Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200RT
Pre 10 sati, Tarmi636 je napisao:

@3EKA Kako nisi imao probnu na A2, ako si polozio 2017 ? Ja sam polagao za B "14 ili "15 i imao probnu.

Zato što sam za B polagao ranije 2009 god. tad nisu ni postojale probne dozvole...

Ceo zakon je ozbiljan zbun i nije regulisan baš do kraja kako treba.

Evo jedne potpune nelogičnosti u zakonu, kolega na poslu jepoložio ove godine za A kategoriju do sad nije imao uopšte nikakvu A kategoriju ali nije dobio probnu vozačku jer je imao probnu za B kategoriju!!!???

Da li je realno da osoba koja prv put seda na motor može da vozi bez zabrana a ja kao ipak iskusan vozač motora imam probnu? Čisto uzimanje para ili šta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Ma zakon je katastrofa! Ne bih rekao da je poenta bila 'uzimanje para' vec ozbiljan nedostatak pameti onih koji donose zakone. Ali sto da ne, vidim da se nikom ne zuri da to promeni, iako je bilo priznanje od nadleznih da je tu napravljena greska... 

 

@3EKA odlican primer! Preporucujem svima da ga procitaju, posebno onima koji ne vide sta je sad tu problem sto postoji probne dozvole. Ok, treba da postoje, ali ne da imamo ovakve apsurde... 

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Da, nije tu bilo nikakvih zadnjih namera, samo čista glupost.

Ali veeeelika glupost.

I sad kad je na početku tako protumačeno i glupost napravljena, onda nema nazad.

Ko sad da popravi i poliže napravljeno kad je već izdato toliko takvih dozvola.

Sad nema više nazad i izvini nego samo napred i dalje u glupost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650 S Bandit

Napravili su to da svako ko sad polaže za nešto mora jednom imati probnu dozvolu, da svakom uzmu pare za to. Uopšte nema uticaja koliko dugo voziš i šta voziš... Ja eto isto imam probnu za A2, to sam položio ove godine. A pre 12 godina sam položio za auto.

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...
Pre 6 sati, 3EKA je napisao:

Zato što sam za B polagao ranije 2009 god. tad nisu ni postojale probne dozvole...

Ceo zakon je ozbiljan zbun i nije regulisan baš do kraja kako treba.

Evo jedne potpune nelogičnosti u zakonu, kolega na poslu jepoložio ove godine za A kategoriju do sad nije imao uopšte nikakvu A kategoriju ali nije dobio probnu vozačku jer je imao probnu za B kategoriju!!!???

Da li je realno da osoba koja prv put seda na motor može da vozi bez zabrana a ja kao ipak iskusan vozač motora imam probnu? Čisto uzimanje para ili šta?

Koliko sam ja skontao,probnu mozes imati samo jednom,za ostale kategorije koje kasnije polazes dobijas pravu. 

Mene je najvise iznerviralo kad sam procitao da za vreme trajanja probne dozvole ne moze da se polaze za druge kategorije. To vazi za nas koji nemamo nijednu kategoriju. Ja sam planirao da polozim A i B ali sad sam u velikoj dilemi cega da se odreknem ,onog sto volim ili onog sto mi treba za posao...:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

@GrunffKo ti je to rekao?

Položiš za B, dobiješ 2 godine probnu.
Posle, npr, 1 godine polažeš za A, sve regularno, dobijaš na 1 godinu probnu (tj za sve kategorije se dobija do isteka te prve kategorije).

2 godine posle polaganja za B, sve kategorije postaju full važeće.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre sat vremena, Grunff je napisao:

Pise na sajtu neke auto skole,daj Boze da nije tako kako su oni napisali.

Ako govorimo o Srbiji, mozete upisati i drugu kategoriju.

 

Ako upisete B, zavrsite. Odmah upisete A. Stvar je samo da cete obe obuke placati u maksimalnoj ceni. I mislim na obe imati probnu. 

 

Mene je A2 katg, sa B zavrsenom davno, izasla 73.000. Bez B dozvole, bila bi skuplja. 

 

Jedino imate caku, ako u istoj autoskoli polazete za obe dozvole. Onda mogu da vam provuku teoriju od prve dozvole i za drugu ukoliko nije proslo vise od godinu dana. Pa verujem da je i cena niza. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 393 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Ako položiš recimo za A1 kategoriju i dobiješ probnu dozvolu, onda ne možeš da polažeš za A2 ili A dok ne istekne probna. A, kao što reče kolega, za B možeš i opet se dobije probna ali sa važenjem do isteka one prve probne dozvole. Posle toga sve može,ko izdrži:wacko:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...

Hvala na odgovorima,malo ste me utesili:). Planirao sam A i B,mozda cak i paralelno u dve auto skole ako bi bilo moguce. Znam da na taj nacin gubim neke benificije i kosta mnogo vise novca ali bih ustedeo vreme jer sam cuo da proces polaganja ume da potraje... No,ne moze i jare i pare:rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s
Pre 18 sati, Tarmi636 je napisao:

Mene je A2 katg, sa B zavrsenom davno, izasla 73.000. Bez B dozvole, bila bi skuplja.  

Ako si davno polagao za B, znaci da imas i AM ili PSP po starom i 73.000 je teska prica, 30 i nesto sitno me je izaslo polaganje za A.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@Drinkero Nemam AM, ja sam prvi talas koji je polagao po novom. Probna dozvola 1 godinu, bez AM kategorije i bez da li F. Nije mi sad tu vozacka. To je '14 ili '15 bilo. 

Rodjen sam u novembru pa nisam mogao da polazem te godine po starom. Koliko se secam, polaganje po novom je krenulo od septembra ili oktobra.

 

73k za A2, sa postojecom B dozvolom. Placeno negde u junu. Par dana pre toga je bila cifra 63k, ali je skocili 10k.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Ako je to davno, sta da kazu ovi koji su polagali '80.-'90.-ih :jee:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 808 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja sa tom "davnom" B upravo privodim kraju polaganje za A, 20 časova po 1.700rsd + lekarski + polaganje (testovi i vožnja) = cca 45-46.000rsd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Tarmi, Am katergorija te oslobađa dosta časova i teorije. Samo B možda nešto malo teorije po ovom novom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
pre 21 minuta, Tarmi636 je napisao:

Ja sam zvao sve zive autoskole u Ns, ni u jednoj za A2 nije bilo manje od 59k.

Da li me zezas. Ja sam polozio za A2 pre oko dva meseca. Imao sam AM (polagao za B po starom, pa je automatski isla i AM), pa sam morao da polozim testove (5k), odvezao 14 casova voznje (~20k) i platio polaganje (5k) sto me izaslo oko 30k ukupno. Tolika cifra za A2 se opravdava jedino ako nemas nijednu dozvolu pa moras i teorijske casove da pohadjas. Sve sam zavrsio poprilicno brzo, recimo malo jace od mesec dana (cekalo se na MUP i termine za polaganje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

@Korto Malteze problem je nastao u njegovom poimanju vremena, to njegovo davno i nije tako davno kao nase :D

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
pre 55 minuta, Korto Malteze je napisao:

Imao sam AM

Ovo je kljucna stavka. Ja nemam AM. Ja sam slusao 7 casova teorije i 15 casova prakticnog. Na to imao lekarski i test + prakticno polaganje. To je trebalo da bude oko 60k, na kraju je ispalo 73k. 

Zabuna je nastala iz nekog od prethodnih postova. Tj

"Mene je A2 katg, sa B zavrsenom davno, izasla 73.000. Bez B dozvole, bila bi skuplja."

 

Ovo davno se odnosilo na '14/'15 godinu. Zaboravih da ovde ima i :popovanje:, kojima je "davno" vise domen 1980-1990. :lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja