Jump to content

Moto Zajednica

Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......

Recommended Posts

  • motoras, 2396 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 2 sati, zemunac72 je napisao:

Grcka,benzin 2.4e

Albanija dizel 260rsd

Trenutne

Imaš li informaciju koliko košta gorivo na Kosovu i Metohiji? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 1 sat, stari roker je napisao:

Imaš li informaciju koliko košta gorivo na Kosovu i Metohiji? 

Nemam,dosao sam preko CG. Tamo sam bio par dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2396 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 2 sati, zemunac72 je napisao:

Nemam,dosao sam preko CG. Tamo sam bio par dana

Čitam negde da je 1.9 eura, ali rekoh da čujem iz prve ruke. Ja za desetak dana krecem u Ksamil preko Kosova. Ipak cu narokati pun rezervoar kod nas, na Kosovu samo dopuniti. Tamo moram nasuti koju litru da se miran vratim opet na neku nasu pumpu. Eeee... Šta dočekamo... Da sipamo pun rezervoar pre puta na more... 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova

Jos da povise malo cene goriva i bilo kakva voznja ce postati besmislena...osim ako nije nuzda...generalno ce ovo sve puci ne vidim da je odrzivo...mozda i gresim ali videcemo

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Nisu samo nasi. U AT 2.10€ diesel. Bilo je palo posle one ludnice u pocetku na 1.7-1.8 ali su dodali neki novi porez pa vratili na 2 pa polako sada dosli do 2.10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Samo što je prosečna plata u Austriji 10 puta veća nego u Srbiji, a gorivo 30 centi skuplje, taj deo svi zaboravljaju.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 33 minuta, blackmore je napisao:

Samo što je prosečna plata u Austriji 10 puta veća nego u Srbiji, a gorivo 30 centi skuplje, taj deo svi zaboravljaju.

Kako 10x? Kolika je prosecna plata u Srbiji? Ne pratim takve stvari ali znam da vecina ima iznad tog proseka jer se svodi na pare na koje si prijavljen i na pare koje dobijas na ruke

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

I da je 5x, poenta je ista. 

 

Većina ima iznad tog proseka? Sve i da se deo prima na ruke (što negde može da prođe, negde ne), možda u Beogradu primaju iznad proseka, van njega sigurno ne. Ljudi u manjim mestima van Beograda žive sa 30-35000 mesečno, a onda plaćaju gorivo 200+ dinara po litru, maltene kao da smo Austrija po pitanju cena, ali naravno ne i po pitanju prihoda. Videh oglas za posao na trafici na Slaviji: 45000 noćna, 42000 dnevna smena, pa eto te informacije za početak, a da ne pričamo po svakodnevnim potrepštinama, hrani i slično...

 

Kad bi jedan prosečan Nemac, Austrijanac, Švajcarac, šta god, znao kako mi ovde živimo i preživljavamo, ne bi im palo na pamet da se žale na cene goriva, ali naravno, to je apsurd i pominjati. Ekonomski tigar prati Evropu u svemu što ne negativno: evropske cene, nameti i takse, bez ikakve naznake da će ikada ispratiti evropska primanja, za početak. :)

 

EDIT: Prosečna plata je navodno 73000 dinara, na šta će se nasmejati apsolutno svako ko živi van Beograda.

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
21 minutes ago, Vampa said:

Kako 10x? Kolika je prosecna plata u Srbiji? Ne pratim takve stvari ali znam da vecina ima iznad tog proseka jer se svodi na pare na koje si prijavljen i na pare koje dobijas na ruke

Dođi da lično proveriš koliko dobijaš na ruke...

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Dok sam ziveo u Beogradu pre 12-13 godina dobijao sam 25k na racun i 75k na ruke. Ali nebitno je sve to smatram da jeste za standard u Srbiji gorivo preskupo,bilo je i pre svih ovih gluposti ali cena nije porasla za duplo koliko je ovde porasla i to je neshvatljivo.

@blackmore imas pravo ali ni ovde nije mnogo placena prosta radna snaga.

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
38 minutes ago, blackmore said:

Većina ima iznad tog proseka?

Istina je da većina prima manje od proseka. Prosek podižu vlasnici firmi koji su povezani sa javnim nabavkama jer im se ne isplati više da zadržavaju dobit u firmi (i šta će im) nego sebi mesečno isplaćuju 10.000e plate koje su oslobođene redovnog poreza na zaradu u punom iznosu tj. porezi i doprinosi se plaćaju na manju osnovu (ne na 10.000e). Podležu porezu na godišnju zaradu nakon određenih odbitaka i to je onda manje nego što bi platili porez na dobit preduzeća, a svakako procentualno manje nego porez na redovne zarade.

Ovo možete kod svakog knjigovođe da proverite (npr. kolika je bruto plata za 1.200.000 neto platu?).

 

Juče je bila vest i da će novonastanjena lica u Srbiji (znači ruske izbeglice) dobiti i subvenciju za veće plate.

Promenio član X8 Vračar
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

A Petrovac na moru pun Ukrajinaca, retko gde mozes Srpski da cujes. Kao da se nista ne desava.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
11 minutes ago, Vampa said:

Dok sam ziveo u Beogradu pre 12-13 godina dobijao sam 25k na racun i 75k na ruke.

 

Prvi put čujem da je tolika razlika bila kod bilo koga ali mislim da više ne postoje takve varijante. Ne bi sprovodili 2 kruga fiskalizacije u međuvremenu bez razloga. Zato i prividno izgleda da je povećana prosečna plata, a zapravo je sve ugurano u oporezive tokove tj. povećani su svi porezi i to se ne vidi u inflaciji. U Austriji je sve bilo legalno oporezivano i pre 12 godina i zato izgleda da oni slabije napreduju od nas, a zapravo je kod nas veća inflacija zbog povećanja poreza (što zvanična statistika nikako ne registruje).

 

Za svako povećanje minimalca kukaju kako je to veliko opterećenje jer 300.000 ljudi prima minimalac. Ako si ti primao 75k na ruke, verovatno je i još neko od tvojih kolega isto tako i još nekoliko firmi isto tako. Odakle su prihodovali toliki novac ilegalno, da bi ga ilegalno podelili?

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja