Jump to content

Moto Zajednica

Triumph Tiger Sport 660

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
On 24. 5. 2023. at 0:45, cikamike je napisao:

Ako nekoga uopste interesuje mogu i titlovi da se ukljuce sa prevodom

Ima samo italijanski titl!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 9 sati, SaleKg je napisao:

Ima samo italijanski titl!

Izvinjavam se nisam objasnio, kada se ukljuci italijanski titl, dodatno je potrebno u settings meniju ukljuciti automatski prevod (na engleski). To radi sasvim pristojno na YouTube.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Inace, juce sam uradio prvi servis na 1000 km. Cena prvog servisa je 14.400 din (4x1750 ulje, 2000 filter, 5400 radni sat). Ovo mi se cini ok. Prosle godine za Hondu je bilo oko 12k, ove godine vidim da su digli cenu znacajnije.

 

U motor sipan Ipone Katana (Full Power) 100% sintetika 10w40. Zasto su se odlucili za ovo ulje nisam pitao. Vidim da Triumph zvanicno preporucuje upotrebu Castrol ulja.

 

Ova Katana svakako da odgovara zahtevanoj specifikaciji za ovaj agregat, pa se time necu opterecivati. Na forumu uglavnom citam pozitivna iskustva sa ovim uljem (da je slicno Motul 7100, cak da se radi o istom ulju...). Ja sam odmah primetio tisi i laksi rad menjaca pri promeni stepena prenosa. Ostale benefite istrazujem ovih dana...

 

Zanimljiv je servisni interval od 10.000 mija, odnosno 16.000 km. :happy:

Ovaj podatak mi nije toliko bitan, jer ta kilometraza je za mene nedostizna u ovom trenutku, tako da cu servise raditi jednom godisnje, pocetkom sezone.

 

Citao sam ovde dosta polemike o tim dugackim servisnim intervalima, da li nas proizvodjaci obmanjuju? Malo mi je nerealno da bi smeli sa tim da se igraju. Na Mazdi mi je servisni interval 20.000 km (benzinski motor), ja tu ulje menjam jednom godisnje (ove godine je to bilo na predjenih 17.000 km) i tako 8. godina (kilometraza nije prevelika 135.000), motor radi ko sat...

 

Znam da nije isto automobil i motocikl, ali da prelazim neku vecu kilometrazu verovatno bih testirao ovaj servisni interval i na Triumphu... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

To za jednom godišnje je teško obmanjivanje.... šta će se desiti ulju ako je staro dve, tri, četiri godine? Pretvoriče se u vodu? :oda2:

 

Filter ulja 2000, gori su od KTMa.. ;)

Promenio član srbac
  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Moguce da se nece nista desiti sa uljem, ali ja se nekako uklapam u tu godisnju promenu, koja mi je ok kao neki minimalni interval (pretpostavka je da ce se i neka kilometraza napraviti za godinu dana). Sad da li ulje gubi svojstva starenjem, verujem da ima razlicitih misljenja...

 

Btw, da dodam da mi je odavno stigao i nosac zadnjeg kofera:

 

IMG_20230519_144433.thumb.jpg.0469b33fa8a9f9c21ac650b4ad666eba.jpg

 

Stigla jos neka gvozdjurija, crash barovi i slicno... Hteo sam prvo da uradim prvi servis, da ustanovim ponasanje, bez dodatne opreme kako bih mogao da primetim moguce nezeljene efekte (npr vibracije usled montaze kofera, crash barova...).

 

Ovih dana se bacam na montazu... :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
Pre 10 sati, cikamike je napisao:

... 5400 radni sat).

Ukupno utroseno vreme za servis je izaslo 5400 din ili je bas to sto pise? Radni sat 45 eur?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

To je cena jednog radnog sata. Na racunu je iskazano kao kolicina 1. Dakle cena od 5400 din. je za jedan radni sat - usluga servisa (sa pdv-om).

 

Nisam sad ulazio u to koliko realno treba da se uradi servis (da ne cepidlacim), to je negde tu vreme do 1h.

 

Prosle godine su mi u Delti racunali kolicinu 0,8 radnog sat, sto bude 48 minuta servisa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
On 26. 5. 2023. at 8:21, cikamike je napisao:

Ovaj podatak mi nije toliko bitan, jer ta kilometraza je za mene nedostizna u ovom trenutku, tako da cu servise raditi jednom godisnje, pocetkom sezone.

Ako već planiraš da radiš servis jednom godišnje onda je bolje na kraju sezone, pred zimskim snom. Bolje je da u motoru prezimi novo ulje, nego ulje za svim primesana od gareži i ostataka goriva.

Inače, juče sam na autoputu u Nemačkoj video jedan plavi, opremljen sa sva tri kofera. Bila neka gužva pa smo se vozili malo uporedo. Motor je prelep, mnogo moćno izgleda! Ima led svetla ali mi se nije baš svidelo što oboreno radi samo u desnom faru. Možda je to dovoljno za osvetljenje ali malo kvari estetiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
On 27. 5. 2023. at 15:15, SaleKg je napisao:

Ima led svetla ali mi se nije baš svidelo što oboreno radi samo u desnom faru. Možda je to dovoljno za osvetljenje ali malo kvari estetiku.

Mozda bi mi to smetalo u nekoj drugoj prici, na nekom drugom motociklu, nekad davno. Ali me sad ta pojava nesto i ne pogadja.


Dal' zbog dnevnog led svetla koji je prisutan u oba fara, pa ta 'coravost' nije toliko izrazena... Ili me bas briga, tripujem kako je bas ovako cool. 8)

 

Sto se tice efikasnosti fara, primetio sam odredjene rasipanje na sve strane, ali da svetli - svetli ko Sveti Ilija...

 

Voznju nocu ne praktikujem, ali me to nece spreciti da instaliram dodatne lumen, ampere, volte, wate...

 

Nek se vidi raskosh! :takoje:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Mislim da ovi kockasti koferi više leže nekom enduro Adventure motoru, Trijumfu bi lepše ispratili liniju neki obli koferi tipa Givi Maxia i slično.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Sve se slazem... :takoje:

 

Stvar je sto sam ovaj kofer uzeo prosle godine sa idejom da ga montiram na novi Transalp :rolleyes: (a i uhvatih 30% popust)... 

 

Ali nije kome je namenjeno, vec kome je sudjeno... Furacu ga malo, pa mozda se zameni za neki standardni plasticni slicniji fabrickom.

 

Btw, ni ove bisage nisu za ovaj tip motora (vise su za neki enduro zonfa), ali eto, volim da eksperimentishem... Ali lepo su se pokazale. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Prvi put odvozao 'duzu' turu i to sa suprugom, 3 dana, Rtanj, Soko Banja, Gamzigrad... Utisci su pozitivni. Jesmo se natovarili, gornji kofer, bisage, rol i tank torba... 100 litara skladistenog prostora... Poneli stvari za 7 dana letovanja... 

 

Naravno, voznja je bila prilagodjena prilikama, znaci penzionerski, lokalnim drumovima (putna brzina do 120 gde je moglo).

 

Raduje me sto je potrosnja izmerena na 330 km bila 4,4 l sto je odgovaralo prikazu borda (metodom cepovanja). Snage nije nigde zafalilo (cak sam se trudio da previse ne zavrcem zbog zene), a potrosnja bi trebalo da bude neki pokazatelj rasterecenosti (pricam o motociklu kome fabrika tvrdi prosecnu potrosnju od 4,5l)...

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Dodao sam jos prosirenje copave, originalnu usb uticnicu ispod sedista i kineski quadlock (i Ikea kabl izvukao do instrument tabele) .

Sa time se opremanje za ovu godinu zavrsava. 

 

Prosirenje obezbedjuje ozbiljnu povrsinu i ravno lezi na zemlji. Za nabavku ovom prilikom zahvaljujem kolegi  @Baniša

:takoje:

 

IMG_20230711_132712.thumb.jpg.fe050ecc9c3453c923fec25605740546.jpgIMG_20230713_085305.thumb.jpg.34e457d6ce4cd44e4c21d50bf873c318.jpg

 

Nego, treba se malo i voziti...

 

IMG_20230714_125402.thumb.jpg.e6601f14dfb76f5a05292c670842d2aa.jpgIMG_20230714_125421.thumb.jpg.33d8baeb4a44a09ca01236acad4579cd.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Baš mnogo štrči.

Estetika na stranu, tako se ozbiljnom polugom dodaje opterećenje na zadnji amortizer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

@Sharky - Alex

Jeste, i ja sam to primetio kada gledam slike, nekako strci i kvari sliku... Da li razvuce ova kamera sa telefona ili ja ne znam da kadriram... :stabre:

 

Elem, ovako uzivo nije to toliko strasno, kofer ko kofer, slicnih gabarita kao i fabricki i slicnu poziciju sam mu namikerio.

 

Ka sto rekoh, mozda nadjem drugo resenje za kofer, a do tad nije losa ideja (wolt, glovo...) da se zaradi neki dinar sa strane :oda2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja