Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1313 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 19 minuta, Немања je napisao:

Тхе енд…

IMG_0158.jpeg

Ето га још мало код нас на огласима са 17к.:)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 3 minuta, Marko05 je napisao:

Ето га још мало код нас на огласима са 17к.:)

Вожен искључиво ван града, на дужим турама:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Za vikend smo isli u Rumuniju, Transalpina i malo okolo. Pokisli po ko zna koji put ove godine. Toliko sam kisao na moto turama da je vise prestalo i da mi smeta. Nego u Temisvaru mi pade motor skoro u mestu. Krecemo sa onog centralnog trga, ja namotao desni i pustam kvacilo, kad pred mene trupnu pesak. I ja kao da budem fin da ga pustim zabodoh kocnicu naglo, viljusak odradi svoje, ljuljnu prednji kraj,ode motor u stranu u delicu sekunde, kao da me  je neko gurnuo. Steta minimalna, malo zaguljen crash bar. Ponos najvise povredjen. E sad sto sam sve ovo napisao. Visok sam 172 cm i kad sam u mestu samo vrhovima prstiju dodirujem podlogu. A volEm visoke motore pa to ti je. Pa sam nasao na netu neke kitove za spustanje zadjnjeg kraja na Versysu. Ima cak i Louisu. Jel ima ko od vas iskustva sa tim? Da je probao, ugradio, video negde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 665 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Momci, moj je Versys pre par dana otisao novom vlasniku, a ostalo je nekih delova opreme koje nisam stigao da namontiram. Postavicu i oglas, a ovde cu samo nabrojati pa ako nekoga zanima neka se javi.

 

Oprema je za 2015. godiste i mladje, ali moze da se desi da odgovara i za druge modele jer se Versys 650 slabo menjao kroz generacije.

 

- centralni stender

- nosac za maglenke i 2 maglenke

- cobra nemo podmazivac za lanac (sa Aliexpressa)

- neka zezancija za laksi rad kvacila (ne znam ni kako se to zove)

- filter vazduha

- zadnje plocice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 428 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750
pre 25 minuta, Gile je napisao:

Za vikend smo isli u Rumuniju, Transalpina i malo okolo. Pokisli po ko zna koji put ove godine. Toliko sam kisao na moto turama da je vise prestalo i da mi smeta. Nego u Temisvaru mi pade motor skoro u mestu. Krecemo sa onog centralnog trga, ja namotao desni i pustam kvacilo, kad pred mene trupnu pesak. I ja kao da budem fin da ga pustim zabodoh kocnicu naglo, viljusak odradi svoje, ljuljnu prednji kraj,ode motor u stranu u delicu sekunde, kao da me  je neko gurnuo. Steta minimalna, malo zaguljen crash bar. Ponos najvise povredjen. E sad sto sam sve ovo napisao. Visok sam 172 cm i kad sam u mestu samo vrhovima prstiju dodirujem podlogu. A volEm visoke motore pa to ti je. Pa sam nasao na netu neke kitove za spustanje zadjnjeg kraja na Versysu. Ima cak i Louisu. Jel ima ko od vas iskustva sa tim? Da je probao, ugradio, video negde?

Ja sam svog (bivseg, prije par dana prodan) Versysa kupio spustenog, pa sam ga morao podizati jer sam 195cm visok.
Moras nazad te linkove promijeniti, i onda ga naprijed na trokutu jos spustiti da ocuvas pravilnu geometriju. Takodjer moras i bocnu nogaru (copavu kako vi kazete) skratiti jer spusten motor stoji previse uspravno sa originalnom.
Inace, jos imam te linkove za spustanje V1000, pa ako kome treba: https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/kawasaki-versys-1000-tieferlegung/2214245205-306-8470

Promenio član wragg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 428 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Moj je licio na Z1000SX tako spusten :D
A u voznji... pa po krivinama je mozda bio bolji, ali po autoputu na vecim brzinama nije bio bas najbolji. Bas se osjetila nestabilnost i rizik od "death wobble".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Planiram da kupim gear indicator za moj 650 iz 2007 na aliex.

 

Negde nalazim da paše i na modele do 2012, negde i za er6f i n, negde pa samo za modele 2007 i 2008. 

 

Ima li razlike u godini?

 

Kod mene je dzek ispod sedista. Da li je isti dzek i za modele do 2012?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Ja sam uzeo ovaj

 
 
Moj je 2008-mo i ovaj džek sa linka ne odgovara za naše motore. Na sve to sam još ispao glup pri montaži i iskidao žice (produžavao sam fabričke) i tako mi stoji već mesecima tj. ni ne znam da li ovo radi uopšte radi za ovaj naš model (a i ne pitaj me zašto mi nije palo na pamet da ga probam pre montaže :stabre:) Prvobitna ideja mi je bila da presečem kablove na motoru i direktno zalemim žice, ali sam srećom odustao od toga.
 
Džekova za OBD pun ali Ali a svi za Kawasakija nude 6-pinski a naš je sa 4, tako da još nisam skapirao koji tačno odgovara...rešavaću za mesec, dva, tri ;), pa ako ti ne bude kasno javljam ti. 
 
 
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Pitao kineza i dobio odgovor. Tacnije  ne pasuje ni ovaj "moj" plug and play, vec mora da se preveže. Evo i scheme

 

 

Screenshot_20231002_120136_AliExpress.thumb.jpg.042f2491a945a6d6ca22f51c4e953fd7.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 665 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Zna li neko sto 2 narandzaste hiljadarke stoje na oglasima vec godinu dana? Je l ih neko pogledao, video nesto konkretno lose ili sta vec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1313 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 4 minuta, grafigo je napisao:

Zna li neko sto 2 narandzaste hiljadarke stoje na oglasima vec godinu dana? Je l ih neko pogledao, video nesto konkretno lose ili sta vec?

И ја сам загледао ону у НС, лепо изгледа.
Неко помени да је "чачкано" око километраже.
Мада контам да то није једини проблем, јер верујем да је бар на 50% оглашених враћена.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 665 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Eh, kad bi im jedini problem bila vraćena kilometraza...

Jesmo siromasno trziste, jeste i zima pa sve stoji, ali ovi motori su celu proslu godinu proveli na oglasima.

Pretpostavljam da ima neki konkretan razlog, al da vidimo da li ih je neko sa foruma pogledao.

Sent from my SM-F731B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 288 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 16 minuta, Marko05 je napisao:


Мада контам да то није једини проблем, јер верујем да је бар на 50% оглашених враћена.

Zemo moj dobri optimistični :)

Promenio član ironhorse
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1313 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre sat vremena, ironhorse je napisao:

Zemo moj dobri optimistični :)

Ахахаха само оптимистично.😅

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Eh, kad bi im jedini problem bila vraćena kilometraza...

Jesmo siromasno trziste, jeste i zima pa sve stoji, ali ovi motori su celu proslu godinu proveli na oglasima.

Pretpostavljam da ima neki konkretan razlog, al da vidimo da li ih je neko sa foruma pogledao.

Sent from my SM-F731B using Tapatalk


Zbog zontesa, benelija i ostale kinezarije...
Kupovina na kredit je takođe bitan faktor.
Niko živi keš nema, prodaju se polovni motori do 3000e i oni preko 10000e.
Ovo između se kupuje na kredu, a pošto se ne odobrava kredit za kupovinu polovnog motora od fizičkog lica, uglavnom ljudi skupe par hiljada za učešće i kupuju nove kineze na kredit.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

У Врање нема лагање, кило трешње две киле дршке, а о дршке се прави намештај за Симпо Врање🫢

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Kako god da je stanje tržište sve određuje pa moraju da mu se prilagode i kupac i prodavac. Versys je jedan od motora koje bih voleo da posedujem, pa bacim pogled povremeno na oglase. Pošto znamo da svaka roba ima kupca, prodaju se i polomljeni motori, po meni je prvi problem cena, ako nešto stoji godinu dana, tj da ne odgovara stanju motora.

 

Ne kažem ni da su dobri, ni da su loši, ali kažem da je problem u prodavcu zato što potajno ili se vozi i oglasio radi reda ako baš nekoga upeca ili je prosto nerealan u prodaji, da ne kažem neku težu reč.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Петак, две брзе поште и два поклона. Стигло уље за виле као и алат за семеринге…🫠 сад чекамо само мало топлије време па да се бацим на посао…

IMG_1097.jpeg

IMG_1098.jpeg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
14 minutes ago, Немања said:

Петак, две брзе поште и два поклона. Стигло уље за виле као и алат за семеринге…🫠 сад чекамо само мало топлије време па да се бацим на посао…

IMG_1097.jpeg

IMG_1098.jpeg

Au komso udaras nam po slaboj tacki, vidis da ce da bude izgibija za tvoju kawu 😄

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja