Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1172 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
pre 43 minuta, pronto je napisao:

Italija recimo ozbiljno razmatra potpuno izbacivanje elektro trotineta iz saobraćaja...jer omladina svakodnevno strada. A omladina im baš i nije od najbistrijih. Drogirani, bahati, puna im usta sopstvenih prava, sebični...ni I od onih starih porodičnih, tradicionalnih italijana. Kao i na mnogim drugim mestima, kada fizički odu generacije koje su stasavale drugačije, otići će i mnogo toga sa njima...tamo, ovde, svuda....a neko izgleda na to ozbiljno i računa.

WWW.DNEVNO.RS

Parižani su se izjasnili da žele grad bez električnih trotineta na nedavno održanom referendumu. Glasalo je oko 90.000 ljudi...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC
Pre sat vremena, piki je napisao:

To je tek smer u propast,tek ce se videti sta ce to doneti visoko uredjenim zemljama,vec sad stasavaju generacije doleja koje su sami sebi najvazniji i koji imaju sva prava a obaveze nigde,sto kaze jedan Amerikanac-mi smo bitku vec izgubili samo nismo svesni,mladi u Indiji ,Kini mastaju da postanu it strucnjaci,doktori,inzenjeri a nasi da budu kim kardasijan i only fans zvezde.

Covek u pravu 100 posto.

Na zalost Srbija je po ovim parametrima na zapadu odavno.

 

Baš naprotiv. 

Problem u Americi u toj oblasti i jeste u tome što država nije ista prema svima - npr. što se podrazumeva da su bogati ili slavni (npr. ti Kardašijani) povlašćeni, gleda im se kroz prste i sl. Morala sve manje, a izuzetaka sve više. 

Primer treba da nam bude Skandinavija, gde su kazne strože za one koji imaju više (tj. srazmerne su zaradi). Npr. u Finskoj je bilo slučajeva - prekoračenje brzine je 300 evra, ali ako godišnje zarađuješ 2 miliona, onda je za tebe 100 hiljada evra. Da i tebe zaboli. 

 

Kod nas se na svaki pritisak javnosti da se zavede red, reaguje pooštravanjem kazni. To nema nikakvog efekta. Kazne ne treba da budu drakonske, već samo redovne i pravedne. 

Primer od pre par godina: Kad je maloletnik za 30-tak prekršajnih saobraćajnih prijava, bez vozačke dozvole, u tatinom BMW-u punom dece (uključujući neke u gepeku) kod Ade Huje uleteo u Dunav i nekoliko njih se udavilo, država je pooštrila krivični zakon. Da je ista ta država tatu rebnula po džepu odmah nakon prve prekršajne, a malog poslala na 10 dana društveno korisnog rada u ustanovi nakon druge - treće nikada ne bi bilo, a deca bi bila i danas živa i zdrava.  

Promenio član MrD
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1172 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
pre 6 minuta, MrD je napisao:

 

Baš naprotiv. 

Problem u Americi u toj oblasti i jeste u tome što država nije ista prema svima - npr. što se podrazumeva da su bogati ili slavni (npr. ti Kardašijani) povlašćeni, gleda im se kroz prste i sl. Morala sve manje, a izuzetaka sve više. 

Primer treba da nam bude Skandinavija, gde su kazne strože za one koji imaju više (tj. srazmerne su zaradi). Npr. u Finskoj je bilo slučajeva - prekoračenje brzine je 300 evra, ali ako godišnje zarađuješ 2 miliona, onda je za tebe 100 hiljada evra. Da i tebe zaboli. 

 

Kod nas se na svaki pritisak javnosti da se zavede red, reaguje pooštravanjem kazni. To nema nikakvog efekta. Kazne ne treba da budu drakonske, već samo redovne i pravedne. 

Primer od pre par godina: Kad je maloletnik za 30-tak prekršajnih saobraćajnih prijava, bez vozačke dozvole, u tatinom BMW-u punom dece (uključujući neke u gepeku) kod Ade Huje uleteo u Dunav i nekoliko njih se udavilo, država je pooštrila krivični zakon. Da je ista ta država tatu rebnula po džepu odmah nakon prve prekršajne, a malog poslala na 10 dana društveno korisnog rada u ustanovi nakon druge - treće nikada ne bi bilo, a deca bi bila i danas živa i zdrava.  

Nisi me razumeo,a ni ja se bas nisam dobro izrazio,ali mislimo isto.

Pogledaj u temi bahata parkiranja,bas sam pomenuo Skandinavske zemlje u istom kontekstu:lol3:,pre pola sata.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z1000

Pazite se na vencu kad se spustate ka NS...Danas zamalo kobno.

Preticao sam kamion iz leve trake pri kraju spusta niz venac i kad sam bio na pola kamiona majstor daje zmigavac i krece da obilazi dva kamiona ispred njega i izguruje me na bankinu u koju udaram prednjim tockom..mozda sam isao 80km/h

Izgrebao malo dupe i ledja, jakna spasila, nista strasno. Na motoru ulubljen rezervoar, slomljen retrovizor i pukla papucica za zadnju kocnicu. 

Hvala bajkeru Draganu Kukicu sto je stao i pomogao ako je na forumu. Pazite se ljudi.

 

  • Tužan 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1088 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Mrtav ugao, zajebano… ipak si dobro prosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Šumadinac
  • Motocikl: KTM for life
pre 43 minuta, the_doctor je napisao:

Screenshot-20230424-054941-Viber.jpg


Screenshot-20230424-054955-Viber.jpg


 

Hahah,ovo isti pogled kad mene poslovodja slika kad spavam na poslu.Ozbiljno malo je glupo ima sad tehnologija da povežeš bubicu ili šta već..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

U poslednje dve nedelje skoro svaki put kada sam vozio autoputem kroz Beograd sam video policiju na motoru. Bilo da su sa strane nekog već zaustavili bilo da dok voze putem vire u vozila pored kojih prolaze.

Moja pretpostavka je da kažnjavaju ljude upravo za ovo sto ovaj policajac na motoru radi na ovim fotografijama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 310 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

Juče u Bulevaru vojvode Putnika na potezu ka Topčiderskoj zvezdi čovek izleće iz kružnog toka u napucanom Swift-u (čitaj Šumaher) preko pola je ušao u moju traku, ide baš brzo i nema nameru da se vrati u svoju traku, ko veli skuter ko ga šiša. Izbegnem ga, provučem se između njega i desne ivice kolovoza, odsekle mi se noge.

 

Puca me adrenalin (posle sam se prisetio da se tada i najveće gluposti prave), okrećem na kružnom i stižem trkača na semaforu kod Miloševog konaka. Stanem pored, gleda kroz mene, kucam na prozor, ne otvara, setio se nekako i izvinjava se. Okej ukapirao je šta je uradio, ali da li će se takve osobe opametiti nakon verbalnog, pa čak i fizičkog kontakta. Ne verujem.

 

Da bacim blagi off, nakon toga na autobanu iz kola vidim dobro poznatu njušku koja se javlja kolegi na skuteru iza mene. Sve po propisima, pozdrav za @the_doctor uno di noi!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

Nije ok, ali dignuta ruka mnogo menja stvari. Isekao me lik iz sporedne, gleda da se ukljuci na semafor, ali ne vidi mene na beverliju. Sviram pri kocenju, sve prolazi ok, covek video i dize ruku, momentalno me pustio pritisak koji se skupljao pod kacigom. Glupost je glupost, ali kada je priznaju nekako mi je normalnije.

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

U subotu pored Ade ide stariji covek nogu pred nogu bole ga uvo sto je saobraćaj, njemu bitno da je presao ulicu, nije mi zasmetao al ono naisao bi neko brzi, bilo s cim i posle ga nosis na dusi ceo zivot. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Juce lik sa kolima kod Divcibara sekao krivinu, nalete decko i devojka na motoru i padnu. Lik sa kolima samo po gasu i ode.. Msm da je yuga vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2536 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ovakvo uletanje u kontra smer sam doživeo dosta puta na relaciji Topola - Rudnik a i na drugim mestima, uglavnom lokalci a voze brzinom 60 - 70km/h.

Mrzi ih da motaju volan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Juče, iskoristim priliku, da poslušam ženu i odem u kupovinu, (i usput se "izduvam" na Kađivi). 

Kreneš u obližnju radnju a obrneš krug do Mladenovca. :lol2:

U povratku, na pravcu, između Đurinaca i Ralje, u susret mi dolazi bus 491.

Odjednom hladan tuš po viziru. 

Šofer je iskoristio priliku da me pri mimoilaženju polije vodom. 

Šta ću? :ups:

Obrnem se. 

Prestignem ga pre Đurinaca i nagazim talijanku do parkinga pre raskršća Vlaška (Kosmajska 45).

Zastanem za toliko da iz torbe izvadim čašu kiselog mleka (Granice 3,2% mlečne masti a 400 g). 

Dobra strana taktičkih rukavica je što kažiprst može da se ogoli (brzo skidanje poklopca). 

Hvatam proširenje pored puta u pravcu Đurinaca. 

Pristiže i moj "heroj", daje desni, počinje da usporava. 

Ja krećem...

Gas, druga, gas, kvačilo, desna ruka iz međunožja uzima mlekce i isto u punom naletu završava po staklu busa. 

Da ti jeBMW i po redu sve...

 

P. S. 

Nije u redu uraditi ovako nešto, ali, osećaj, kada te neko, iz čista mira, pljune u lice zna biti deprimirajući. 

 

 

  • Sviđa mi se 13
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Sve je to danas polagalo na livadi ili je dobilo dozvolu, na Obrenovackom, pored Ade, sajma, komande, voze autobuse, kamione levom trakom i bole ih uvo za sve. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 293 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Moje misljenje je da nema veze kako i gde si polagao jer sa predjenim kilometrima ti stices iskustvo i usavrsav voznju,evo ja krecem od sebe bio sam pocetnik i s kolima i sa kamionom i sleperom naravno da sam pravio greskice dok nisam stekao neko iskustvo ali drugo su neke pocetnicke greske a drugo izguravanje s puta i neki drugi bezobrazluci tipa jaci sam i veci.Evo sad sam pocetnik na motoru i vozim malo pickasto sto ne znaci da cu biti bezobrazan kad steknem neko iskustvo,do coveka je

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 721 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Dusanovac,

iskljucenje sa autoputa u pravcu Nisa. Tu je uvek ima vozila koja stoje u traci za iskljucenje sa autoputa i cekaju prolaz. Ide to, ali sporo. Onda je vozac gradskog autobusa odlucio da mu je dosta cekanja i presao u srednju traku, prosao kolonu i zaustavio autobus u srednjoj traci pokusavajuci da se ubaci u kolonu koja stoji ceka da se iskljuci sa autoputa. Time je zatvorio srednju traku. Nije bilo putnika u vozilu. 

WWW.GOOGLE.RS

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kakvo je neko mesto za život, ne vidi se samo po tome kolike su plate, ima li rupa po kolovozu, jel' trava uz put pokošena....kažu li ljudi dobar dan i slučajnom prilazniku....već se vidi i po tome na šta te tera jedno takvo mesto, da misliš, da činiš. 

Pomalo je strašno kada te mesto u kojem živiš, čak i one prilično revnosne, tera da budeš đubre. Možeš tome jedno vreme da se odupreš...ali to te stiže neminovno. U protivnom te nema. Ubi nas nemaština...ne samo ekonomska.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 293 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 6 sati, zec je napisao:

Dusanovac,

iskljucenje sa autoputa u pravcu Nisa. Tu je uvek ima vozila koja stoje u traci za iskljucenje sa autoputa i cekaju prolaz. Ide to, ali sporo. Onda je vozac gradskog autobusa odlucio da mu je dosta cekanja i presao u srednju traku, prosao kolonu i zaustavio autobus u srednjoj traci pokusavajuci da se ubaci u kolonu koja stoji ceka da se iskljuci sa autoputa. Time je zatvorio srednju traku. Nije bilo putnika u vozilu. 

WWW.GOOGLE.RS

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

Redovna pojava na tom mestu cak ima i dosta sa putnickim vozilima,a sto se tice buseva i kod laste kad je guzva isto se ubacuju prazni idu za garazu i onda deo dijaloga-bezobrazan sam sto necu da ga pustim on je ceo dan radio,pa jel ti mislis da ja u 5 popodne idem iz kurvanja?

Promenio član MatorKonj
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja