Jump to content

Moto Zajednica

Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4478 postova
5 hours ago, Bigor said:

Koliko sam puta u zadnje vrijeme cuo ovu recenicu kao da obican svijet nema pravo da zivi normalno. 

Usadili su nam u potsvijest da smo buranija i kako bogati moraju da imaju jos vise kako bi bacali i ponizavali obican narod, a mi da se stidimo jer eto imamo taj luksuz da naspemo 20l goriva da se malo provozamo.

Sta je to sa nama???

Osim toga nista ne opravdava cijenu sirove nafte, a ni preradjene sem obicne spekulacije!

Odavno ovo nije zivot. Jebes zivot kad imas za racune i hranu i pice do prvog. Zivotarenje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 916 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Od drugog svetskog rata se širokoj masi plasira priča da je sramota imati,da je sramota ići na more,sramota je imati i bolji auto a tek dva,da ništa "ti" što si priušte malo luksuza nisu stekli pošteno i da nije ni normalno živeti kao civilizovan svet. Obična raja mora samo raditi i čekati redove na raznoraznim šalterima.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2853 postova

da vidiš kad udari prava kriza kako se lako menjaju navike.90-tih je država tolerisala kraduckanje od poreza da bi ljudi preživeli ali bez ikakvog luksuziranja.Mnogi koji su imali roditelje direktore pa i velike direktore a da nisu bili lopovi su jedva preživljavali.Nisu vozili auto osim kad neko mora hitno u bolnicu pa ako upali dobro  je.Klema se posle svake vožnje skidala.Sok u gradu se pio samo povremeno ,ređe nego kad je crveno slovo 2-3 puta godišnje a studenti su donosili iz menze roditeljima hranu a roditelji bili direktori.

To je već  neka kriza a da ne poredimo onu sirotinju iz Amerike ,Afrike ili Azije .

Što se tiče sadašnjosti u Novom sadu po danu se nevidi neko smanjenje saobraćaja a za vikend i uveče se dobro vidi.Nekoliko glavnih saobraćajnica u gradu su prazne bez ijednog ili sa 2-3 vozila na 500 metara u 10 uveče a u 1 ujutru skoro potpuno prazno

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 861 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Opet klizite u politiku... A zabranjeno? 
Jako je teško ne skliznuti na tu stranu ili ne spomenuti tu temu kad je realno sve u našim životima vezano za to.

Da nije toga i krađe u tome,ne bi bilo ni ove teme jer ne bi bile ove cene goriva i tako dalje i tako bliže,da ne idem dalje onda neće biti da samo klizim nego ćemo se baš dohvatiti teme,a pošto ja želim izbeći ban,ćutaću.

Samo još ovo.Možda bi bilo bolje da se otvori ta tema i da se tamo onda diskutije o tome da se na ostalim temama ne dešava konstantno isto.Uvek se desi,da li je tema o parkingu,o tehničkim pregledima,o ceni goriva, itd...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6894 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
2 hours ago, sasa ns 1 said:

da vidiš kad udari prava kriza kako se lako menjaju navike.90-tih je država tolerisala kraduckanje od poreza da bi ljudi preživeli ali bez ikakvog luksuziranja.Mnogi koji su imali roditelje direktore pa i velike direktore a da nisu bili lopovi su jedva preživljavali.Nisu vozili auto osim kad neko mora hitno u bolnicu pa ako upali dobro  je.Klema se posle svake vožnje skidala.Sok u gradu se pio samo povremeno ,ređe nego kad je crveno slovo 2-3 puta godišnje a studenti su donosili iz menze roditeljima hranu a roditelji bili direktori.

To je već  neka kriza a da ne poredimo onu sirotinju iz Amerike ,Afrike ili Azije .

Što se tiče sadašnjosti u Novom sadu po danu se nevidi neko smanjenje saobraćaja a za vikend i uveče se dobro vidi.Nekoliko glavnih saobraćajnica u gradu su prazne bez ijednog ili sa 2-3 vozila na 500 metara u 10 uveče a u 1 ujutru skoro potpuno prazno

Sećam se kao dete ovoga što Saša kaže. Moji su u to vreme imali Ladu koju su kupili novu. Nije svaka kuća imala auto, pa se dobro sećam kad su dolazili noću na vrata da ih ćale ili deda voze do hitne, do Beograda i sl. Sve iz neke nužde sačuvaj Bože. Sećam se čak i da je bila neka sahrana pa su moji dali Ladu jer je bila karavan da se ljudi posluže taj dan da odvezu pokojnika. 

 

Sad to kad pričam nekom mlađem ne može da razume tu celokupnu nestašicu svega. Doduše bio sam i ja mali, ali se sećam dosta toga. 

 

Ne znam za vas, ali ja motor ne palim ako neću da se vozim namenski, da odem na neku vožnju kraću ili dužu. Autom u poslednje vreme slabo idem na posao. Jedino kad imam neke druge obaveze pa da mi bude lakše da stignem sve. Ni motor ni auto mi nisu potrošači ali pored goriva svi troškovi su otišli u nebesa i mora da se krati gde može.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 861 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Obzirom da cela privreda zavisi od cena transporta a transport od cene goriva i radne snage, svakako sve je svaki dan sve skuplje. Tako da biće kraćenja samo tako.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2111 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 6 sati, Motorcyclist je napisao:
RS.N1INFO.COM

Gorivo, od juče, ponovo skuplje i to za tri dinara. Podsetimo, dizel sada košta 212 dinara po litru, dok je cena evro premijuma 201 dinar. Tomislav Mićović iz Udruženja naftnih kompanija...

 

Rece neko pametan ovde da nije skupo gorivo nego mi nemamo sluzbeni auto...jedi g... Mićoviću.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1642 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja bih stvarno voleo da nam ovaj objasni kako je cena goriva nerealno niska.

Istina, cena goriva je svuda veća nego ikad, a nafta na svetskom tržištu je jako daleko od maksimuma koji je imala nekad davno, a i u odnosu na skorija kretanja, nafti pomalo pada cena poslednjih meseca dana, a nama na pumpi raste.

SVA poskupljenja IKAD su pravdali skokom cene nafte na svetskom tržištu, i sad odjednom nije merilo cena nafte nego neka "referentna cena dizela i benzina"????

 

Da se razumemo, ne mislim ja da se ovo može rešiti nekim protestima/bojkotom (nije samo kod nas cena otišla, nego je to opšti trend), ali ovome treba...(po izboru).

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 861 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Ja bih stvarno voleo da nam ovaj objasni kako je cena goriva nerealno niska.
Istina, cena goriva je svuda veća nego ikad, a nafta na svetskom tržištu je jako daleko od maksimuma koji je imala nekad davno, a i u odnosu na skorija kretanja, nafti pomalo pada cena poslednjih meseca dana, a nama na pumpi raste.
SVA poskupljenja IKAD su pravdali skokom cene nafte na svetskom tržištu, i sad odjednom nije merilo cena nafte nego neka "referentna cena dizela i benzina"????
 
Da se razumemo, ne mislim ja da se ovo može rešiti nekim protestima/bojkotom (nije samo kod nas cena otišla, nego je to opšti trend), ali ovome treba...(po izboru).
Nema tu opravdanja. Jednostavno smo svedoci promene. Sistem koji smo do sada poznavali se menje, upravo gledamo stvaranje novog svetskog poretka, borbu titana i ja bi rekao promenu odnosa uticaja velikih sila na svet. Kakve veze Amerika ima sa trenutnim ratom u EU, plus nemaju ni mnogo uvoza ruske nafte tj. ne moraju da je uvoze samo da aktiviraju svoje, koje je opravdanje da je kod njih gorivo izašlo na 5.5$ po galonu,u nekim državama ide preko 6$. Pa nema nikakvog opravdanja niti logike,jednostavno,moraju veštački cene da se podignu i da se napravi neki novi konflikt, pa mora neko da plati silne naštampane milijarde,bilione,trilione bez pokrića. Pazi molim te, dali Ukrajini 40 milijardi $ pomoći da bi ovi od njih posle kupili dronove? Nisu odmah mogli dronovi da se poklone? Hahahahahn


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1642 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Da, baš mi je drago za ovaj olovni benzin???

Zar se to još proizvodi???

 

Dobro je da za dizel nije smanjena akciza.

Taman sam se uplašio da ću manje da plaćam.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pre 3 sati, zaludan je napisao:

Da, baš mi je drago za ovaj olovni benzin???

Zar se to još proizvodi???

 

Dobro je da za dizel nije smanjena akciza.

Taman sam se uplašio da ću manje da plaćam.

Nemoj da me držiš za reč ali mislim da tipa poljoprivredni avioni to troše, ne znam detalje, ne sećam se.

 

A dizel (pa i evrodizel) spada u gasna ulja, sad da li novinar i/ili političar to zna, ne znam...

Promenio član Gordak985

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1678 postova
  • Motocikl: /

Pa 0.

Danas ce da poskupi za onolko kolko je skinuta akciza...

Ili ce to tek sledece nedelje (8 dana od usvajanja...)...

Znaci danas ce samo da poskupi :)

Promenio član ser

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1265 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 8 sati, Gordak985 je napisao:

A možda ne znam ni ja. Nisam baš 100% danas.

Ovo da se prebaci u izjavu dana :sampion: ... :).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja