Jump to content

Moto Zajednica

GSP

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Šta drugo očekivati posle decenija negativne selekcije i degradacije društva u svakom smislu... Da na mikro nivou bude dobro?

Ništa lepše nego kada si na radnom mestu okružen sa ljudima iz zapadnog sveta. Da, napomenem još jednom, na poslu ;)

Nažalost, trenutno mi je polovina okruženja istočnoevropska i nijanse su u pitanju.

A profil "šofera" , što sam trenutno i sam, je tuga živa u proseku i naši prednjače u negativnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Koce nas dzabalebarosi.

Evo na primer ja sam uzeo odmor da bih cuvao dete na raspustu a kolega jos nedelju dana pre otvorio bolovanje. Isto ima dete u skoli.

Sutra se vracamo obojica, ja potrosio slobodne dane i ispao budala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
On 22.1.2023. at 17:57, ser je napisao:

Sef rasporeda???

Pa nije ni cudo sto su u debelom minusu...

Jel imate mozda i vi sefa magacina za metle?

Pa verovatno ima... Kolegi je trebao 1 papir za banku,i otisao da uzme taj papir,kad ono njih 7 u 1 kancelariji,a svi do 1 digli noge i u telefone. I taj 1 papir se vrti od 1-7og i 7i pogleda i kaze to je u redu,evo izvoli....Katastrofa,a da ne kazem kako 1 ceo sprat su ljudi koji imaju politicku zaledjinu,tu su svi ti "strucnjaci" sa izmisljenim radnim mestima.....A i to sto imas preko 500 ljudi,ako ne i skoro 1000 koji su na platnom spisku,a nikad se ne pojavljuju,samo kad je neka proslava i tako to....E takve nekakve jajarske stvari meni gade ovu zemlju i ovaj mentalitet....Samo zato sto ovde gde sam rodjen i hocu da ostanem,samo zbog toga imam problem sa samim zivotom u ovom okruzenju,posto sam ja lakoverna budala i voljan pomoci svakome...A i kad pomognes nekome to se zaboravi,a narocito u ovom poslu,evo primer:
Od 1.1.22. do 25.8.22. kad god sam pitan da li mogu da odradim nesto u okviru svog posla,ja sam ispao debilcina obicna i odlagao svoje obaveze koje sam mislio neka sacekaju,bitan mi je posao (zbog budeceg porodicnog zivota) i odradio. E sad kad je dosao taj famozni 25.8.22. kad sam najavljivao 2 nedelje unapred,nedelju,5 dana,3 dana pre navedenog datuma da mi trreba slobodan dan da odvedem zenu na ultrazvuk,govorili mi mnogo je rano. Dosao sam 24.8.22. i pitao za slobodan dan, mrtav ladan mi kaze da NE MOZE,na daje sef saobracaja da se bilo ko oslobadja petkom,subotom mozda,ali petak NE. 

Posle ovoga,max koristim svoja sva moguca prava da ostanu sto duze bez mene,jer su mi trebali 1 DAN i nisu hteli da mi izadju u susret.... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
On 22.1.2023. at 18:00, Vojkan je napisao:

Firma je raspad, ne čudi me ništa 

Svaka firma je dobra,samo je pitanje ko je vodi...Pardon preduzece

Promenio član Krle1990
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Jedno, tačnije više pitanja u jednom, za Krleta ili nekoga ko je od skoro počeo da radi u GSP-u. Može li kratak opis jednog radnog meseca. Kada i koliko se radi, šta se mora, a šta ne, šta se može, a šta ne, i da li je tačna informacija da šihta mora da se odradi ili je to izbor. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Mora mesec dana jednom godisnje.

Imam drugara koji vozi zglobni.

E sad, neke garaze pocetnike drze nekoliko meseci u sihti, najcesce one koji su dosli sa C i polagali kod njih.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Ja sam radio do skoro samo sihte i dopune(18 meseci). Ali to je bio moj izbor,ali posto sam ne ispavan,trazio sam smenu i dobio. 1 godisnje mora da se odradi sihta (1 mesec) a posle ako si ok sa garazom nastavljas sa smenom.

U toku meseca radis smenu,ali te pozovu da odradis sihtu ili smenu (pre smenu) 1-2 dana,ako si ok sa njima nude ti,ako nisi daju ti sta misle da trebas da radis. Ssihta ili smena imas odradjivanje 1-2 puta mesecno.

Sihta se radi 5 dana u garazi NBGD,a u garazi Karaburma obavezno 6,takodje i Zemun,za Kosmaj ne znam.

Moras da radis sve sto ti se kaze u vezi voznje i vozila (opsiran je odgovor pa ne bih da davim),tipa pregled celog vozila kad preuzimas od smene ili uzimas iz garaze,pazis na tockove(brezone,gume),pratis rad vrata,kocnice,gledas da li nesto curi,.....Ti si im oci i usi na terenu jednostavno,tako sam ja razumeo.

Ovo i sve jos sto ima da radis je da bi sebe zastitio,jer se garaza uvek zastiti,a tebe kao lice koje je izlozeno svemu ostavlja na cedilu (ovo govore sve kolege)ali nisam siguran.

Ne smes da se ponasas bahato u saobracaju i sa putnicima,ne smes ako te neko napada da ustanes sa sedista jer si onda ti izazvao konflikt(iako postoje kamere),ne smes ko te provocira da pustas u vozilo jer si automatski dozvolio direktan konflikt sa napadacem( u ovom slucaju ces ti biti po nekoj teoriji napadac).

Ima dosta jos stvari na koje moras da pazis,ali to sve je manje-vise u saobracaju i sa putnicima(svaki dan je prica za sebe).

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 403 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre 5 sati, Krle1990 je napisao:

Ja sam radio do skoro samo sihte i dopune(18 meseci). Ali to je bio moj izbor,ali posto sam ne ispavan,trazio sam smenu i dobio. 1 godisnje mora da se odradi sihta (1 mesec) a posle ako si ok sa garazom nastavljas sa smenom.

U toku meseca radis smenu,ali te pozovu da odradis sihtu ili smenu (pre smenu) 1-2 dana,ako si ok sa njima nude ti,ako nisi daju ti sta misle da trebas da radis. Ssihta ili smena imas odradjivanje 1-2 puta mesecno.

Sihta se radi 5 dana u garazi NBGD,a u garazi Karaburma obavezno 6,takodje i Zemun,za Kosmaj ne znam.

Moras da radis sve sto ti se kaze u vezi voznje i vozila (opsiran je odgovor pa ne bih da davim),tipa pregled celog vozila kad preuzimas od smene ili uzimas iz garaze,pazis na tockove(brezone,gume),pratis rad vrata,kocnice,gledas da li nesto curi,.....Ti si im oci i usi na terenu jednostavno,tako sam ja razumeo.

Ovo i sve jos sto ima da radis je da bi sebe zastitio,jer se garaza uvek zastiti,a tebe kao lice koje je izlozeno svemu ostavlja na cedilu (ovo govore sve kolege)ali nisam siguran.

Ne smes da se ponasas bahato u saobracaju i sa putnicima,ne smes ako te neko napada da ustanes sa sedista jer si onda ti izazvao konflikt(iako postoje kamere),ne smes ko te provocira da pustas u vozilo jer si automatski dozvolio direktan konflikt sa napadacem( u ovom slucaju ces ti biti po nekoj teoriji napadac).

Ima dosta jos stvari na koje moras da pazis,ali to sve je manje-vise u saobracaju i sa putnicima(svaki dan je prica za sebe).

Znas kad bih im vozio po takvim pravilima? Nikad, radije bih kopao kanale, zidao, kopao kukuruz..

A platu i da ne spominjem!

Kako sad dobro zvuci ona ponuda Zarica Paji i Jaretu za autobus prepravljen u ToiToi.

To su bila vremena kad je sofer bio gospodin a ostali drugovi:)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 403 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Apropo GSP, dobrom drugaru cale je neki kurcupalcu sef u istome. Ostavio majku i njega kad je ovaj imao 4-5 god i otisao u BG. Elem video ga tek posle 15- ak godina. Predprosle godine zove ha i kaze- dodji da te zaposlim u firmi. Ali nemam E. Nema prob polozices ovde i teraj. Znas pomoci cu ti dok se ne snadjes. Drug pita- a plata? Plata super ono 70k pa posle i vise. Ovaj mrtav ladan- ja za te pare ne ustajem iz kreveta a kamoli da rabotim. Ono ispickarao ga jako.

Drugar imao kombi i prevozio robu i aute De, B, Nl, It.. zaradjivao vise za nedelju dana tako nego za mesec u GSP, a i hteo caletu da pokaze pravac

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
On 31.1.2023. at 18:48, vex je napisao:

Znas kad bih im vozio po takvim pravilima? Nikad, radije bih kopao kanale, zidao, kopao kukuruz..

A platu i da ne spominjem!

Kako sad dobro zvuci ona ponuda Zarica Paji i Jaretu za autobus prepravljen u ToiToi.

To su bila vremena kad je sofer bio gospodin a ostali drugovi:)

Pa dobro,ne bi razni ovde,ali opet sto se mene tice ja ovaj posao volim da radim. Ni ja ovo sve odmah nisam znao,nego sam kroz posao saznavao sve i svasta. I jedino sto bih radio na drugom mestu je to da imam svoju firmu i da sljakam,pa sta bude,ali s obzirom da je ovo politicka drzava,mozda bolje da se drzim ovog posla....Za sada....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Poštovani drugari,razmišljam da se uskoro prijavim na konkurs za prijem vozača u GSP sa ugovorom od 2 godine.
Pošto vidim da je dosta vas upućeno u materiju zamolio bih vas za par informacija..
Naime pošto imam C kategoriju,da li se po završetku obuke u GSP dobija samo D kategorija ili se dobija i CE,s obzirom da je najveći deo CPC obuke za prevoz tereta.
Za sada mi je pvo najbitnije
Hvala svima unapred

Послато са M2007J17G помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 3.2.2023. at 5:08, Krle1990 je napisao:

ali s obzirom da je ovo politicka drzava,

Meni logika kaže potpuno suprotno od tvog razmišljanja ali ajde, nismo svi isti. S obzirom da živimo u političkoj državi zar nije bolje osloniti se na samog sebe nego na državni posao ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
Pre 19 sati, rakic.marko90 je napisao:

Poštovani drugari,razmišljam da se uskoro prijavim na konkurs za prijem vozača u GSP sa ugovorom od 2 godine.
Pošto vidim da je dosta vas upućeno u materiju zamolio bih vas za par informacija..
Naime pošto imam C kategoriju,da li se po završetku obuke u GSP dobija samo D kategorija ili se dobija i CE,s obzirom da je najveći deo CPC obuke za prevoz tereta.
Za sada mi je pvo najbitnije
Hvala svima unapred

Послато са M2007J17G помоћу Тапатока
 

Dobijas samo D kategoriju i polazes za CPC za C kategoriju tj za prevoz tereta. Pa onda polazes za CPC za D kategoriju,tj za prevoz putnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
Pre 17 sati, aca-pn je napisao:

Meni logika kaže potpuno suprotno od tvog razmišljanja ali ajde, nismo svi isti. S obzirom da živimo u političkoj državi zar nije bolje osloniti se na samog sebe nego na državni posao ?

Jeste,ali cim ti krene malo "bolje" dodju gospoda i kazu moje je toliko i toliko...A ti ako neces,ima ko hoce a ti ces da se drndas sa inspekcijama itd...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Caru carevo uvjek je bilo, a car nabaci posla da bude i za tebe i za njega. Sve je to priroda uredila ne sekiraj se

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Ne bih da budem sarkastičan....ali ja sam nekada vozio bus i vise nikada
Nisi sarkastičan,nije to posao za svakoga..
Kada kažem nije za svakoga ne mislim na stručne kompetencije da se niko ne nadje uvredjen,već na to da je po mom mišljenju najlakše i najbrže savladati vožnju samog autobusa a da su teške propratne stvari koje uz to idu a to je rad sa ljudima,kompleksan saobraćaj,mora da postoji velika doza tolerancije..Apsolutna fizička i psihička spremnost.
Bez toga se ne može raditi ovaj posao.



Послато са M2007J17G помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki
Pre 2 sati, rakic.marko90 je napisao:

to je rad sa ljudima,

E to me je odvratilo od toga,  a bus je lepo voziti.

Ljudi su čudo...:rat3:

Promenio član Kawazzr500
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /

Pozdrav svima. Posto sam napustio GSP (19.07.2023) ,ako neko ima mozda jos neko pitanje izvolite... Nema leba u GSP-u,ni kolegijalne,ni materijalne...Nikakve...Predali su privatnicima mnoge linije,a kukaju da nemaju vozaca,a ugovor nisu mi produzili od gore pomenutog datuma...I tako....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Skup si burazeru jeftiniji je Filipinac. Nema veze sto si Srbin. Boli ih uvo Krle ,tako je i u zdravstvu . Sve su upropastili i zabole ih.  Na nama je da se snadjemo kako znamo  a ko se ne snadje neka ide preko,a ko ne ode preko i ne snadje se u dzungli ovde... jbga... od drzave pomoc nece dobiti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: CF MOTO 700 MT

Banbus primio (zaposlio) 50 a Tamnava 15 vozača + 3 higijeničarke, wolt ih isto dosta primio, stiglo 1200 novih radnika, Bangladeš, Šri lanka

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja