Jump to content

Moto Zajednica

Ducati DesertX

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ova sezona pretplaćena na adventure motocikle. Ducati je juče predstavio DesertX, deluje zanimljivo i malo neobično za Ducati. Uglavnom, pokreće ga agregat identičan onom koji pokreće i Multistradu V2, sa tim što je menjač prilagođen za off road avanture. Sve u svemu, zanimljiv motor iako mi nije delovao tako dok se nisam malo udubio u tehničke karakteristike.

 

BJBIKERS.COM

Ducati je još 2019. godine predstavio koncept DesertX off road modela koji je privukao dosta pažnje, a juče je i zvanično predstavljen.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Razočaran sam dizajnom, očekivao sam više od Dukatista, previše podseća na staru Teneru/Afriku.
 

Jesi li ikad vidio Cagiva elefant 750-900???


Poslato priko Ténéré
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 2 sati, el classico je napisao:

Jesi li ikad vidio Cagiva elefant 750-900???

Naravno da jesam, endurača sa Dukatijevom mašinom, i njih sam zaboravio nabrojati

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Meni je odličan dizajn ovog dukatija, pogotovo prednja svetla u okrugloj formi. Očekivao sam tako nešto i na novom Tuaregu u omaž starom modelu kad ono transformers.

V85TT, Norden, ovaj Desert, čini mi se da se polako vraća taj izgled okruglih svetala koji je neprolazan.

Promenio član Milanezi
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
On 12/10/2021 at 8:21 AM, Disko Nindža said:

Razočaran sam dizajnom, očekivao sam više od Dukatista, previše podseća na staru Teneru/Afriku.

 

A meni je dizajn jako lep i podseća me najviše na staru super tenere i to mi nimalo ne smeta, naprotiv.

 

Danas skoro svi imaju neke retro modele: suzuki (strom 1050 i katana 1000), honda cb 650 r, kawasaki z 900 rs itd.

Promenio član milomir22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Meni je dizajn extra, bas mi se svidja motor. Plus odlicno ogibljenje, agregat, po meni nesto najbolje sto se pojavilo poslednjih godina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Jedino što cena, gotovo sam siguran, neće biti ispod 16 000 evra. A verovatno će biti par stotina, ili čak hiljada, iznad toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Ooooo ne,ništa nije ružnije od stare Multistrade,barem meni. Izvinjavam se kolegama koji možda voze tu staru Multistradu i onima kojima se sviđa ali prosto mi je nevjerovatno da je to neko proizvodio i što je još gore,neko kupovao. Ne kažu džaba " o ukusima se ne raspravlja".

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Само да додам једо занимљиво мишљење. Елем, с времена на време идем на неки курс ендуро вожње да обновим мало зарђалу менталну моторику.

 

Био јуче и на паузи за ручак између преподневног и поподневног мучења по блату (киша падала цео дан) причам са власником школе и озбиљним ендуро возачем (радио неке трка типа Романиакс итд.)

 

Каже он имали су неки тест пре неког времена свих ових ”крмача” као ендуро мотора, јер зна се да није ендуро са 180 или 230 килограма, и рече да је најбољи утисак на њега оставио као најлакши за вожњу, као и најагилнији у тој тешкашког категорији  (па се прекрстио пре него је изустио):

 

1. Дукати Дезерт

2. Тенере (која је за њега била еталон до сад)

3. Африка твин (стандард верзија)

... и тамо негде иза ГС после Африке спорт верзије.

 

Једино га још питах где би ставио Туарег, али рече ми да није био један од мотора које су тестирали, тако да недостаје тај један.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja