Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI Burgman 200

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Ako jos netko dodje na ideju da razvlaci oprugu nebi li natjerao zatezac da se izvuce za jos jedan zub, ova metoda je bolja: ostaviti srednji saraf zavijen a ova dva sa strane polako i ravnomjerno odavijati dok se ne cuje klik. Klik nije glasan, tako da se ovo treba raditi u apsolutnoj tisini po mogucnosti. Nakon toga opet zaviti oba sarafa.
Iskreno, ja ovo ne bih radio jer je onda lanac vjerovatno pretegnut i to vodi do pojacanog trosenja i lanca i klizaca i svega ostalog, ali ce smanjiti onaj iritantni zvuk.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova

Ако затезач не кликне при отсечног окретања радилице у правцу окретања, све је протизаконито. Можете му помочи моторним кочењем и избегавањем вожње у високом степену преноса на мале обртаје(не важи за скутере).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Sa zatezacem skoro na maksimumu, ja bih sumnjao na lanac. Ako je to realna kilometraza, jbg, limun. Desi se. U servisnom uputstvu bi trebalo da ima navedene mere koliko moze lanac da se istegne i kada se treba zameniti. Sa 9000 km, valjda imas neku garanciju?

Sto se tice "rucnog rada" zatezaca, smanjis zvuk, da, ali po kojoj ceni? Trosenje lancanika? Klizaca? Uglovi otvaranja ventila?

Nekad nam se ne dopada to sto nam ne ide u prilog, ili je razlicitog misljenja, ali to ne znaci da nisu u pravu.

Ja mogu samo da se zahvalim @abarth_maniac-u i @Krokodilo-u sto su ovde na forumu i dele svoje znanje i iskustvo.

   

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
pre 2 minuta, Petre je napisao:

Sa zatezacem skoro na maksimumu, ja bih sumnjao na lanac. Ako je to realna kilometraza, jbg, limun. Desi se. U servisnom uputstvu bi trebalo da ima navedene mere koliko moze lanac da se istegne i kada se treba zameniti. Sa 9000 km, valjda imas neku garanciju?

Sto se tice "rucnog rada" zatezaca, smanjis zvuk, da, ali po kojoj ceni? Trosenje lancanika? Klizaca? Uglovi otvaranja ventila?

Nekad nam se ne dopada to sto nam ne ide u prilog, ili je razlicitog misljenja, ali to ne znaci da nisu u pravu.

Ja mogu samo da se zahvalim @abarth_maniac-u i @Krokodilo-u sto su ovde na forumu i dele svoje znanje i iskustvo.

   

Nemam garanciju,prosle su godine...inace da, zategac je bio skoro na max kad smo ga izvadili (ako se on ne izvlaci sam,mada mislim da ne bi mogao bez opruge,niko ga ne gura,ako sam u pravu,mozda nisam) ako jesam u oravu,onda zategac radi a lanac je za zamenu,neverovatno ali to je to.

Inace hvala svima na mislenje,mi nismo ovde majstori,vozaci smo motora,pa svako je imao po neki kvar i moze da spodeli mislenje,samo ne zelim da se neko roavi tu pametan,ako zelis spodeli mislenje ,ako ne nemoj i to je to.

Ovde kod mene nema majstora,2je su ga culi rekli odlicno radi,treci je rekao mozda lanac,sta da radim....moram sam da se snalazim,ako sam poslusao sto su rekli radi odlicno..ode agregat.

Sad radimo sa ovim trecim,ali ipak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Nemam pojma kakva je konstrukcija masine, ali ima logike da proveris i lezaj bregaste. Ako duze vreme nije radio... ostao bez dovoljno ulja... ko bi ga znao. Proveri. 

Ako zatezac "izlazi" bez nekog kocenja , ja ne bih trosio novac na zamenu istog. Podigni malo onaj "zub" i vidi kako ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
pre 3 minuta, Petre je napisao:

Nemam pojma kakva je konstrukcija masine, ali ima logike da proveris i lezaj bregaste. Ako duze vreme nije radio... ostao bez dovoljno ulja... ko bi ga znao. Proveri. 

Ako zatezac "izlazi" bez nekog kocenja , ja ne bih trosio novac na zamenu istog. Podigni malo onaj "zub" i vidi kako ide.

Provericu i bregastu,inace zatezac izlazi bez kocenja,kad smo ga izvadili jos 2 zuba je imao do max,znaci nije mogao do max,rastegli smo malo oprugu,ubacili unutra i nema zvuka,radi super (ja necu da ga tako vozim,to je bio samo test) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Spaner lanca sa slike je na 4  zubu kad je ganc nov motor.

Pošto si dosao na poslednji zub, znaci da polako razmisljas o zameni lanca, klizaca, spanera kao i njegovog dihtunga.

Pre nabakve delova, takodjer treba videti stanje bregaste i oko bregaste, popis, nabavka potrebnog, rad i to je to. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
Pre 2 sati, Satelis je napisao:

Spaner lanca sa slike je na 4  zubu kad je ganc nov motor.

Pošto si dosao na poslednji zub, znaci da polako razmisljas o zameni lanca, klizaca, spanera kao i njegovog dihtunga.

Pre nabakve delova, takodjer treba videti stanje bregaste i oko bregaste, popis, nabavka potrebnog, rad i to je to. 

 

Hvala @Satelis Mislim da je dosao na poslednji zub jer

Kad smo vadili zatezac,prvo smo izvadili oprugu da nema otpora za da ne otvori,pa onda njega (ovo smo radili po neku logiku) ako se slazes da je to tako,onda to je to.

Sta mislis zbog cega sve ovo na 9000km ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema tu mnogo nepoznatih, način rabljenja, održavanje, kvalitet delova diktira koliko će nešto trajati.

Sta je tačno od navedenog kod tebe dovelo do tog stanja....to ti ne bi znao reći s'ove tačke gledišta.

 

Ja se ne bi previse zamarao oko toga, fokus je odraditi posao kako treba.

Zatvoris i ne razmisljas više o tome.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Verovatno je glupost, al opet, a da nije slucajno klizac slomljen?

Znam da je na mom ranijem motoru (xt660r) to bila plastika i znala je nekima da napravi problem. Lomila se u donjem delu.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki
pre 2 minuta, Petre je napisao:

Verovatno je glupost, al opet, a da nije slucajno klizac slomljen?

Znam da je na mom ranijem motoru (xt660r) to bila plastika i znala je nekima da napravi problem. Lomila se u donjem delu.  

To nismo proverili....hvala,bolje bi bilo da je to 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Motocikl: suzuki

Update: Lanac motora odlican,klizaci odlicni,zatezac lanca odlican (opruga zameneta original) vidi se na slici stara i nova,ventili provereni super.

Motor isti zvuk ! Ja vise neznam sta da radim

20221106_182837.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Društvo... merkam jedan burgman UH 200, 2007.god..

kakvi su vaši utisci o njemu, ima li nekih problema sa agregatom? kakva je dostupnost delova?

 

unapred hvala na odgovorima.

Promenio član jimmy87

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja