Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI Burgman 200

Recommended Posts

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Jako mi je cudno da se na 9000 km lanac istegao. 

Nije nemoguce, ali da se toliko istegao da je spaner otisao skoro da kraja, to je bas neverovatno. Opet, u mehanici je sve moguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Kad smo ga vadili prvo smo odstrafili srednji strav t.e izvadili feder da nema otpora,zato mislim da je izasao bas kakav je bio i unutra,slazes se ?
Baš i ne, bila mi je namjera koliko toliko pomoć.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
pre 8 minuta, Krokodilo je napisao:

Одкуд веза у крпицу да је затезач отишо?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Zatezac i nije otisao kako kaze majstor,nego lanac,samo meni se neveruje kako je to moguce,verojatnije bi bilo da je obrnuto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
pre 2 minuta, Zog je napisao:

Baš i ne, bila mi je namjera koliko toliko pomoć.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Onda moguce da on ne valja,a ne lanac,majstor se bazirao na to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Zatezac i nije otisao kako kaze majstor,nego lanac,samo meni se neveruje kako je to moguce,verojatnije bi bilo da je obrnuto
На ком мотору извињавам се?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
pre 4 minuta, Krokodilo je napisao:

Провери брегасту, можда је лежај добио луфт па имаш утисак да је ланац развучен.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Lanac je razvucen,kako sam napisao gore,rastegli smo feder u zatezacu i sad radi super

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Lanac je razvucen,kako sam napisao gore,rastegli smo feder u zatezacu i sad radi super
И као затезач сада иде више од максимума? Имам утисак да ти уствари све знаш али провераваш дали и ми знамо по нешто

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
Upravo sada, Krokodilo je napisao:

И као затезач сада иде више од максимума? Имам утисак да ти уствари све знаш али провераваш дали и ми знамо по нештоemoji106.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Ako nesto znas spodeli iskustvo,ako neznajs nemoras uopste,ja sam lepo rekao sta smo uradili i kako sad radi motor,a ti misli sta god hoces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
pre 2 minuta, Krokodilo je napisao:

И као затезач сада иде више од максимума? Имам утисак да ти уствари све знаш али провераваш дали и ми знамо по нештоemoji106.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Taj feder kad je slab zatezac ne ide ni do pola mozda,sad smo mu dali malo energije da bide jaci,a ne da ide preko njegove granice,neznam sto se blamiras

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Сви који читају моје постове могу да процене дали знам или не, оно шта си реко са развлачењем опруге је глупост и то ти овако директно кажем.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
pre 1 minut, Krokodilo je napisao:

Сви који читају моје постове могу да процене дали знам или не, оно шта си реко са развлачењем опруге је глупост и то ти овако директно кажем.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Onda ta glupost nekom cudom je uklonila zvuk cuckanja,a drugo nista nismo uradili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Onda ta glupost nekom cudom je uklonila zvuk cuckanja,a drugo nista nismo uradili
Онда ти ланац није развучен веч ти затрзач не ради оно што треба. Ако је ланац развучен можеш и опругу од амортизера да убациш и џаба. За продају "мајмуни" на врху затезача заваре мутер да би попунили оно што он нема куд па иде брига на другога.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
pre 3 minuta, Krokodilo je napisao:

Онда ти ланац није развучен веч ти затрзач не ради оно што треба. Ако је ланац развучен можеш и опругу од амортизера да убациш и џаба. За продају "мајмуни" на врху затезача заваре мутер да би попунили оно што он нема куд па иде брига на другога.

Sent from my SM-N960F 

Znaci zatezac je problem,to sam zelio znati,kad promenim izvesticu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Па не знам, овако гледајучи "у куглу" и ако си развлачењем опруге решио проблем моје "неискуство" тера у ту страну.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Meni je zatezač ostao blokiran u određenom položaju pa se počelo čut zveckanje, onda sam odradio ono šta sam napisao nekoliko postova prije i zveckanja je nestalo i dan danas a to je bilo prije nekoliko godina.
Ne prodajem pamet nego samo iznosim svoje iskustvo i znam princip rada zatezača, pomalo naprid može, nazad ne.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Meni je zatezač ostao blokiran u određenom položaju pa se počelo čut zveckanje, onda sam odradio ono šta sam napisao nekoliko postova prije i zveckanja je nestalo i dan danas a to je bilo prije nekoliko godina.
Ne prodajem pamet nego samo iznosim svoje iskustvo i znam princip rada zatezača, pomalo naprid može, nazad ne.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk


Ма ок је то, али развучен ланац који лупа, лупа јер затезач иако извучен до краја није у могучности да затегне и ту нема растезања опруга и слично. Због лошег рада затезача стављају се мануелни као онај на слици у једном од постова горе, али и његова употреба није за неискусне.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

@Krokodilo ispade da bolje da ne pomazemo! :zvizduk:

Kolega @Philipp, mi koji znamo po nesto iz ove tematike, ovako online mozemo da ti pomognemo samo oko cinjenica koje nam izneses ovde. I to radimo napamet jer ne vidimo sta radimo. 

I pokazalo se da smo poprilicno uspesni u tome da pomognemo. Ali... Relacija ti kao neiskusan/majstor (ne zalazim u iskustvo i znanje)/forum. Losa kombinacija.

Ili poslusaj savete i radi po upustvima sa foruma (naravno, malo istrazis po temama ko koliko zna a ko pise po nekom licnom iskustvu od svog motora a nije majstor).

Ili oteras motor god svog majstora pa da on resava.

Ovako on radi po svome, ti mu uskaces sa savetima sa foruma, a pretpostavke izvlacis sam. 

Ne kritikujem, naprotiv. Samo savetujem kako da resis problem bez vecih posledica.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
@Krokodilo ispade da bolje da ne pomazemo! default_1zvizduk.gif
Kolega @Philipp, mi koji znamo po nesto iz ove tematike, ovako online mozemo da ti pomognemo samo oko cinjenica koje nam izneses ovde. I to radimo napamet jer ne vidimo sta radimo. 
I pokazalo se da smo poprilicno uspesni u tome da pomognemo. Ali... Relacija ti kao neiskusan/majstor (ne zalazim u iskustvo i znanje)/forum. Losa kombinacija.
Ili poslusaj savete i radi po upustvima sa foruma (naravno, malo istrazis po temama ko koliko zna a ko pise po nekom licnom iskustvu od svog motora a nije majstor).
Ili oteras motor god svog majstora pa da on resava.
Ovako on radi po svome, ti mu uskaces sa savetima sa foruma, a pretpostavke izvlacis sam. 
Ne kritikujem, naprotiv. Samo savetujem kako da resis problem bez vecih posledica.
Зато постајеш све невидљивији, и на крају поступиш као колега Ломитељ јер схваташ да не помажеш него твоје присуство се своди на губљење времена и непотребне нервозе.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Zasto mislite da razvlacenje opruge nije uklonilo zvuk? Moguce je da samo nije preskocio za taj jedan zub jer nije u pitanju linearan spaner nego na krckalicu. Stara tajna velikih karabudz majstora je "uklonis srednji sraf, skines ceo spaner, pazljivo izvuces spaner za samo jedan zub(ali samo jedan, pretegnut lanac nije dobro terati), spakujes sve nazad i zvuka vise nema. Dobije se isti efekat kao prepravljenog automatskog spanera na rucni.

Naravno da to nisu trajna resenja(trose se klizaci, isteze lanac), al moze to tako bez neprijatnih zvukova da tera dosta. On je isto to postigao ali istezanjem opruge, verovatno je spaner preskocio za zub vise. Opruga u radu kod takvog spanera ionako vise nema ulogu dok ne zatreba ponovo(usled trosenja) da pogura sto je poprilican broj kilometara.

Ja nisam video gde je rekao da je spaner dosao do kraja, samo je objasnio proceduru. Ako sam corav ispravite me

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
pre 9 minuta, MarkoMoto je napisao:

Zasto mislite da razvlacenje opruge nije uklonilo zvuk? Moguce je da samo nije preskocio za taj jedan zub jer nije u pitanju linearan spaner nego na krckalicu. Stara tajna velikih karabudz majstora je "uklonis srednji sraf, skines ceo spaner, pazljivo izvuces spaner za samo jedan zub(ali samo jedan, pretegnut lanac nije dobro terati), spakujes sve nazad i zvuka vise nema. Dobije se isti efekat kao prepravljenog automatskog spanera na rucni.

Naravno da to nisu trajna resenja(trose se klizaci, isteze lanac), al moze to tako bez neprijatnih zvukova da tera dosta. On je isto to postigao ali istezanjem opruge, verovatno je spaner preskocio za zub vise. Opruga u radu kod takvog spanera ionako vise nema ulogu dok ne zatreba ponovo(usled trosenja) da pogura sto je poprilican broj kilometara.

Ja nisam video gde je rekao da je spaner dosao do kraja, samo je objasnio proceduru. Ako sam corav ispravite me

Upravo tako.Hvala na razumevanju,na bazu ovoga,sta ti mislis,dali treba da se menja lanac ili samo zatezac,sta je tu pokvareno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja