Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 19 sati, DaliborBP je napisao:

Sto se tice DCT ne bi ja tu nista menjao,meni veoma prija... tako ,brzo se na dobro naviknes.

pojma nemam,cek da probam:lol3:,sad sam jos u @N.F.S. fazi:lol3:

20231202_151833.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
pre 7 minuta, N.F.S. je napisao:

Hahha, e ovo je novo :lol3:

 

ma bar ti znas kako ide,nervira te ovo,nervira te ono,pretegnuli plocu na koferu,sjebali leziste,zasto ovo nece da se odvrne i malo po malo,morao sam da zaposlim jednog momka da razvozi robu da ja mogu da čačkam na miru:lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drustvo,

evo ga na oglasu auspuh od ovakvog suzukija, gsxr600/750 K8-9, ja sam vozio one od gsxr 1000 K5-6.. Za njih znam da zvuce i izgledaju na motoru vrh ali nema na prodaju u stanju kakvo zelim.

 

Ako ste culi, nadjete snimak/sliku (da znam moze li se zbog viljuske upasovati) ovog auspuha na gsx650 prosledite ovde, hvala!

GSXR_600_K9_09_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada se zazelim zvuka dok je parkiran :D 

Na kanalu ovog lika ima par snimaka, lepo ga vozi (milje na satu) ali nema one budjave muzike koju svi preko "auspuha" nakaleme!

Bas se cuje kako Suzana peva, nit manjeg agregata nit veselije da se zavrti (zato sam ga valjda po treci put pazario :D ). 

Vozi se kao bicikla, troskove skoro da i nema a zadovoljstva mnooogo :aha: :ljubav: 

Da gledamo snimke dok se ne podigne temperatura malo... :D 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma ne menjam vise (potpis), pomislice ljudi da sam neodlucan

Sto u srcu to i na avataru, uopste ne sumnjam da ce krilo krasiti uskoro moj rezervoar, makar ga nalepio preko ovog "S" :D

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zato sam je i vozio 10 god (CBR1000), ovo je sada vise iz dosade menjanje, da se zanimam.... Skoro pricam Markone-u, mozda mi ova suzana nije pametna kupovina, bas zbog tih cestih menjanja, skuplja je bila za 2000 eura od svih ponudjenih (ali i naj, naj :ljubav: necu biti skroman) na oglasima,  ujedno  poslednji model i jedina sa ABS-om, crnom masinom i stapovima  kod nas (koliko mi je poznato), i ovo do sada ulozeno me "zakopava" u prodaji posto bih je cenio vise nego sto je nova kostala (luuuudilo stanje trzista).

 

Ehhh moj (pedantni!) Alekre, ja evo gledam oglase i skutere (eventualno cb500x ili nc750), voznje su se svele do Mladenovca i Jagodine vikendom a svakodnevna je voznja po gradu...

Te velike kubikaze su mi (cenovno) i dostupnije ali vec se mucim kada je spic saobracajni (izmedju 14-16h), budem ljubomoran na ove skuterase ili lagane motorice.

 

Cela je i ona u keramici, ne moz" ni musica da se zalepi kada je zveknem :D, radujem se voznji bas!

IMG_20231016_105757.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne mi tesko da kucnem :D  

 

Volim da mi masina radi perfektno a kod karburacije to zahteva puuuuuno posla i vremena (kog ja imam ali ne zelim da trosim na to). 

Ogadila su mi se ciscenja, nivelacije, cudljivost... Onaj ko kaze da voli je (u mojim ocima) mazohista samo takav.

 

I da, nije me ni jedan motor namucio, vise sam na "karburaciji" presao nego na ovim drugima ukupno ali te zalepi plovak na jednom u bateriji, te prelije... Treba sauh, ne treba sauh, sporo vraca iz obrtaja, brzo vraca iz obrtaja, jedna svecica crna, tri bele...

Nikada vise makar motor ne vozio, bukvalno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pisao sam o tome vec, ko moze da "trpi" rad koji se menja iz dana u dan ok, ja sam otisao u drugu stranu 🤪

Za pomenutu CBR1000F sam imao dve kompletne baterije karburatora, jednu vozim dok drugu servisiram, kada zatreba "samo" zamenim...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa nemojte da ste na kraj srca, nisu karbovi tolko loši, ja ceo život vozim karburatore i nisam imao nekih naročitih problema :neznam:
Fazer mi je prvi motor sa ubrizgavanjem, i nekako više verujem karburatorima, s pravom ili ne, al na njih sam navikao, tamo sam i znao ponešto da čačnem, ovde se ne usuđujem nista da čačkam, doduše i nema potrebe, Fazerić perfektno prede :D

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Pisao sam o tome vec, ko moze da "trpi" rad koji se menja iz dana u dan ok, ja sam otisao u drugu stranu 🤪

Za pomenutu CBR1000F sam imao dve kompletne baterije karburatora, jednu vozim dok drugu servisiram, kada zatreba "samo" zamenim...

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Honda cbr 1000f, honda je u dobrom stanju masinski je prefektna gume su nove motor...

Kakav bi ovo projekat vraćanja u život bio.. Nikad ne reci nikad 🙃

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hej, hej da pojasnim, nikada nisam rekao da su losi! 

To sto su MENI dojadili druga je prica 😆

 

Ja motor vozim od (sada vec) daleke 1996godine, bez prekida... Karburatora sam se nacistio, na nivelisao, namenjao i naj@bao :D 

 

Sinoc me zove bas forumas, zaglavio sa njima nesto, mrsko mi je da o njima i pricam. 

Otvori slavinu, zatvori slavinu.. Ma idi 😆

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo je jedna takva Vuleta, pravio sam golaca od nje :D 

 

(Ehhh lepa slika, u pozadini je sada tu Shell pumpa a na mestu gde sam motor uslikao, moj plac tada, sada je TPC "Tempo" u Kg)

post-4951-12879082918949.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... ono sto je kod karburacije dobro, to je ponasanje motora na pustanju gasa! 

Kultivisano i sa manje izrazenim motornim kocenjem (citaj, nema tako drasticnog prebacivanja tezista napred-nazad i nervoznog gasa).

 

E to sam ja hteo i kod ubrizgavanja, godinama sam se dovijao kako da "laganjem" odredjenih senzora nateram brizgaljke da pljuckaju i kada gas pustim. (Namerno pogresna pozicija TPS-a, vadjenje senzora temperature van kucista...).

Negde je taj " DECELERATION FUEL CUT " toliko agresivan i izrazen da je (meni) onemogucio uzivanje i voznju motora (TDM900).

 

Evo dva svimka, ukljucen fuel cut" i iskljucen... Obratite paznju koliko je nervozniji motor koji totalno gasi brizgaljke dok ne dodje do zadatih obrtaja. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

A ondaaaaaaaaa (dramaticna muzika)💪

u pricu dolazi Branko @Paljevina koji u delo moze sprovesti ono sto ja hocu, zelim, i obicno je kontra od onoga sto se inace trazi :D 

 

Fuel Cut na Suzani iskljucen, soooo smooth....:aha::ljubav:

Na pustanju gasa manje motornog kocenja a svako pomeranje rucice rezultira kultivisanim odgovorom! 

 

Da sacekam malo toplijeg vremena da se bar do Sokobanje provozam, iznecu impresije sto vernije. (Pa onda mozete krenuti sa slanjem svojih ECU-a Paljevini)

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ko zeli evo moze jos malo da procita o prekidu brizganja na pustanju gasa do odredjenih obrtaja (Fuel cut).

Ovo nije samo sa suzuki iz teme vezano vec i kod onih drugih (i cetvorotockasa ali to nas ne zanima).

Ispod svakog snimka je i datalog gde se lepo vidi AFR kod ukljucenog-iskljucenog fuel cut-a.

 

https://www.ivansperformanceproducts.com/fce.htm

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Auuuu Nešo, kako bi izgledala kompletna restauracija u tvojoj izvedbi. Mogu samo da zamislim. :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Puno hvala☺️

Dovescu ovaj koji imam do savrsenstva, za pocetak zelim da mapu detaljno pregledam i shvatim sta su i kako japanci zamislili! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1504 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
23 hours ago, N.F.S. said:

Ko zeli evo moze jos malo da procita o prekidu brizganja na pustanju gasa do odredjenih obrtaja (Fuel cut).

Ovo nije samo sa suzuki iz teme vezano vec i kod onih drugih (i cetvorotockasa ali to nas ne zanima).

Ispod svakog snimka je i datalog gde se lepo vidi AFR kod ukljucenog-iskljucenog fuel cut-a.

 

https://www.ivansperformanceproducts.com/fce.htm

Hvala Nešo pročitaću kasnije. Inače ja sam u početku mislio da je taj problem karakterističan samo za određene modele, uključujući i moj Tenere, tek sam kasnije shvatio da je mnogo šira priča. Dugo pokušavam da to rešim kod sebe, malo sam poboljšao stanje, a malo se i navikao i tako, teram do daljnjeg :) Pretpostavljam da kod mene i ne može tako lako da se menja mapa, morao bih da kupim Power Commander ili tako nešto verovatno.

p.s: Ti i @Paljevina treba da se udružite i da napravite kanal poput Borkovih "Budućih klasika" (ili Wheelers Deelers) ali za motore. To bi bio hit!

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja