Jump to content

Moto Zajednica

Ducati DesertX

Recommended Posts

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 7.4.2022. at 22:14, blackmore je napisao:

Vrlo verovatno najružniji Dukati ikada proizveden, čak možda ružniji i od stare Multistrade.

Povlačim ovo što sam rekao, nekako mi se prisvideo, ne znam ni sam zašto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Jos uvek ga nisam video uzivo , ali sudeci po  hajpu na internetu izgleda da je Ducati napravio bas dobar adv motor. 

Meni izgleda perfektno , nista ne bih menjao :) . Jedino je cena malo jaca ail za Ducati se to i ocekuje  . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Čitao sam nekoliko privatnih osvrta na probnu vožnju desert iksa, svi se tuže na režim rada ispod 3000rpm, kažu da je neupotrebljiv.


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 20.9.2022. at 17:38, el classico je napisao:

Čitao sam nekoliko privatnih osvrta na probnu vožnju desert iksa, svi se tuže na režim rada ispod 3000rpm, kažu da je neupotrebljiv.


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Realno, svi motori su neupotrebljivi ispod 3.000 O/Min. Ne pamtim da sam bilo koji motor držao ispod  3.000 O/Min. Kad testiram motore, u zavisnosti od radne zapremine gledama kako povlače baš od 3.000 O/Min (za agrgate od 800 cm naviše) i 3.500 O/Min (za manje radne zapremine).

Npr. probaj bilo koji V2 da voziš ispod 3.000 O/Min (osim u prvom stepenu prenosa) trza i radilica hoće da iskoči i sama se ubije od stresa. Bilo da voziš npr. SV650 ili VTR1000SP1. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jovane znam o čemu govoriš, vozio sam tuono prva generacija.
Odličan paket, samo muka kroz gradski promet..


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 18 sati, el classico je napisao:

Jovane znam o čemu govoriš, vozio sam tuono prva generacija.
Odličan paket, samo muka kroz gradski promet..


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Eh, Tuono. Ostao mi u lepom sećanju Tuono V4. Dobio sam ga na par stintova na stazi. Kakav motor, kakva lakoća u upravljanju. Povlači kao nezdrav :D Ih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ja sam pre nekoliko godina, dal' beše 2018. ili 2019. probao multistradu 950 koja ima ovaj agregat i ne sećam se da je bila neupotrebljiva, da je cimala, trzala i sl. Doduše, bili smo van grada, u Gruži pored Kga i kako smo dohvatili asfalt, opleli smo je po gasu...

 

Meni je tada ostavila utisak povoznog motora sa brutalnim kočnicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Čak mu ni Big Rock nije našao previše mana  :)

 

 

 

Najopširnija recenzija do sada a verujem i ubuduće. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

Само да пренесем мишљење искусних ендуро возача, у складу с оним што написах раније и што овај тип потврђује у овом клипу за офроуд

 

Мој колега Италијан из Торина, који има више него добро ендуро искуство је одушевљен мотором.

 

Имао је Тенере.. каже ок је, али му недостаје оно да мотор кад одврнеш те понесе, каже ок.. али одврнеш гас на Тенере и оно пуф.. издува се.. нема шут у бут (ово узети са резервом јер је тип се такмичио у мотокросу као адолесцент).

 

За овај Дукати каже да има оно уф, а плус је супер ван пута. Каже није што сам Италијан, ниса нешто био за италијанске моторе, али је стварно добар. Променио је доста Кави, а имао је за оф Јамахе.

 

Дефинитивно је мотор из снова за типове који имају добро ендуро искуство (вештине) да оду до Сардиније путем и да тамо дивљају офроуд или до Шпаније па кроз дивљину пар стотина километара ван пута.

Promenio član СајберГастарбајтер

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Uzeo ga na test i snimili malo , pa bacite pogled :)  Prvi put smo probali ovako nesto , tako da ne zamerite jer je video pun lapsusa :D

 

 

Promenio član ziks
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016
On 11/10/2022 at 6:35 PM, ziks said:

Uzeo ga na test i snimili malo , pa bacite pogled :)  Prvi put smo probali ovako nesto , tako da ne zamerite jer je video pun lapsusa :D

 

 

Dobar je video, ne moras svuda upozoravati ljude, neki ne bi ni primetili :P

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Nego ...
Jel moguće da Ducati ne daje, ne prodaje i ne dozvoljava da se service manual nađe bilo gde drugde osim kod ovlašćenih servisera ?
I Ryan je pomenuo nekoliko puta da se za banalne stvari u owners manualu preporučuje da se obrati ovlašćenom servisu, ali sada vidim po netu da je ovo sa service manualom realno.

Jel to nešto standardno za Ducati? Ja prvi put čujem i nema mi smisla, ali ok, i nemam nešto mnogo iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Гледај, мислим да хоће на тај начин да заштите своју ”дилерску” мрежу, да они који нису њихови дилери им не скидају посао овлашћеним гаражама.

Нисам сигуран за остале произвођаче, али мислим да је то легитимна пословна политика, која са стране може да делује скроз бљак.

Овде причам о сервисном мануалу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

A realno stvarno odličan motor. Baš mi je drago da ga je Ryan kupio, biće zanimljivih videa. Naravno - ako nije sponzorstvo u pitanju, što neko reče ...
Više i ne zna čovek šta da misli. On ga kao iskritikova i napljuva, a onda ga kupi ... :D A da utiče na ljude, to je sigurno.
Pa jedan nebitan grafikon je na mene toliko uticao da sada gledam sve šta mogu o Tuaregu 660 . Strašno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Овај мој колега Италијан, што га поменух у једном од претходних постова, преломио.

Синоћ у пабу, док смо гледали Француска-Мароко, рече да је преломио и да ће да га узме.

Игром судбине први италијански мотор који ће да купи. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja