Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz novog motora iz USA .....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Vozila koja si registrovana u SAD i imaju njihove tablice mogu da voze kod nas ljudi koji imaju americka dokumenta to jest dozvolu i zelenu kartu ili drzavljanstvo. Tako nesto od dolumenata mislim da treba. Sa srpskom dozvolom ne smes da vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 774 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Kao državljanin Srbije sa prebivalištem u Srbiji ne smeš da voziš vozilo sa stranim tablicama jer si u carinskom prekršaju. Sve dok ti se prebivalište vodi na SRB adresu, nema veze da li imaš vizu, zeleni karton, dvojno, trojno... državljanstvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Sve to stoji, ali stoje i rupe u zakonu. Oni vrv pokazuju strani boravak i ulaz u Srb, i tako imaju prava da voze. U Nišu je zaista sve vise tih vozila, jer se dosta nash vratilo iz USA, otvorili firme sa prevozom i vode ih iz Niša. Ima i dosta "dispecera". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1236 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Deo oko carine i carinskog prekršaja je jasan. Ali kako koji đavo registruju vozilo u SAD, a vozilo je na drugom kontinentu? :D Ili ne registruju uopšte?

 

Ja bio u SAD neko kratko vreme, dobio i vozilo na upotrebu, i tad sam dobio maltene samo ključ, nikakva saobraćajna, nikakvo osiguranje, ništa. Još me zaustavila policija drugog-trećeg dana, pokazao sam srpsku vozačku, i bilo je samo "please slow down i vozi miško". :D Mada znam da na filmovima uvek pitaju "license and registration", ali biće da to zavisi od države do države. Ili sad lupam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Diljem EU ljudi Uvoze i voze USA automobile i druga vozila.
Dijelove koji nisu zakonski komforni mijenjaju i tada mogu na tehnički i registraciju. Tako se radilo i u SFRJ


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Imam mogućnost da kupim američki motocikl ovde u Beogradu, Ducati je u pitanju, e sad prevrnuh sve sajtove, ne pise nista za motore, dal je postupak moguć, da ne bude posle "FTJP".....

Mozda neka agencija koja je uvozila pa zna postupak, neki kontakt, hvala....

Promenio član milan b

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@milan b da radis uvoz, pregled...?

Ako je radjen za evropu i ima potvrdu o homologaciji, teoretski bi moglo ali ABS uvek moze postavljati potpitanja tipa ako je za eu da li je prepravljan za usa trziste. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Pa, koje su bitne a i “nebitne” razlike izmedju motora iz Usa u odnosu na Euro? 
Konkretno mislim na evropski Ducati(dal uopste ima neke razlike)
migavci, farovi, katalizator, gume, pa mislim da nema razlike,  cak sam cuo da  domaći katalizator za Usa ima strožiji uslov za rad

Promenio član milan b

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4583 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Možeš da ocariniš, ne možeš da homologuješ (AMSS). U suštini možeš, ali za sve moraš da radiš atest ili da imaš homologaciju. Farovi su drugačiji, migavci (mislim), katadiopteri (najmanji problem), satove moraš da menjaš da bude u kmh, i ne znam šta još ne.

 

Otiđi u AMSS pa pitaj. Carina se uradi, to je najmanji problem. Najveći problem je AMSS.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /
On 30. 9. 2023. at 11:11, milan b je napisao:

Imam mogućnost da kupim američki motocikl ovde u Beogradu, Ducati je u pitanju, e sad prevrnuh sve sajtove, ne pise nista za motore, dal je postupak moguć, da ne bude posle "FTJP".....

Mozda neka agencija koja je uvozila pa zna postupak, neki kontakt, hvala....

To ti se isplati da kupis samo ako je duplo jeftinije od istog takvog stranca iz Evrope...

Moras da menjas svetlosnu signalizaciju i sat, a to kosta prilicno... Najbolje je da odes prvo u ams i proveris dal uopste imaju protumacen pravilnik jer bi mogli vrlo lako da te otkace zbog toga sto im je jos uvek nepoznata procedura (verovatno bi bio medju prvima koji se raspituju za motor) iako je dozvoljen uvoz od skoro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@milan b mora biti ceo sklop homologovan za evropsko trziste, znaci ako na I.D. plocici ima e u krugu i jos brojnih oznaka onda je homologovan mada je moguc pomenuti scenario. Ni ljudi iz laboratorija koje su ovlascene za ispitivanje ne znaju uvek ishod, ABS je nezgodan igrac i kada je sve 1/1. 

Za sada kocka sa malom mogucnoscu da "pobedis" 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Jeste, izgleda da je veoma tesko(skupo) da uradim homologaciju, jer iz Ducatija mi kazu, nije samo cajger, ćopa, migavci, nosac tablice.... ima jos, (kad proverim tacno javicu)

jedino mi sad vreme ide od koristi, kazu imam celu zimu da uradim:)))

usput streetfighter je 2011god

Promenio član milan b

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
On 10/10/2023 at 12:36 PM, milan b said:

Evo da podelim info. 
Agencija cim je cula da je motocikl iz Usa usledio odgovor NE.

pritom sam desifrovao svako slovo iz Vina i motocikl je iz Bolonje, pritom na faru a i na migavcima prednjim kao i na macjim ocima na prednjim amortima ima E3 oznaku koja je ustvari homologacija iz Italije. 
cajger sam prebacio u km/h jer je digitalan. 
jedina razlika je podrep sa migavcima. Ostalo je sve isto. 
Znaci nema pravilnika za homologaciju. 
imam drugi problem a to je sad, da li ja ustvari moram da vratim komplet opremu(rucke kvacila, kocnice, retrovizore, poluge zadnje kocnice i biraca brzina.....) i to sve u fabricko stanje ili je bitno da delovi imaju e3 oznaku?

Kako izgleda taj dokument koji fabrika salje nasem dileru, jel neko radio to uopste? Nije valjda da je probijam led?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Traži u Bolonji, po VIN-u, dati pošalju COC Dokument, tj. Certificate of Conformity.
Pošalji im upit sa VIN-om, nemaš šta izgubit.



„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson Street Glide, Ducati Supersport S

Ja sam uzeo Harley iz SAD, realno treba promeniti samo cajgere i migavce, ćopavu i ostalo ni ne gledaju, ali svakako zbog broja šasije koji počinje na A za SAD tržište, homologacija je nemoguća, a to ne možeš da menjaš. Registrovao sam ga u Bosni na firmu, tamo može sve, pa da odgovorim i na pitanje gore, niko me ništa pitao nije, vozim sa našiom dozvolom, kažem da je moja firma i to je to. Prešao granicu s njima 50 puta i pola Evrope, nijedan problem, a zaustavili su me X puta. 

Nego, koliko sam pročitao nešto je promenjeno oko uslova za uvoz iz SAD, pa zna li neko nešto više o tome?

 

Promenio član Ognjen_Nbg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre 2 sati, Ognjen_Nbg je napisao:

Ja sam uzeo Harley iz SAD, realno treba promeniti samo cajgere i migavce, ćopavu i ostalo ni ne gledaju, ali svakako zbog broja šasije koji počinje na A za SAD tržište, homologacija je nemoguća, a to ne možeš da menjaš. Registrovao sam ga u Bosni na firmu, tamo može sve, pa da odgovorim i na pitanje gore, niko me ništa pitao nije, vozim sa našiom dozvolom, kažem da je moja firma i to je to. Prešao granicu s njima 50 puta i pola Evrope, nijedan problem, a zaustavili su me X puta. 

Nego, koliko sam pročitao nešto je promenjeno oko uslova za uvoz iz SAD, pa zna li neko nešto više o tome?

 

Koja je logika, matematika  te operacije? Toliko cimanje i zezanje, jedino da nije neki spec model koga nije bilo u Evropi ili isao na salvage title pa bio pojeftin?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
On 10/27/2023 at 11:56 PM, el classico said:

Traži u Bolonji, po VIN-u, dati pošalju COC Dokument, tj. Certificate of Conformity.
Pošalji im upit sa VIN-om, nemaš šta izgubit.



„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Moj slucaj je takav da iako je sve na motoru E3, nemogu da dobijem homologaciju jer je po Vin-u namenjen usa trzistu. 
californija standard(koji je i stroziji od evropskog)

jedino da sacekam predstavljanje novog zakona pa onda da uz neke "izmene" registrujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja