Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Pisao sam već o tome ali ajde opet.

Uradiš tehnički pregled i uzmeš uverenje o tehničkoj ispravnosti, platiš osiguranje i uzmeš polisu, dođeš kući i lepo popuniš ostale uplatnice, odeš do pošte/banke i platiš takse. Prošetaš do lokalnog SUP-a predaš to i dobiješ nalepnicu. Hiljadarka ostaje u džepu. Koga to "smara" da radi neka plaća i nije problem. Problem je što postoji ogroman broj vozača koji i ne znaju samu proceduru produženja registracije a samim tim i to da ne mora sve za njih da radi tzv agencija.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2410 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nekada to i jesmo sami radili. Uradim tehnički - dobijem uverenje.

Popunim uplatnice - platim u posti. 

Odnesem sve u SUP - zviznu mi pečat u saobraćajnu (daju nalepnicu).

I dalje stojim iza ovog što sam rekao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1603 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Baš smo različiti, ja jedva dočekao da neko umesto mene to odradi - mrzim šaltere, uplatnice, račune, e-banking, m-banking...

Mene onih 7.000+ poreza najviše iritira. :ljut:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 344 postova

Auto,zbog egr-a mi upalio chek engine lampicu,auto sve normalno samo sto pali lampicu.

Da li to prolazi na tehnickom ili ne?

Promenio član Alex74

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2066 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Koliko sam čuo, žute lampice prolaze, crvene ne.

I meni sija za lambdu, nikako da je promenim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1301 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

@bdada izduvni gasovi mirisu na ruzmarin, kaze tvoj kolega truljini su karike tek sad nalegle pa sam po tom pitanju miran narednih 15 godina.

 

Izgeda da ce pre on mene da sarani nego ja njega ...

 

P.S. sta su to zute lampice, nema toga kod mene :stabre: 

...

20230318-091234.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Danas bio na tehnickom, u NS. 34500 din. Skuplje nego prosle godine, lepo. Auto sam reg. Napredna zemlja, nema sta, sve skuplje. Deri budale na svakom koraku!

Promenio član Dejan88
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7153 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni su sad na tehničkom otkrili da mi ne valja saobraćajna koja je izdata pre mesec dana kad sam prepisao motor, jer nije upisan onaj famozni broj osovina, pa eto, plaćaj +1800din na već poskupelu registraciju...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 7 sati, Disko Nindža je napisao:

Meni su sad na tehničkom otkrili da mi ne valja saobraćajna koja je izdata pre mesec dana kad sam prepisao motor, jer nije upisan onaj famozni broj osovina, pa eto, plaćaj +1800din na već poskupelu registraciju...

Ovo je vec izdrkavanje, za motocikle broj osovina je nebitan podatak tako da ni 0 ni 2 nije greska, mi kada radimo nalepnicu kod nas i boju npr. upisemo po novom ako je stari kod ali ne overavamo, produzimo reg. normalno, tek kada se menja saob. zbog prevoda ili isteka overimo promene da budu na novoj saob. upisane. 

Ovo je vec razlog da izgube musteriju, zalosno je sto oni od te promene nemaju finansijske koristi pa je nejasno cemu to, cimaju te bez razloga i izbijaju pare iz dzepa pa guraju u tudji. Ne kontam. 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7153 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Mene je bas usralo ove godine, tehnicki na koji inace idem vec godinama vise ne radi motore jer im je dao otkaz jedini radnik koji ima A kategoriju, pa dok ne nadju drugog radnika nece raditi motore do daljnjeg, a kod njih za sve ove godine nikad nisam morao da menjam saobracajnu zbog broja osovina, ni ja ni niko od drugara koji tamo idu.

Tako da sam bio prinudjen da ove godine odem na drugi tehnicki i tu me odma ujebali, i da, definitivno su izgubili musteriju, i ne samo jednu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3152 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
  • Drug član, 3194 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Suzy produžila regu...

Tehnički ovako,samo sklonio kacigu.

UKwSbu6.jpg

 

tk3gDh5.jpg

 

E...prošle prva rega 35000,ove 36400 valjda zato što je druga...???:jee1::grr::lud:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Za manje prepravke na vozilima neće više biti potreban novi tehnički pregled, kao ni potvrda proizvođača, najavio je za sajt Polovni automobili Branko Stamatović, direktor Agencije.

 

Da ispratimo, a mozemo da se kladimo. Ja mislim da nesto novo sto ovi uvedu moze biti samo skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 673 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Drugari, odavno hocu da pitam. Isao sam na produzenje registracije krajem januara za automobil. Na tehnickom gde idem vec duze godina, ovog puta sacekala me neprijatna situacija.

Turirali su mi auto pola sata kao majmuni, i na moje pitanje cemu to sve, dobio sam odgovor da navodno ulje mora da zagreju na 70-80 stepeni da bi ga proverili. Onda su mi otvorili cep za ulje i merili i petljali ko zna sta. Kad sam to video poludeo sam. Odlucio sam da na taj tehnicki vide ne idem! U sustini sada pristajem na tehnicki samo ako garantuju da nece otvarati i petljati oko ulja i motora.

 

Automobil je relativno nov, nikada havarisan, skoro kao iz fabrike. Odrzavan. Nije mi jasno cemu to petljanje oko ulja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1357 postova
  • Lokacija: BGD
21 minutes ago, Marko81 said:

Drugari, odavno hocu da pitam. Isao sam na produzenje registracije krajem januara za automobil. Na tehnickom gde idem vec duze godina, ovog puta sacekala me neprijatna situacija.

Turirali su mi auto pola sata kao majmuni, i na moje pitanje cemu to sve, dobio sam odgovor da navodno ulje mora da zagreju na 70-80 stepeni da bi ga proverili. Onda su mi otvorili cep za ulje i merili i petljali ko zna sta. Kad sam to video poludeo sam. Odlucio sam da na taj tehnicki vide ne idem! U sustini sada pristajem na tehnicki samo ako garantuju da nece otvarati i petljati oko ulja i motora.

 

Automobil je relativno nov, nikada havarisan, skoro kao iz fabrike. Odrzavan. Nije mi jasno cemu to petljanje oko ulja?

Prvi put to cujem. Al moguce da je to neki ,,novitet''. Nema sta sve nece izmisliti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Kuka_za_vucu_1.jpg WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Za manje prepravke na vozilima neće više biti potreban novi tehnički pregled, kao ni potvrda proizvođača, najavio je za sajt Polovni automobili Branko Stamatović, direktor Agencije.  
Da ispratimo, a mozemo da se kladimo. Ja mislim da nesto novo sto ovi uvedu moze biti samo skuplje.
Kako to sve lepo i romantično zvuči a kad dođe do realizacije to obično znači da još dublje zalaze u novčanik.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre sat vremena, Marko81 je napisao:

Drugari, odavno hocu da pitam. Isao sam na produzenje registracije krajem januara za automobil. Na tehnickom gde idem vec duze godina, ovog puta sacekala me neprijatna situacija.

Turirali su mi auto pola sata kao majmuni, i na moje pitanje cemu to sve, dobio sam odgovor da navodno ulje mora da zagreju na 70-80 stepeni da bi ga proverili. Onda su mi otvorili cep za ulje i merili i petljali ko zna sta. Kad sam to video poludeo sam. Odlucio sam da na taj tehnicki vide ne idem! U sustini sada pristajem na tehnicki samo ako garantuju da nece otvarati i petljati oko ulja i motora.

 

Automobil je relativno nov, nikada havarisan, skoro kao iz fabrike. Odrzavan. Nije mi jasno cemu to petljanje oko ulja?

To se i meni desilo prosle godine, rekli su da motor mora biti zagrejan na radnoj temperaturi prilikom merenja izduvnih gasova. Pre sledeceg pregleda sam zagrejao auto i proslo je bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, Marko81 je napisao:

Automobil je relativno nov, nikada havarisan, skoro kao iz fabrike. Odrzavan. Nije mi jasno cemu to petljanje oko ulja?

Tacno je da motor mora biti zagrejan na radnu temp. ili min. 80c, temperatura se meri ili preko OBD prikljucka ili preko vizira tj spusta se sonda u ulje umesto vizira koja meri, ako su dirali cep onda vozis Reno :)

Sto se tice zagrevanja bolje da sami zagrejete pre teh. Motor se najbrze zagreje na oko 2k rpm, sve brze od toga vrti brze i pumpu vode pa je sporije, ko ima problem sa viskom bolje da sredi i izbegne besomucna turiranja (Passat prednjaci). 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 673 postova
  • Motocikl: XTZ 750

@bdada Nije reno, Dacia Duster je u pitanju :) U sustini bezveze fazon nema sta...

Da li je moguce traziti da se to ne radi, izbeci ili vec kako...?

Promenio član Marko81

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja