Jump to content

Moto Zajednica

Urbani Moto skup

Recommended Posts

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

znacida rezimiramo po 100 put,oni sto nemaju dugacku kosu,nisu alkoholicari i neslusaju rock,nisu bajkeri  ??? ??? ???

mislim da to nema nikakve veze,bajker ili ti motorista po meni uopste netreba da bude vezan za rock...nemora da ima dugacku kosu,,nemora da bude pivopija,nemora cak i da se smuca po skupovima,dovovljno je da voli otvorene drumove i da se vozi....

znam gomili motorista bajkera itd koji neidu po takozvanim moto skupovima a prolaze 2x vise nego samozvani alkoholisani bajkeri....

putuju mnogo vise po srbiji i vole voznju vise nego sebe samog,a i bolje voze od nekih...,.,

pa zar treba  na skupu da slusam samo  rock da bi mi bilo lepo i da se nasljocem ko sivonja.i da se valjam po blatu.....cccc..

vremena se menjaju ljudi se menjaju....proslo je vreme rocka droge i alkohola...,,stizu neki novi klinci i nova vremena,,,,

nista nefali ni bazenu ni namazanim sponzorusama,,,,koka koli i tuc tuc u...... kovoli da tuca i tuc tuckuje  nek izvoli..... ;D ;D ;D

uostalom zar je za bajkera obavezno da ide po gomili losih skupova....pogotovu nedaj boze da propusti 1 ili  2 u sezoni....

Gomila gluposti je ovde napisana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

znacida rezimiramo po 100 put,oni sto nemaju dugacku kosu,nisu alkoholicari i neslusaju rock,nisu bajkeri  ??? ??? ???

mislim da to nema nikakve veze,bajker ili ti motorista po meni uopste netreba da bude vezan za rock...nemora da ima dugacku kosu,,nemora da bude pivopija,nemora cak i da se smuca po skupovima,dovovljno je da voli otvorene drumove i da se vozi....

znam gomili motorista bajkera itd koji neidu po takozvanim moto skupovima a prolaze 2x vise nego samozvani alkoholisani bajkeri....

putuju mnogo vise po srbiji i vole voznju vise nego sebe samog,a i bolje voze od nekih...,.,

pa zar treba  na skupu da slusam samo  rock da bi mi bilo lepo i da se nasljocem ko sivonja.i da se valjam po blatu.....cccc..

vremena se menjaju ljudi se menjaju....proslo je vreme rocka droge i alkohola...,,stizu neki novi klinci i nova vremena,,,,

nista nefali ni bazenu ni namazanim sponzorusama,,,,koka koli i tuc tuc u...... kovoli da tuca i tuc tuckuje  nek izvoli..... ;D ;D ;D

uostalom zar je za bajkera obavezno da ide po gomili losih skupova....pogotovu nedaj boze da propusti 1 ili  2 u sezoni....

Gomila gluposti je ovde napisana.

 

ne bi bilo zgoreg i da nama mladjima ukazes na te iste gluposti iz gore pomenutog texta da ne zivimo u zabludi...

 

usput, jako ne volim stereotipe, a jos manje kada mi ih nabijaju na nos... ono pravi bajker, nije pravi bajker, veliki srbin, mali srbin, etc.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

"Kad porastes kasceti se samo", kaze stara poslovica.

 

  bravo! veoma argumentovano, duboko i nadasve inspirativno... ali da ne baljezgam, apsolutno se ne slazem sa celom pricom oko toga sta je i ko je pravi bajker a ko ne... elem iz svog iskustva i ljudi koje znam jeste da ono sto cini bajkera ne ide ni kroz muziku, oblacenje, ili sta vec, opet je to sve samo poziranje ili vec licni afiniteti, mislim da se ta veza, ili kako vec da se nazove jeste ljubav prema onome sto svi ostali, ne umeju, ne zele ili nece da shvate, razumeju i vole koliko i mi.

Zapravo ono sto mi se najvise i svidja u svemu ovome i jeste ta gomila razlicitosti medju nama samima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

"Kad porastes kasceti se samo", kaze stara poslovica.

 

  bravo! veoma argumentovano, duboko i nadasve inspirativno... ali da ne baljezgam, apsolutno se ne slazem sa celom pricom oko toga sta je i ko je pravi bajker a ko ne... elem iz svog iskustva i ljudi koje znam jeste da ono sto cini bajkera ne ide ni kroz muziku, oblacenje, ili sta vec, opet je to sve samo poziranje ili vec licni afiniteti, mislim da se ta veza, ili kako vec da se nazove jeste ljubav prema onome sto svi ostali, ne umeju, ne zele ili nece da shvate, razumeju i vole koliko i mi.

Zapravo ono sto mi se najvise i svidja u svemu ovome i jeste ta gomila razlicitosti medju nama samima...

 

 

Lepo receno. Jer kada bih svi bili rokeri ja bih bio isti kao svi. Mene bolki qrac dal me neko gleda k'o bajkera ili ne. Ali mnogo me zabole! Meni pali iz prve, ne troshi ulje, dobro ide, lep je ( za mene )... to dal sam bajker, motorista, rista traktorista ili pera mika zika laza djura marko janko jana mara.... zabole me.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

bravo bigbad86

 

apsolutno se slazem sa tobom, pride toga ne pijem, ne slusam muziku, ne jedem gulas, pasulj i dobar deo kuvanih jela. volim da vozim, volim da vozim brzo, vozio bih jos brze da imam sta i gde. uzivam u voznji zabole me za pejzaze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Novi Sad

bajker ili ti motorista po meni uopste netreba da bude vezan za rock...nemora da ima dugacku kosu,,nemora da bude pivopija,nemora cak i da se smuca po skupovima,dovovljno je da voli otvorene drumove i da se vozi....

 

100% moje misljenje. Kao sto Koprian rece, nema malih i velikih bajkera, ima samo razlicitih.

 

Gomila gluposti je ovde napisana.

 

Vidi se da poznajes materiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Čačak

A joj sta napravih   ::)

Ljudi nemoj te se svadjati evo svi ste vi bajkeri ;-) salim se malo da razbijem ovu tenziju.

Stvarno nisam htela nekoga da uvredim svojim misljenjem. A ono sto sam rekla da nije svako bajker ko vozi motor ostajem pri tome ali da prvo objasnim. Evo napr. ja sam iz Cacka i u njemu ima dosta onih koji voze motore ali ja ih ne smatram bajklerima ne zato sto ne vole rock i ne idu na skupove vec zato sto ne idu nigde dalje od Ovcar Banje i vozikaju se od kafica do kafica, i posle ce neko od njih da mi kaze da mi kaze: ja sam bajker! E tu je ta granica izmedju bajkera i osobe koja vozi motor da bi bio vidjen. A to da pravi bajker mora da bude prljavi alkos, sa dugom masnom kosom, (fuj) bas na protiv moj decko je bajker i vozi aktivno motor od svoje 5-te godine i izuzetno je pedantan. Nama su isto po malo dosadili moto skupovi pa posecujemo samo neke, ali to ne znaci da se samo vozikamo po gradu jer to je smaranje. Evo sledece godine ako Bog da naravno, idemo motorima na MotoGP u Madjarsku, ali zato necemo ici ni na jedan skup sem naravno u Cacku. Mislim da je vrednije videti Rosija nego bilo koji skup na kojem sam vec bila.

 

Pozdrav svima i mogli bi ovim da zavrsimo ovu neprijatu temu. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Čačak

 

Sto se nas tice ni ne mora da bude skup, da se nebi  okoreli bajkeri uvredili  itd...vec ce da bude zurka ili da se zove potpuno desetim imenom.

 

Bravoooooo!!!  ::) O tome sam ja i pricala da to nije moto skup (sa bajkerima) nego zurka za one ljude koji vole i voze motore, jer si i sam rekao, citiram te: "Motori bi bili odvojeni od samog desavanja..." 

 

THE END

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

a joo... pa owo nije normalno! Chitam 6 strana komentara i SWI U NEGATIWI (welika wecina)?! :o :-[ Pa zar ste izgubili osecaj za kolegijalnost?! :o Auu, kad bih imao samo malo wishe wremena... wraticu se ja! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

moje misljenje je da odem na svaki moto skup koji mogu naravno a naravno voleo bi i ja da odem da vidim rosija i to svaki krug po 3 sekunde ali opet nije svaki skup isti, meni na skupovima uopste nije dosadno, dosadno mi je izaci u grad i blejati u kaficu svaki vikend, a na skupu moze da bude samo zanimljivije od toga.

Bajker je socijalna grupa, koja tezi da se drzi u grupi slicnoj njemu, hells angelsi su radili okupljanja da bi 50-60-70  godina da bi bili zajedno jer drugi ih nisu prihvatali nego sami sebe, to je preneto isto tako na ovovremenske motoskupove, nije to izmesljeno da bi se napravila zabava nego da se okupe ljudi istomisljenici iz iste socijalne grupe na jednom mestu. Zato idemo na moto skupove da se druzimo sa ljudima sa kojima mozemo da pricamo o istim temama i problemima. A  kad  ides na skupove stalno to je isto to kao sto neko stalno izlazi u neki lokalni kafic. (navika)

Neide se na skupove sto su zanimljivi. A rec bajker i motorista mozda i ima neke razlike u socioloskom smislu a to dali je roker ili duga kosa to nikako nema veze sa tim. Svako ko ide na skup da bi bio deo tog ogromnog bajkerskog drustva je po meni bajker. Takodje ljudi masovno idu i na trke i tamo se okupljaju, takodje postoje lokacije de se svake nedelje ljudi okupljaju recimo miseluk u N.Sadu, i ti ljudi su takodje bajkeri jer imaju potrebe da se druze sa bajkerima, takodje i lokalno okupljanje seoskih bajkera na jedno mesto isto daje proizvod da su se nasli ljudi istomisljenici koji oce da se zajedno druze. I oni su bajkeri.

ali nisu bajkeri i oni po meni oni su ljubitelji motora i ljubitelji putovanja oni sto nisu u klub, nezele da se druze sa ostalim ljubiteljima motora,voze motor samo da sekaze da vozi motor ili je to da bi bio vidjen ili pozer - taj socioloski izraz "Bajker" jednostavno nemoze se zakaciti na njihovo ime. A to duga kosa rock, ili kratka kosa tuc tuc ili sta vec to su podgrupe te socioloske grupe.

Ma cista sociologija ;-) ;-)

Nadam se da ste skontali.

Imas potrebu da se druzis sa ostalim motoristima - bajker.

Vozis motor zato sto volis i nemas interesa da se druzis sa ostalima ili vozis u  grupi -motorista.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

A joj sta napravih  ::)

Ljudi nemoj te se svadjati evo svi ste vi bajkeri ;-) salim se malo da razbijem ovu tenziju.

Stvarno nisam htela nekoga da uvredim svojim misljenjem. A ono sto sam rekla da nije svako bajker ko vozi motor ostajem pri tome ali da prvo objasnim. Evo napr. ja sam iz Cacka i u njemu ima dosta onih koji voze motore ali ja ih ne smatram bajklerima ne zato sto ne vole rock i ne idu na skupove vec zato sto ne idu nigde dalje od Ovcar Banje i vozikaju se od kafica do kafica, i posle ce neko od njih da mi kaze da mi kaze: ja sam bajker! E tu je ta granica izmedju bajkera i osobe koja vozi motor da bi bio vidjen. A to da pravi bajker mora da bude prljavi alkos, sa dugom masnom kosom, (fuj) bas na protiv moj decko je bajker i vozi aktivno motor od svoje 5-te godine i izuzetno je pedantan. Nama su isto po malo dosadili moto skupovi pa posecujemo samo neke, ali to ne znaci da se samo vozikamo po gradu jer to je smaranje. Evo sledece godine ako Bog da naravno, idemo motorima na MotoGP u Madjarsku, ali zato necemo ici ni na jedan skup sem naravno u Cacku. Mislim da je vrednije videti Rosija nego bilo koji skup na kojem sam vec bila.

 

Pozdrav svima i mogli bi ovim da zavrsimo ovu neprijatu temu.

 

 

o tome upravo i pricam...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

znacida rezimiramo po 100 put,oni sto nemaju dugacku kosu,nisu alkoholicari i neslusaju rock,nisu bajkeri  ??? ??? ???

mislim da to nema nikakve veze,bajker ili ti motorista po meni uopste netreba da bude vezan za rock...nemora da ima dugacku kosu,,nemora da bude pivopija,nemora cak i da se smuca po skupovima,dovovljno je da voli otvorene drumove i da se vozi....

znam gomili motorista bajkera itd koji neidu po takozvanim moto skupovima a prolaze 2x vise nego samozvani alkoholisani bajkeri....

putuju mnogo vise po srbiji i vole voznju vise nego sebe samog,a i bolje voze od nekih...,.,

pa zar treba  na skupu da slusam samo  rock da bi mi bilo lepo i da se nasljocem ko sivonja.i da se valjam po blatu.....cccc..

vremena se menjaju ljudi se menjaju....proslo je vreme rocka droge i alkohola...,,stizu neki novi klinci i nova vremena,,,,

nista nefali ni bazenu ni namazanim sponzorusama,,,,koka koli i tuc tuc u...... kovoli da tuca i tuc tuckuje  nek izvoli..... ;D ;D ;D

uostalom zar je za bajkera obavezno da ide po gomili losih skupova....pogotovu nedaj boze da propusti 1 ili  2 u sezoni....

Gomila gluposti je ovde napisana.

s obzirom da ti pises pametne stvari onda napisi i ti nesto pametno,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

E sad sam ugrabio wremena...

 

Kao prwo moram reci da PODRZHAWAM ideju o unapredjenju skupa i swe napore koji se chine da bi se to ostwarilo! ;) Mislim da na tome swi treba da poradimo a ne da se shlepamo na odlukama odredjenih grupa ljudi pa kad neshto zashkripi a ti po njima...!

 

Problem koji se jawio u owoj temi je jednostawno - tradicija! Moram spomenuti da kada se kazhe 'biker' mora se misliti na swa godishta ljudi koje wezhe JEDNA stwar, a to su motori! Uprawo razlika u godinama je i dowela do pokretanja owe teme (werujem da je tako?!), nowe generacije (medju kojima sam i ja sam) uzrastaju uz nowu okolinu i nawikawaju se na malo drugachiji prowod. Pokushajte da razumete: u wreme procwata moto-kulture 70ih-80ih sigurno se nije pushtala predratna muzika wec su ljudi pushtali ono shto im prija. To su zacheci tradicije o kojoj pricham. Kako su godine prolazile takwa/slichna muzika se odrzhala na moto-sceni samo iz razloga shto se ista/slichna muzika slushala i wan te scene!

 

MEDJUTIM, doshla su wremena kada su razlike medju generacijama tolike da nastaju nowe ideje i NOWE TRADICIJE! :o TO je sushtinska stwar oko kojih se cela tema wrti! Momci koji hoce da naprawe 'to' trebaju da znaju da ne unapredjuju sadashnju scenu, wec prawe NOWU! Na njihow tzw.Urbani moto skup sam prilichno siguran da ipak nece doci 'onaj simpatichni dekica na ogromnom choperu i unukom na zadnjem sedishtu', zbog chega i ne bi bilo fer da se naziwa 'moto-skup', to bi se wec mogla nazwati kradja, pa na sud, pa i Hag... zajebano! ;D

 

Poenta: NE MOZHETE MENJATI TRADICIJU (aj na swadbi nek pichi metal :D), ali mozhete zapocheti neshto nowo, shto i jeste cilj! Medjutim i to je mach sa dwe oshtrice - 'podelicete' drushtwo koje je tek pochelo da se sjedinjuje...... >:( wama na dushu.....

 

Ipak ako se dodje do konachne odluke treba da imate u widu sledece: od mnoooogo faktora u organizaciji zawisi da li ce wam se na 'okupljanjima' pojawljiwati ---bikeri/motociklisti/vozachi motora/peshaci zaljubljenici--- ili ---ljudi iz parkica pored koji su chuli ludu 'ziku pa bi da se zezaju malo---

 

Ukoliko skapirate shta zhelite, jawnite... ali ja ipak necu biti tu jer mi ipak odgowaraju staro-tradicionalni skupowi! LONG LIVE RNR! 8)

 

U swakom sluchaju zhelim srece, i chestitam na mudima koja su potrebna da bi se ushlo u owakwu prichu! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

BooYaaTribe!!!!!!!

To im i ja pričam , ako baš hoće da prave nešto drugačije, ;D ;D ;D Nekako mi tuc tuc zvuči previše fancy, i mislim da je ok ako se skupi ekipa skuteraša (strogo bev 500 , manje neprimamo) u strah.bana u srcu silikonske doline. Tu razumem sve,možda bi navatali i nekog motoristu (dobre su cice, a li koštaju ko profesionalke), ali sumnjam da bi se ovi snašli medju BG Blejačima.

Mislim da bi domaće motorcikliste morali svrstati u više kategorija:

1. Ljubitelji - poseduju više različitih primeraka iz raznih epoha i retko se vidjaju na drumu

2. Egzibicionisti - obično kupe R na proleće da se vidi ko ima veći, lepšui, bolji, noviji

3. Divljaci - predni, zadnji, puketanje, potpis od semafora do semafora

4. Vozači - oni obično voze skoro cele godine i to im je uobičajeni transport do radnog mesta

5. Sektaši - to su ovi po klubovima koji prave organizovane ture ili ne prave ništa samo nose šare na ledjima

6. Vikendaši - radni ljudi i gradjani koji vole motor da voze, ali pošto nemaju vremena preko nedelje jedva čekaju vikend

7. Mrzitelji - obično poseduju više motorcikala u delovima i ne žele da ih prodaju ni pokoju cenu

8. Svetski putnici - obično sa vremena na vreme sednu na motor i ubiju kojiko prosečan motorista predje za ceo život

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ura za 4,5.6 i 8 moram da dodam sa je moto scena pocela da cveta odmah posle 1945 godine kada se ameri vracaju sa rata i gomila njih zeljna provoda svi su otisli ispod vrelog sunca kalifornije, a najjeftiniji prevoz je bio motor a tu su najvise bili harliji, indijani, neki engleski mmodel zaboravio sam i jos neki, ali uglavnom harliji su tada bili mnogo pristupacniji od kola i svi zivi su se sjatili na motorima u kaliforniju i pocinju klanovi bande klubovi i prvo veliko okupljanje cinimi se '47 u jednom mestu i bilo je tolko stravicno da su cak i film snimili po tome. Uglavnom to sto sam hteo da kazem a da podrzim Inkabara je da tada rock i nije postojao nego su slusali kantri tj narodnu americku, to je ko sad mi kad bi pustali narodnjaki i udri, takodje nisu imali duge kose nego kratke italijanske zalizane i uredno obrijani. Napominjem da su pre toga destinama godina vec postojali moto klubovi i osnovana AMA - americka asocijacija motocikala koja je osnova 1924 godine.  A tek tada rocka nije bilo. (nemislite nista lose ja sam rocker ;-) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Posto ima ovde puno oih koji idu na skupove, mozda se secaju od pre 3-4 god skupova u Smed.Palanci kada je posle koncerta bila tehno zurka! Ko je i koliko ljudi tu zajebanciju ispratilo? Koliko sam mogao da vidim pre oodlaska na spavanje, bilo je par desetina osoba , ali gradjana,  mislim mladjih stanovnika Palanke.

Kada sam ujutru pitao organizatora cemu tehno, odgovor je bio "Pa zanas, malo radi gradjanstva.."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja