Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ziv se covek na sve navikne, i ja sam tako... Navikne se saka da posle pustanja gasa a pre ponovnog dodavanja prvo pomeri rucicu za milimetar, tada tps da signal racunaru i on prosledi dalje brizgaljkama, onda dalje otvaranje gasa bez onog udara... 

TDM900 me je terao da skrecem pod kvacilom/pola kvacila, u zoni frikcije (a to je katastrofa u voznji, da oduzmas pogon koji ti treba) kako bih izbegao udar koji sleduje na dodavanju gasa.

 

Pricam sa Brankom neki dan, kaze ovi na stazi su navikli na taj "fuel cut", na pustanju gasa motor silovito prebaci teziste na prednji tocak i tako imaju vise "gripa" da iznesu brzinu kroz krivinu.

Dok sam ga slusao u sebi sam razmisljao koliko ta situacija u dva smera ide, kao sto naglo reaguje na pustanje gasa tako i na dodavanju imas "sut u dup@" i prebacivanje tezine nazad. 

Vozio sam R6 Kandinu, dugo je kod mene bila, odradio Irac ogibljenje pa  opet ako sam brz u krivini, na izlasku morao da pridrzavam zadnju kocnicu dok otvaram gas, samo u prvom trenutku, dok ocekujem udar u nagibu.

 

Gasenjem "fuel cut-a", sve se umeksa, teziste na prednjoj gumi odrzim blaaagim unosenjem prednje kocnice kroz krivinu, na ispravljanju (citaj, otvaranju gasa) samo je popustim i izletim kao iz pracke!

 

Upotreba u sporom saobracaju zbog pomenutog je tek otezana, svaki motor ima neke obrtaje u kojima na pustanju gasa brizganje ponovo krece (na gsx650f je na oko 4200obrtaja) pa je bas muka ako ste u tim obrtajima, kreni stani voznja a on se (motor) ponasa kao  da klikces on/off prekidac desnim palcem. Kod TDM900 je to dodatno katastrofalno posto dizne, bez ikakve logike gasi do oko 2800obrtaja!

Nadam se da nisam umrsio jbg, mnogima je ovo sto kucam cudno, naviknuti na ovo ponasanje kao normalnost (nametnute eko norme na ustrb komfora) ja ipak datiram od pre i znam kako se motor treba ponasati :D 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 46 minuta, živke je napisao:

Ti i @Paljevina treba da se udružite i da napravite kanal poput Borkovih "Budućih klasika" (ili Wheelers Deelers) ali za motore. To bi bio hit!

Trazio sam da mi posalje backup moje mape, da polako i natenane pogledam sta su i kako zamislili ovi iz Suzukija. 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, N.F.S. said:

TDM900 me je terao da skrecem pod kvacilom/pola kvacila, u zoni frikcije (a to je katastrofa u voznji, da oduzmas pogon koji ti treba) kako bih izbegao udar koji sleduje na dodavanju gasa.

Glavni razlog zasto sam prodao TDM-a, kad dodjes po gradu na skretanje od 90° moras nazad u prvu i sa kvacilom da se boris, jer drugom poskakuje :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7129 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Screenshot-20231210-141700-Chrome.jpg


Screenshot-20231210-141734-Chrome.jpg


Screenshot-20231210-141741-Chrome.jpg


Screenshot-20231210-141749-Chrome.jpg

 

Remap jedna od boljih stvari generalno na većini starijih sistema ubrizgavanja. Nisu ni novi baš po tom pitanju sjajni. Pogotovo na dva cilindra.
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To su neki genericki grafikoni, evo jednog iscitanog iz mog ECU-a...

Fuel cut po cilindrima i obrtajima, ovo vise nije aktivno naravno :D 

 

Branko poslao backup moje originalne mape. :takoje:

 

P.S. Izvinjavam se zbog kvaliteta slike, program ima tu rezoluciju malenu jbg.

FC.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 753 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 7 sati, Alekre je napisao:

Screenshot-20231210-141700-Chrome.jpg


Screenshot-20231210-141734-Chrome.jpg


Screenshot-20231210-141741-Chrome.jpg


Screenshot-20231210-141749-Chrome.jpg

 

Remap jedna od boljih stvari generalno na većini starijih sistema ubrizgavanja. Nisu ni novi baš po tom pitanju sjajni. Pogotovo na dva cilindra.
 

Алакре, ако будеш хтео да радиш ремап у Грчкој, предпостављам код Самиоса, прво га контактирај и пошаљи му код твог ЕЦУ-а, пошто када сам ја имао тдм-а и хтео да му одрадим ремап он ми је тражио код и онда одговорио да мој ецу не подржава блицање( шта год то значило) и да може само једанпут да се ради а неки могу више пута. Маил од Самиоса ти је: samioss@yahoo.gr

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 753 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 4 sati, wragg je napisao:

Predpostavljam lose prevedeno flashanje :D

Вероватно. Ни Гогле није као што је некад био🤪

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... u drugoj sam temi postavio sliku "stendera" koji sam morao napraviti, neki se pitaju i cemu sluzi kada imam sve vrste drzaca/podizaca :D 

 

Pa jedino tako mogu demontirati zadnju viljusku i izvaditi osovinu kako bih lezajeve podmazao, opruga (ponovo) stavljena od gsx1250fa, sada na "trojci" nosi nas dvoje bez problema, 4 lezaja u linku ociscena i podmazana, sama "koska" je od 1250verzije.

 

Amortizacija nazad za dvoje i stvari sada taman!:takoje:

(p.s. ovo su neke od slika kada sam radio, motor nije vise ovako musav i mastan :D )

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1226 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

... zato sto smo svi drugari i nije bitno sta ko vozi!

 

E sad" sto smo neki od nas ljubomoran (pozitivno!) to nema veze 🤭

ovo sam morao da slikam pa da zumiram ,ne pomazu ni naočare :lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bas sam se kratko vozio ali osetio sam poboljsanje, nije placebo, dobro znam kao se ponasao i kako se sada ponasa.

Napravili smo tako da bude ultra smooth! Nema cimanja niti nervoze, na pustanju gasa kao karburatorac, na dodavanju precizan.

Na sva tri suzukija su drugacije mape, na prvom sam imao modifikovani ECU sa prekidacem na njemu (Sada mi je uz pomoc Branka @Paljevina jasno i cemu je sluzio, kako se sa mape na mapu prebacivao). 

Taj je motor u Jagodini sada, preradjena mapa sa iskljucenom lambdom, iskljuceno "retardiranje" paljenja u prvih 5 brzina i iskljucen "pair". Ide baaas super, nervozniji dosta od druga dva.

 

Onaj sto od druga Tesle uzeh je sve fabricki, tu sam i video razliku u odnosu na onaj prethodni.

 

E kod ovog sam onda, tako naoruzan iskustvom odradio ono sto smatram da mi treba :D 

Sto se mape tice nista dirano nije, kod modela od 2013 je ona dodatno prepeglana u smislu bolje zastite ziv. sredine (po cenu ugodjaja).

Fuel cut (gasenje goriva) pri oduzimanju gasa je za 1200 obrtaja vise, i za 400 obrtaja nize, to smo iskljucili u potpunosti!

Pair sistem, onaj koji otvara put vazduhu direktno u grane takodje ugasen. Nema vise ni naznaka pucanju na pustanju gasa (a u tome je deeeeebelo ucestvovao i fuel cut, posto detonacije krecu kada brizgaljke ponovo prorade na pustanju gasa).

Nemam logovane svoje podatke ali na internetu pronadjoh da sa aktivnim "fuel cut-om" AFR (odnos vazduh/gorivo) ide i preko 25:1!

Sada je to 14.5-15:1 bez gasa i nesto bogatije 13.5:1 na gasu.

Svime sam zadovoljan :D 

 

Od mehanickih poboljsanja jedino ova kraca koska i opruga od 1250gsx-a, kupio sam taj amortizer jos za prethodnu suzanu u "3T racing"-u ali pre prodaje, a po Markoneovoj zelji sam sve vratio fabricko.

 

....i tako, sta cu sada covek da se zapita :stabre: 😆

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4758 postova
On 12/7/2023 at 12:28 PM, N.F.S. said:

CB1300S je ono sto volim, cb1000 ne bih uzeo, karburator vise NIKADA. Ni na poklon....

Secam se kad je pokojni Boris, painkiller, uzeo CB1100 pa se brzo pokajao. Borio se sa njom po garazi i sporim manevrima koliko se secam iz price. Onda se menjao sa drugom za Bandit 1200 pa ubrzo prodao i njega. Teske mrcine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 753 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Granu sunce na 3 minuta, trciiii, otkrivaj da "napravim krug", brzo se namrgodilo ponovo, mrzim zimu! 🥶

IMG_20231211_150355.jpg

Фале ти са стране норвешки радијатори😋

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ide motor unutra cim krene mraz nego prosle godine sam se bas vozio u zimskom periodu, nadam se ponovo.
Zato nije konzerviran, samo sam zamascivanje pojacao

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jedan lep snimak, ubrzanje i krajnja brzina... Bas sposoban agregat!

☺️

P.S. Na kraju i malo poredjenja ubrzanja 100-200kmh i koja se cifra treba izdvojiti.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja