Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r
pre 16 minuta, Desmo je napisao:

Brz si, zato te ne vide

30 na sat išao u obe situacije :stabre:... Inače ne jurim, vozam se Zemun-Nbgd 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 466 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 2 sati, zemun24 je napisao:

Kakvo vam je iskustvo s pešacima? :)

 

Pesaci se ponasaju kao da su oslobodili grad.....to izlece na ulicu ili pesacki bez gledanja,iskacu iza kola parkiranih sa strane ...nekada su gori od ovih sto rade dostavu hrane..

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 466 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 7 sati, Zuba87 je napisao:

"Пешаци су глупи, пешаци су спори - зато их обори!" :jee:

Ma jok bre @Zuba87,samo su lose obavesteni.Ne mogu oni tek tako da izlete na pesacki sa razmisljanjem ,,bas me briga nek vozaci koce".Isto kao sto smo mi duzni da ih propustimo kada su na pesackom,i oni pre stupanja na taj isti pesacki moraju da se uvere da mogu da  predju ulicu bez ometanja drugih ucenika , i  da to narusi bezbedno odvijanje saobracaja.Znaci pesaci ne smete da izlecete na pesacki , i da ocekujete da vozilo koje je 2m od vas ukoci u mestu.... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3543 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Za mene je pešak u svakoj situaciji car u saobraćaju i smatram da ja moram njemu da se prilagodim i da vodim računa o njemu. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Zakon je takav da vozac uvek mora da propusti pesaka ukoliko je ovaj blizu pesackog.

I da prilagodi brzinu vozila da moze bezbedno izvrsiti gore pmenutu radnju.

Neki pesacki su jako nepregledni , puni pesaka iz oba smera, sa duplim trakama bez ostrva.

iza takvih pesackih je skoro uvek saobracajac, uglavnom da kupi kajmak. Posto su prekrsaji uglavnom tehnicke prirode.

 

Zakon o prvenstvu pesaka u saobracaju ne oslobadja pesake od brige za sopstvenu bezbednost.

Nazalost to neki pesaci ne shvataju, uglavnom su to osobe bez vozackog znanja i omladinci sa modernim tehnologijama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 773 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 2 sati, slave74 je napisao:

Zakon je takav da vozac uvek mora da propusti pesaka ukoliko je ovaj blizu pesackog.

I da prilagodi brzinu vozila da moze bezbedno izvrsiti gore pmenutu radnju.

Neki pesacki su jako nepregledni , puni pesaka iz oba smera, sa duplim trakama bez ostrva.

iza takvih pesackih je skoro uvek saobracajac, uglavnom da kupi kajmak. Posto su prekrsaji uglavnom tehnicke prirode.

 

Zakon o prvenstvu pesaka u saobracaju ne oslobadja pesake od brige za sopstvenu bezbednost.

Nazalost to neki pesaci ne shvataju, uglavnom su to osobe bez vozackog znanja i omladinci sa modernim tehnologijama.

Zakon je izmenjen... vozač ne mora da stane pešaku koji je stupio na pešački, ako pešak ne mora da zbog toga menja ritam svoh hoda. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 773 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 3 sati, zika56 je napisao:

Za mene je pešak u svakoj situaciji car u saobraćaju i smatram da ja moram njemu da se prilagodim i da vodim računa o njemu. 

Tako se vozač zaustavio ispred pešačkog, da moje dete predje, a "prilagodjeni" som sa nekih 80 na sat je obišao ovog što je stao. Znači za dlaku da mi zgazi dete koje je već došlo do sredine pešačkog. 

Za takve nemam razumevanja.. ne samo dozvola, već i zatvor. 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
pre 12 minuta, Atorn je napisao:

Zakon je izmenjen... vozač ne mora da stane pešaku koji je stupio na pešački, ako pešak ne mora da zbog toga menja ritam svoh hoda. 

Da li si siguran ? Pre par meseci sam citao da je obavezno stati pred pesacki cak i kad pesak odlazi od tebe. Npr.pesacki ima 2m, ti skreces desno,a pesak maltene sa leve strane staje na trotoar. 

I to su neke kazne povece stavili da ce biti ako se ne zaustavimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 418 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
21 minutes ago, Tarmi636 said:

Da li si siguran ? Pre par meseci sam citao da je obavezno stati pred pesacki cak i kad pesak odlazi od tebe. Npr.pesacki ima 2m, ti skreces desno,a pesak maltene sa leve strane staje na trotoar. 

I to su neke kazne povece stavili da ce biti ako se ne zaustavimo.

Bukvalno prevedeno,u koliko ne utices na kretanje pesaka ne moras da stanes,da usporis da,ali ako pesak ne menja pravac i nacin kretanja zbog tebe ne moras

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1715 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Problem sa pesacima je nastao kad su poprilicno trubili o tome da pesakuvek  ima prednost na kolovozu,samo su nekako zbrzali i zaboravili da napomenu da pesak ne sme da stupi na kolovoz ukoliko i blizini ima vozila.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3169 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Dobro je što nemam kameru na kacigi ili bajku,tačno bi avanturistički roman sklopio!Sve više bahatluka ili se pretvaraju u njih,pod uticajem "dobrog" življenja...Stigoše me trojica kolega na putu ka Koti...Mladi,vidi se,naloženi...Usporim,pomerim se da me obiđu,ovaj prvi,ne znam,valjda MT neki,sedmica,svi su mi isti,sprčeno nešto...dao po gasu,obiđe me u sred krivine,leve,baš blizu mesta gde je poginuo dečko,pre par godina,znate već...Jaoj,zašto,da je nešto naišlo...do moga!

Vidim da koče,pa u krivini blago,pa pun gas na pravcu...silovanje mašine.Odoše...obiđem auto,malo po gasu,krivinice...stigoh ih...BG table.Stadoše posle pumpe u naselju,stadoh...ma jok,odoh,možda sam trebao da im ukažem...verovatno bi me oterali u PM,ko sam ja...

 

U povratku Bendža,auto, normalno seče krivinu,jbg malo mu jedna traka,na Bukulji isto,bus u Topoli izlazi sa stanice,a ja već kod njega...Ima toga vazda,nego zaboravim čim dođem kući...valjda nam je to svakodnevica,navikli...

 

I ne volim o tome da pišem,ovo taze pa ajd...nema efekta,kad bi mogli da pročitaju možda bi i bilo,ovako trošimo džaba mastilo...:) Nekad opsuješ,većinom ne reagujem,usmeno...koči i vozi dalje...ko te ter'o da volEš dva točka,a da nije bajs!

 

Gledaš pravo...bravo,bravo!

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1635 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pre 30 godina na zrenjaninskom putu od Borce do Pancevackog mosta su postojala 2 pesacka mosta.

Jos jedan je bio u 29. Novembra bas uz pancevacki most. 
Danas u Beogradu jedva da ima 2 pesacka mosta.

Kruzni na Slaviji koce i prave guzvu pesacki na svakom iskljucenju, zar nisu mogli tu da se naprave mostovi ili neki kruzni plato na stubovima koji bi koristili pesaci i lakse bi im bilo za sve pravce.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 418 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
1 hour ago, Sharky - Alex said:

Pre 30 godina na zrenjaninskom putu od Borce do Pancevackog mosta su postojala 2 pesacka mosta.

Jos jedan je bio u 29. Novembra bas uz pancevacki most. 
Danas u Beogradu jedva da ima 2 pesacka mosta.

Kruzni na Slaviji koce i prave guzvu pesacki na svakom iskljucenju, zar nisu mogli tu da se naprave mostovi ili neki kruzni plato na stubovima koji bi koristili pesaci i lakse bi im bilo za sve pravce.

Nisu,jer su pre 30 godina putevi projektovani od skolovanih ljudi,danas ih projektuju Segamega inzinjeri sa kupljenim/sredjenim diplomama

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
1 hour ago, Sharky - Alex said:

Pre 30 godina na zrenjaninskom putu od Borce do Pancevackog mosta su postojala 2 pesacka mosta.

Jos jedan je bio u 29. Novembra bas uz pancevacki most. 
Danas u Beogradu jedva da ima 2 pesacka mosta.

Kruzni na Slaviji koce i prave guzvu pesacki na svakom iskljucenju, zar nisu mogli tu da se naprave mostovi ili neki kruzni plato na stubovima koji bi koristili pesaci i lakse bi im bilo za sve pravce.

Nema to veze. Pešaci svakako ne koriste mostove i podzemne prolaze, osim preko auto puta. Sad recimo dok su zatvoreni podzemni na Terazijama uopšte nema ništa više pešaka na kolovozu nego ranije. Slavija je posebna priča jer je želja pešaka da ne koriste podzemni prolaz služila kao izgovor da se podzemni ne napravi, a bilo je i jeftinije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd

Juče videh dva Indijca kako pretračavaju Dečansku ispred tunela, idu u Nušićevu ka Muzeju iluzija. Pomislih njima je to normalno, oni su tako odrastali u Delhiju, kad eto ti ga jedan naš, stariji gospodin od 50+ leta. I njemu je to normalno, video drugog kako ne treba pa za njim. 

 

Za one koji ne znaju, tu ne postoji pešački već podzemni prolaz. Pritom može da te zgazi bilo ko, od aviona do kamiona.

Promenio član Jupiter
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja slabo nešto u poslednje vreme, pravo da ti kažem. Čak sam počeo i da izbegavam. Ova jedna me zove i na sajam, kaže ima karte... Mene si našla, kao da ja ne znam da tamo nema ništa. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 726 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006
Pre sat vremena, Blaza je napisao:

Dočekalo me 5 nepročitanih strana ove teme.

Jebe*e li vi šta ? :):)

Večeras ću...:lol2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2040 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 47 minuta, Jupiter je napisao:

Ja slabo nešto u poslednje vreme, pravo da ti kažem. Čak sam počeo i da izbegavam. Ova jedna me zove i na sajam, kaže ima karte... Mene si našla, kao da ja ne znam da tamo nema ništa. 

A pljeskavice ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2040 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Šalimo se malo, ne zamerite...

Izdao me prijatelj juče, balegar, pa mi malo dosadno, lupetam naglas...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja