Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Nisam vozio jedno desetak dana. Danas izađem na sat vremena, i odmah nakupim svežeg materijala.

1. Sve pokušavam da razumem... Jebo te, i ako si drndao telefon i ako si obilazio nevidljivu rupu... šta god, čoveče, voziš trakom u suprotnom smeru, izvini se a ne da besno mašeš što te ometam u retardiranosti

 

2. Jednostavno nikada neću razumeti

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

Znaci glavu na panj mogu da stavim da je ovaj isti smeker danas obisao celu kolonu u Maksima Gorkog od Kalenica u suprotnom smeru i stao prvi na semafor da skrene u juzni bul . Ali je bitno da nesto objasnjava devojcici u kolima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Dakle mislim da sam 5 minuta psovao sve po spisku vozaču Toyote Yaris kod kružnog toga na NBG (od kružnog toka ka Ušću, pa 2. semafor). Sa 80 na sat na trepćuće zeleno koči U MESTU, jedva sam stigao da ukočim. Obiđem auto da stanem prvi na semafor, kad ono... bakuta neka, nabila facu u volan.

 

Šta uopšte da kažem... nije ni da je bahata vožnja, više je bezobzirna.

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, kockica55 je napisao:

Znaci glavu na panj mogu da stavim da je ovaj isti smeker danas obisao celu kolonu u Maksima Gorkog od Kalenica u suprotnom smeru i stao prvi na semafor da skrene u juzni bul . Ali je bitno da nesto objasnjava devojcici u kolima 

Pa evo i ovde na kraju snimka se vidi da krece u preticanje auta koji je ispred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Danas drugar i ja isli do Bele Crkve na skup,u povratku ja vozio prvi stizemo do mesta Crvena Crkva na nekoj od raskrsnici sa moje leve strane izlece auto u punom gasu,ne stize da ispravi automobil u svoju traku vec prelazi u moju...Ja mahinalno zabadam na prednju i telom vec pocnem da obaram motor na desnu stranu,tocak poceo da kliza u trenutku pustam kocnicu i ispravljam motor,kako sam izbegao da ga ne udarim ne znam ni sam...sam bog me spasao..mislim da sam ga promasio za 15-20cm.on kako je namotao u desno da ne udari u mene izleti sa puta bocno na njegovu desnu stranu i prodje bukvalno metar od devojcice koja se slucajno zatekla tu...u autu dva pripadnika romske nacionalnosti,naravno bez tablica na autu...posle par metara sam zaustavio motor i samo sisao sa njega skinuo kacigu noge mi se odsekle ,do kuce sam jos dva puta stao po 15-20min da dodjem sebi.

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja ne znam kako vi gledate na to, ali za mene je koren svega nerad saobraćajne policije. Umesto da rade na edukaciji i prevenciji, oni samo gledaju da ispune svoje norme, uzmu neki dinar, i živo ih zabole za sve drugo.

 

Juče u Rakovici, idem od opštine prema T raskrsnici na Rakovicki put(ko poznaje kraj zna tačno o čemu pričam). Semafor, crveno, ja sam prvi, gužva je neka.

Semafor se menja u zeleno, i iskreno ne znam kako, ali dok ja krećem, i hoću da skrenem levo, s desne strane lagano se pojavljuje taksista koji opušteno prolazi kroz svoje crveno, ide njegovo levo, maše rukom, i svesno me tera da kočim - da ja nisam stao, udario bih ga. Taman toliko sam u šoku da nisam ni lego na sirenu, nisam ga ni opsovao...samo lagano krećem i onda ugledam marsovca odmah tu, sa moje sad desne strane, stoji uz semafor, prekrstio ruke, zamišljen gleda za taksistom, i pravi se da me ne vidi...

U deliću sekunde pomislim kako bi sad on trebao da skoči na motor i pojuri za taksistom kao u onim "instant karma" klipovima, ali realnost me brzo podseti da je on srpski saobraćajac, i da ga živo zabole.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1299 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 6 minuta, zaludan je napisao:

 

U deliću sekunde pomislim kako bi sad on trebao da skoči na motor i pojuri za taksistom kao u onim "instant karma" klipovima, ali realnost me brzo podseti da je on srpski saobraćajac, i da ga živo zabole.

Juce im izgleda bio radar po dnevnoj zapovesti, sigurno sam 10ak patrola video u akciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ja mislim da ko ceka da ga saobracajna policija edukuje da je taj sa edukacijom mnooogo zakasnio. Edukacija treba da pocne prvo iz kuce, od mame i tate, pa u osnovnoj skoli, pa srednjoj i da se kompletira u auto skoli. U saobracaj, na ulicu izlazis potpuno edukovan a ne poluedukovan, jer onda policija edukuje sankcijom. Najskuplja ali i najbrza skola. Da vidis kako odma sve naucis kad te rebne po dzepu.:);)

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 54 minuta, ske je napisao:

Da vidis kako odma sve naucis kad te rebne po dzepu.:);)

 

I jeste problem u tome što je kod nas i to "po džepu" proizvoljno.

Ako je pandur ispunio normu, i nema direktnu naredbu da "danas" ispiše x kazni, zabole ga što neko "na njegove oči" prolazi kroz crveno.

Šta vredi što se oni nameste sa radarom kod Orlovače na ulazu u BG gde je put fizički autoput, ali table 60 ostale od pre par godina kad je tu bilo suženje, a NIKAD ih nema par kilometara dalje na drugu stranu, gde je 120-150 uobičajena brzina raznim užurbanim herojima?

 

A u Engleskoj su pre par godina, da bi smanjili noćna divljanja, panduri organizovali 402m trke, i trkali se koristeći vozila zaplenjena od heroja koji su u javnom saobraćaju divljali.

To je edukacija.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1299 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, ske je napisao:

Edukacija treba da pocne prvo iz kuce, od mame i tate, pa u osnovnoj skoli, pa srednjoj i da se kompletira u auto skoli

Eh ... deca krenu u prvi razred osnovne skole a roditelji ih nisu naucili da napisu slovo A ...

 

To je ono najcrnje a saobracajna nekultura je samo nastavak kucnog nevaspitanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2059 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kako sam na odmoru, bar 10 dana nisam ušao u Beograd. Ne računam juče ujutro, nema gužve, i samo sam prošao kroz grad, do pančevca.

Sinoć se vraćam, pola 9, 9 uveče. 29. Novembra (bivša), Takovska, Kneza Miloša, haos...kao u najvećem špicu radnim danom. Do kuće, preko Ade, jedva sam čekao da stignem. Više sam se umorio (i stresirao :)) kroz grad, nego 200 km vožnje van grada...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 14 minuta, Blaza je napisao:

Više sam se umorio (i stresirao :)) kroz grad, nego 200 km vožnje van grada...

 

 

Ja sam, nažalost, zbog toga prestao da se vidjam s ljudima.

I imam utisak da ljudi koji žive u Bg sad već misle da je svuda u Srbiji slično - preko nedelje užas na sve strane, za vikend i ako krenu negde opet gužva. 

Kad kreneš na put od 100km, ili više, malo gušći saobraćaj stvara isti utisak kao svakodnevna gužva u Beogradu.

I isto imaš manijake, bahate, bezobzirne, pogubljene, ćorave...

A u zavisnosti od odredišta, možda je i parking problem.

Bukvalno me podseća na vreme kad sam bio klinac - izlazio sam svako veče, i mrzeo subotu - gde god kreneš gužva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


 
Ako je pandur ispunio normu, i nema direktnu naredbu da "danas" ispiše x kazni, zabole ga što neko "na njegove oči" prolazi kroz crveno.


Nema policija nikada običaj da rešava te iznenadne prekršaje. Mogu da stoje i čekaju levo skretanje, alkohol ili tako nešto tipski na određenom mestu gde stoje jer zna da piše samo jedan član za taj jedan prekršaj koji danas radi i to je sve. Učinak 0.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 423 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
11 hours ago, zaludan said:

I jeste problem u tome što je kod nas i to "po džepu" proizvoljno.

Ako je pandur ispunio normu, i nema direktnu naredbu da "danas" ispiše x kazni, zabole ga što neko "na njegove oči" prolazi kroz crveno.

Uzasno gresis,ko je probao ikad nesto da dokaze na sudu bice mu jasno zasto policija u glavnom ne radi te prekrsaje koje po vozacima treba da radi.Muka je dokazivanje i ono sto se dokumentuje, a da ne pricam o onom sto video -napisao.Ima ovde advokata pa nek pojasne kako i koliko tesko obaraju prekrsajne naloge i prijave.Ko je to iskusio vodi se logikom kome da radim i cemu.Tuzno ali je tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 423 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
Just now, Jupiter said:

I složićemo se na kraju da policija zapravo ništa i ne radi, te da je skoro pa komično komentarisati kontrolu motociklista. I da je opravdana instalacija kamera. Znam za slučaj da je još pre 10 i više godina u Parizu stigla čestitka na kućnu adresu, zbog prestrojavanja u susednu traku bez pokazivača pravca. Kamera ga snimila. Samo što smo mi pre Zimbabve nego Francuska.

Pa ja se necu sloziti,zato sto se radi i previse,verovao ili ne.Ali smo mi i dalje polu komunisticki sistem gde depesa vazi vise nego zakon,pa onda radis neke gluposti i idiotizme da te Bog sacuva,pa kad dodjes do svog posla onda ti je pun k... svega.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 10 sati, Patriota je napisao:

Uzasno gresis...

 

I po tvom daljem pisanju stoji da ne grešim :)

Ti si samo dao objašnjenje zašto je to tako, i potvrdio da jeste tako, a ne da ja grešim :)

 

A, recimo i da si u pravu oko težine dokazivanja - s obzirom na broj kamera u BG, prekršaji bi mogli biti svedeni na zanemarivu količinu, da ima volje :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Juče, Užice - Požega, pretičem auto, isprekidana linija, pretekao jedan auto sredinom leve trake, dolazim do drugog, bilo 15 metara recimo razmaka, pomakao se 5 cm ka desno da pogledam lepo pravac (toliko je dovoljno, baš blaga "krivina").

 

Neću reći kolega, jer je to idiot na 2 točka, beli bmw, šabačke table, omašio me za tih 5 cm što sam se pomerio bio, a razlika u brzini... pa ako nije išao 150-160, nije išao uopšte. IDIOT, srećom nisam ga posle usput video da je stao negde, pojeo bi motor šraf po šraf, a kardan bi mu na suprotnu stranu proterao.

Odmah da se ogradim, ništa protiv bmw i slično, samo protiv i direktno protiv ovog primerka homosapijensa.
7 dana po Bosni, nijedna situacija, vratim se u Srbiju i...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 423 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
5 hours ago, zaludan said:

 

I po tvom daljem pisanju stoji da ne grešim :)

Ti si samo dao objašnjenje zašto je to tako, i potvrdio da jeste tako, a ne da ja grešim :)

 

A, recimo i da si u pravu oko težine dokazivanja - s obzirom na broj kamera u BG, prekršaji bi mogli biti svedeni na zanemarivu količinu, da ima volje :)

 

 

Pa u sustini si u pravu,kad sam napisao da gresis mislio sam na deo gde nema volje da se radi. Ima ali kad neko gleda da ti oteza na svakom koraku jednoatavno izgubis volju. Veruj mi i ka se jezim na iste stvari u saobracaju kap i ti,ali u glavnom ne vredi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad

A cekaj, kako je funkcionisalo dokazivanje da je neko napravio prekrsaj kada nije bilo kamera?

 

Ocevidac neki nesto? Rec policajca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Dal su bahati ii ne znam sta su, al da su mamlazi sigurno jesu.

Juce, od Dejton pumpe ka Brankovom mostu trojica kolega, na skuterima, izlaze iz kolone i voze po trotoaru i bici stazi.

Ja na bajsu, zaustavljam ih i pitam sto su kupili skuter kad idu trotoarom a jedan mi rece da se ne nerviram, drugi me napusio a treci da nikom ne smeta. 

Znam da je vrucina i da je guzva al jbg, ne ide da guras pesake i bicikliste jer ti tesko da se provlacis izmedju automobila...

Po mom misljenju to je vrhunac seljacizma. Mozda bi bilo ok negde gde nema pesaka ali ovde uvek ima. Ostavlja los utisak na ostale ucesnike u saobracaju 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja