Osim ako nemas problem da kupis loma. Na oglasima skoro svaki izgleda dobro.  
Ta u Petrovcu stoji od jesenas. Da valja do sad bi se sigurno prodala. Ljudi iz mog kraja su poludeli za tim autom. Sad kad izadjes u grad, gde god da podjes, u koju god ulicu da skrenes moras da naidjes na jednu 4x4. Cim se pojavi neka dobra, proda se odmah

Promenio član muljaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
9 hours ago, duledjo said:

Ima u Petrovcu na Mlavi 2004 skoda octavia iz uvoza 1,8t lepa 2000e

 

Ja sam iz Petrovca, znam za tog lika, on samo iz Švajcarske dovozi (što naravno ne znači da su automobili NOVI NOVI NOVI i da treba da budu 50% skuplji).

 

Moj drugar prodaje passata B6 karavana, 2005. benzin 4x4, ispao mu neplanirano neki drugi auto povoljno pa se ovaj već neko vreme vozi povremeno, valjda hoće da uzme nešto manje za suprugu.

 

Jednog ledenog jutra pre posla svratim nešto do njega i on mi kaže slikaj i postavi oglas, reko daj operi ga malo i sredi, kaže jes pa da bude ulickan ko oni sa placa :) 

Tako da ne izgleda baš primamljivo na slikama, ako ima interesovanja tu sam da pomognem.

 

Evo oglasa

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Volkswagen Passat B6 2.0b, 2005. godište, Karavan, Benzin 1984 cm3, vozilo prešlo 228943 km, Petrovac Na Mlavi. Putnička vozila - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Razmisli i o Ford Mavericku. Kupio sam ga pre mesec dana, iz istog razloga kao i ti. Imam kucu na Ravnoj Gori kojoj je jako tesko prici standardnim autom a idem tamo jako cesto, malo sneg i skijanje, malo kuka i prikolica, klinci rastu treba vise prostora... Uzeo sam ga kao drugi auto u kuci, ali ne izlazim iz njega od kad je kupljen. Konstantan pogon na sva 4 sa mogucnoscu zakljucavanja, veliki tockovi, odlican klirens, udoban jako, motor 2.0 atmosferac prost kao pracka, 124 konja, trosi 12-13 litara auto gasa. Mana mu je sto je malo tromiji, prva i druga brzina su jako kratke, ali pretpostavljam da je tako moralo zbog silaska sa asfalta. Na to se naviknes i ne primecujes posle. I druga mana je limarija. Svi su korodirali manje ili vise. Jos nisam video potpuno zdrav primerak. Ali nesto mora da se i pritrpi za tu cenu. Ulozis malo u sredjivanje i vozis 4-5 godina recimo, ok  je prica, pogotovu u toj cenovnoj kategoriji.  Isli smo na Staru planinu po najvecoj mecavi, obisao sam sve zive koji su parkirali sa strane da montiraju lance, na kraju i grtalicu jer me smaralo da vozim iza nje. Na Ravnoj Gori sam probio smetove snega na jednoj deonici, prosao makadamom tamo gde  sa Nisan Note-om koga jos imam ne bih ni pokusao da prodjem. Sve u svemu za sada sam zadovoljan jako. Imao jedan sitan kvar, crkla mi pumpa goriva, jedva sam nasao zamensku, ali reseno na kraju za 2200 dinara, svoje ruke ne racunam. I to je jos jedna mana, tesko je naci delove, tj. ima ih ali sa drugih vozila, niko ne pominje da su za Maverika, a pasu 1/1. Konkretno ja sam stavio ulozak pumpe sa Fieste, samo malo adaptirao dzek. Oktaviju ims moj burazer, 1.9 tdi, 118 konja, zver od auta, obozavam je, ali prohodnost joj je nula. Zakacio sam je x puta odozdo. Niska, a veliko medjuosovinsko rastojanje. Ko ne silazi sa asfalta top izbor, ostali nek je izbegavaju.

Uh, al se raspisah. Nadam se da sam bar malo pomogao. Neka je sa srecom u izboru u svskom slucaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
25 minutes ago, Gile said:

Razmisli i o Ford Mavericku. Kupio sam ga pre mesec dana, iz istog razloga kao i ti. Imam kucu na Ravnoj Gori kojoj je jako tesko prici standardnim autom a idem tamo jako cesto, malo sneg i skijanje, malo kuka i prikolica, klinci rastu treba vise prostora... Uzeo sam ga kao drugi auto u kuci, ali ne izlazim iz njega od kad je kupljen. Konstantan pogon na sva 4 sa mogucnoscu zakljucavanja, veliki tockovi, odlican klirens, udoban jako, motor 2.0 atmosferac prost kao pracka, 124 konja, trosi 12-13 litara auto gasa. Mana mu je sto je malo tromiji, prva i druga brzina su jako kratke, ali pretpostavljam da je tako moralo zbog silaska sa asfalta. Na to se naviknes i ne primecujes posle. I druga mana je limarija. Svi su korodirali manje ili vise. Jos nisam video potpuno zdrav primerak. Ali nesto mora da se i pritrpi za tu cenu. Ulozis malo u sredjivanje i vozis 4-5 godina recimo, ok  je prica, pogotovu u toj cenovnoj kategoriji.  Isli smo na Staru planinu po najvecoj mecavi, obisao sam sve zive koji su parkirali sa strane da montiraju lance, na kraju i grtalicu jer me smaralo da vozim iza nje. Na Ravnoj Gori sam probio smetove snega na jednoj deonici, prosao makadamom tamo gde  sa Nisan Note-om koga jos imam ne bih ni pokusao da prodjem. Sve u svemu za sada sam zadovoljan jako. Imao jedan sitan kvar, crkla mi pumpa goriva, jedva sam nasao zamensku, ali reseno na kraju za 2200 dinara, svoje ruke ne racunam. I to je jos jedna mana, tesko je naci delove, tj. ima ih ali sa drugih vozila, niko ne pominje da su za Maverika, a pasu 1/1. Konkretno ja sam stavio ulozak pumpe sa Fieste, samo malo adaptirao dzek. Oktaviju ims moj burazer, 1.9 tdi, 118 konja, zver od auta, obozavam je, ali prohodnost joj je nula. Zakacio sam je x puta odozdo. Niska, a veliko medjuosovinsko rastojanje. Ko ne silazi sa asfalta top izbor, ostali nek je izbegavaju.

Uh, al se raspisah. Nadam se da sam bar malo pomogao. Neka je sa srecom u izboru u svskom slucaju.

Uvezao sam prvog Maverika u Srbiju,jedva dokazao da zadovoljava eur 3, i uspeo da registrujem. Probio led za ostale.

Sve je tako kao sto si naveo, ima delova, sve mu od Focusa 2.0 pasuje, zetec je motor. Sponice na balans stangli od Mondeo III i to je jedino sto mu odlazi,  procurelo i kuciste termostata, ima u kit komercu nije skupo.

Al rdja za medalju, nema reparaturne limarije.

 

Nego gde si na Ravnoj Gori, ja cesto tamo prolazim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Desno od spomenika, 30 i kusur hektara u komadu. Od samog silaska niz one serpentine pa do vikendica. Javi se kad budes u prolazu, vikendima se trudim da sto cesce budem gore, mada obaveze i ne dozvoljavaju koliko bih ja voleo...

064 14 80 322 Mihailo (Gile)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Vazi komsija. Svrati i ti do mene. Ja sam u Tometinom Polju, pa cesto prolazim tuda.

 

0641248606

Mislis na potez od Graba kad se podje ili iz pravca Kostunica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Dvoje su se tamo smuvali... a mišljenje je kao dupe, svako ga ima i svakome tuđe smrdi. Postavljaču teme savetujem da sam kupi auto. Lako je nama tuđim parama (da ne kažem k**cem) gloginje mlatiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Iz pravca Brajica ka Valjevu, glavni put za RG. Vazi, javicu se, prolazim cesto i kroz tvoj kraj, s drugarima radim rentu kvadova na Rajcu i RG, ali dolazimo i do Divcibara, Tometnog polja... Inace sam utorkom i petkom u ambulanti u Pranjanima, mozda si i dolazio kod mene ako te je boleo zub.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
pre 3 minuta, PremieRacing je napisao:

Dvoje su se tamo smuvali... a mišljenje je kao dupe, svako ga ima i svakome tuđe smrdi. Postavljaču teme savetujem da sam kupi auto. Lako je nama tuđim parama (da ne kažem k**cem) gloginje mlatiti.

Slazem se. Samo sam dao predlog. Za auto od 3000 evra koji zadovoljava zahteve kolege. Necu vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Nisam ja ništa loše mislio... samo sam pročitao celu temu u dahu i došao do par objektivnih zaključaka. Kolega mora baš dobrano da filtrira informacije pošto traži babu a nude mu se žabe. NEka, kao tvoja info, će sigurno da pomogne, ali gomila je kol'ko da kažemo nešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Meni je lepo ako mogu nekim savetom iz licnog iskustva da pomognem. A zabavno mi je da zbunjujem kolege, koji ne znaju sami sta zele.

A sto se tice muvanja, cini mi se da smo mi malo blize.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Mozda to sa nekim nepopularnim dzipom i nije loša ideja,mislim finansijski,pokušaću da potražim i to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ono sto je neko gore navodio Tuareg kao primer… Za te pare moze da se kupi Skoda, prikolica i grtalica

37F5DC8C-4346-46F3-A7B5-C8370A8C3D7A.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja