Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz novog motora iz USA .....

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova

Dali je neko to uradio obzirom da su motori tamo jeftiniji , ako neko zna tacnu proceduru koliko sta kosta, mogao bi da napravi jedan topic o tome . Koliko je prevoz do Beograda,dali se vraca porez jer se izvozi iz USA, dali ima mogucnosti da se posalje avionom, itd.itd . Posto sam video da je tamo  2009 V-Strom 650 MSRP: $6,999.00 dolara jos ako se vraca porez to je opet jeftinije nego kod nas . Ako gresim ispravite me .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mislim da iz USA nema povrat poreza na robu kao sto ima PDV-a u  Evropi.

 

Mislim da se generalno ne isplati ili je bar je tu negde, da se isplati to bi ljudi radili, a nasi te verovatno oderu na carini racunajuci cenu koja je kod nas.I  jos garancija ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Neverujem da se bas ne isplati za te pare moze se naci tamo i neki nov salonski ZX-10 ili slicno 2006/07 godiste....cuo sam ali je neprovereno da na nove motocikle moze da se dobije 8% povracaj poreza kada idu za izvoz....sa obzirom na kurs dolara to je jako primamljivo ali je neizvodjlivo ako nemate nekoga tamo ko ce da Vam cunja, nadje motor i prevoz (povoljno) a hvala bogu na nasoj carini se jos uvek radi sve i svasta pa uz malo "srece" moze i to da se odradi povoljno.

Vidite i sami da se kod nas u oglasima prodaje "brdo" amerikanaca....inace i sam vozim jednog uvezenog odande....

 

 

 

 

 

post-220-12879006163303_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mislim da ti je malo nezgodno za prevoz solo motora

Za uvoz kontejnera(20ak motora) je vec 2ga prica,drugar(koji donosi iz D i Ita) bas vija varijantu da mu neko tamo bira motore i salje kontejnerom brodom.

Inace paziti od koga je motor,on je uvezao kawu 1000 koja se vodila na USarmy, i jos se(1,5 god)kod nas vuce po sudovima oko carine,registracije i ostale papirologije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Koliko je znam a provereno je...nije skupo ako hoces da cekas malo duze transport....to jest kada se prevoznickoj kompaniji nadje slobodnog mesta da ubodu i motor u neki kontejner....a to se isplati recimo da se uzme motor u Decembru tamo i da ga dobijes recimo do Aprila ovde.....upravo zato sam i rekao da treba imati nekoga tamo da nadje povoljan prevoz....tamo je konkurencija zestoka pa i cene variraju za razliku od derikoza kod nas....a to Vam prenosim iz price sa deckom koji zivi i tamo i ovde i upravo time se i bavi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

postoji vise mogucnosti da se dopremi motor za srbiju,za obe treba imati nekog tamo.

prva je avionom i traje 15-ak dana (traba neko tamo da zapakuje motor na paletu i ispusti tecnosti) placa se po kilogramu.druga varijanta je brodom e sad to je duga prica,elem drugar koji je tako dovezao motor trebao je da ga preuzme pocetkom maja meseca ali motor je stigao tek sredinom avgusta.....dok je drugom stigao motot za 50 dana u srbiju.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Evo proste racunice za nove motore iz USA (bez 8% popusta posto nisam siguran)...

 

Kawasaki          ZX-10 2008'  moze se naci za 8900 dolara  sto izadje oko 6.190 eura

                         zx10 2006/07 za 7000 dolara  =  4.868 eura (slicno je sa Hondama)

Honda              CBR 1000 RR 2008'...8990 dolara  = 6.252 e

Hayabusa        2008' 9400 dolara = 6.537 eura

                        2007' 7000 dolara = 4.868 eura

GSXR-1000      2008' 9400 dolara =6.537 eura

 

Jako me privlace ovi neprodati iz 2006/2007

 

Po mojoj racunici nov ZX-10 trebao bi izaci sa carinom ,spedicijim i pdv-om izmedju 8200-8500 eura....

 

Ali opet nista bez coveka na licu mesta...jbga....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Imas kod nas u zemlji par ljudi koji se bave time.Licno sam iso gledao motore bili su dosta koji su presli 5 milja ali su svi imali minimalna ostecenja.Izgrebana maska ili slicno.Mislim da se isplati uvoz jer su svi motori koje sam ja gledao bili po atraktivnim cenama.Savet je da se raspitas za coveka koji bi mogao odande da ti organizuje transport motora uz odredjenu cifru naravno.To ti je bolje nego da trazis po oglasima uvezene motore iz Amerike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

upravo mi je dosla drugarica iz amerike koja je tamo vec godinama, pricali smo bas nesto na ovu temu

kaze da tamo cesto daju velike popuste i da se nekada desava da ako kupis jedan dobijes jos jedan, koliko je ovo tacno ne znam ali znajuc one blesave amere verujem joj.

e sad

njena keva cesto salje kargo posiljke u kontejnerima i ne moras da zakupis ceo kontejner vec mozes po kubiku da zakupis, naravno pozeljno je da se dobro upakuje motor

ali ubedljivo najbitnije stavka je covek koji ce tamo da pojuri dobar motor a da je isplativo jeste

 

ona je zainteresovana da pravimo neki biznis od svega toga pa mozemo i mi ovde da se organizujemo i da obezbedimo ljudima povoljnije motore

 

a PDV u americi ne postoji pa ne moze ni povracaj istog da se dobije, ali mislim da ima caka da ako si stranac i ako kupujes za izvoz mozes da dobijes neku manju cenu ali to cu se jos raspitati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Arilje

Imam nesto iskustva iz ove oblasti, pa da kazem koju rec. Uvezao sam i motor i dodatne delove za customizing istog iz USA, a i licno boravio tamo pre dve godine. Prvo, neko je pomenuo da u kontejner staje dvadesetak motora, sto je ako je uradjen zatvoren crating (zatvoreno pakovanje, vezivanje na paletu, pa okolo sanduk), nemoguce. A slozicete se da je zbog transporta brodom (so, oluje, stajanje po lukama danima, mogucnost ostecenja prilikom istovara), to zaista pozeljno. Nemoguce je i za veliki kontejner od 40 feet-a, a kamoli u manji od 20 ft. Drugo, neko je pomenuo da je motor neko poslao iz USA za Srbiju za 450 USD. Takodje nerealno. Do Budimpeste recimo, slanje ce izaci min, 650 USD, pa cak i do 800-900, u zavisnosti od vrste motora, koliko kubnih metara zauzima, kojom kompanijom saljete, itd... Direktno do Bgd, bice jos skuplje... Na tu cenu ima jos troskova (otvaranje kontejnera i sl.), ali o tome malo kasnije.

 

Inace slanje do Budimpeste ne bih preporucio, jer su nas tamo (bar u toj firmi, koja saradjuje sa nasim americkim prevoznikom)  tako vontali da je to bio haos. Da ne davim sa pricom, i tamo se placalo i na mostu i na cupriji, jos oko 300 eura po motoru, plus kaucija koja se daje u zavisnosti od cene motora, onda to overite kad motor napusti Madjarsku, pa naplatite kad opet dodjete tamo, ili saljete postom dokumenta, pa vam oni vrate pare na racun. Inace brodsko slanje (bilo koje vrste robe) iz USA za Evropu je najjevtinije do nemacke luke Bremerhaven. Recimo, kontejner od 40 ft (prostor za otprilike 2-4 automobila) do tamo, je tada bio (prosle godine) 2.600 USD. Pa ko voli da ga tamop preuzme i napravi turu od severa Nemacke, to bi bila najpovoljnija varijanta. Belgija, Holandija, Francuska,Djenova Italija,su nesto skuplji. Bar i Budimpesta (obicno voz od Roterdama), oko 4000-4500 $.

 

Kao sto su vec neki pomenuli, zbog pada dolara u odnosu na evro (duze vreme se drzao na 1.50-1.55), ove godine je bio pravi bum u u Evropi uvoza svega i svacega iz Amerike (ukjucujuci i kompletan namestaj za kucu od strane fizickih lica), tako da se za polazak robe cekalo i do dva- tri meseca. Jednostavno, kompanije nisu imale dovoljno brodova da tu potraznju isprate. Transportna kompanija preuzme vasu robu za slanje i ona onda stoji u njihovom magacinu, dok se ne ukaze slobodan kontejner za destinaciju koju ste platili. Naravno shipping date koji vam oni kazu, se obicno oduzi par nedelja.

 

Sto se tice cena motora u USA, naravno jevtiniju su, ali ono sto se isplati za uvoz su sto skuplje i novije masine. Prosto receno, transport do Evrope, carinu, porez i sve ostale troskove, platicete isto i za neki stari krs od 2.000 $ i za onaj od 10.000 $. Tako da, ako se preracunate, moze se desiti da tamo kupite neki stariji motor za 2.000 $, pa da vas ovde nakon svega izadje skuplje nego da ste isti kupili kod nas. Ono sto je jako povoljna varijanta tamo, su veliki popusti kod dilera na kraju godine (za nove motore proizvedene te godine), i ti popusti se drze cak i dugo tokom sledece godine. Da pojasnim: ako neki nov motocikl proizveden 2008. kosta normalno 10.000 $, u decembru ove godine ce biti oko 9.000, a moze se naci cak i  u martu 2009. za npr. 7900 $. Dakle, potpuno nov, presao 0 milja, samo ostatak zaliha.

 

Pozdrav svima i nadam se da sam koliko-toliko pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Znaci da bi ovo sto mi je ovaj odgovorio moglo da ide jos nize...??????

 

2006 ninja zx 10 yellow    7850

 

2007  ninja zx 10  red        9050

 

2008  ninja zx 10  BLUE,BLACK,OR LIME  9350

 

THIS IS WHAT WE HAVE IN STOCK  CAN SHIP ASAP

 

 

 

Thanks,

 

 

 

 

 

Dan Jenkins

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Arilje

Znaci da bi ovo sto mi je ovaj odgovorio moglo da ide jos nize...??????

 

2006 ninja zx 10 yellow    7850

 

2007  ninja zx 10  red        9050

 

2008  ninja zx 10  BLUE,BLACK,OR LIME  9350

 

THIS IS WHAT WE HAVE IN STOCK  CAN SHIP ASAP

 

 

 

Thanks,

 

 

 

 

 

Dan Jenkins

 

 

Probably, Mr. Charuga.  :D

 

Salu na stranu, sportski motocikli i japanski kruzeri su u sustini i najpovoljniji za kupovinu tamo u odnosu na Evropu. Sportski motocikli se tamo dosta slabije prodaju u odnosu na kruzere, enduro (oni ih definisu kao "dual purpose bike") i kros (off road) motore. Japanski kruzeri su povoljni naravno zbog Harley-Davidsona. Ameri ko Ameri, njihovo je najbolje i tacka.  Ili da kazem to ovako: U proseku, od 10 motora koje sretnete  u Americi, 8 su kruzeri, a od toga, 7 su iz radnje ove dvojice, Harleya i Davidsona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Javio mi se kum pre dva dana, inace zivi u Cikagu, kaze da je dobio u radnji ponudu za Horneta 900 (919 u Americi), novog, 0 milja, model iz 2007, za 6.700$ na kredit, za kesh kaze da bi bez problema moglo i 500$ manje. :)  Ima zanimljivih cena tamo, samo velike su to peripetije, treba imati zivaca i cekati, umeju i po 5 meseci da putuju motori do nas. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Drugo, neko je pomenuo da je motor neko poslao iz USA za Srbiju za 450 USD. Takodje nerealno. Do Budimpeste recimo, slanje ce izaci min, 650 USD, pa cak i do 800-900, u zavisnosti od vrste motora, koliko kubnih metara zauzima, kojom kompanijom saljete, itd... Direktno do Bgd, bice jos skuplje...

 

Ako drugar laze mene onda i ja vas, ali nema razloga da me laze. Mozda cena bas upravo zavisi od perioda slanja u toku godine. On je motor dopremio prosle godine u oktobru negde ako se dobro secam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4281 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

da se razumeno da cene transporta sa isticne obale su jeftiniji od cena sazapadne sto je i logicno.Ja sam poslao trkaci motor za Beograd znaci Vankuver - Luka Beograd i trebalo je manje od 5 nedelja.A ovo je bilo najjeftinije tj. kamionom do Montreala pa brodom do Belgije i kamionom do Beograda.Kostalo me je $1100 USD.

 

Motor su u globalu jeftiniji u Americi nego u Kanadi,ako kupujes novi motor i taj motor je za izvoz ti neplacas nikakav porez na to,ali ga zato nemozes osigurati  u drzavi u kojoj je kupljen.Svi ti motori koji su dostupi kod nas u Srbiji ,a imaju mala kozmeticka ostecenja su otpisani od strane osiguravajucih drusta.I isit su parazenu u Americi ili Knadai za sitne pare.Jer taj motor ne vredi mnogo para na normalnom trzistu ovde.Zasto? zato sto mu uz serijski broj rama stoji da je otpisan i da je steta u $$$$$ velika.Iako su samo plastike u pitanju u 98% osiguravajucim kompanijama je jeftinije da se taj motor otpise i da isplate vlasnika.

Te price da su povoljen cene i da kad kupis jedan doboje drugi za dz to su ciste gluposti sto se tice motora,mozda je tako u auto industriji ali ne u moto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Sada vec davne 1999 godine sam radio u Banzai Motorsportu kao prodavac motora a takodje sam radio jedno vreme i kao prodavac automobila u Micubishiju i Dodzu pa ima neka iskustva sa prodajom a posto sam dosta izmenio motora imam i iskustva sa kupovinom.

 

Legenda 1:

 

Povracaj poreza.

 

u USA nepostoji povracaj novca od poreza jer se porez placa kada se motor registruje, tj ako kupujete motor u drzavi u kojoj imate legalan boravak onda placate odmah u prodavnici jer ga odmah i registrujete.  Ako se motro kupuje u drzavi u kojoj nezivite onda se porez placa tek kada u svojo drzavi registrujete motor.  Ako se motor kupuje od privatnog lica takodje se porez placa kada se motor registruje i prevede.

 

Legenda 2:

 

Cena motora je bolja ako se kupuje kesom?!

 

Absolutno netacno, prodavcu motora je isto kupio ga ti kesom ili na kredit.  Cak ako kupujes kesom u iznosu vecim od 10 soma on je duzan da prijavi IRS-u (poreznoj sluzbi) da je musterija platila kesom i onda moze doci do toga da IRS proverava odakle su pare i koliko placas poreze itd.  Takodje, kad se motor uzme na kredit, prodavac, zaradjuje od same kamate na tom kreditu jer se on ugradjuje u procenat,  a banka koja je izdala kredit placa dileru par stotina dolara na svaki izdati kredit.  Racunajuci sve ovo zasto bi diler spustao cene za kes kad mu se vise isplati na kredit.

 

Legenda 3:

 

Cene motora:

 

Svaki motorcikl kao i sva roba u USA ima svoju MSRP cenu, to je cena koju predlaze proizvodjac i ona je polazna tacka svake kupovine.  Samo OVCE placaju motore i automobile po toj ceni.  Ovde je cenkanje dozvoljeno i preporucljivo.  Cena se moze spustiti i do 15% zavisnosti od trazenosti motora.

 

Legenda 4:

 

U USA se proda vise kruzera nego sportskih motora:

 

Po statistikama osiguravajucih zavoda i AMA (americke moto asocijacije) zastupljanost sportskih motora je izjednacena sa brojem kruzera, a u nekim drzavama cak i veca.  Takodje Harley ima 50% trzista kruzera.  Pogledaj sliku.

 

Ako nekog zanima cena 40 feet kontejner Chicago - Luka Beograd je 4500USD

 

 

 

post-66-12879006498418_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Motor su u globalu jeftiniji u Americi nego u Kanadi,ako kupujes novi motor i taj motor je za izvoz ti neplacas nikakav porez na to,ali ga zato nemozes osigurati  u drzavi u kojoj je kupljen.Svi ti motori koji su dostupi kod nas u Srbiji ,a imaju mala kozmeticka ostecenja su otpisani od strane osiguravajucih drusta.I isit su parazenu u Americi ili Knadai za sitne pare.Jer taj motor ne vredi mnogo para na normalnom trzistu ovde.Zasto? zato sto mu uz serijski broj rama stoji da je otpisan i da je steta u $$$$$ velika.Iako su samo plastike u pitanju u 98% osiguravajucim kompanijama je jeftinije da se taj motor otpise i da isplate vlasnika.

Te price da su povoljen cene i da kad kupis jedan doboje drugi za dz to su ciste gluposti sto se tice motora,mozda je tako u auto industriji ali ne u moto.

 

Ja ovde pisem o novim motorima koji nisu nikada vozeni i imaju 0 miilja ili ti km. Evo cenkam, se i za sada dobijam ZX-10, 2006 nov za 7400 dolara.

Mada nista mi to ne vredi bez prave transportne kompanije....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Mene isto zanima, prijatelj je bio u Americi neko vreme i tamo kupio nov neki skuter vozio ga malo i ostavio ga tamo stoji mu kod prijatelja u garazi, rekao mi je ukoliko zelim da platim da se doveze skuter samo da ce mi ga pokloniti. Da li neko zna kakva je procedura, da li je moguce ocariniti i registrovati, koliko je sve to isplativo? Hvala svima unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4643 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, ivan99 je napisao:

Mene isto zanima, prijatelj je bio u Americi neko vreme i tamo kupio nov neki skuter vozio ga malo i ostavio ga tamo stoji mu kod prijatelja u garazi, rekao mi je ukoliko zelim da platim da se doveze skuter samo da ce mi ga pokloniti. Da li neko zna kakva je procedura, da li je moguce ocariniti i registrovati, koliko je sve to isplativo? Hvala svima unapred!

Hteo sam da kupim jedan motor sa USA papirima.

 

Situacija je sledeća, bar koliko sam se je raspitao. Možeš da ga ocariniš, ali ne možeš da dobije uverenje iz AMSS jer vozilo ne može da prođe homologaciju zbog razlika koje ima u USA i Evropskim modelima. Tipa ono za farove, migavce, katadioptere i zaboravio sam šta još. Sad, nisam se raspitivao da li mogu da se urade prepravke pa da se tad homologuje. Verovatno može, ali ti za to sve treba odobrenje proizvođača, pa zatim da izvršiš prepravke u skladu sa propisima, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1376 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ko ima vremena, para i zivaca, moze da ocarini i da ceka promenu zakona (u vezi AMSS-a). A promene ce biti sigurno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1257 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

A zna li iko koja je priča generalno sa vozilima iz SAD koja su dovežena i voze se u Srbiji i dalje registrovana u SAD?

 

U Nišu sam viđao više takvih automobila, a pre neki dan sam video i jedan TMax registrovan na Floridi. Bio je parkiran na trotoaru, znači verovatno se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja