Jump to content

Moto Zajednica

Auto 4x4 karavan

Recommended Posts

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Pre 5 sati, JevtaNS je napisao:

Za te novce rav4 ii freelander

Kršten Rav4 za 2-3.000 eura teško, možda neki izrabljeni benzinac, razbucani dizelaš ili neki stariji primerak do 2000 godišta. Frilender se može i naći, ali sa razlogom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Dobar RAV4 druge generacije je 4500-5000e na oglasima. Sigurno je da ima razloga što tako drži cenu. Za 2-3000 e nema da se nadje normalan SUV tj onaj koji nije izrabljen i koji će gomilu para da istera iz džepa. 

Iz ličnog iskustva znam da recimo panda 4x4 ima neverovatnu prohodnost, vozio sam je kroz skoro pola metra snega, razgrce ga kao bager, jedino što je ograničava je slab motor inače pogon je extra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd
36 minutes ago, aca-pn said:

 

Iz ličnog iskustva znam da recimo panda 4x4 ima neverovatnu prohodnost, vozio sam je kroz skoro pola metra snega, razgrce ga kao bager, jedino što je ograničava je slab motor inače pogon je extra.

Amin. Panda 4x4 je vrhunska igracka. Pandica je kao koza, nerealno je gde prolazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
Pre sat vremena, Bojssa je napisao:

Kršten Rav4 za 2-3.000 eura teško, možda neki izrabljeni benzinac, razbucani dizelaš ili neki stariji primerak do 2000 godišta. Frilender se može i naći, ali sa razlogom. 

Koji je to razlog za ne freelander.Ja ga koristim 5 godina bez kvarova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

To razgrtanje moze da ide na taze prsast sneg. Cim sneg slegne ili smrzne daleko je to ispod 50, negde oko klirensa, zerku vise, a mozda nikako. Ukoliko je smrznuta pokorica.

Panda je mala za kolegu, on trazi karavan u visoj srednjoj klasi.

 

Tojote drze cenu, tj precenjene su, a suv dobar ispod  4000eur nema. Tj ima ali stariji, a tu je problem sa korozijom.

Ovde kod mene u selu ima par Frilendera 2.0d, brdovito je i snezno, a ne zale se ljudi na kvarove.

Ali ovde se sramota i zaliti, nego teraju auto kod majstora i cute.Znam da 1,8b ima problem sa dihtungom glave.

 

Ja bih pre uzeo auto koji ima elektronsku blokadu diferencijala. Ovde mislim na prednji i zadnji dif, jer pomenuta vozila ga nemaju. To znaci da umesto 4x4 imamo pogon samo po jednog prednjeg i zadnjeg i to onih na klizavijoj podlozi.

To imaju novija vozila 4x4, a od starijih Touareg , Discovery II, mozda suv i 4x4  od 2010godine.

Pogledajte na YT diagonal test ili on roller pojedinih modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Amin. Panda 4x4 je vrhunska igracka. Pandica je kao koza, nerealno je gde prolazi.
Opasan autić, u italijanskim alpima svaki drugi auto je panda 4x4, oni znaju zašto.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Pa ko zna, možda kolega otkrije da ipak umesto maksimalno 3 iljade za regularan 4x4 karavan želi da potroši 5 plus ulaganje u premium SUV :D

 

Nevezano, kola premium segmenta nikako nisu za ljude sa normalnim primanjima. Direktor bivše firme je 2009. uzeo A6, 3.0 4x4 sa svime. Iste godine je uzet i službeni Cady. Za pet godina i 300 hiljada km Audiju je na održavanje otišlo više para nego što je koštao nov Cady.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pandi 4x4 sam zapalio lamelu ocas posla. Samo probao da krenem uz strmiju uzbrdicu.

Konzerva ko i svaki drugi mali auto, vozio , imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
To razgrtanje moze da ide na taze prsast sneg. Cim sneg slegne ili smrzne daleko je to ispod 50, negde oko klirensa, zerku vise, a mozda nikako. Ukoliko je smrznuta pokorica.
Panda je mala za kolegu, on trazi karavan u visoj srednjoj klasi.
 
Tojote drze cenu, tj precenjene su, a suv dobar ispod  4000eur nema. Tj ima ali stariji, a tu je problem sa korozijom.
Ovde kod mene u selu ima par Frilendera 2.0d, brdovito je i snezno, a ne zale se ljudi na kvarove.
Ali ovde se sramota i zaliti, nego teraju auto kod majstora i cute.Znam da 1,8b ima problem sa dihtungom glave.
 
Ja bih pre uzeo auto koji ima elektronsku blokadu diferencijala. Ovde mislim na prednji i zadnji dif, jer pomenuta vozila ga nemaju. To znaci da umesto 4x4 imamo pogon samo po jednog prednjeg i zadnjeg i to onih na klizavijoj podlozi.
To imaju novija vozila 4x4, a od starijih Touareg , Discovery II, mozda suv i 4x4  od 2010godine.
Pogledajte na YT diagonal test ili on roller pojedinih modela.
I sve to za 3000e?


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
pre 23 minuta, JevtaNS je napisao:

Koji je to razlog za ne freelander.Ja ga koristim 5 godina bez kvarova

Napisao sam da je jeftiniji od Tojote sa razlogom, nisam napisao da je za ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Za 3000e ni pasata b6 ne moze naci, ni blizu te cene. B5 mislim ni da nema vise  u dobrom stanju.  Ako se kupi nesto oko 4000eur i jos jedno 1500e za popravke nastale od zapustenosti ,moze se u premijum segment.

Za Touarega oko 4500e plus te 3000e za popravke i dovodjenje u potpuno ispravno stanje. Pa ne moze premijum klasa da se dobije za  te pare. Novo je to kostalo i po 50.000eur.

Touareg takodje moze da se vozi za 4000eur, ali da ne rade neke stvari od extra opreme, koji za voznju nisu neophodni, da mu curi ulje na turbinu i vakum pumpu, da ne menjas ulje u automatiku, da ne popravljas izduvnu granu koja prdi, da klima ne radi itd. Da nema kozu, navigaciju, razne opcije dodatne, automatski menjac.

Moze se ici i na LR Discovery, ili Range rover ali rega ode gore, a ja nemam iskustva koliko je to pouzdan auto.

Toyota LC ili Pajero,  tih godista duplo vise novca traze. A registracija skuplja pogotovo za Pajera 3,2l.

ML , X5, Q7 nema sporohodnu i takodje je rega skuplja.

Mozda Grand Vitara 1,9d ili mozda benzinac, ali je korozija problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Covek je lepo napisao da mu je put do vikendice ok, ali je klizav kad je mokar, a ti mu predlazes tuarega koji je skup za posedovanje, ko ovde uopste trazi premijum klasu ? :) Ako mu treba samo za vikendicu povremeno, ja bi pre na obican auto stavljao lance kad je blatnjavo nego kupovao tuarega, isto ce da izadje kao i sa 4x4 jedino sto mora da montira i skida blatnjave lance i da ih cesce menja jer ce brzo da se kidaju ako ima kamenja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Nema rupa na putu zato i ne treba veliki klirens, ima pasat 6 2005god 2.0benz tek reg.za 3100e u Petrovcu na Mlavi.Kad je veliki sneg i ne planiram da se verem tamo.Povoljan je i Hyndai santa fe ili tucson 2.0crdi 2004 ili 2005god.naravno model sa pogonom 4x4 jer ima i onih bez 4x4 

Promenio član duledjo
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sto se ljutis. Da sam imao neko da me posavetuje odmah bi preskocio ova prethodna dva SUV modela i uzeo nesto sa sporohodnom brzinom, a sto ne rdja.  Touareg je best buy ipak.

Svaka tema ide siroko, i malo pricamo u ove zimske dane.

Evo ja neke keramicke plocice lepim... Pa u pauzama udjem u teme koje me interesuje i pricam o necemu o cemu imam licnog iskustva.

Kolegi sam ponudio i Subaru Imprezu  2007 , za nisku cenu, isao da gleda. Al njemu to ne odgovara, hoce veci auto.

Mozda nekome bude znacilo , ne moze da skodi.

 

 

Lance na tockove stavljati po meni je bezveze.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 minute ago, duledjo said:

Nema rupa na putu zato i ne treba veliki klirens, ima pasat 6 2005god 2.0benz tek reg.za 3100e u Petrovcu na Mlavi.Kad je veliki sneg i ne planiram da se verem tamo.Povoljan je i Hyndai santa fe ili tucson 2.0crdi 2004 ili 2005god.

Pasat je ok za te pare, treba to pogledati. Dobro sto je benzin za odrzavanje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Seat Alhambra ili sharan,vozim vec par godina,7 sedišta,4x4,ludilo za sve, ima mesta i za porodicu i za posao i za zezanje

Moja preporuka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Možda bi i ja mogao da ti u okviru tog budžeta predložim nešto što niko nije pomenuo. Ne znam koliko ti je baš veličina gepeka bitna ali pogledaj Alfa crosswagon Q4. Povišen klirens,motor jtdm sa 150 ks. Q4 pogon po potrebi prebacuje 80:20% snage napred:nazad u zavisnosti od uslova i u glavnom su svi u boljoj opremi.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
Pre 1 sat, slave74 je napisao:

Sto se ljutis. Da sam imao neko da me posavetuje odmah bi preskocio ova prethodna dva SUV modela i uzeo nesto sa sporohodnom brzinom, a sto ne rdja.  Touareg je best buy ipak.

Svaka tema ide siroko, i malo pricamo u ove zimske dane.

Evo ja neke keramicke plocice lepim... Pa u pauzama udjem u teme koje me interesuje i pricam o necemu o cemu imam licnog iskustva.

Kolegi sam ponudio i Subaru Imprezu  2007 , za nisku cenu, isao da gleda. Al njemu to ne odgovara, hoce veci auto.

Mozda nekome bude znacilo , ne moze da skodi.

 

 

Lance na tockove stavljati po meni je bezveze.

 

Touareg prve generacije, a pogotovo taj sa konkretno najgorim VW motorom ikad, teško da je best buy.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
2 hours ago, JunioR. said:

Touareg prve generacije, a pogotovo taj sa konkretno najgorim VW motorom ikad, teško da je best buy.

Koliko si ih slomio do sad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Alfa je lepa kao lutka al sa njima sam završio devedesetih kad sam vozio alfetu 2.0dizel i prodao 84god recimo 91 za 16000maraka nekom fudbaleru Napretka 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
17 hours ago, JevtaNS said:

U istoj ceni je tojota sigurno lošija

Vozio sam Freelandera i RAV4, oba po par godina.

Ne postoji ni jedna stvar koja je bolja na Freelanderu. FL ima haldex spojku, RAV integralni (do 2006), D4D je vrhunski motor, ležanje na asfaltu nije za poredjenje.

Promenio član doktor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja