Jump to content

Moto Zajednica

GSP

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Krle, sedi tu i cuti, hteo si drzavni posao. Mnogi mladi su tu privreneno, da steknu malo iskustva pa da idu preko da voze bus. Ako vec volis djevrek izdrzi te dve godine koliko te ugovor veze i cao. Ja sam na taxiju 20 i kusur godina, jedva trpim vise od dva putnika, kamo li njih preko 50.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Минималац + бонуси (сменски, ноћни рад, викенд, празници) и изађу од неких 70 до 90 хиљада. 

Ако мене питаш, премало за одговорност према 200+ душа. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Pricao pre neki dan sa drugarom koji ganja zglobni iz onog pogona kod Belvila...

Njemu je kao posao ok, al slaba plata, oko 70.000 (i to zato sto je zglobni), kad radi one "sihte" ide preko 80.000. I to si kao obavezan jednom godisnje da vozis ceo mesec. Novi i oni koji dodju sa C, pa dobiju kategoriju o njihovom trosku to voze po par meseci.

5 radnih dana (sad zaboravi dal radi 7, 8 ili 9h). 

Trenutno je manjak vozaca, al nece jos dugo, posto samo navlace ove sa C i onda ih obavezuju ugovorom.

 

Inace, kod privatnika go kurac...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

šta znam, ja bi probo, nego ne znam ni jednu liniju kako vodi i to me brine.., i prijavljen si na celu platu, ovako kod privatnika na minimalac..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Pricao pre neki dan sa drugarom koji ganja zglobni iz onog pogona kod Belvila...
Njemu je kao posao ok, al slaba plata, oko 70.000 (i to zato sto je zglobni), kad radi one "sihte" ide preko 80.000. I to si kao obavezan jednom godisnje da vozis ceo mesec. Novi i oni koji dodju sa C, pa dobiju kategoriju o njihovom trosku to voze po par meseci.
5 radnih dana (sad zaboravi dal radi 7, 8 ili 9h). 
Trenutno je manjak vozaca, al nece jos dugo, posto samo navlace ove sa C i onda ih obavezuju ugovorom.
 
Inace, kod privatnika go kurac...
Ma biće manjak uvek,jer ti što dođu da dobiju E i CPC preko GSP samo gledaju da izguraju te 2 godine jer imaju dvostruku dobit. Dobiješ E i CPC za dzabe, dobiješ iskustvo koje svi traže i eto njih pravac Nemačka.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 15 sati, Lug je napisao:

šta znam, ja bi probo, nego ne znam ni jednu liniju kako vodi i to me brine.., i prijavljen si na celu platu, ovako kod privatnika na minimalac..

Pa mislis da ostali znaju, naucis za par dana. Ako promasis ulicu, vikace putnici "aloooo, gde ces tamo" :D

 

 

Pre 2 sati, slobasuper9 je napisao:

Ma biće manjak uvek,jer ti što dođu da dobiju E i CPC preko GSP samo gledaju da izguraju te 2 godine jer imaju dvostruku dobit. Dobiješ E i CPC za dzabe

Nacuo sam negde da postoji plan da se ukine onaj uslov da imas C kategoriju 2 godine da bi mogao uopste da polazes za D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Nacuo sam negde da postoji plan da se ukine onaj uslov da imas C kategoriju 2 godine da bi mogao uopste da polazes za D
Ne radi se o ukidanju uslova za D. Ti kod njih ni ne možeš početi ako nisi stekao taj uslov.

Ovde se radi da si obavezan ugovorom da radiš 2 godine obzirom da su investirali u kategoriju i CPC. Što realno,i nije možda toliko loše. Nekad je bila borba upasti u GSP kao vozač,a evo,sad plaćaju kategoriju samo da se namakne vozača nekako.

Što se tiče uslova od 2 godine između C i D, meni je to totalna glupost.Evo meni na leto ističe 2 godine i moći ću D da polažem. Koliko sam iskusniji za ove 2 godine? Pa ništa,nisam ni vozio kamion od kad sam položio. Totalna glupost. Ali moraće tu da se desi više stvari kako bi se ljudi više odlučivali na taj poziv. Prvo,veće plate,ko će da vitla prikoličara ceo dan za 80-90 000,ili šlepu,kako god. Drugo, strožije kontrole saobraćajne policije kako bi ljudi prestali da pristaju da voze na tuđe kartice,da bacaju listiće itd.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1537 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 18 minuta, slobasuper9 je napisao:

Što se tiče uslova od 2 godine između C i D, meni je to totalna glupost.Evo meni na leto ističe 2 godine i moći ću D da polažem. Koliko sam iskusniji za ove 2 godine? Pa ništa,nisam ni vozio kamion od kad sam položio.
 

 

Nekad si morao da imaš 2 godine iskustva kao "profesionalni vozač" da bi polagao D??

Doduše, nije bilo dodatnog uslova da baš moraš da voziš C kategoriju, nego je bilo bitno da si bio zaposlen negde na radnom mestu vozača, i brojalo se i ako si vozio samo putnička vozila.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, slobasuper9 je napisao:

Ne radi se o ukidanju uslova za D. Ti kod njih ni ne možeš početi ako nisi stekao taj uslov.

E pa na to sam mislio, nevezano za gsp, zakonski razmisljaju da se ukine taj uslov. Mada meni to nema logike, najpametnije je kao nekad i kao sto Zaludan kaze, prvo pecat da si vitlao kamion 2 godine, pa tek onda mozes da polazes za bus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

To sad nema veze,samo se vreme gleda. Meni su obe stvari glupost. Kao da je naučna fantastika "završiti" bilo kakvu potvrdu kod nas?

Što se mene lično tiče,kao da je neka razlika da li voziš bus ili kamion,ček je teže prikoličara voziti. Meni je na polaganju za E kompozicija bila 21+ metar dužine. Onako kad sam gledao ono na parkingu,reko nema sile da izađem sa ovim sa poligona,međutim, kad sam seo,pa krenuo da vitlam....

Moraće da ukinu taj period od 2 godine pod 1, pod 2 moraće da smanje cenu CPC a, nema logike da je to kod nas skoro 1500€ a u zemljama u okruženju kod95 više od duplo jeftiniji. Dakle,proporcionalno smo 5x-6x skuplji,jer su plate duplo manje,kao i kupovna moć generalno.

Sad na primer,neko mlad,21 godinu želi da se bavi tim zanimanjem. Koliko treba da rinta za platu od 400€ da bi uštedeo 1000€ za C+E plus 1500€ za CPC i plus oko 80-90 000 za D?Plus taho kartica,lekarski ... Plus da čeka 2 godine da stekne uslov za D. I da neće D ,nego samo CE da vozi opet to sve izađe na skoro 3000€. Pa za manje od toga ima fakultet da se završi,da budemo realni.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Uh!, Mnogo je ugovor na dve godine!, Nadam se da to ne važi za nas što već imamo kategoriju, CPC, taho karticu, lekarski..!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ranije je prolazila i potvrda da si radio na poslovima vozača B kategorije 3 godine, i imaš uslov za polaganje D kat.

Normalno, da imaš već C položeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000
On 18.2.2022. at 11:52, slobasuper9 je napisao:

Što se tiče uslova od 2 godine između C i D, meni je to totalna glupost.Evo meni na leto ističe 2 godine i moći ću D da polažem. Koliko sam iskusniji za ove 2 godine? Pa ništa,nisam ni vozio kamion od kad sam položio. Totalna glupost.

Samo mislis da je glupost kad sam ja polagao za D,bila je obavezna potvrda da si bio zaposlen u u firmi kao vozac 2god c ili ce kategorije.Za te 2god ti si stekao iskustvo u duzini,sirini,skretanju,kocenju, i sve ostalo.Zapamti nije isto kad vozis kamion pun sljunka,krompira ili bilo cega i vozis bus sa 200 dusa na svojoj savesti.Svaka ne paznja ili naglo kocenje zavrsio si u zatvoru.Stepen koncetracije na kamionu i gradskom busu, ne moze da se meri ni u snovima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Mali off...

Jutros u pola 6 obilazim privatni 55 na Č. Padini, vozač drži upaljenu cigaretu zubima, i mota volan... Kakav li će hašiš ovi rođaci čuriti kad se malo opuste...:grr:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Neko ce da namlati ozbiljnu lovu, preko to vec rade, indijcima uzimaju po 2-3 soma da ih zaposle, ovi srecni jer dobijaju papire i milina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 3 sati, Blaza je napisao:

Mali off...

Jutros u pola 6 obilazim privatni 55 na Č. Padini, vozač drži upaljenu cigaretu zubima, i mota volan... Kakav li će hašiš ovi rođaci čuriti kad se malo opuste...:grr:

Imali mi neke u Belvilu, svakog petka dostava samo voda, po 20 paketa 0,5 rose ili akva vive...

Suva usta zbog hasisa... :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja