Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3570 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, X8 Vračar je napisao:

Kretanje bicikla uz desnu ivicu kolovoza nije preticanje. Obilaženje bicikla u istoj traci nije preticanje inače bi morao da ga autom pretičeš drugom trakom. Prosto je uzet u obzir gabarit bicikla koji je manji od šlepera i dozvoljena netipična radnja samo za taj slučaj da bi saobraćaj mogao da teče. 

 

 

 

Ovo je nebitno. Već sam pisao da može biciklista da stane, podigne bicikl i na rukama ga prenese sa nečije desne strane. 

 

Prvi pasus da, osim kada postoji bicikl na tom kolovozu, kao što sam gore napisao da mora postojati izuzetak.

Kako su loše obuke u auto školama, baš je čudno da nema više poginulih. Malopre vozim iza auto škole i jaši srednju liniju. Baš sam se setio ove teme... 

 

 

Ovo je srž priče.

 

 

 

Možda se misli kada pretiče drugi bicikl, a ne auto. Prosto imaš gore, a možeš da razmišljaš i da je različito, a različite kategorije vozila. Kao što već rekoh, auto pretiče bicikl u istoj traci, tako isto i bicikl ne pretiče auto kada se kreće kao što je kolega gore objasnio... 

Ovako mali Perica zamišlja "onu stvar".:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

ovo postaje prekomplikovano... ne znam zbog cega...

Aj da probamo da umesto bicikliste stavimo pesaka koji se krece kolovozom uz desnu ivicu, nema trotoar. Na raskrsnici nastavlja pravo a auto skrece desno. Ko ima prednost?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
 
Ne brate, ne misli se na drugi bicikl. To je zakon, i da se misli na drugi bicikl, pisalo bi "drugi bicikl". Ovako se odnosi na bilo šta što biciklista eventualno OBILAZI ili PRETIČE.
 
 
 
Nije zobs ni pisan imajući bicikle i vidu inače bi bio precizniji... 
 
Ovako mali Perica zamišlja "onu stvar".
 
Zapravo, ovo je realnost. Videćeš onu stvar zaista kada neko uoči potrebu da uvede i bicikle u zakon, kao i trotinete, da naplaćuje registraciju istih itd. 



ovo postaje prekomplikovano... ne znam zbog cega...
Aj da probamo da umesto bicikliste stavimo pesaka koji se krece kolovozom uz desnu ivicu, nema trotoar. Na raskrsnici nastavlja pravo a auto skrece desno. Ko ima prednost?


Ahahahahaaaa pretovareni šleper od 60t ima prednost jer je najveći i najteži i boli ga ona stvar!!!
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3570 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, X8 Vračar je napisao:

 

Nije zobs ni pisan imajući bicikle i vidu inače bi bio precizniji... 

 

 

Zapravo, ovo je realnost. Videćeš onu stvar zaista kada neko uoči potrebu da uvede i bicikle u zakon, kao i trotinete, da naplaćuje registraciju istih itd. 

Kada bude tako uređeno Zakonom, moraće svi da znaju za to i da se toga pridržavaju, a do tada moramo svi da se pridržavamo onoga što je trenutno važeće.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1721 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 12 minuta, X8 Vračar je napisao:

Nije zobs ni pisan imajući bicikle i vidu inače bi bio precizniji... 

 

Ajde molim te reci da je neprecizno ovo oko raskrsnice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 49 minuta, ske je napisao:

 umesto bicikliste stavimo pesaka koji se krece kolovozom uz desnu ivicu, nema trotoar. Na raskrsnici nastavlja pravo a auto skrece desno. Ko ima prednost?

Онда пешак крши закон јер, ако нема тротоара, пешак треба да се креће левом страном коловоза! 

 

Залудни је у праву, баш се не познаје ЗОБС :grr:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3570 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 54 minuta, ske je napisao:

ovo postaje prekomplikovano... ne znam zbog cega...

Aj da probamo da umesto bicikliste stavimo pesaka koji se krece kolovozom uz desnu ivicu, nema trotoar. Na raskrsnici nastavlja pravo a auto skrece desno. Ko ima prednost?

Za neke očigledno jeste prekomplikovano.;)

1. Biciklista i pešak ne spadaju u istu kategoriju učesnika u saobraćaju i shodno tome za njih ne važe ista pravila.

2. Pešaci se (tamo gde nema trotoara), po pravilu kreću uz levu ivicu kolovoza, a ne desnu, tako da je tvoje pitanje ......

 

 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 703 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
Pre sat vremena, ske je napisao:

Ko ima prednost?

Biciklista.

 

U ovom slučaju pešak (bez obzira što ide u istom smeru).

U toj situaciji, vozač,  ga sigurno vidi.

Pa .ebemu miša, neća ga valjda namerno zgaziti?

Pešak nastavlja pravo (važi propuštanje pešaka po pravilu raskrsnice).

 

 

Auto koji stoji u desnoj traci, mora zauzeti položaj uz desnu ivicu kolovoza.

Biciklista ga obilazi sa leve strane.

Kada skreće levo biciklista je dužan da blagovremeno da znak i prestroji se uz levu ivicu trake.

 

Po zakonu automobil može ispred i u raskrsnici da pretiče: motocikl, moped i bicikl.

Ako automobil skreće desno, dužan je propustiti navedena vozila, koja u raskrsnici nastavljaju pravo, po pravilu desne strane (presecanje putanje je prekršaj).

 

Isto kao što mora pustiti, drugo vozilo, koje iz desne trake prelazi u levu.

Ili, ako se uključuje u desnu traku, a već postoji vozilo koje se kreće desnom trakom - pravo, ne sme presecati putanju tog vozila (mora da ga propusti, pa da se prestroji).

 

Suština je u nedozvoljenom presecanju putanje i pravilu desne strane.

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
1 hour ago, ske said:

ovo postaje prekomplikovano... ne znam zbog cega...

Aj da probamo da umesto bicikliste stavimo pesaka koji se krece kolovozom uz desnu ivicu, nema trotoar. Na raskrsnici nastavlja pravo a auto skrece desno. Ko ima prednost?

Ako nema trotoar pesak mora da se krece levom stranom kolovoza, propade nam uzorak :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
1 hour ago, zika56 said:

Kada bude tako uređeno Zakonom, moraće svi da znaju za to i da se toga pridržavaju, a do tada moramo svi da se pridržavamo onoga što je trenutno važeće.

Da su svi zakoni svakome potpuno jasni, ne bi bilo potrebe da postoje sudovi i prateći sadržaji. Za sada sve to vrlo često treba dodatno tumačiti... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
29 minutes ago, zika56 said:

Za neke očigledno jeste prekomplikovano.;)

1. Biciklista i pešak ne spadaju u istu kategoriju učesnika u saobraćaju i shodno tome za njih ne važe ista pravila.

 

 

Na dobrom smo putu: zaista postoje različite kategorije učesnika u saobraćaju. 

 

 

1 hour ago, zaludan said:

 

Ajde molim te reci da je neprecizno ovo oko raskrsnice?

 

Vidiš da je čak i kolega gore počeo da prihvata da postoje različite kategorije učesnika u saobraćaju. Zato kada se napiše samo učesnik u saobraćaju -  da, jeste neprecizno... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 703 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Motociklisti zauzimaju  najviše mesto na skali evolutivnog razvoja (da bi dobio dozvolu i upravljao vozilom treba ti upotrebljiv mozak).

 

Ispod su ostali (širok dijapazon u gomili).

Neki, na evolutivnoj skali, zauzimaju više mesto.

A neki, bogme, iako u/na vozilu, su nisko rangirani.

 

Pešaci su negde na nivou jednoćelijskih organizama, ameba, protozoa... 

Većina pokazuje osobine skakavaca (eto, tu su i insekti).

 

U prilog ovome govori, već, 168 sitno pisanih strana.-_-

Promenio član feniks
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

nema veze ni sta pise u zakonu, ni ko ima prednost, ni dal je metar ili metar ipo... bicikl po beogradu je tezak ekstremni sport, jedan od glupljih nacina da se pogine... po novom bg moze da se vozi, gde ima staze, i strafta od ade do 25.og maja, i toliko...

neko je pomenuo magistralu... moze.. al kamioni i busevi prolaze na 20cm, pa ko voli adrenalin... :)

trotinet po trotoaru je mnogo bolja varijanta...(dok ne zabrane)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1721 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 8 sati, X8 Vračar je napisao:

Vidiš da je čak i kolega gore počeo da prihvata da postoje različite kategorije učesnika u saobraćaju. Zato kada se napiše samo učesnik u saobraćaju -  da, jeste neprecizno... 

 

Što se mene tiče, ti si upravo dokazao da si običan trol.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Nego sta beše to sa pešacima na bickilu koji voze motor na 20cm od šlepera, nisam pokapirao?:stabre:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3570 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, zaludan je napisao:

 

Što se mene tiče, ti si upravo dokazao da si običan trol.

Ma daj bože da namerno troluje.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1729 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, Drinkero je napisao:

Nego sta beše to sa pešacima na bickilu koji voze motor na 20cm od šlepera, nisam pokapirao?:stabre:

Prelaze na voznju trotineta po autoputu

Promenio član ivica744
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova
Pre 12 sati, Koprian je napisao:

Ako nema trotoar pesak mora da se krece levom stranom kolovoza, propade nam uzorak :D

Пауза за ручак, залудан па читао СРПСКИ ЗОБС и члан 93 и пошто се закон није мењао од СФРЈ у неким дефиницијама, само бројеви чланова, не знам да ли има неко друго новије тумачење.  Да ли је пресуда из 1987 Врховног суда Србије још увек важећа или има неко НОВО тумачење?

 

У новом члану 93 се екплицитно помиње кретање пешака ВАН насељеног места, али се зато помиње ПУТ који нема тротоар, имплицитно сугеришући да је то пут који пролази кроз насељено место, јер ко још прави тротоар на путу ван насељеног места :)

 

И чини ми се да је то остало све исто у терминологији и није мењано са новим променама ЗОБС-а.

 

Елем пресуда је ово, па ко има приступ судској пракси можда може да нађе:

 

    Пресуда Врховног суда Србије Кж1 914/87 од 23.10.1987,: „Осим лица које управља возилом, учесником у саобраћају се, према Закона о основама безбедности саобраћаја на путевима (члан 10 став 47), сматра и пешак, јер је и он обавезан на поштовање саобраћајних прописа и може њиховим кршењем изазвати конкретну опасност по друге учеснике. Тако, када се крећу по коловозу у насељу, пешаци могу користити леву или десну страну, зависно од своје оцене која је од њих сигурнија за кретање, с тим што се морају кретати ближе ивици коловоза, и то веома пажљиво и на начин којим не ометају и не спречавају саобраћај возила“  
 
Promenio član СајберГастарбајтер
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
6 hours ago, zaludan said:

 

Što se mene tiče, ti si upravo dokazao da si običan trol.

Kada bi već danas pokušao da počneš da razumeš šta se dešava oko tebe...

 

 

2 hours ago, СајберГастарбајтер said:

У новом члану 93 се екплицитно помиње кретање пешака ВАН насељеног места, али се зато помиње ПУТ који нема тротоар, имплицитно сугеришући да је то пут који пролази кроз насељено место, јер ко још прави тротоар на путу ван насељеног места :)

 

 

Džabe trošiš vreme i tastaturu/ bateriju za propalu stvar.

Zakon o menici je iz 1946. Tada je građen i dotični put, a partizani misle da se ništa nije promenilo od tada, čak ne vide ni nagoveštaj promene...

 

@Zuba87

Samo uključi elementarnu logiku jer od prevelikog čitanja zobsa možeš sutra da zaborviš kako se hoda: teraš pešaka da prelazi put da bi se u skladu sa zakonom kretao suprotnom stranom kojom mu nalaže zakon i da se onda vrati na istu stranu i opet prelazi kolovoz van pešačkog prelaza (po logici ako ne postoji trotoar, onda nema ni pešačkog u blizini, mad postoje i gore nelogičnosti) ako mu je početna i krajnja tačka sa iste strane puta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1698 postova
  • Motocikl: /
Pre 21 sati, ske je napisao:

@zika56Posto sam bio u nedoumici oko tog skretanja desno i prolaska bajsem pravO razgovarao sam sa jednim oficirom saobracajne policije koji radi na uvidjajima saobracajnih nezgoda i on mi je objasnio otprilike ovako:

-ti koristis povrsinu kolovoza od jednog metra uz desnu ivicu. Dok god imas prostora ti vozis. Smatra se da ti ne pravis duplu kolonu jer se kreces delom puta koji ti je dozvoljen. Ako dodjes do zaustavne linije i kreces pravo vozac automobila koji je sa tvoje leve strane je duzan da te propusti ako skrece desno. Ti radis radnju koja ti je dozvoljena, delom puta kojim ti je dozvoljeno da se kreces a on vrsi uslovnu radnju, odnosno menja smer i pravac kretanja, sece tvoju putanju i duzan je da te propusti. 

Eto, tako nesto je on meni objasnio i ja se toga pridrzavam.

Boldovano..... Ako je kod zaustavne linije...

Jel si ga pitao sta ako je iza?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1698 postova
  • Motocikl: /
Pre 21 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

Бицикл наставља право и има предност у Француској, у Белгији, у Швајцарској и у Шпанији у односу на ”моторно возило” које скреће десно.

 

Моторно возило се не престројава уз саму десну ивицу коловоза, ПРЕ него што пропусти бициклисту који му пролази с десне стране, и пошто пропусти бициклисту тек онда обавља радњу скретања.

To je kad postoji biciklisticka traka...

 

Pre 20 sati, Zuba87 je napisao:

Могу ли знати где то пише?

 

 

Nigde!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 703 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
Pre 3 sati, ser je napisao:

Ako je kod zaustavne linije...

Jel si ga pitao sta ako je iza?

Ako hoće da pretekne bicikl, pretiče ga (idu pravo kroz raskrsnicu).

Ako stoje na semaforu, kreću istovremeno (pravo).

Pa ko bude brži.

 

Ako, u pokretu, skreće desno, daje desni pokazivač pravca, pomera se uz desnu ivicu trake i skreće (iza bicikliste).

Ako stoje na semaforu.

Prvo pušta biciklistu da krene pravo ili skrene desno, a onda skreće desno iza njega.

 

Isto važi i za spoljašnju traku i izlazak iz kružnog toka.

 

Bez obzira na  biciklističku traku, stazu za bicikle ili tih 1 m od desne ivice kolovoza vozilo koje ne menja pravac kretanja ima prednost.

 

Transformersi :lol:

Dok god:

pedaliramo bajs,

jašemo sa nogama na "uzengijama",

vozimo sa spuštenim nogama ili

sedeći na vozilu se odgurujemo nogama (moped ili motocikl) mi smo vozač i upravljamo  vozilom (pravila ZOBS za vozila u saobraćaju).

Onog trenutka kada siđemo i počnemo da guramo bicikl, ugašen moped ili motocikl, pored sebe, mi postajemo pešak (koji mora  da se kreće putem uz desnu ivicu kolovoza u pravcu kretanja, ako nema trotoara).

 

Tako da, mogu, slobodno, da guram ugašen motor kroz Knez Mihailovu i razgledam izloge (sa moje desne strane).

Kod "Kališa" sednem i vozim se dalje...

Ili se obrnem, pa opet gurka i razgledanje desnih izloga, pravcem prema palati Albanija.:)

Isto tako mogu da obrnem krug oko Ade, Savskim nasipom...ispod "Zelenjaka"...

 

Tamo gde nije dozvoljen saobraćaj motornin vozila, obično je pešačka zona.

 

I kao što kaže jedna parola:

"U demokratskom društvu ,svako ima pravo da se kreće i da bude kreten." :oda2:

Promenio član feniks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja