Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma za sta zao?!

Bas uzivam kada vidim sretnog onog ko kupi, pa mi kaze "Zadovoljan sam", vecu nagradu ne trebam!

 

Vec gledam drugo nesto da pazarim, zanimacije radi 👌

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pise se kroz teme o oslanjanju pa da i mi u ovoj nasoj imamo nesto :D 

Na slici je desni stap MK2 verzije versysa 650.

Da pojasnio sta kako radi, zamislite ove iznutrice uronjene u ulje :) 

 

Crna strelica obelezava mesto gde se kljucem 19 podesava napregnutost opruge, kada ga zavijamo, preko caure opruga se sabija i to je pred-napon. Sto je vise sabijena, vise ce tezine trebati za pocetak rada, akcija ostaje ista! (Ne moze se sabijanjem kompenzovati manjak snage, ono kada lose nosi tezinu!).

 

Tamno plavi klin koji ulazi u svetlo plavu cev je podesavanje brzine povrata a posle sabijanja, odvijanjem (manja opstrukcija) se povrat ubrzava, zavijanjem usporava. Fora je nastelovati tako da se prednjica vrati maksimalno brzo i odsecno a bez dodatnog "talasanja".

 

U crvenom je mesto gde se dogadja "magija", to je ventil ketridza (na slici rasturen),  niz rupa u cilindru koje iza sebe imaju podloske raznih dimenzija/debljina, napregnute oprugom na srafu. To je mesto koje diktira brzinu sabijanja! Zveknemo prepreku, opruga se sabija a ulje projuri kroz ventil, prvo ga umire kanali a zatim naleti na podloske. Proporcijalno sili opruga (mala na ventilu) reaguje i otvara put ulju...

Ti se ventili kupuju zamenski, sa vise kontrole (dobijaju se podloske za slagati i opruge za menjati) ali se svaki put stapovi moraju kompletno rasturiti i za podesavanje mora koristiti ulje istog proizvodjaca i viskoznosti.

 

Ventil ketridza je takodje spakovan tako da progresivno reaguje na brza i spora sabijanja, jedna prepreka pregazena na putu ce otvoriti put ulju tako sto ce se sve podloske podici i spustiti a tamo gde se vozi konstantno po losem terenu, od ventila ce se odvojiti samo podloske vecih dimenzija i kao bypas ulju ostati otvorene ( tu se inace pravi razlika izmedju dobrog ventila i onog koji kontrolu izgubi).

13.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo su npr. zamenski  ventili za nase ketridze..

Crni je spakovani YSS, "zlatni" je "race tech" koji treba prema potrebama spakovati.

Race-Tech-Gold-Valve-Fork-Kits-4__05159.jpg

s-l400.jpg

pd-fork-valves.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kisa uhvati, sta ces! Vozis i nadjes uzivanje... Sve svoju lepotu ima 😍

Jedino poludim kada peru ulice u saobracajnome spicu?! Ko li takve idiotske odluke donosi... Saobracaj i onako jedva ide a oni zalivaju i prskaju blato po svima...

 

Oprao masinu, svaki me put oduseve srafovi, posle decenije upotrebe da ovako sijaju... Posle svakog pranja, vodu uvek oduvam komprimovanim vazduhom pa metale predjem silikonom, da sto duze ovako ostane.

11.jpg

12.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Silikon u spreju, nemam neku marku/proizvodjaca da preferiram.. Kupujem sta nadjem (sada imam ovo sa slike).

 

Ne prskati diskove i plocice, sve resto prskam, ne steti gumi ni plastici (pa ni metalnim delovima). Srafove, osovine.. Sve sto zelim od vlage da zastitim njime prskam.:takoje:

 

P.S. Ovaj "Akfix" sam skoro pronasao, bas veliki procenat silikona u aerosolu a kosta 300din/400ml, prodaje se kao sto pise,  lubrikant za kalupe.

Resto proizvodjaci su bar duplo ili troduplo skuplji.

IMG_20241014_204846.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Nyborg, Danska
  • Motocikl: Kawasaki versys 650gt - 2021

Ahaaa.... Taj silikon. Znam sta je ovo, imam na poslu würth silicone spray, ja koristim to kad navlacim gæneke gumen delove ma metal, na primer keder gumu oko zadnjih vrata na prikolici/kamionu, kad naprskm bude onako klizav pa ide ko "podmazano", ali nisam znao da moze da sluzi kao zastita od vlage. Hvala u svakom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisam to nikada koristio, deluje mi da ce pod sobom zadrzavati prljavstinu koja peskari stap. Ona carapa za zadnji amortizer mi deluje funkcionalno (ali tamo gde tocak prska amortizer, kod versysa nije potrebno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1814 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Gumene harmonike su zakon, ne postoji bolje rešenje za dugotrajnost semeringa na štapovima. Jes ružno, i ljudi su ih skidali da viljuške budu "lepše", ali ko dosta vozi offroad nema bolje opcije.
Samo čekam ko će prvi da ih vrati na dual sport i adventure motore :)
Mada, i proizvođačima je u interesu da potrošni delovi brže stradaju ...

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1486 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Juce malo cistio lanac i motor, gledam, od prosle zamene ulja sam presao nepunih 5.000km. Od zadnje, cirka 500km.

Cele sezone jedva 2.000km. I to najvise kuca-poso. Prosto mi zao motora. Dosta sam ga "sredjivao" meni po volji, a zapravo, mi nista nije trebalo. Nigde nisam putovao. Par maaaalo duzih...

 

Kupio i montirao dva para maglenki,

veci givi kofer, maxia 3,

bocne kofere i nosace (jos nisam vozio na motoru),

kupio drugu kacigu,

kisno odelo, kisne navlake za cipele,

ergonomslo jastuce za boolju,

mrezicu za sediste,

Pokazivac stepena prenosa,

Sundjeraste rucice

Sijaset gedzeta, 

Novu zadnju gumu,

 

A ovoliko malo predjenih kilometara. Prosto se nije dalo. Yebeni jedan slobodan dan nedeljno, (i to radni), i tada obaveze sa porodicom, koristio svega 7 dana godisnjeg i tad bilo +200°C, nisam isao na duze voznje.

 

Za varijantu kuca-poso mi i ne treba. Razmisljam da kupim neki novi kineski od 125ccm. Posao mi na cirka 2,5km od kuce.

 

Tacno zamisljam da sam kupio novi na kredit (a mnogo sam bio zagrejan), bacao bih pare na rate za nesto neupotrebljeno. 

 

Ne znam sto sam ovo pisao, al' bilo mi na duši :(

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Nyborg, Danska
  • Motocikl: Kawasaki versys 650gt - 2021
pre 53 minuta, MaxiS je napisao:

Juce malo cistio lanac i motor, gledam, od prosle zamene ulja sam presao nepunih 5.000km. Od zadnje, cirka 500km.

Cele sezone jedva 2.000km. I to najvise kuca-poso. Prosto mi zao motora. Dosta sam ga "sredjivao" meni po volji, a zapravo, mi nista nije trebalo. Nigde nisam putovao. Par maaaalo duzih...

 

Kupio i montirao dva para maglenki,

veci givi kofer, maxia 3,

bocne kofere i nosace (jos nisam vozio na motoru),

kupio drugu kacigu,

kisno odelo, kisne navlake za cipele,

ergonomslo jastuce za boolju,

mrezicu za sediste,

Pokazivac stepena prenosa,

Sundjeraste rucice

Sijaset gedzeta, 

Novu zadnju gumu,

 

A ovoliko malo predjenih kilometara. Prosto se nije dalo. Yebeni jedan slobodan dan nedeljno, (i to radni), i tada obaveze sa porodicom, koristio svega 7 dana godisnjeg i tad bilo +200°C, nisam isao na duze voznje.

 

Za varijantu kuca-poso mi i ne treba. Razmisljam da kupim neki novi kineski od 125ccm. Posao mi na cirka 2,5km od kuce.

 

Tacno zamisljam da sam kupio novi na kredit (a mnogo sam bio zagrejan), bacao bih pare na rate za nesto neupotrebljeno. 

 

Ne znam sto sam ovo pisao, al' bilo mi na duši :(

 

 

Neznam ni ja sto ovo pisem ali te razumem u potpunosti🤣🤣🤣🤣

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
pre 58 minuta, MaxiS je napisao:

Juce malo cistio lanac i motor, gledam, od prosle zamene ulja sam presao nepunih 5.000km. Od zadnje, cirka 500km.

Cele sezone jedva 2.000km. I to najvise kuca-poso. Prosto mi zao motora. Dosta sam ga "sredjivao" meni po volji, a zapravo, mi nista nije trebalo. Nigde nisam putovao. Par maaaalo duzih...

 

Kupio i montirao dva para maglenki,

veci givi kofer, maxia 3,

bocne kofere i nosace (jos nisam vozio na motoru),

kupio drugu kacigu,

kisno odelo, kisne navlake za cipele,

ergonomslo jastuce za boolju,

mrezicu za sediste,

Pokazivac stepena prenosa,

Sundjeraste rucice

Sijaset gedzeta, 

Novu zadnju gumu,

 

A ovoliko malo predjenih kilometara. Prosto se nije dalo. Yebeni jedan slobodan dan nedeljno, (i to radni), i tada obaveze sa porodicom, koristio svega 7 dana godisnjeg i tad bilo +200°C, nisam isao na duze voznje.

 

Za varijantu kuca-poso mi i ne treba. Razmisljam da kupim neki novi kineski od 125ccm. Posao mi na cirka 2,5km od kuce.

 

Tacno zamisljam da sam kupio novi na kredit (a mnogo sam bio zagrejan), bacao bih pare na rate za nesto neupotrebljeno. 

 

Ne znam sto sam ovo pisao, al' bilo mi na duši :(

 

 

Sta da ti kazem, dve duge ture, Sicilija i Moldavija, nesto preko 6k, a ovo po lokalu ni celih 1k. Desi mi se da ne sednem po 15-20 dana na motor. Ali opet gledam nov iz salona. Nisam ni ja tacan izgleda.

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 771 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

Ne vozim se radi zavrsavanja obaveza. Semafore po gradu ovaj motor vidi samo kada sam na nekom putovanju. Stvarno gledam da ga ne upalim bez par stotina kilometara voznje.

 

Od sredine aprila, kada sam ga uzeo, sam presao oko 5500 km, a mislim da nisam bio na putu vise od 14 dana ukupno. Poslednje tocenje goriva mi je bilo 27. 08. (na povratku sa puta) i tad je verovatno i poslednji put upaljen. Tuzno, ali realno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Meni je jos gore, ja imam dva motora😅

prešao ukupno nesto preko 5kkm, premalo. Tacno i da prodam versysa opet bih gledao nesto drugo za veliki motor iako mi uopste ne treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 11 minuta, Gile je napisao:

Da napravimo mi moto klub Volim d' imam!

Uh, imamo još dva dečija koja ni oni ne voze, ali ih čuvamo, nek stoje😆

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 771 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

Blizi sam klubu "Ne volim da nemam". Tad sam nervozan. Ovako i kad ga ne vozim, znam da ga makar imam. Sta vise, u radnji mi je, parkiran izmedju masina, pa ga i gledam svaki dan.  :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7191 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vremenom se životne okolnosti menjaju. Ja sam prelazio po 15000km godiše u svim vremenskim uslovima. Motor parkirao za kraj sezone taj dan kad krene da provejava sneg. Onda dođu drugi prioriteti pa je u poslednjih par sezona i moj motor "kraljica garaže". 

 

Neko vreme sam i zaboravio da ga imam. Pa onda kad bih mogao da ga provozam meni bude mrsko da se oblačim pa sednem u kola. Pustim klimu, muziku, klik pojas. Za to vreme, ja motor uredno servisiram iako se ne vozi. Menjam antifriz, ulje koje je prešlo 1000km menjam, gume pumpam, registrujem, rezervoar do čepa...  Nisam hteo da odustanem. Mnogo sam uložio i bilo bi teško da se vratim posle u priču na istom nivou. Ne bih hteo da budem onaj lik što priča kako je on nekad imao motor, putovao, vozio se, itd.  Ima malo i inata, posle dece me svi pitaju da li sam prodao motor, koji će ti, batali, a ja neću. 

 

Sada su se okolnosti promenile i vozim se tako što par puta godišnje napravim neku veliku turu ili za vikend tipa jedan dan pređem 400 500 600 km. Pa par puta godišnje-nema veze. Taj dan sam toliko srećan, zadovoljan, oslobodim se iz svakodnevice i def. se ne treba odvajati od motocikla. Svi mi malo tu varničimo, nešto dodajemo, kupujemo, menjamo a vreme prolazi jbg. Sve za cilj da kupiš nešto da ti bude kao lepše i bolje ali to samo da misliš i da znaš da je tako. Realno, niti se vozi niti se koristi potencijal. 

 

Tako da, čuvajte i vozite motore. Pa makar i par puta godišnje. Karpati mogu da se obrnu za dva dana i 150 evra. Dve takve ture pa je lepo.

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Nateraste me da danas isteram maKinu, zavrsio par poslica po gradu, malo dopunio akumulator, malo nabacio osmeh na lice, sve svega pola sata, taman da me mine zelja.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja