Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2523 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

 Dobra fora, samo da može kod mene :P.:takoje::takoje:

Isto i kod mene, 4 klinca par kuća od moje, kad god su napolju i ja izlazim iz kapije stanu i pokazuju da dam malo po gasu.

Pa kako da im ne ispunim želju, možda postane neki od njih bajker jednog dana.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Kako sam voleo to pucanje kod Varadera iz dva GPR-a ali se uvek desavalo da puca kada prolazim pored plavih drugara pa dobijem neki kiseo pogled i na kraju ih skinuo i vratio fabricke. Lepo je znao u tunelu da puca :jee: 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovaj moj je bas resetao, idem nizbrdo, kaze supruga "pustaj gas" prolazimo pored ljudi koji decu u kolicima setaju, ja odradim tako... :grr:

 

Pucalo je kao nikada do tada, namesti se jbg.

Zavijem prigusivac, tise sve ukupno ali pucnji bas glasni.  Ubedjen sam da se sada i lepse na pustanju gasa ponasa, placebo vrv ali koltivisanije sigurno!

 

P.S. Jesam li vec rekao koliko obozavam ovaj Bodis, i zvuk i izgled! :aha::ljubav:

22.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

За пуцање сами уљару признајем, све остало је боза после ње…:jee5:

Promenio član Немања

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 427 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Uuu, pucaju Banditi i GSX-Fovi bas ono lijepo na pustanju gasa, a jos ljepse kad ga usaltas u nizu sa medjugasom pa nastavis bez gasa, tj. pustis ga da koci motorom. Na bivsem Banditu sam imao Streetfighter auspuh i bas je predobar zvuk imao. Sada je neki BOS gore koji je 3x skuplji ali mi ne daje ni blizu onakav zvuk. Razmisljam da ga skratim nekih 10-15cm. Svakako ga moram rastaviti da ga prefarbam.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6
Pre 6 sati, N.F.S. je napisao:

Kliker odgovarajuce dimenzije

Kupujem kliker! Pretpostavljam da ih vise niko nema kuci.:oda2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Definitivno ima razlike i u oslanjanju izmedju modela, evo slika stapova napred iz onog sto od Tesle kupih (2008god), 2009 godina je ista da ne kacim.

Druga slika je iz ove suzane, 2015god, caure su krace a opruge duze, na starom modelu ima 14 siroko motanih krugova, na ovom poslednjem 18, ovih sitno motanih ima isto, po 23 bese.

 

Nije isti ni nazad amortizer, za ceo krug vise ima stelovanje povrata ovaj poslednji model.

Uz ECU stoji jos jedan tridesetopinski konektor (uz standardna dva) kome jos nisam funkciju otkrio....

IMG_0073.JPG

IMG_2465.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imacu u toku sledece nedelje (kada mi stigne drugi nosac) na prodaju nosac kofera sa moje suzane, sw motech 4000dinara. Moze i sa plocom Givi M5, sve ovako zajedno kako stoji za 6000, samo da se zasrafi na nekog Bandita 1250/650 ili gsx-f... Jeftinije nema. Pise na nosacu da je do 7.5kg, tovario sam duplo bez problema.

 

Znaci samo ovaj za topcase. 

Stavljam prvo ovde u temu, neka par dana, pa na oglase ako nema medju nama interesenata. :takoje:

IMG_20231018_153121.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Apelujem da drugari koji voze otvoreni izduv bar probe radi iskljuce "PAIR" ventil... Kod mene je drasticno promenjen zvuk na bolje!

 

Ko isproba neka javi utiske :takoje: 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Cek da snimim zvuk, niske tonove smanjite na vasim HiFi uredjajima, ne odgovaram za membrane.

Onima gde skretnica visoko reze niske tonove ostace uskraceni za deo zvuka :D 

 

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2102 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 30 minuta, N.F.S. je napisao:

Sta si se zbunio Boki?

Jel imam ja to, kako da znam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima sigurno Boki, na poklopcu ventila imas kockice metalne sa kojih idu creva u ventil, iz tog ventila ide crevo u filter vazduha, njega trebas zapusiti (Nikako neko drugo, isprati ga lepo!)

 

Pisem iz opsteg znanja, nemam prakticnog sto se 12tice tice! Moras to istraziti....

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2102 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 17 minuta, N.F.S. je napisao:

Ima sigurno Boki, na poklopcu ventila imas kockice metalne sa kojih idu creva u ventil, iz tog ventila ide crevo u vilter vacduha, njega trebas zapusiti (Nikako neko drugo, isprati ga lepo!)

 

Pisem iz opsteg znanja, nemam prakticnog sto se 12tice tice! Moras to istraziti....

AAA, pa to je ono crevo "ekologije" sto ga zovu, to mi bilo spalo prosle godine u voznji, ja pomislio da je prolupala Kawa...:jee:

Hvala @N.F.S.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
On 11/4/2023 at 5:53 PM, Немања said:

За пуцање сами уљару признајем, све остало је боза после ње…:jee5:

Vozio i uljaru, Katanu 2003. godiste noviji model, sa onim lepim repom...

 

Slazem se. Zlo kako uljare pucaju i kakav zvuk imaju na otvorenom loncu. Uljare/vazdusare, moji omiljeni motocikli. A vozio sam ih bar 5 takvih komada tj posedovao.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7105 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 Ne znam o čemu pričate? :stabre: 

imao sam Bandita uljaru sa otvorenim Škorpionom i nikad, BAŠ nikad nije pucao :neznam:

mašina je perfektno radila :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6880 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma to više nikad neće da naprave. Ja sam se neko vreme ložio na GSX1100G. To je uvek bio redak motor čak i dan danas. Uljara, na kardan. Taj motor možeš da uništiš samo da ga baciš kod nas u železarinu peć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
48 minutes ago, Disko Nindža said:

 Ne znam o čemu pričate? :stabre: 

imao sam Bandita uljaru sa otvorenim Škorpionom i nikad, BAŠ nikad nije pucao :neznam:

mašina je perfektno radila :takoje:

Steta, bio si uskracen za lepe dozivljaje suzine uljare.

 

Verovatno ti je neko okrenuo sraf na bogatiju smesu za koji krug na karbu. Tad nece da puca,ako je sve drugo u redu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7105 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bem li ga, imao sam na njemu i Robertov iz Ade a zatim Škorpion, i ni sa jednim nije pucao, što se mene tiče i bolje što nije, ne volem ja to.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posao od 30minuta a ugodjaj bar 2 godine!

Razne motore svakodnevno vozim i cesto primetim da onima koji imaju kvacilo "na sajlu" isto bude mekse i lepse se dozira u odnosu na one sa hidraulicnim. A trebalo bi biti obrnuto...

Za razliku od sajle, hidraulicni sistem zahteva malo vise odrzavanja ali i pruzi duzi, sigurniji ugodjaj.

 

Radi meni lepo kvacilo, mekano i ne zamara... Preventivno rasturam (naravno), odozgore na dole (to cu preskociti sa slikama) sama osovina rucke mora da bude cista i blago namascena (LM47 mast), glavni cilindar kvacila da se ocisti (ne samo lonce), ispod prasinarke je zeger osigurac, izvuce se klip, prekontrolisu/ zamene gumice, sve se premaze DOT4 tecnoscu i sklapa.

 

Sada prelazimo na radni klip koji se nalazi pod plasticnom deklom do lancanika, on je i predmet pisanja ovog posta.

Tecnost je ispustena, dok je klip jos na dekli odvijamo sisicu i holender, podloske se stare mogu slobodno vratiti, smer i mesto gde su bile zapamtiti (ja ih menjam ali ko nema moze).

Odvijemo dva M6 srafa i skinemo cilindar.

Slike govore vise od reci, posao je prilicno lagan... Gde se srafi holender dunemo, klip ispadne napolje. (u saku, ne na beton!)

Prve dve slike su zateceno stanje (kvacilo je radilo lepo), ovo mu je ocigledno prvo ciscenje, mulja pod gumicom i na zidovima koliko hoces!

 

Petrolej, cetkica, pranje! Sve se premaze DOT4 tecnoscu i vraca nazad, cilindar ima uvodnik gumice, ne siliti, blagi stisak i klip silazi na svoje mesto.

Celo klipa premazati silikonskom mascu, zavijemo sve nazad, odzracimo i uzivamo u novom/starom kvacilu :D 

 

@Pablo, dadoh sebi slobodu da pitam, ukoliko je moguce valjalo bi mi jos malo forumskih megabajta... Hvala u napred :takoje:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1619 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ja lično više volim sajlu, kada se setim, podmažem i to je to, mada je hidraulika kulturnija i finija.

 

Inače, svaka čast za ove tehničke teme Nešo, kad god kupiš neko motorče ili skuter, obavezno zapratim temu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Odavno sam prestao da pisem neke "zahtevnije" radnje, gledam da ovim sitnicama nekome pomognem i poboljsam komfor (komfor=duze u sedistu).

 

Sto svezije generacije dolaze to su mehanicki "losiji" da se tako izrazim, ni o zameni svecica vise ne kucam, tesko je do njih doci pa mozda nekoga na stetu navedem (o stelovanju ventila ili zameni lamela da ne govorim!).

Budem tako u drustvu novih motorasa, ravnopravno ih gledam, vecina gazi kilometre i ima bolju masinu od moje ali tehnicke stvari zaboravi... (Mozda je i bolje tako, motor nije ni kupio da bude mehanicar vec da se vozi :aha:)

 

Kucnem malo oko ogibljenja, postavljanja guvernala u ispravnu poziciju....

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L

Na proslom Suzukiju mi je Robert iz Ade radio sve i svo vreme sam bio pored njega i prilikom izrade me je pitao,jel hoces da puca malo,nista ili puno,reko daj malo:lol3:i onda je stavio neku mrezicu i to je bilo onako taman,bez cackanja bilo cega drugog:neznam:

Svako nesto voli,zato je dobro sto @N.F.S. cacka sve za siroke narodne mase:lol3:,oš da puca,oš da ne puca,oš da se diže,spusta,čuje,ne čuje,sve isproba i podeli sa rajom:takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja