Jump to content

Moto Zajednica

Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1642 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja bih vrlo rado opljunuo vlast i za cenu goriva, ali je činjenica da svuda cena ide gore bez obzira na cenu nafte.

 

Vrhunac apsurda - napunite rezervoare u Srbiji kad krenete preko. Bilo u CG, BiH, ili Makedoniju, Madjarsku - svugde je skuplje nego koad nas!!???

 

Ne tako davno sam u BiH za cenu dva litra dizela kod nas sipao tri, a sad tamo skuplje...

 

Ne zna se ko više uzima - naftne kompanije ili države.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 916 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Džabe što je sad svugde malo skuplje kad je kod nas godinama bilo skuplje nego kod većine. I još najizgledniji scenario kad se stabilizuje teržište nafte i derivata kod svih će pojeftiniti ali tigar se sigurno neće predati.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 24 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ja ne ocekujem da ce ikada vise biti ispod 200 dinara kad se ustali na nekih 210+

Ovo baš rekoh danas, delimo mišljenje.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

Zato ja danas do Grocke, oću neću autom, jes lepo al skupo, onda na bus i ajmo lagano. 

Da nisu ušli neki što gaje nokat na malom prstu ne bih se ni pokajao što sam stipsa,ne bih se ni ugušio u busu,i bio bi živ načisto. 

 

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd
4 hours ago, blackmore said:

EDIT: Prosečna plata je navodno 73000 dinara, na šta će se nasmejati apsolutno svako ko živi van Beograda.

Ovo ti je prosečna plata u državnom sektoru, za glasače koji često i ne dolaze na posao. Naravno da od toga ne može da se živi, reći će jedan takav, pravdajući svoje nadolaženje na posao time. I onda će neki novac na crno dodatno da zaradi, ilegalno. Ne bi bilo ove fiskalizacije da ne pritiskaju spolja, ne bi bilo ni ovo malo zakona. Ovde policajci u uniformi prelaze van pešačkog. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
pre 25 minuta, Bojan82 je napisao:

Zato ja danas do Grocke, oću neću autom, jes lepo al skupo, onda na bus i ajmo lagano. 

Da nisu ušli neki što gaje nokat na malom prstu ne bih se ni pokajao što sam stipsa,ne bih se ni ugušio u busu,i bio bi živ načisto. 

 

Išao ja danas do Nemanjine da za ćeleta predam papire za banjsko lečenje (živela e-Srbija), nije mi palo na pamet da ne idem busom. Generalno za neke akcije po gradu, posebno kad nešto moram da čekam, GSP mi je prva opcija. Većinom fino radi klima i većinom nema gužve. Šta znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
2 minutes ago, Jupiter said:

Ovo ti je prosečna plata u državnom sektoru

 

U državnom sektoru je manji broj radnika na minimalcu ali nisu toliko visoke plate. Tipa sa fakultetom neko ne može imati ispod 60.000 dok kod privatnika može imati i iminimalac ali recimo sudija ima samo 150.000, predsednik suda 200.000 itd. ali to su funkcije koje možeš na prste da nabrojiš. Opštinari koji su najbrojniji su takođe regulisani. Ovo pričam ono što je po zakonu o platama državnih službenika ali ne znam za javna preduzeća...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez
pre 1 minut, Gordak985 je napisao:

Išao ja danas do Nemanjine da za ćeleta predam papire za banjsko lečenje (živela e-Srbija), nije mi palo na pamet da ne idem busom. Generalno za neke akcije po gradu, posebno kad nešto moram da čekam, GSP mi je prva opcija. Većinom fino radi klima i većinom nema gužve. Šta znam.

Nemam nista protiv busa,da izracunam vreme provedeno u busi i na stanicama to je jedno 5 godina zivota.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd
3 minutes ago, X8 Vračar said:

 

U državnom sektoru je manji broj radnika na minimalcu ali nisu toliko visoke plate. Tipa sa fakultetom neko ne može imati ispod 60.000 dok kod privatnika može imati i iminimalac ali recimo sudija ima samo 150.000, predsednik suda 200.000 itd. ali to su funkcije koje možeš na prste da nabrojiš. Opštinari koji su najbrojniji su takođe regulisani. Ovo pričam ono što je po zakonu o platama državnih službenika ali ne znam za javna preduzeća...

Ja mislim da jeste, da je tu negde. Imaš te koje možeš na prste da nabrojiš, pa onda imaš ešalon od 100-120 hiljada. Ne verujem da ima bilo ko danas da je plaćen ispod 50 hiljada, a i to može biti samo neka ulazna plata prvih 3-6 meseci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
pre 14 minuta, Bojan82 je napisao:

Nemam nista protiv busa,da izracunam vreme provedeno u busi i na stanicama to je jedno 5 godina zivota.

Bus - osnovna škola - druženje

Bus - srednja škola - manje druženja, ali zato sam čitao jednu knjigu nedeljno u proseku, ovo je bilo 2-3 sata dnevno u busu

Bus - fakultet - opet druženje, knjige, muzika, isto 2-3 sata dnevno u prevozu

 

Automobil - radni vek, klasičan - jurnjava, žurba, nervoza.

Sad sam usporio, rad od kuće, jednom nedeljno kolima ili motorom do kancelarije, bez žurbe. I opet kad negde idem prevozom, čitam knjige, gledam neke emisije, slušam muziku. Ponekad i kad mi je zgodno kolima ili motorom izaberem javni prevoz jer je to onda neko moje vreme koje niko ne može da mi oduzme. Čudna jedna sloboda, ali skoro potpuna.

 

Ne možemo uvek da biramo gde ćemo provoditi vreme, ali ponekad možemo da biramo kako.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1678 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, Motorcyclist je napisao:

Ja ne ocekujem da ce ikada vise biti ispod 200 dinara kad se ustali na nekih 210+

Oko 250, kad dignu akcize i ukinu limite.

Vec do kraja godine... Mozda ne bas tolko, al tu negde.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

@Gordak985Potpuno te razumem.Citiracu "Block Out" pesma "Trenje".

Kaze" obuci cu se brzo,i krenuti na posao,tamo imam 7 sati svog slobodnog vremena"

Tako je meni bio bus,jedino mesto gde ne moram da govorim.

 

Da ne bude sve van teme,cudi me kako nije poskupela karta za bus....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
pre 13 minuta, Bojan82 je napisao:

Da ne bude sve van teme,cudi me kako nije poskupela karta za bus....

Ne izazivaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1678 postova
  • Motocikl: /
pre 18 minuta, Bojan82 je napisao:

Da ne bude sve van teme,cudi me kako nije poskupela karta za bus....

Pa sta i da poskupi, niko je ne placa :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6894 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sve što je ikada poskupelo vezano za vozila nikada nije i neće pojeftiniti. Samo možemo da se radujemo dok ne poskupi ponovo.


Iskreno, da traže rektalni pregled od 11000 dinara plus registracija ljudi bi se trtili i plaćali. To je to, niko se ne buni, vozači ćute i hoće da ih brani Alvirović, Piroški, Borković... I da dodam, za vreme Tita si mogao :)

 

Ja kažem, računaj svoju godišnju platu. Oduzmi benzin, mesečne račune, troškove vozila... Pa vidi gde si. Ne računam veća mesta, ali mnogima je i Golf 4 iz 2002 nedostižan. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Upravo sada, ser je napisao:

Pa sta i da poskupi, niko je ne placa :D

Ja plaćam. Razumem da neko nema, ne želi pa čak i neće, ne odobravam ali mogu da razumem. Ne razumem kad krenu da se svađaju s kontrolom oko toga. Nisi platio kartu, izađi. Kakav god da je, javni prevoz u Beogradu nije besplatan. Subvencionisan jeste, plaćanjem karte pokrivamo deo cene prevoza, ostatak pokriva Grad Beograd.

 

Prevoznici su plaćeni po pređenom kilometru na liniji. Cena se odeđuje jednom godišnje kad se raspisuje tender i tu ima nekoliko kategorija u zavisnosti od starosti i tipa autobusa, kao i da li ima klimu, ne znam da li je sad uopšte dozvoljeno da u javnom prevozu putnika učestvuje vozilo bez klima uređaja. Na stranu koliko su ispravni. Prevoznici imaju pravo svakih par meseci u toku godine da traže povećanje cena kilometra ako su se ispunili uslovi od kojih su glavne stavke cena goriva i nešto tipa povećanje životnog standarda, čitaj plate vozača. Davno sam izašao iz toga. TLDR, mene čudi kako cene karata nisu skočile kad su plate vozača kod privatnika skočile sa 30 na 70 hiljada pre par godina kad je bio egzodus vozača u N(j)emačku. Svakako očekujem neko povećanje u narednom periodu, samo se još uvek ide na održavanje privida da je sve u redu. Ili se samo meni tako čini.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2396 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, Jupiter je napisao:

Ja mislim da jeste, da je tu negde. Imaš te koje možeš na prste da nabrojiš, pa onda imaš ešalon od 100-120 hiljada. Ne verujem da ima bilo ko danas da je plaćen ispod 50 hiljada, a i to može biti samo neka ulazna plata prvih 3-6 meseci. 

Grešiš silno na žalost... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

Da ti ispricam neke moje dogodovstine iz busa,ti bi plakao od smeha i nesto bi mislio da ovaj nije pod libelom,a sve to izmedju negde 2010 do 2019,6 prevoza svaki dan(zamisli da izlazim svaki put kad naidje kontrola) nisam znao kako karta za bus izgleda,izasao svojevoljno samo jednom jer je lik hteo da zaustavi bus.

Plata 26 soma,plus za bus plus.Joj,taman za pakovanje pelena.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Prvi posao posle završenog fakulteta, 25.000. Sa diplomom. Hebiga. Počeo da radim posle 2008. Znam šta je švercovanje u busu i pivo u parku s društvom. I deljenje troškova za gorivo da se ode kolima u grad. I povratak kući prvom jutarnjom lastom, bez karte naravno. Ah uspomene. Elem, o čemu beše tema. A da, gorivo. Jeste skupo, nego ne viđam da se ljudi manje voze. Dakle, ide to još. Burazer računa troškove, do kraja godine uračunao dizel na 300. Mislim da neće toliko. Ove godine. Pošto plin sad, treba da sipam. Doduše i benzin je počeo da pali lampicu.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Opet malo nasumičnih informacija ali i u Americi je gorivo nenormalno poskupelo od poslednjeg odlaska. 

 

Pun rezervoar izađe na skoro 90$, što čak nije ni daleko od Evrope

 

 

20220619_232445.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
11 hours ago, Gordak985 said:

A da, gorivo. Jeste skupo, nego ne viđam da se ljudi manje voze.

Koliko sam puta u zadnje vrijeme cuo ovu recenicu kao da obican svijet nema pravo da zivi normalno. 

Usadili su nam u potsvijest da smo buranija i kako bogati moraju da imaju jos vise kako bi bacali i ponizavali obican narod, a mi da se stidimo jer eto imamo taj luksuz da naspemo 20l goriva da se malo provozamo.

Sta je to sa nama???

Osim toga nista ne opravdava cijenu sirove nafte, a ni preradjene sem obicne spekulacije!

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Koliko sam puta u zadnje vrijeme cuo ovu recenicu kao da obican svijet nema pravo da zivi normalno. 
Usadili su nam u potsvijest da smo buranija i kako bogati moraju da imaju jos vise kako bi bacali i ponizavali obican narod, a mi da se stidimo jer eto imamo taj luksuz da naspemo 20l goriva da se malo provozamo.
Sta je to sa nama???
Osim toga nista ne opravdava cijenu sirove nafte, a ni preradjene sem obicne spekulacije!
Upravo.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Kako, pa zar ne znate da su još 1960-ih vikali kako nafte imamo jedva još za 20 godina. Ta egzotična paprat i planktoni su se potrošili pa cena mora u vis. ć

 

Nije do gramzivih lopova (emiratski prinčevi, ruski oligarsi, british petroleum, shell,...) Zašto bi oni jadni imali samo po 3 jahte i 2 privatna aviona, kada mogu po 50.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 861 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ne vozi ko ima nego ko je navikao. Onaj ko ima njega ni ne zanima pošto je jer mu nije ni bitna razlika od 50-100€ mesečno u gorivu.
Ja sam lično navikao da imam auto i da se vozim,nekako,mrzi me da čekam buseve da presedam itd,ako odem negde da gađam kad je poslednji pa kao jaooo mora idem.Nemam živaca da dozivam taxi ili CarGo po pola sata.
Svakako,ako ode na 250 a jako smo blizu toga ja mislim, ja ću menjati navike sigurno. Obzirom da nam standard realno ne raste,plate ne rastu niti će,samo da ih ne smanje još,država to prividno šteluje,naveo je gore kolega, verujem da će dosta ljudi svesti vožnju na minimum.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja