Jump to content

Moto Zajednica

Motor za visoke i još ponešto

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima.

 

Trazio sam ovu temu na forumu ali ne nadjoh nista a ima i nekih specificnosti pa se nadam da mi se nece zamjeriti sto pokrecem nocullvu temu.

 

Naime, poslije 2 godin2 voznje Maxi skutera Piaggio X9 Evolution 250, doslo vrijeme da se predje sa skutera na motor.

 

Sa obzirom da mi je 90% voznje grad (Sarajevo), jos uvijek nisam siguran da ne motor prava stvar za mene u smislu mozda cu htjeti da se vratim na skuter. Bas zbog toga ne zelim potrositi vise od 2500 eura i to da mi se motor bas svidi, u protivnom negdje oko 2000 eura.

 

Do sada sm probao Honda cb500 i Yamahu MT03.


Sa obzirom da deveram sa citavih 196cm, na oba motora sam izgledao porpilicno smijesno (barem se meni tako cini).

 

Trenutno se dvoumim izmedju:
Kawasaki KLE 500
BMW F650
Aprilia Pegaso

 

Svjestan sam da za taj novac i to godiste ne mogu dobiti ABS ali barem bih volio mjerac goriva a vidim da ga KLE 500 nema. Mozda i nije toliko bitna stvar ali neiskusnom vozacu popot mene ne ide u glavu da to neki motor ne posjeduje.

 

Takodjer sa obzirom da Sarajevo ima dosta brda, volio bih ona viljusku (kako se vec kaze) da motor mogu ostaviti maltene gdje hocu.

 

Ukratko... Mislite li da je ista od nabrojanog za mene ili imate ideju za neki drugi motor u tok cjenovnom rangu koji odgovara mojim zahtjevima (posebno visini).

 

Unaprijed hvala i fakat vjerujem da cete mi pomoci.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2436 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

To sve sto si nabrojao je kao da si seo na trotinet. Za nas visoke samo afrika ili gs, a to ti izlazi iz budzeta. Ove godine sam 4 puta bio u Sarajevu i ja tamo sem beverlija ne bih nista drugo ni terao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3570 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Obavezno uzmi u obzir i Transalp. 

Ja ga vozio šest godina (visok sam 194) i izvanredan motor u svakom pogledu. U odnosu na KLE (probao sam ga par puta) mnogo više pruža. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2436 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
20 minutes ago, vidakn said:

Može i Yamaha TDM, Xjr, Suzuki bandit

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Sve je to malo, xjr mozda. Al vidim da decko naginje ka enduru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 52 minuta, nesto-ko-motorist je napisao:

volio bih ona viljusku (kako se vec kaze) da motor mogu ostaviti maltene gdje hocu

pretpostavljam da ovde misliš na centralni štender. Olakšava dosta oko odražvanja, ali na uzbrdicu ako staneš, lako ćeš ga na centralni, al nećeš moći da ga spustiš. I to je stvar koju možeš ugraditi naknadno, nemoj da ti to bude kriterijum.

 

pre 54 minuta, nesto-ko-motorist je napisao:

mjerac goriva a vidim da ga KLE 500 nema

ni ovo nemoj da ti je kriterijum. Svaki ima merač parcijalne kilometraže.
Na diverziji koju sam vozio, 17litara tank (14+3l rezerva), računao sam potrošnju 5l (što je preterano) , znači do rezerve ima 300km (ima i preko, ako gledamo realnu potrošnju), plus 3l rezerve (nikad nisam okrenuo slavinicu, nije bilo potrebe). Kad dođe na 200km, gledam pumpa gde je, sigurno ima za stotinak km negde pumpa, taman pauza. Većinom točio od 8-11 litara, resetujem kilometar  sat i nova tura nova avantura.

Nisam pomogao oko izbora motora, ali nadam se da ti ove generalne stvari isto znače, prošire perspektivu.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2083 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@nesto-ko-motoristu Sarajevu sam često i iskreno da živim tamo i da svaki dan moram po tim ulicama da se lomim osim jačeg skutera ne bi ništa drugo gledao. U tom gradu si ugroženiji kao motociklista nego beli medvedi...

 

A ako gledaš motor za izvan Sarajeva to je druga priča...šta god da uzmeš od ta tri što si pomenuo biće ti...onako, koliko toliko. Ja sam visok 191cm i znam o čemu pričam pošto je meni i Strom mali :) 

 

Umesto F650 ako nađeš F800 probaj...velika razlika u visini i položaju sedenja. Mislim da bi ti on više pasovao u pogledu komfornosti, naravno Afrika i Tenera su opcije kao i prva generacija vStrom-a.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Teneru 660 uzmi isto u obzir kao i Transalpa. Tu su negde visine sedista a nisu bas niski. Vislji su od KLE.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1357 postova
  • Lokacija: BGD

TDM moze, XJR vec gusto, verovatno i da ne moze. XJR ima sirinu i duzinu, al nije nesto previsok motor. Do 190cm je dobar, po mom misljenju. Uostalom to je naked kategorija, a njemu je bolje neki enduro zbog vise razloga, ne samo zbog visine.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Prije svega moram da pohvalim forum... Nisam ocekivao ovoliko odgovora ikada, a kamoli za 2 3 dana...

Hvala vam sto ste mi otvorili oci glede modela koje sam imao u vidu.

 

Zaboravih napisati da sam TDM 850 probao prije 2 3 mjeseca i visina mi je bila odlucina. Dodao sam sliku da vidite.

 

I ako mi mozete jos reviewati ovaj motor (stanje i cijenu) 

WWW.OLX.BA

Yamaha xtz 750 Super Tenere, Novi Grad, 3.700 KM, Yamaha 750

 

IMG_5458 (1).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
47 minutes ago, nesto-ko-motorist said:

IMG_5458 (1).jpg

Jedno glupo pitanje, ali da nije ovo dvorište u nekom selu iza Petrovca na Mlavi, kad se krene ka Kučevu?

 

Uglavnom i ja sam pomislio na KLE, ali najbolja opcija, ako imaš toliko love, msm da je F800. Kupio drugar ovog leta, a on ima nekih 190 i baš je tražio neki što viši zbog udobnosti.

 

Ali, s obzirom da nisi siguran da je sve ovo za tebe, onda mislim da ipak nešto starije na sezonu-dve bi bilo pametno za početak. Uvek možeš da prodaš za istu lovu ako ti se ne svidi i vratiš se na maxi skuter. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Čovek napisao da mu je budžet 2500 evra, kasvetan f800 ne može da nađe ni za duplo veću cifru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2083 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, antir3ality je napisao:

Čovek napisao da mu je budžet 2500 evra, kasvetan f800 ne može da nađe ni za duplo veću cifru.

Čitaj ne skači za džabe...čoveku je rečeno da pogleda F800 zbog gabarita i poređenja jer ne znači nužno da će mu odgovarati tri opcije koje je naveo.

 

A realno ako su cene u BiH kao u Srbiji...za 2500k se neće navozati bez glavobolje.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere
7 hours ago, mick said:

Umesto F650 ako nađeš F800 probaj...velika razlika u visini i položaju sedenja. Mislim da bi ti on više pasovao u pogledu komfornosti

 

21 minutes ago, Forsberg said:

Uglavnom i ja sam pomislio na KLE, ali najbolja opcija, ako imaš toliko love, msm da je F800

Sasvim sam lepo pročitao. I uopšte nisam poskočio, samo sam primetio :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Za tebe dugackog

 

- F650gs nemoj da gledas, malen je

- F800 nemoj dzabe da probavaš ako nemaš duplo veći budzet, drugačiji je od svih drugih, veći, povozniji

- Honda TA600 i TA650 može

- Yamaha Tenere 660 i 750 može

 

Da sam na tvom mestu, ne bih se vezao za marku i model, nego što mladje, što bolje stanje, po mogućstvu abs i direktno ubrizgavanje

Promenio član Markone88
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
pre 1 minut, Markone88 je napisao:

Da sam na tvom mestu, ne bih se vezao za marku i model, nego što mladje, što bolje stanje, po mogućstvu abs i direktno ubrizgavanje

koliko sam vidio ABS ne mogu naci ispod 2007/8 a ja se vrtim najvise oko 2K

a direktno ubrizgavanje nazalost ne znam kako da prepoznam. Haj pitat cu nekoga :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2083 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, nesto-ko-motorist je napisao:

koliko sam vidio ABS ne mogu naci ispod 2007/8 a ja se vrtim najvise oko 2K

a direktno ubrizgavanje nazalost ne znam kako da prepoznam. Haj pitat cu nekoga :D

Eh šta ti je Bosna :D (šala naravno)... pazi realno ako nećeš ići preko 2500 zaista ne znam šta bih ti preporučio a verujem da su i ostale kolege sličnog mišljenja ali kao što vidiš trude se da uklope neko razmišljanje u tih 2500k.

 

Realnost je da ćeš jaaako teško naći solidno održavan motor sa pristojnom kilometražom i da je bez nekih većih ulaganja nakon kupovine.

Prosto takvi motori se retko prodaju i oni odu u roku od nekoliko minuta po preporuci. Opet nije nemoguće ali to je baš u domenu sreće i pravog vremena.

 

Sve što ti ovde preporučuju ima smisla za tebe i podneblje u kom živiš...nema autoputa, imate generalno čiste i prohodne puteve, krivina na pretek kao i brda :) dakle ADV klasa svakako samo za te starije mašine ako nisi vičan samostalnom čeprkanju moraš imati opasno dobrog majstora koji će znati da servisira. 

 

I da....direktno ubrizgavanje ćeš prepoznati kad ne budeš video karburatore prikačene na agregat :D  

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2083 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 17 minuta, antir3ality je napisao:

 

Sasvim sam lepo pročitao. I uopšte nisam poskočio, samo sam primetio :)

Aaa dobro je, pratiš fabulu radnje :D  

Baš nezgodna postavka za 2500k...treba i snaga i agilnost za te pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2083 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, drmilan_ je napisao:

Za majstora nemas brige. Borislav Jankovic Mima.

 

najbolji u sarajevu i okolini. Iz Lukavice tacnije.

 

Da, sad sam se setio...videh ga u Vojinom videu. Možda da kolega svrati do njega pa da se konsultuje. Nije Bosna naivna što se tiče dva točka...kao što si i sam mogao doživeti :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2436 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
5 minutes ago, mick said:

Da, sad sam se setio...videh ga u Vojinom videu. Možda da kolega svrati do njega pa da se konsultuje. Nije Bosna naivna što se tiče dva točka...kao što si i sam mogao doživeti :D 

Decka licno znam, zadnjih godinu dana imam priliku da se druzim sa njim na svakoj trci, ide da vozi kamermana. Extra je Mima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1357 postova
  • Lokacija: BGD

Ako nije samo enduro a oces pouzdanost za 2500e onda ces morati da kupis Yamahu Diversion 900. Karburatori, uljno/vazdusno hladjenje, kardan - milina. Veliki servis i vozi gde hoces. Samo da nadjes u dobrom stanju.

 

Jedino ta visina, al nesto mora da trpi. Mislim da ces se spakovati na nju svakako. 

 

Dakle, obrati paznju na to. Jos mozes GSXF 750 Katanu da pogledas, al tu bi vec imao problem sa visinom.

 

Ovde pricam o pouzdanosti za taj novac i izdrzljivosti, vise nego o polozaju sedenja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja