Jump to content

Moto Zajednica

Urbani Moto skup

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati 848evo

U poslednje vreme raznorazne ideje mi padaju na pamet pa reko da podlim neku od njih sa vama...

 

 

Ideja nekolicine nas je da se napravi skup-moto zurka-ili sta vec... koja ce biti totalno drugacija od svega na sta su ljudi navikli.

 

Znaci ulaz bi bio free, ne bi bilo pasulja, gulasa i sl.vec bi se klopalo nesto modernije... :)

 

Muzika tokom celog dana i noci, iskljucivo house/elektronska gde bi nastupao neko od zvucnih imena evropske scene plus domaci DJ majstori  kojih imamo cak i u nasim redovima (meex npr.)...

 

Motori bi bili odvojeni od samog desavanja, ogradjeni, pod nadzorom obezbedjenja kako bi se izbegle nezeljenje posledice.

 

Odlicna muzika, pivo, energetska pica, kokteli, muzika, bazeni, dobar provod tokom celog dana i noci je ono sto smo imali na umu.

Predvidjeno trajanje je 24h recimo od subote podne do nedelje u podne...

 

Lokacija koju smo imali u planu je Beograd a datum najverovatnije sredina-kraj avgusta pocevsi od sledece godine pa na dalje. Prica sa nekim sponzorima je u principu zavrsena pa nas interesuje da li biste posetili  ovakvo okupljanje i uopste da li ovakva manifestacija ima prolaz?

 

Niko od nas koji bismo ucestvovali u organizaciji nije clan ni jednog MK, MC i sl. ali smo voljni da ovo sprovedemo u delo i zato su pripreme vec pocele. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2892 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Nasuprot misljenjima vecine kolega, ja bik bas bio zainteresovan da posetim takvu manifestaciju. Naravno zavisi od vremena i jos nekih meni poznatih stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

neka ljdi naprave ako imaju volju, ispostujemo trud i dodjemo ako valja ok, ako ne nema vise i to je to.

 

mada ni meni to ne pije vodu al ajde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dečko je u pravu, moto-skupovi su postali stereotipni - ista klopa, ista muzika,naravno da većin nema ništa protiv toga ali pozdravljam ideju da se napravi nešto drugačije, nešto približnije današnjem (ludom) vremenu.

 

Samo napred sa organizacijom, sigurno ćete imati publike i učesnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Vise bi motorista doslo da slusa Dzeja nego tu tuctuc kompilaciju zvukova razlicitih frekvencija koju od miliste nazivaju muzika.... Nije ti za nas bajkere, to ti je atmosfera za muvanje devojaka a ne za bajkerski provod... NISTA bez livade, debelog lada i satora (ako si ga razapeo na vreme - dok si bio trezan)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Lepo je sto svi izrazavaju svoje misljenje. Da su moto skupovi isti, isti su ( po pricama kolega koji duze posecuju skupove ).

 

Da treba nesto promeniti, treba!!!

 

Ali ne sve. Ne treba dozvoliti da nesto kao sto je pomodarski trend (mislim prvo na muziku) promeni moto skup. Na skupovima je Rock i to je to. Moze se ubaciti po neka komercijalna rock pesma novog doba, ali ja mislim da to ne treba menjati.

 

Na skupovim se gledaju motori, tako da ne treba motore stavljati odvojeno, ako bih ja vec isao na takvu zurku onda ne bih motorom ni dolazio.

 

I kako mislite da sve bude za DZ? Licno mislim da to ne moze da se isfinansira. Gomila je to ljudi.

 

Uvek ce biti nesto sto se nekom ne svidja na skupovima. Ja ne volim sto ljudi piju npr. U Rumi me je sacekao lik na ulazu i ponudio rakijom. Mislim hvala na ljubaznosti ali alkohol i voznja ne.

 

Kao sto rekoh skup ti je kao zivot, stvari koje ne mozes da promenis, pokusaj da tolerises. Ako stavis sve na vagu i prevagne pozitiva, nacices se na sledecim skupovima. Ovo sto je predlozeno moze, ali ne treba se nazivati Moto skup, to je vec nesto drugo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Podrzavam ideju. Da se razumemo, bio sam na par skupova i mislim da su svi manje-vise isti. To je u stvari, klasican seoski vasar, bez narodnjaka i kruske za udaranje (nije je bilo tamo gde sam ja bio). Sa druge strane, ja bas i nemam ekipu koja je bajkerska, tako da ne znam ljude i samim tim taj vasar za mene gubi smisao.

Takodje sam promasio momenat da shvtim tehno. Ne ide pa to ti je. Sigurno bih se smorio i na tom rave-moto partiju, ali treba imati izbora.... Ja mislim da bi bilo super da postoje tematske moto zurke, narodnjaci, rock/blues, tehno, metal.... U slucaju da postoji publika za sve to... Moto populaciju ne moze glava da boli od toga, samo organizatore koji rizikuju gubljenje ulozene kinte.

Sto se mene tice, samo  napred!

PS> razumem zasto ovakav moto skup nazivate urbanim, ali mislim da nije bas adekvatno.... odmah ove druge karakterisete kao ruralne, sto je mozda tacno, ali moze da bude i uvredljivo. A takodje, nisam siguran da ta tehno zurka ne bi mogla da se organizuje i negde u unutrasnjosti Srbije, na nekoj livadi, pa da ne bude toliko "urbana", a sa istim uspehom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Opet skupu Beogradu pa ljudi ti skupovi su smo klasicno Beogradsko kurcenje i sminka postedite me Beograda i organizacija. Familiji svaka cast za skup i trud ali nije Beograd grad za skupove a pogotovu zurka sa bazenima cudima i mudima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Bas se pitam kako bi izgledalo kada bi na taj skup dosao neki okoreli bajker ono u fazonu koznjaci,traperice itd. i kad bi poceo da skace uz tu muziku kako bi to izgledalo,bas se pitam  ??? ::)  ::)

Bojim se da je to previse fensi za mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Jos samo pozovite one iz zvezde granda, bar da znam da dodjem da  ih bijem, mnogo me nerviraju ;D

To sto neko kaze da je skup seoski vasar, taj nikad nije bio na skupu i ne zna da se provodi. Svaki dan slusam Rock, i po meni nista lepse nego kad odem na skup, ispijam 'ladno pivo i slusam Rock. Mozda neko ne voli skupove, ali meni je super, i svaki dan bi isao, zasto, to ne mogu da vam objasnim. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ajd' nemojte da smo konzervativni i robovi stereotipa...neka momci probaju pa neka se vidi kolika će posećenost biti i kako će sve to izgledati kad se saberu utisci.

 

Sa mojom gomilicom godina na plećima skup poistovećujem sa dobrim Rock-om, pivom, puno "kože" i prišivaka...ali pošto i u kući imam pripadnike nove generacije, moram da razumem i njihove želje i potrebe.

 

Neko od nas će ići na klasične skupove, neko će biti oduševljen "novim" skupovima, zajednička će biti ljubav prema motorima i svemu onome što to nosi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ipak treba razumeti ljude koji voze motore a ne slušaju ROCK. Njima verovatno nije toliko zabavno na skupovima kao nama koji volimo tu vrstu muzike i ako oni hoće da probaju da naprave skup po svojim afiniteteima po pitanju muzike mislim da bi smo svi trebali da ih podržimo u tome, a kome se ne sviđa ne mora da dođe. Ipak skupovi služe da se ljudi druže i popiju piće zajedno uz neku muziku koja piči u pozadini. E ako neko želi da sluša nešto drugo osim rocka i da pije nešto drugo osim piva(koliko god to čudno zvučalo) to je njihova stvar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Naravno ;)

 

Kao i na "Zvezdanim stazama" što upravo gledam na tv ;D : Jedinstvo različitosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Ima dosta momaka i devojaka koji se voze na dva tocka a ne slusaju rock i ne piju pivo.Ne vidim zasto nebi oni to napravili pogotovo u Beogradu.Ako imaju mogucnosti zasto da ne.I oni dolaze na klasicne skupove i mozda se smaraju ali ipak dolaze.Samo napred pravite vi kako mislite da valja a mi cemo dati ocenu posle skupa u odnosu na broj posetilaca.

Meni nebi smetao neko i kad bi pravio neki skup ili zurku i sa narodnjacima.I tu bi bilo pristalica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ne udaljavam se od teme, neki su rekli da prate trendove, pa sam samo reko da ce nam pored tih stvari doci i gore spomenuto. :)

Ja slusam sve vrste muzike (sem naravno grand produkciju), ni ovo nije lose. Pored da kazem nas koji bi bili na tom skupu, dosla bi i grupa ljudi (fensercine u roze kosuljicama) koji nemaju nikakve veze sa motorima vec bi dosli zato sto ima riba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Organizator, odnosno Sponzor, ce odluciti da li se isplati praviti tako nesto. Ono sto je zanimljivo je da se ljudi opredeljuju za i protiv, a nema mnogo nopredeljenjih.

Mozda bi trebalo razmisliti o nazivu? Sta cini jedan moto skup?

Motori? Gulas ili pasulj? Pivo? Druzenje? Muzika?

Ako bi izmenio nesto od toga da li bi to bio taj prepoznatljivi brend?  Ono sto bi mogao da promenis je aranzman, znas kad operski pevaci pevaju neku pop pesmu ili izvedu nesto drugacije, ali ostane prepoznatljiva melodija i svi znamo o cemu se radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja