Jump to content

Moto Zajednica

Karburator vs EFI prilikom odabira prvog motora

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 637 postova

Ne znam iskreno...Strahojto ubrzavaju i ok su...ako se resi autonomija tih elektro ovi sus motori ne bi opstali ali mislim da ce vrlo brzo propasti cela ta prica oko elektro vozila...alternativna goriva su cini mi se buducnost al to neka druga tema...

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1967 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Znaš kako...cross je za sad najbolja opcija baš zbog trajanja samih baterija. To se lepo rešava postavljanjem solarnih stanica duž ruta koje su kružne. Čak je bilo i opcija sa presedanjem na drugi napunjen motor ili ček point delovi sa pakovanjima baterija koje takmičari sami menjaju. Nekako mi je taj momenat ok...

 

A ova dva ludaka su u saradnji sa Hrlijem dobili prototipove elektro motora kojima je duž rute Harli postavio smart punjače veličine putne torbe koji su se kažili direktno na običnu mrežu bez nekih većih prepravki i tako im omogućio komplet putovanje bez problema. Ne znam da li si gledao taj poslednji serijal... Long Way Up. Sa elektro motorima su išli u takve vukoj...ine da bi retko ko normalan išao bilo kako tamo. 

 

A pride pratnja im se sastojala od dva elektro džipa koji su bili takođe prototipovi. Onako fino luda priča :) čak su imali 3 nominacije za Gremi nagrade.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre sat vremena, Ivanrsvb je napisao:

Mozda da uzmes elektricni sto bi neki rekli elektronskiemoji4.png

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 

Meni svi ti motori deluju kao da nemaju dušu, možda je do manjka zvuka (slično mi deluju i mašine sa fabričkim izduvom), mada im se ne može osporiti instant obrtni moment, to je sigurno maksimalni izvor zabave. Mislim da njihovo vreme tek dolazi i da bi trebalo iskoristiti vreme koje nam je preostalo sa ljubimcima koji idalje “piju” svoje gorivo, sigurno će nam to jednog dana svima nedostajati :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Struja je bliska budućnost u velikim gradovima, ali kad treba prevaljat robu sa jednog kraja svita na drugi tu će se još dimit dosta dugo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Motor samo na benzin.

Koleginica sa posla ima auto na hibridni pogon (benzin + sam sebi pravi struju).

Mogu reći da mi se dopada opasno.Nemora da putuje bez veze kao mnogi, da bi napunila bateriju.

Automatik, dobar za grad i za duže.Samo što je cena još uvek jaka.

Tek tako nešto treba kupiti samo novo.Polovan pa da se isplati, nema šanse.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1967 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, icecool je napisao:

 

Tek tako nešto treba kupiti samo novo.Polovan pa da se isplati, nema šanse.

Pa znaš kako...kupiš karbove pa pucaš pare na drndanje sa servisom, podešavanjem, sinhronizacijom i td...

Kupiš polovan elektro...šunjaš da zameniš baterije, startere i ostalu opremu koja je potrošna :D kako okreneš kod polovnog ulaganje :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
12 hours ago, overtone said:

Struja je bliska budućnost u velikim gradovima, ali kad treba prevaljat robu sa jednog kraja svita na drugi tu će se još dimit dosta dugo.

Mislim da ta buducnost nece dugo trajati kada se propisno krene naplacivati punjenje, propisno optereti el. mreza a zagadjenje zbog izrade i odlaganja baterija poveca. Da ne pricam o troskovima zamene baterija i prodaje polovnih vozila.

 

Alternativna cistija goriva su buducnost.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ili nešto treće, jer ovo sa elektrovozilima ne pije vodu očigledno, pobogu pa mi pravimo struju tako što ložimo ugalj u gigantsku peć (termoelektrane) ili sa nuklearnim elektranama, količina energije koja je proizvedena na čist način da se ne uništava priroda se mož' okačit mačku o rep... i to na nivou cele planete, to nije ni blizu dovoljno za zadovolji trenutne potrebe a zamisli tek kakve bi bile potrebe kada bi svi prešli na "zelena" elektro vozila, totalni kolaps sistema... a da ne pričamo o proizvodnji baterija, to je tek posebna mračna-ekološka priča...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Svako novo vozilo, tu podrazumevam i svaku vrstu, stremi ka tome da ga vlasnik nemože popraviti.Da nas oderu.To je jedan od glavnih ciljeva.

Ne tako davno sklonili su sa ulica bicikle, ima ih još ali ovih govana od električnih trotineta ima više nego lišća u proleće.Koncetrisana je snaga za zaradu preko mobitela, jer mladež teško da ima snage za više od tipkanja tač-skrina.Kad vide motor na benzin, navlače masku za covid.Verovali ili ne, budućnosti za klasiku nema već u ovom momentu.To kupuju samo matori iz sentimenta.Sad je IN voziti struju, i bacati ga kao govno nakon upotrebe.Na kraju krajeva, samo ga najme za siću, nije njihovo.A da će da nas potruje kiselina, to pod garant.Vrednosti nestaju.Potrebni su korisnici, i njima za meru se pravi sve.

To je budućnost.Za ovde, za tamo, za svugde.Bip na zelenog zeku, i vozi.Bip-bip, saće moram ponovo.

Naraštaj se degeneriše, priroda se regeneriše.Kao.

Ejsi/disi, tu si disi.   

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ducati Hypermotard 1100 EVO

Kad sam kupovao prvi motor, odem da se raspitam kod jednog poznatog majstora u BG. I ja kao majstore šta da uzmem: uzmi bilo šta što nema karburatore...u pravu je čovek bio, meni bilo skupo, ali sakupio sam još love i poslušao ga...sad kad sam malo više ušao u priču, vidim koliko je bio u pravu...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1967 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja bih samo dodao da se na konto ove teme pažljivo pročita tema ''XTZ 750 Super Tenere, početnička avantura!'' i sve će se kazati samo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ja sam procitao temu koju je mick naveo gore, i ukazalo mi se to da covek ima problema upravo  sa tom strujom a ne sa karburatorima. A videcete da li sam bio u pravu...

Svakako daj Boze da Novola popravi bajk sto pre, sta god da je u pitanju. 
 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 3 sati, DusanR je napisao:

Kad sam kupovao prvi motor, odem da se raspitam kod jednog poznatog majstora u BG. I ja kao majstore šta da uzmem: uzmi bilo šta što nema karburatore...u pravu je čovek bio, meni bilo skupo, ali sakupio sam još love i poslušao ga...sad kad sam malo više ušao u priču, vidim koliko je bio u pravu...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 

Taj majstor ti je to rekao najverovatnije zato što ne zna da servisira karburatore, i to je jedini problem, što ima dosta "majstora" koji ne znaju da rade karburatore, a ne sami karburatori. To kad se reparira i našteluje kako treba nema tu problema nikakvih, ceo život se vozim na karburatore, putujem na more svake godine i nema problema.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1967 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@Pingvin37


karbovi su samo deo priče, više sam mislio na celokupnu priču cimanja, brige, ulaganja novca i iznad svega energije, željw i živaca.


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Neznanje majstora da poprave karburatore je delimično razlog zašto ih i treba izbegavati zar ne? Ko će sad ovde da gata u pasulj ko zna a ko ne zna da ih popravi, već me odbija sama ideja čim pomislim u tom smeru. S' obzirom da sam počeo na EFI-ju, ja karburatore neću videti u budućnosti :)

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2404 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
On 3/10/2022 at 11:48 AM, mick said:

Ja bih samo dodao da se na konto ove teme pažljivo pročita tema ''XTZ 750 Super Tenere, početnička avantura!'' i sve će se kazati samo...

Tu vise igra ulogu sto je to yamaha nego karbovi :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Nista,  zakljucak u ovoj temi je da su  karbovi stari los sistem, EFI je mnogo bolji. Ne kupujte nista sa karburatorima nego dodajte novac i kupite EFI, po mogucstvu nesto novije ili novo. 

Sa druge strane, nama kojima ne smeta karburator i star motor onda ce ostati veliki izbor takvih motocikala za male pare, jer ih niko nece kupovati  pa ce im cena padati. I za nas je to odlicno!

A vecina imucne, finansijski jake Srbije ce voziti nove i uopsteno novije masine. 

I onda je mrmot zavio cokoladu u foliju...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1967 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Nista,  zakljucak u ovoj temi je da su  karbovi stari los sistem, EFI je mnogo bolji. Ne kupujte nista sa karburatorima nego dodajte novac i kupite EFI, po mogucstvu nesto novije ili novo. 

Sa druge strane, nama kojima ne smeta karburator i star motor onda ce ostati veliki izbor takvih motocikala za male pare, jer ih niko nece kupovati  pa ce im cena padati. I za nas je to odlicno!

A vecina imucne, finansijski jake Srbije ce voziti nove i uopsteno novije masine. 

I onda je mrmot zavio cokoladu u foliju...
Ne već je poenta i akcenat na adekvatno održavanje sistema koje 90% ljudi koji prodaju motore ne odrađuje kako treba.

Do sad niti jednom nisam uspeo da kupim polovan karb motor koji nije imao potrebu za kompletnim sređivanjem i određenim ulaganjem. Dok efi niti jednom nisam servisirao.
Jednostavno odbijam da budem rob karburatoru u Srbiji...vrlo brzo razvija sujeverje i opsesivno kompussivni poremećaj pogotovo na prvom jutarnjem paljenju .

Prosto previše je malo ljudi koji mare za to zato dobijamo teme kao onu koju sam pomenuo gde čovek 3 sezone gine da sredi motor.


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
1 hour ago, mick said:

Ne već je poenta i akcenat na adekvatno održavanje sistema koje 90% ljudi koji prodaju motore ne odrađuje kako treba.

Do sad niti jednom nisam uspeo da kupim polovan karb motor koji nije imao potrebu za kompletnim sređivanjem i određenim ulaganjem. Dok efi niti jednom nisam servisirao.
Jednostavno odbijam da budem rob karburatoru u Srbiji...vrlo brzo razvija sujeverje i opsesivno kompussivni poremećaj emoji23.png pogotovo na prvom jutarnjem paljenju emoji23.png.

Prosto previše je malo ljudi koji mare za to zato dobijamo teme kao onu koju sam pomenuo gde čovek 3 sezone gine da sredi motor.


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Verujem da je neko navatao strah od karburatora, razumem sve, pogotovo ako su motori bili lose odrzavani, a vlasnik nije znao dobrog majstora, nije znao sam da resi ili nije imao novca. Ali konkretno, ja sve sto sam radio na mojim motorima koji su svi do jednog uvek bili karburatori jeste samo stelovanje istih. Ili eventualno pranje i stelovanje. i nakon toga motor je spreman za sezonu. Stelovanje i ultra zvucno pranje karburatora je bilo u mom slucaju od 30 do 50e placano. Meni to nije mnogo da dam na recimo 2,3 sezone ili na nekih 20 000 km. Ako i treba neki novi deo, naruci se. Nije smak sveta, sve je to potrosna roba. 


Veruj mi da ni ovde ni u inostranstvu nisam ni jednom osetio strah da ce me izdati karburator. Niti stara uljno vazdusna masina. Veci strah je bio da me ne izda struja, koje doduse ni nemam mnogo...Tipa da crkne CDI, bobina, paljenje itd. 

Pogotovo sam se nagledao kod Honde u voznjama tih crkavanja reglera, namotaja itd. Nema ko nije vozio polovne honde, starije, a ko nije imao problema sa tim. 

Moje je misljenje da je jos nemoguce da svi vozimo EFI jer nemaju svi para da voze EFI i novije motore. I da klinci i uopsteno svi koji ulaze u svet dvotockasa, mogu slobodno da uzmu stariju masinu i karburatore i da se navozaju sa njima.

Ko ima za nov motor, sa odlicnim performansama, o tome ne mora da brine niti da razmislja, ko nema, mislim da treba da uzme sa karburatorima i da se vozi, jer opet ponavljam, ima nas koji to radimo vec godinama, bez bilo kakvih vecih problema. 

 

Meni konkretno je bitnije koliko motor ima snage i kakav je za voznju, nego to koje je godiste, da li je EFI, vodeno i vazdusno hladjenje, dal je italijan nemac ili japanac...I slicno. 

I naravno, budzet. Jer vecina nas vozi ono sto moze, a ne samo ono sto zeli...


 

 

Promenio član Pingvin37
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja