Jump to content

Moto Zajednica

Koliko nam motorcikl trosi ulja od zamene do zamene?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Ajde sad,nemojte da se stidite!Meni Hayabusa trosi litar ulja 300w motula od zamene do zamene iako je presla 29000km!Menjam ili se bar trudim da zamenim na 5000km!Da li je to zbog kvaliteta ulja ili do voznje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1088 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

pa nisi rekao na koliko menjas ulje, meni je gsxr trosio 1 litar na 1000 km, a menjao sam ulje na oko 4000 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa cim pomenes marku znas sta je u pitanju  :D :D :D :D ;D ;D ;D ;D

salim se naravno,,,meni yamaha ni na benzin ni sada na plin ne potosi ni kap ulja,,vozim je standarno,malo polako malo brzo,,znam i po auto putu da je djidam do 200,,,stalno putujem,,i nemam problema sa potrosnjom ulja,,mada priznajem boldorka mi je gutala i po 1 litar na 1000km,,a dr 650rs,preteca fre vinda mi je isto tolko ulja trosio,,,

mada mislim da stil voznje jako mnogo utice na potrosnju ulja..naravno i pohabanost masine... :) :) :)

p.s. ja menjam ulje na 5000km,motul ,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kada sam kupio motor od Mine, ona je rekla da je dolivala par stotina grama. Kada sam radio servis kod Sube, nije falilo ulja kada je ispustio staro, uvek ima u prozorcetu za merenje. Sada bih opet morao da menjam i ima ga 3/4 prozorceta. Ima preko 65000 na satu. Menjam ulje na 5000km, motorex polusintetika. Auspusi su rdjavi iznutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Vozim vfr-a i nemam tih problema ;D ;)

Prosli vfr je presao 115000km,i nije trosio ni gram ulja,a menjao sam ga na 5000km,sada ga vozi vukan sa foruma i on moze ovo da potvrdi

Sad sto ga vozim isto ne trosi ni gram ulja

jebiga,HONDA je to ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5522 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U Stroma sipam 300v i bas retko dolijem nesto malo. Jos uvek mi traje prva boca za dolivanje a presao sam nekih 17000km. Dok sam vozio TDM-a, koja inace trosi ulje, dosta je zavisilo da li jurcas auto putem ili ne kao i da li hladnije vreme ili 35 stepeni. Potrosnja se kretala od o,5-1,2l od zamene do zamene, na 5000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F . 99 TL1000R

Dok sam koristio 300v na 6000km mi potrosi od gornje do donje crte,to mu dodje nekih 400g.Tada je TL imao ispod 20 soma kilometar.

Sad koristim motorex i potorsnja je minimalna skoro da je nema, motor ima skoro 45000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Mada Afriku imam tek od skoro, jednom sam mu menj'o ulje i... za sada trosi 0, jos malo ide nova promena, al' ja to po savetu cika Copeta na 3000 pa kud puklo da puklo  ;D

A i Kawa Tengai je trosio... 0  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Kawasaki Eliminator mi nije potroshio ni gram ni promenio boju ulja na 5500km ali ja nisam neki divljak, vozio sam ga 80-100. samo jednom sam nabio do 145 i nikad vishe. E sad EN sam vozio 1500 od kupovine i nije potroshilo od kupovnog stanja nishta juce sam zamenio ulje  i filtere i plochice( hvala BOKI-KG-u na asistenciji) pa cemo videti dali troshi... Valjda nece:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

BMW K-75 ne troši ništa ili bar toliko malo da se to na prozorčetu i ne vidi, način vožnje je svakakav

i po gradu i po brdima i po dugim turama gde se vozi velikom brzinom zanči ima svih stilova vožnje

ulje menjam na 6000km a u njega sipam e pazi šta MODRIČINU OPTIMU TURBO-SINT 2002 15W-40

koja košta 4 Eur litar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja