Jump to content

Moto Zajednica

Registracija po novom

Recommended Posts

  • Sindikat Samostalni Jahač, 326 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36
pre 20 minuta, PremieRacing je napisao:

 

60 dana je rok. Samo da znaš, kolegijalno ti skrećem pažnju. Sačekaj još malo, isprati šta se dešava u narednih par nedelja, pa odluči da li ćeš registrovati motor...

 

 

 

 

 

Hvala kolega.. Da li si siguran da je 60 dana rok ?

https://registracija-vozila.rs/105-uncategorised/656-registracija-vozila-nakon-isteka-registracije

Promenio član Dule Sebeški

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
11 minutes ago, Dule Sebeški said:

Za motore je sigurno 60 dana, ja sam prošle nedelje registrovao XT-a, registracija istekla 19. maja, nisam menjao tablicu i  saobraćajnu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

10 pregleda dnevno po 5000 hiljada,e ako je to malo pazara za zivot tehnickog pregleda e jebiga.

Nemam nista protiv cene tehnickog (nisam imao ni prosli put),platio sam 35 minuta rada na mom vozilu a ne 10 minuta rada a 25 sedenja,sta je sad problem?

Ono sto mi smeta su vlasnici koji mogu da sednu u kafanu i za 5 minuta dogovore podizanje cene,a vec kolko dugo ne mogu da rese problem dodatne opreme.Pa zatvorite na 7 dana (mozete,namlatili ste pare za toliko),i zovite koga treba da razjasnite sta i kako,a ne tumacenja kako ko hoce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
pre 20 minuta, Dule Sebeški je napisao:

 

Da, za redovno registrovana sva vozila je 60 dana rok za produženje a za 'periodično' registrovane motore je čak 12 meseci.

Meni je registracija istekla prošlog oktobra, još nisam registrovao motor, kad produžim registraciju pre oktobra ove godine zadržavam tablicu i saobraćajnu bez problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Poznanik drži tehnički pregled, skoro mi se zalio da je platio neku ogromnu kaznu jer mu je došla kontrola i našla da na jednom vozilu kom je uradio tehnički ne radi prskalica za zadnji brisač. On motore ne radi i kaže da nema nameru jer se tek tu ne zna ništa konkretno, može da se tumači i ovako i onako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kako amerikanci mogu da se voze a nemaju uopšte tehnički pregled vozila?

 

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Oni smatraju da si odgovoran za ispravnost svog vozila. Mada ako napraviš sranje a utvrde da si bio tehnički neispravan, oderu te ko jarca.

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre sat vremena, srbac je napisao:

Kako amerikanci mogu da se voze a nemaju uopšte tehnički pregled vozila?

 

Budale, mogu da dopune budžet, otvore radna mesta, a oni? Ccc... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha

Danas sam saznao da ima u Leskovcu jedan sto radi tehnicki za motore.Ako ima neko informaciju da ima negde blize neka podeli.

Promenio član damirantic123

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 9 sati, ivica744 je napisao:

10 pregleda dnevno po 5000 hiljada,e ako je to malo pazara za zivot tehnickog pregleda e jebiga.

 

Koliko god zvučalo čudno, malo je. Ogromni su troškovi rada tehničkog pregleda (koji radi sve po propisima) tako da će tehnički pregledi sa samo jednom linijom verovatno polako odlaziti u zaborav. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 5 minuta, Darko Floyd je napisao:

 

Koliko god zvučalo čudno, malo je. Ogromni su troškovi rada tehničkog pregleda (koji radi sve po propisima) tako da će tehnički pregledi sa samo jednom linijom verovatno polako odlaziti u zaborav. 

Apsolutno se necemo sloziti ovde a i necemo ici dalje u pricu,u tudje dzepove stvarno ne gledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
 
Koliko god zvučalo čudno, malo je. Ogromni su troškovi rada tehničkog pregleda (koji radi sve po propisima) tako da će tehnički pregledi sa samo jednom linijom verovatno polako odlaziti u zaborav. 
Kako je samo u Srbiji malo, a svuda može tehnički da košta 50e???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, X8 Vračar je napisao:
pre 9 minuta, Darko Floyd je napisao:
 
Koliko god zvučalo čudno, malo je. Ogromni su troškovi rada tehničkog pregleda (koji radi sve po propisima) tako da će tehnički pregledi sa samo jednom linijom verovatno polako odlaziti u zaborav. 

Kako je samo u Srbiji malo, a svuda može tehnički da košta 50e???

Ne verujem da postoji igde, da ne kazem u novijoj istoriji slucaj da imas svu ispravnu, bazdarenu opremu i onda ti drzava kaze- ne moze vise ta, sada mora ista ali duplo skuplja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zatvoriš radnju ako ti ne odgovaraju uslovi, prodaš staru opremu ili tražiš od proizvođača upgrade i sl.
Ovo će da se završi sa poznatom poslovicom: nije tehnički skup nego smo se loše udali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ovo bas i nije resenje, to je ona dosli po njih ja cutao, malinari da ne sade maline, paori kukuruz, psenicu ...

I nema sta da trazis od proizvodjaca ovde su samo dileri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pogrešno je poređenje. Tehnički bi više poredio sa notarima jer i oni na osnovu javnih ovlašćenja vrše neke prenesen funkcije državne uprave i imaju monopol nad time što velikoj većini predstavlja usluge koje su im neophodne. Svakako nije proizvodna delatnost, pogotovo ne proizvodnja hrane.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Zato ću ja lepo da prodam moj motor,i kupim lepo JEDNOG konja i šešir.Nema tehnički, da nadri stručnjaci izmišljaju toplu vodu(čast izuzecima) i molim lepo.Nema prvi servis, skupe gume još skuplja ulja za druge delove da ne pričam.Samo da naučim da potkivam,čekić već imam.

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
pre 44 minuta, X8 Vračar je napisao:

Kako je samo u Srbiji malo, a svuda može tehnički da košta 50e???

 

Ako imaš vremena pogledaj emisiju SAT posvećenu tehničkim pregledima, oni su obišli par naših tehničkih pregleda u Evropi i veruj mi ni na jednom nije cena 50 EUR. 

 

pre 21 minuta, X8 Vračar je napisao:

imaju monopol nad time što velikoj većini predstavlja usluge koje su im neophodne

 

Sa oko 1500 teh, pregleda trenutno aktivnih u Srbiji nema ni govora o monopolu, ali će ga svakako biti ako se mali zatvore. 

Otvoriće se vrata kroz koja će preko noći doći do monopola a na TV-u će to lepo pretstaviti kao "veliku stranu investiciju". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Notara takođe ima više ali je u pitanju državni monopol jer ne može svako time da se bavi u smislu ulaska na tržište pod jednakim uslovima.
Ako je moglo godinama za dinar, može i sada. Ne interesuje me ko je investitor, mali ili veliki, domaći ili strani sve dok usluga košta 1 dinar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

bdada  levijatanu je Jagodina daleko,tako da ne verujem da će skoro na ovu stranu,a za konja sam smrtno ozbiljan,malo je dečačka želja a kako vidim biće i potreba.A moram i jedno magarence da kupim da naslonim glavu na njega da lečim početne frustracije zbog smanjenih performansi novog prevoznog sredstva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, X8 Vračar je napisao:

Ako je moglo godinama za dinar, može i sada. Ne interesuje me ko je investitor, mali ili veliki, domaći ili strani sve dok usluga košta 1 dinar.

Ovo me cudi od tebe.

Osiguranja su finansirala opremu i odredjivala % od polisa, tehnicki 1rsd- svi zadovoljni, osiguranje, tehnicki, ti kao korisnik usluge.

 

Drzava ogranici % osiguranjima i time onemoguci finansiranje teh. drzava odredi opremu koju moraju teh. menjati, sada o svom trosku, da izbegnu zatvaranje podignu cenu.

 

Ko je kriv a ko placa vecu cenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja