Jump to content

Moto Zajednica

Avala...Ralja...25.07

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 28.7.2021. at 9:08, stegula je napisao:

Kako uopste dodje do postavljanja takvog znaka?

Crna tacka je "ilegalan" znak. I reeetko dge postoji sem kod nas i blizoj okolini. 

Jer oznacava mesto na kom su zapravo saobracajni inzenjeri ili izvodjaci radova, pogresili i napravili opasnu deonicu. 

U uredjenim zemljama se ovakva mesta saniraju popravkom/preradom ili kako god. 

Kod nas se se ne leci uzrok nego posledica, pa se samim tim, deonice puta koje su opasne, gde dolazi do mnogo nezgoda, obeleze crnom tackom, umesto da se uzrok sanira.

Postoje pravila i za nagib i za trajektoriju (ulaze i izlaze iz krivina). Preglednost i ostalo...

Ali se desi neki problem pa se ne ispostuju i onda dobijemo krivinu sa kontra nagibom koja nema otvoren izlaz nego "lomi" ponovo pre izlaska.

Spoj greske inzenjera/izvodjaca/... i greske ovog mladog momka su dovele do ove tragedije. I jos mnogih na istom ovom mestu.

Raspisah se, izvinjavam se.

Neka su kolegi siroki nebeski putevi i da ova tragedija bude pokretac kako za nas tako i za druge ucesnike, da vise pazimo i da se nadamo da ce se ovakve deonice sanirati. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 46 minuta, abarth_maniac je napisao:

Crna tacka je "ilegalan" znak. I reeetko dge postoji sem kod nas i blizoj okolini. 

Jer oznacava mesto na kom su zapravo saobracajni inzenjeri ili izvodjaci radova, pogresili i napravili opasnu deonicu. 

U uredjenim zemljama se ovakva mesta saniraju popravkom/preradom ili kako god. 

 

Nisam znao ovaj podatak za crnu tacku. Kada sam bio klinac,kada idemo kolima na more bilo nam je zanimljivo da brojimo koliko ima znakova- crnih tacki i bilo ih je bas dosta...sada tih znakova skoro da nema ili su bas retki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 29.7.2021. at 23:05, abarth_maniac je napisao:

Crna tacka je "ilegalan" znak. I reeetko dge postoji sem kod nas i blizoj okolini. 

Jer oznacava mesto na kom su zapravo saobracajni inzenjeri ili izvodjaci radova, pogresili i napravili opasnu deonicu. 

U uredjenim zemljama se ovakva mesta saniraju popravkom/preradom ili kako god. 

Kod nas se se ne leci uzrok nego posledica, pa se samim tim, deonice puta koje su opasne, gde dolazi do mnogo nezgoda, obeleze crnom tackom, umesto da se uzrok sanira.

Postoje pravila i za nagib i za trajektoriju (ulaze i izlaze iz krivina). Preglednost i ostalo...

Ali se desi neki problem pa se ne ispostuju i onda dobijemo krivinu sa kontra nagibom koja nema otvoren izlaz nego "lomi" ponovo pre izlaska.

Spoj greske inzenjera/izvodjaca/... i greske ovog mladog momka su dovele do ove tragedije. I jos mnogih na istom ovom mestu.

Raspisah se, izvinjavam se.

Neka su kolegi siroki nebeski putevi i da ova tragedija bude pokretac kako za nas tako i za druge ucesnike, da vise pazimo i da se nadamo da ce se ovakve deonice sanirati. 

Bravo, upravo tako

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Danas sam vozio tuda, i bas sam ga pripeglao bas na toj krivini,usao sam sa 90 km/h  odprilike.Nikakav problem, nista me nije izbacivalo,sem sto je malko produzena krivina. sta se tu desilo boga pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Trebao si da pripeglas vise,da nam kazes koja je brzina kriticna .

Lagano,svi su slogirani od ove vrucine. Ako ti neko u susret sece krivinu nemas mesta za popravni

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Vozili ste dolinu jorgovana mnogi. Na njoj je bilo mnogo, sad je manje, crnih tacaka i stvarno losih krivina. Losih u smislu da nemaju izlaz, nego kao kruznica, sto ne bi smelo. Dolina Jorgovana je upokojila gomilu ljudi, i neumoljiva je i dan danas. 

Razlog je prost. Gradjen je put u planini i sama priroda je odlucivala kuda i kako ce saobracajnica da se postavi. Avala ring je slican.

Postoji samo jedan jedini nacin da budemo bezbedni, a to je da popustimo gas i vozimo tako da imamo prostora da ispravimo sopstvene ali, jos bitnije, TUDJE greske!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Danas sam se susreo sa belim Golfom 2, u suprotnoj traci na isključenju sa obilaznice. Sreća bili smo u kolima. Kakvi koji moj krivine motorom. 

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
8 hours ago, abarth_maniac said:

Vozili ste dolinu jorgovana mnogi. Na njoj je bilo mnogo, sad je manje, crnih tacaka i stvarno losih krivina. Losih u smislu da nemaju izlaz, nego kao kruznica, sto ne bi smelo. Dolina Jorgovana je upokojila gomilu ljudi, i neumoljiva je i dan danas. 

Razlog je prost. Gradjen je put u planini i sama priroda je odlucivala kuda i kako ce saobracajnica da se postavi. Avala ring je slican.

Postoji samo jedan jedini nacin da budemo bezbedni, a to je da popustimo gas i vozimo tako da imamo prostora da ispravimo sopstvene ali, jos bitnije, TUDJE greske!

Dolina jorgovana je mnogo mnogo brža

Promenio član Mikulanac
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
6 hours ago, Bole37 said:

Danas sam vozio tuda, i bas sam ga pripeglao bas na toj krivini,usao sam sa 90 km/h  odprilike.Nikakav problem, nista me nije izbacivalo,sem sto je malko produzena krivina. sta se tu desilo boga pitaj.

Ako kazes da je produzena to nije ta krivina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Nakon ove tragedije, prolazim par puta kolima i nikako da shvatim o čemu priča par ljudi odavde, kako ih izbacuje ta krivina, prolazili smo svi stotinu puta tu.

Malo pre krenem do drugara u Ivancu, ali motorom, vozim prilično lagano, kad eto u krivini prilično odoh blizu razdelne linije, brzina takva da sam mogao sa motorom da radim šta hoću , a onda vidim fleku od sudara, sve mi je bilo jasno i prilično teško i mučno.

Vratim se i pustim telefon da snima, obratite pažnju, sad sam prošao po drugi put pa sam držao motor u toj krivini "oborenim" tj. držao sam ga tako da nastavi da skreće, jer na pola krivine ako ne obratiš paznju, motor kreće da se ispravlja, jer je krivina dugačka i mislim da svi mi nesvesno krenemo da puštamo motor ranije nego što treba, a kada se u računicu uračuna i malo veća brzina, to je to ..



Sent from my moto g(100) using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
9 hours ago, ProMaster said:

Vratim se i pustim telefon da snima, obratite pažnju, sad sam prošao po drugi put pa sam držao motor u toj krivini "oborenim" tj. 

 

Ja sam obratio pažnju da ti je put osvetljen najviše 2 (DVE) sekunde. To je OK ako ti neko garantuje da su na putu samo osvetljeni objekti (imaju svoje svetlo).

 

Uz veliku sreću, možda i može da se izbegne neko s reflektujućim materijalom. Sve drugo nosi veliku verovatnoću za glavnu ulogu u crnoj hronici jer ne može da se zaustavi u zoni koja je osvetljena :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Ja sam obratio pažnju da ti je put osvetljen najviše 2 (DVE) sekunde. To je OK ako ti neko garantuje da su na putu samo osvetljeni objekti (imaju svoje svetlo).
 
Uz veliku sreću, možda i može da se izbegne neko s reflektujućim materijalom. Sve drugo nosi veliku verovatnoću za glavnu ulogu u crnoj hronici jer ne može da se zaustavi u zoni koja je osvetljena 
Gresis, telefon mi je na nosaču ali je vizir prljav, poenta je bila na dužini krivine. Put je i više nego dobro osvetljen, to što si video je prelaz sa dugih na kratka svetla.
Tracer ima LED farove koji prave dan, ali se zbog prljavog vizira ne vidi.

Sent from my moto g(100) using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016
17 minutes ago, ProMaster said:

Gresis, telefon mi je na nosaču ali je vizir prljav, poenta je bila na dužini krivine. Put je i više nego dobro osvetljen, to što si video je prelaz sa dugih na kratka svetla.
Tracer ima LED farove koji prave dan, ali se zbog prljavog vizira ne vidi.

Sent from my moto g(100) using Tapatalk

 

Ne bih se slozio da "coravo" kratko na trejseru pravi dan, ali slazem se da je vidljivost i vise nego dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
Pre 2 sati, ProMaster je napisao:

Gresis, telefon mi je na nosaču ali je vizir prljav, poenta je bila na dužini krivine. Put je i više nego dobro osvetljen, to što si video je prelaz sa dugih na kratka svetla.
Tracer ima LED farove koji prave dan, ali se zbog prljavog vizira ne vidi.

Sent from my moto g(100) using Tapatalk

 

Da li pricas o ovoj krivini koja je i na snimku u desno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Tako je, ide desno i misliš da se završava, a zapravo ima još i još i još u desno, pri maloj brzini to se ispegla, ali pri velikoj, ako ne znaš za ovo, nema šanse da ostaneš u traci.
@stegula - kratko svetlo na Traceru je prilično dobro, zapravo je bolje od svih prethodnih motora koje sam imao sa običnim sijalicama i xenonima. Krivinu sam vozio sa dugim jer nije bilo nikog.

Na stranu svetlo, nije tema, ovo sam se vratio i snimio kao opomenu svima nama, banalnost, hiljadu puta prodjes tu, a onda...

Sent from my moto g(100) using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

i ja sam razumeo da se radi o toj krivini (desnoj na snimku), iako kapiram u komentarima da ih većina govori o ovoj krivini niže (sa odbojnicima) iz koje kreće snimak.

Promenio član DonToni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
pre mesec i po dana sam bas na tom mestu, koje si obelezio, izazvao incident kakav si opisao. 
toliko si bio precizan da sam u momentu pomislio da je sala.
odmah sam shvatio koje je mesto u pitanju ali, da se ne zatrcim, odlucio sam da pitam.
 
mesto je ubica. ogranicenje je 50 ali sam ja usao u krivinu sa oko 90 do 100. krivinu sam savrseno prosao do tog izlaza kada je motor krenuo na levu stranu.
 imao sam kontkat sa vozilom koje je islo u suprotonom pravcu ali srecom sam ostao na motoru sa blagim i skupim ostecenjem.
 
pri izlasku iz krivine sam isao oko 80 i jos uvek mi nije jasno zasto je motor krenuo pravo, odnosno na levu stranu. mozda sam dao na izlasku prevelik gas i motor je poceo da se ispravlja a krivina nije bila gotova. ne znam.
 
sutradan sam probao da simuliram problem na istom mestu ali nisam uspeo.
 
ubedljivo najopasnija situacija u mojoj  moto istoriji (20 godina) 

Pitanje dodavanja gasa je zapravo vrlo slozeno pitanje, rekao bih da ne mora da obavezno znaci da se motor ispravlja iako to forsiraju kao “general rule’. Medjutim, pominju vozaci trka i sledecu pojavu. Kako mnogo sila deluje na motor u razlicitim situacijama i polozajima, Vozaci na trkama dok su nagnuti dodaju malo jaceg gasa na izlasku da uostre putanju u V tj. smanje ugao izlaska iz krivine jer zadnja malko i dozirano pobegne, i oni to opisuju kao vetar u ledja. Tako kaze nauka i iskustva profesionalaca iz onog sto sam ja do sada proucavao a skorijeg je datuma, a sa druge strane se ipak odnosi na superbike i slikove.

Super si prosao default_0a-smiley.gif


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Odmah da kazem da ne potenciram sebe i da nisam pametan,nego pokusavam da izrazim svoje zapazanje.

Ja sam primetio jednu univerzalnu pojavu kod najveceg broja motociklista,kao i kod vozaca automobila narucito bosanaca i crnogoraca kao i srbijanaca iz manjih mesta. A to je prelazenje u suprotnu traku tokom voznje u krivini narucito kada voze brzo. Znam nisam rekao nista novo ali to moze da spasi glavu mnogima.

Pogledajte profesionalce -kamiondzije bas sam obracao paznju. Oni gotovo nikada ne predju u suprotnu stranu,a neki od njih voze brzo i kao po sinama. Sustina je da sve krivine mogu  da se prodju brzo u svojoj traci ako se  koristi najbolja putanja. Dakle moja filozofija( a ukrao sam je od boljih vozaca od sebe koji obaraju i prolaze brzo onako kako ja ne mogu) je da treba koncipirati voznju tako da si uvek u svojoj traci i svaka krivina moze tako da se prodje. To zahteva ili sporiju voznju ili brzu ,a dobru veštinu i mislim da su ovde u prednosti tezi motori sa dobrim obrtnim momentom.Naravno i oni i ja se priblizimo razdelnoj liniji kada vidimo nanizane krivine ali cak ni tada niko ne prelazi u suprotnu stranu. 

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja