Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre sat vremena, sasa ns 1 je napisao:

imam ja jedan original semering vodeni i uljni koji je kupljen za versisa 650-2007 a ide i na skoro sve kawasakije u zadnjih 30 godina pa i verovatno za versisa 1000.

Cena je 40 evra za oba zajedno

Механички семеринг тј водени је исти, уљни није. Ја када сам звао у Нс Цулета, тада ми је рекао да има уљни за 650 али за 1000 мора да поручи…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 414 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
12 hours ago, MaxiS said:

Interesuje me Versys 650 prve generacije. 

 

Generalno, treba mi motor koji se lako vozi, lako se snalazi pogradu - upravljiv, registracija je podnosljiva, i sto je naibitnije, bio bi mi prvi "pravi" motor. Treba mi motor koji cu bar 3 godine da vozim.

 

Da li je to pouzdan motor, ima li kvarove (jesu li skupi) i koji su najcesci? 

 

Vidim ovde svi voze novije modele, ali pretpostavljam da ga je neko nekad imao...

 

Generalno, prvi izbor mi je bio KLE 500, ali sam nekako sracunao da mi je ovo bolja varijanta.

Imam ga ja trenutno,dvoumim se još oko prodaje (hoće guza jače)

Motor je povozan,lepo se sedi,konstantno vuče bez nekih eksplozija snage,dosta je pitom. Mašina nema nekih većih problema (derivat 500cc koji kawa ugradjuje već dugo vremena) Namotaji su slaba tačka koliko ja znam,tako da nisam kačio više potrošača od fabričkih. Ne znam šta te sve interesuje da ne pišem ovde na pamet,javi se u PP poslaću ti broj pa da se čujemo i mogu ti sve reći što znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Od kad sam uzeo Versysa pocetkom godine pale su dve duze voznje, do Krfa i krug po Durmitoru, i ono sto meni najvise nedostaje je nedostatak adekvatne pozicije za telefon i navigaciju. Trazio sam po netu i nisam nasao odgovarajuci. Sticajem okolnosti drugar uzeo novu Teneru 700 i na njoj je pozicija displeja idealna sto se mog ukusa tice, a na Versysu to mesto prazno. Ok, idemo. Subler u ruke, skica sa merama, dso burazeru da nacrta na kompu, okrenuo par brojeva i nasao decka koji radi lasersko secenje. Selo je kao dupe na nosu. Tu sam stao sa projektom  dok se ne vratim sa mora, finis sledece sedmice. Sad preko samo ide sipka od 22 mm, a na nju gedzeti po zelji. Evo i par slika dosadasnjih radova, kome se svidi neka pusti poruku i dobice fajl za rezanje na mail adresu. Versys 650 iz 2010. je u pitanju.

20230630_122101.jpg

20230630_122715.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1581 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Krajem Aprila tekuće godine, radi poboljšanja položaja u vožnji, naručio sam u Burnout-u SW MOTECH podizače kormana od 30 mm. Rekoše mi da porudžbine stižu, u proseku, za mesec - mesec ipo dana. Prođe taj mesec, prođe i drugi, ni pisma ni razglednice.... U međuvremenu, ja se vozio po Jadranu sa burazom, vratio se i otišao sa porodicom na more u GR, rek'o nema vajde od ovoga nego ću da naručim sa njihovog (SWM) sajta.

Danas se vraćamo sa mora i ja na Bubanj potoku zamolim ženu da otvori Mape i proveri da li nam je brže da idemo za NS obilaznicom ili kroz grad. Kaže žena: po Mapama brže kroz grad. Ako je tako idemo kroz Beograd, taman da svratim do Burnout-a, kada već prolazimo tuda. Kad tamo:

 

IMG-20230703-175619.jpg

 

IMG-20230703-175740.jpg

 

Obradovah se k'o dete! :na_glavi:

Moram da dodam da sam dobio i lep popust, u znak izvinjenja, jer su podizači odavno stigli. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 428 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Hajde javi kad montiras treba li produzavati ista od kablova, crijeva ili sajli. Mozda bi i meni ti podizaci dobro dosli iako mi je i ovaj polozaj sada skoro pa odlican.
Sto se tice nosaca za navigaciju/mobitel, imaju gotova rjesenja za Versys 1000 za par eura na Aliexpress. Stavljao sam vec tu negdje na temi kako to kod mene izgleda. Jesi gledao ima li za 650 nesto slicno?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Nema za moj model, samo za ove posle 2012. A na njima je totalno drugacija konstrukcija instrument table. Sad je gotovo, ja sam moj skoro pa zavrsio, malo cimanja i max 10 evra kostanja. Satisfakcija sto sam ga ja pravio nema cenu. Jos ako nekom drugom bude od koristi... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1581 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

@wragg Dobar je položaj sedenja ali meni fali koji cm u dužini ruku pa me široki korman malo vuče napred. Računam, taman nedostaju par cm da lepo sedim što će se ovim podizačima kompenzovati. Kažu u Burnout-u: ako je Švaba stavio na sajtu da može onda računaj 99,9% da je tako. Proveriću pa javljam.

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1581 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ove Osram night breaker laser stvarno jedva sastavljaju godinu dana u eksploataciji. I to mi crkne, ni pre ni posle, nego usred vožnje po Jadranu tako da sam par dana vozio samo za pozicijom. I nije toliko što je sijalica skupa, koliko je zajebavanja da se ona promeni. Prošli put smo @ZoraNS i ja dva sata utrošili ne bi li je zamenili. 

Večeras, posle Noletovog meča, konačno se nakanim da odem u garažu i obavim mrski mi posao oko sijalice, skinem bočnu plastiku (onu obojenu) i - stanem, ne mogu večeras da se sa time *ajebavam. Ne znam kako je na drugim motorima, ali na V1 ovo je toliko nepristupačno da se mora nekoliko plastika poskidati da bi se komotno prišlo sijaličnom "fasungu" (a baš to sam želeo da izbegnem). Osim, ako ne postoji neka prečica, moram pogledati na YT. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 44 minuta, DraganNS je napisao:

Ove Osram night breaker laser stvarno jedva sastavljaju godinu dana u eksploataciji. I to mi crkne, ni pre ni posle, nego usred vožnje po Jadranu tako da sam par dana vozio samo za pozicijom. I nije toliko što je sijalica skupa, koliko je zajebavanja da se ona promeni. Prošli put smo @ZoraNS i ja dva sata utrošili ne bi li je zamenili. 

Večeras, posle Noletovog meča, konačno se nakanim da odem u garažu i obavim mrski mi posao oko sijalice, skinem bočnu plastiku (onu obojenu) i - stanem, ne mogu večeras da se sa time *ajebavam. Ne znam kako je na drugim motorima, ali na V1 ovo je toliko nepristupačno da se mora nekoliko plastika poskidati da bi se komotno prišlo sijaličnom "fasungu" (a baš to sam želeo da izbegnem). Osim, ako ne postoji neka prečica, moram pogledati na YT. :stabre:

Ја сам скоро мењао на мом, можда пре 2 недеље. Нема трика да се замени сијалица а да се не скида фар, пошто је све стиснуто. Мора да се поскидају бочне горње пластике, визир, пластика испод визира, ту једино можеш без скидања да промениш позицију, и ништа више. Онда се скидају црне бочне пластике око фара на којима су жмигавци, лева и десна стране. 4 шрафа држе фар 2C6B1B76-CEFC-437C-A984-6526349A22A8.thumb.jpeg.258cf7579da4cdf6292bf93b3c47ce12.jpeg

то од прилике овако изгледа:staa2:  после вадиш фар на астал што би рекле бабе и можеш да кренеш на интервенцију. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ja zamenio bez skidanja.. Pred put u Bosnu (bukvalno uveče radila, ujutru ne)mi crkne, Marfi se smeška, ebem ga ludog.. 

 

Izlomim malo ruke, ali zamenim..

 

Mnogo ste mi vi mekani.. 

Promenio član ProMaster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Ја нисам успео, тачно би све почупао да сам морао прсте да ломим:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1581 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Vidi, Nemanja, kada bih morao da uradim ovo što si ti uradio tačno bi motor završio na oglasu! :grr:

Zoki i ja smo, prošli put, skinuli obe bočne (bele) plastike, jedan radi drugi drži svetlo, i uspeli smo, ali da je jebada - jeste. Kao da plombiraš zub kroz bulju. A ove što se prave važni jer imaju iza sebe kompletnu servisnu infrastrukturu, potrošni materijal i rutinu - neću da komentarišem jer je u pitanju čista ljubomora na motor. :lol: Kao kad ostaviš dobru ribu pa se pokaješ. :jee:

  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre sat vremena, DraganNS je napisao:

Vidi, Nemanja, kada bih morao da uradim ovo što si ti uradio tačno bi motor završio na oglasu! :grr:

Zoki i ja smo, prošli put, skinuli obe bočne (bele) plastike, jedan radi drugi drži svetlo, i uspeli smo, ali da je jebada - jeste. Kao da plombiraš zub kroz bulju. A ove što se prave važni jer imaju iza sebe kompletnu servisnu infrastrukturu, potrošni materijal i rutinu - neću da komentarišem jer je u pitanju čista ljubomora na motor. :lol: Kao kad ostaviš dobru ribu pa se pokaješ. :jee:

 

Sve je istina..:lol3:

 

Osim za rutinu...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1581 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Samo da referišem da je sijalica, posle četiri sata mukotrpnog rada, na svom mestu. Skinuo sam obe bele plastike i levu crnu, i nekako uspeo da završim posao, ali sledeći put ću da ga raskupusam jer ovo je bila robija. <_<

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Moze za da zamijeni bez skidanja fara. Dugo svijetlo moze da se zamijeni bes sidanja plastika a kratko mora jedna bocna plastika da se skine. Ispraksao sam se posle 100 hiljada km na Versysu. :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 34 minuta, bokibd je napisao:

Moze za da zamijeni bez skidanja fara. Dugo svijetlo moze da se zamijeni bes sidanja plastika a kratko mora jedna bocna plastika da se skine. Ispraksao sam se posle 100 hiljada km na Versysu. :lol3:

Само 100.000км? Па јапанац се тек разрадио:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Brate dosadno skroz, ja ga vozim i vozim i vozim. Nece da se pokvari pa nece. E reko neces ti mene zajebavati. Naljutim se i prodam ga. I kupim bmw gsa da imam barem neku sekiraciju oko motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 2 minuta, bokibd je napisao:

Brate dosadno skroz, ja ga vozim i vozim i vozim. Nece da se pokvari pa nece. E reko neces ti mene zajebavati. Naljutim se i prodam ga. I kupim bmw gsa da imam barem neku sekiraciju oko motora. 

Мени су се уши упалиле или за Тенеру1200 или Африку а овај сам таман топ средио, боље га пазим него жену:jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 428 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Mislim da cu i ja na GS-a ili nesto drugo sa 2 cilindra. Zena se plasi zvuka 4 redna cilindra :(


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV
Pre 4 sati, Немања je napisao:

Мени су се уши упалиле или за Тенеру1200 или Африку а овај сам таман топ средио, боље га пазим него жену:jee:

U istoj sam dilemi.. Ne oko paženja žene nego oko kupovine motora :jee:  :care:

 Afrika, GS, Super Tenere, počela mi i Aprilia Caponord prolaziti kroz glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja