Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1032 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 6 sati, pronto je napisao:

Prekoputa, dijagonalno...soliterčić, jedan od 3.

U soliteru iznad kafea Park sam tokom studiranja stalno boravio, pošto drug ima stan tu, drugarica živjela dole prema Adi..toliko sam često boravio na Brdu, da sam se osjecao kao kod kuce 😄 Ali Požeška, široka, nizbrdo, navecer sam znao sa terase gledati kako razvuku mašine, ne znam kako zakoče..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7
On 29. 12. 2023. at 8:50, zaludan je napisao:

 

Vrlo diskutabilno.

Po rečima jednog veštaka vozač koji vozi u skladu sa propisima nije dužan da pretpostavi da će ostali učesnici da krše propise.

Preneseno u vrlo sličnu situaciju kao ova - kad vozač vidi vozilo iz suprotnog pravca na udaljenosti dovoljnoj da bezbedno skrene AKO se kreće u skladu sa ograničenjima, vozač nije dužan da pretpostavi da nadolazeće vozilo ide "200 na sat".

Ubica je onaj ko se kreće 200 na sat, a ne onaj ko se pridržava propisa.

 

Za oduzimanje prvenstva se (valjda svi) slažemo, ali nije realno da neko divlja i da očekuje da drugi paze na njega.

Dao sam primer samo jer kao sto je neko rekao u jednom od komentara da novine odma pisu i svi pricaju 200 na sat pa sam napisao tako. Slazem se u potpunosti sa tobom, cim neko prekoraci brzinu on je potencijalni ubica i nema opravdanja, isto smatram i za oduzimanje prvenstva prolaza, ne pustanje pesaka i slicne stvari.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, zaludan said:

Ja ne mogu ni da zamislim pandura kod nas da ovo kazni 

 

https://www.instagram.com/reel/C166Y-VIbal/?igsh=NXpvM2F4NjR3OWk0

 

 

Ma oce, samo da se poklope kockice. Recimo gladni , zedni , a naleti prekrsaj.🙂

 

Salu na stranu. Mog druga su kaznili za pojas i mob, tako sto su ga u mimoilazenju videli.

Uradili polukruzno i za njim.

Svega je bio svestan i pratio je u retrovizoru  celu situaciju.

Jedino sto je mogao da uradi, a sebi pomogne je da baci onu krdzu od telefona kroz prozor dok su se pnduri okrenuli. Ionako je pripejd.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Isto mene pre par meseci na izlasku iz Zaječara prema Knjaževcu, pričao telefonom, oni na kružnom toku naišli u autu i za mnom i rotacija. Platio pošteno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6884 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Šta sve vidim da ljudi rade u saobraćaju i ništa. Ja kad bi žvaku uzeo iz prodavnice mene bi interventna odmah uhapsila.

 

Inače sam uzoran učesnik u saobraćaju ali... Krenem sa posla, 22h uveče upalim svetla i vidim na parkiranom autu ispred kako mi crče jedna sijalica. Posle 700 metra zaustavi me patrola i kazni me.

 

Kad sam kupio prvi auto, tablice nisam okačio na branik nego stavio na instrument tablu. Otišli kum i ja da probamo jurili nas rotacijom. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F
pre 50 minuta, Alekre je napisao:

Šta sve vidim da ljudi rade u saobraćaju i ništa. Ja kad bi žvaku uzeo iz prodavnice mene bi interventna odmah uhapsila.

 

Inače sam uzoran učesnik u saobraćaju ali... Krenem sa posla, 22h uveče upalim svetla i vidim na parkiranom autu ispred kako mi crče jedna sijalica. Posle 700 metra zaustavi me patrola i kazni me.

 

Kad sam kupio prvi auto, tablice nisam okačio na branik nego stavio na instrument tablu. Otišli kum i ja da probamo jurili nas rotacijom. 

 

Kako te kazne za sijalicu?! 

Jer nisi imao rezervnu? Dužan si da kvar otkloniš na licu mesta, jedino ako nemaš rezervnu mogu da te kazne (ne ulazim u problematiku onih farova koji moraju u servisu da se popravljaju)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 2 sati, Gruja TS je napisao:

Kako te kazne za sijalicu?! 

Jer nisi imao rezervnu? Dužan si da kvar otkloniš na licu mesta, jedino ako nemaš rezervnu mogu da te kazne (ne ulazim u problematiku onih farova koji moraju u servisu da se popravljaju)

Zameni levu sijalicu na Fiat Stilu, onako na licu mesta. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
9 hours ago, Gruja TS said:

Kako te kazne za sijalicu?! 

Jer nisi imao rezervnu? Dužan si da kvar otkloniš na licu mesta, jedino ako nemaš rezervnu mogu da te kazne (ne ulazim u problematiku onih farova koji moraju u servisu da se popravljaju)

Stvarno mora na licu mesta?

 

Meni sve osim sijalice pocrkalo. Crkao balast, pa ubio osigurac, koji nije spasio izlaz na glavnom modulu.

Mislim moze to na licu mesta. Jedno 15 minuta, al treba imati sve to u rezervi, a cesto se uzrok ne moze  resiti tako jednostavno, te je rizik za nove delove.

Uzrok je ili propustanje vode , kondenz u faru, ili ispucala instalacija kablova u samom faru i/ili dolaznom kablu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ni ja ne mogu da verujem da nekog kazne za crknutu sijalicu, pa vi bas ne znate da se izborite za sebe 😀

 

Da ne pricam na koliko pandurskih kola ne rade sijalice u farovima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F
Pre 8 sati, mrle je napisao:

Zameni levu sijalicu na Fiat Stilu, onako na licu mesta. 

Rekoh da ne ulazim u problematiku onih koji ne mogu da se zamene. Ako ćemo tako hajde i ti zameni na Pežou 308 sa LED farovima...

 

Koliko poznajem zakon kvar svetlosnih grupa si dužan da otkloniš zamenom sijalice na licu mesta. Ne može da te kazni za to osim ako nemaš uza sebe obaveznu opremu tj rezervne sijalice.

 

Ponavljam, ne znam kako je regulisano za ove koji zahtevaju posetu servisu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 3 minuta, Gruja TS je napisao:

Koliko poznajem zakon kvar svetlosnih grupa si dužan da otkloniš zamenom sijalice na licu mesta. Ne može da te kazni za to osim ako nemaš uza sebe obaveznu opremu tj rezervne sijalice.

od 2017. (možda i od ranije) sijalice nisu deo obavezne opreme

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 292 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Mala opaska meni baš prošle nedelje kad sam se vratio sa puta otišla sijalica. Odmah otišao i kupio novu, ali sam je sutradan zamenio. Činjenica da Hondi Jazz u ovlašćenom servisu skidaju točak da bi zamenili sijalicu jer je tesno ko u dupetu, neko skida branik i vadi ceo far, ja jednom kod majstora video kako on to radi, jeste lomljava prstiju i moram da zalegnem jer nemam kanal, ali baš bih pitao čika saobraćajca da je on zameni na licu mesta ukoliko bi imao drzak pristup. 

Iskreno mislim da se kod nas te stvari lepom konverzacijom mogu rešiti, nego ima i nas i njih raznih.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1641 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 2 sati, nafetS je napisao:

od 2017. (možda i od ranije) sijalice nisu deo obavezne opreme

 

Tačno, i, ako ti ne radi neka, i nisi u mogućnosti da na licu mesta rešiš problem, saobraćajac ima pravo da te isključi iz saobraćaja jer si tehnički neispravan.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: AA 500

Može pitanje?

Gde ste pročitali da ako zamenite sijalicu  nema kazne?

Po tome može da me sačeka i da se otreznim

 

 

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Sijalica može da pregori u svakom momentu, bez nekog vidljivog razloga i to nije greška vozača. Za pijanstvo to ne može da se kaže...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: AA 500

To za sijalicu ne polazi ni na tehničkom.tako da je to tehnička neispravnost i za nu je odgovoran vozač.ne nađoh gde piše da nema kazne ako se zameni odmah.

Promenio član Đuka UE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: ZRX 1100, CB 1300

Prosle godine u vecernjim satima mog kolegu dok se vozio u autu na autoputu kod Zmaja zaustavio je presretac. Kako su mu naveli razlog zaustavljanja bio je taj sto mu ne radi ni jedno poziciono svetlo pozadi. Epilog : Oduzimanje dozvole na dva meseca i 25 000 din. novcana kazna. Kazao mi je da mogunost dogovora na licu mesta sa njima nije postojala .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1107 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Što mi je jako drago!

Kakav 'dogovor' je i očekivao kad mu ne radi ni jedno svetlo pozadi a vozi noću (veče)?!?  Da se poklopi ušima i da pita je l' treba još...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F
Pre 6 sati, zaludan je napisao:

 

Tačno, i, ako ti ne radi neka, i nisi u mogućnosti da na licu mesta rešiš problem, saobraćajac ima pravo da te isključi iz saobraćaja jer si tehnički neispravan.

 

Tako je, može da isključi ali ne da piše kaznu...

Doduše sad bi valjalo da se uključi neko ko je blisko upoznat sa regulativom, a da mi prestanemo sa mlatimo slamu (punu neispravnih sijalica 😁).

@jasminko VIR npr? 🙂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre sat vremena, Gruja TS je napisao:

Tako je, može da isključi ali ne da piše kaznu...

Doduše sad bi valjalo da se uključi neko ko je blisko upoznat sa regulativom, a da mi prestanemo sa mlatimo slamu (punu neispravnih sijalica 😁).

@jasminko VIR npr? 🙂

Ustvari može. Sve ovo sledi za neispravna ili ugašena zadnja poziciona svetla noću

 

Član 78

Poziciona svetla moraju biti uključena sve vreme kada je uključeno dugo, odnosno kratko svetlo, odnosno svetlo za maglu.

Noću i danju u uslovima smanjene vidljivosti, na vozilu na putu moraju biti uključena zadnja poziciona svetla.

Svetla, odnosno katadiopteri, za vreme vožnje ne smeju da budu zaklonjeni niti zaprljani u meri da su neuočljivi za ostale učesnike u saobraćaju.

Priključak za izvođenje radova, kada je priključen na vozilo koje učestvuje u saobraćaju na putu, mora da bude označen na propisan način.

 

Član 331

Novčanom kaznom u iznosu od 20.000 do 40.000 dinara ili kaznom zatvora u trajanju do 30 dana kazniće se za prekršaj lice koje postupi suprotno odredbama iz sledećih članova ovog zakona:

14) člana 78. st. 2. i 4,

 

Član 335

Za povrede odredbi iz sledećih članova ovog zakona izriču se kumulativno i kazneni poeni:

31) člana 78. stav 2. - 6 kaznenih poena,

 

Član 338

Zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom izriče se kumulativno vozaču za povrede odredbi iz sledećih članova ovog zakona:

19) člana 78. stav 2. - u trajanju od najmanje tri meseca,

 

Što se isključivanja iz saobraćaja tiče tu nema stava koji se isključivo odnosi na svetla (osim rotacije) ali se svakako može primeniti:

10. Isključenje vozila iz saobraćaja

Član 289

Policijski službenik će isključiti iz saobraćaja vozilo:

1) kod koga je tehnički neispravan uređaj za upravljanje ili uređaj za zaustavljanje, odnosno kod koga su u tolikoj meri tehnički neispravni i drugi uređaji i oprema, da mogu ugroziti bezbednost saobraćaja i životnu sredinu,

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja