Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

Kako se pokazao Triumph Tiger? I ja isto planiram da menjam. Pa se razmisljam sta cu.. Versys, VStrom, Tiger, Tracer, GS i mozda Cross Runner

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8787 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uuuuuuh Maxi sto je lepa masina!!

Tako upotrebljiv i zabavan motor, amortizacija dugog hoda i proveren agregat... Uzimam cesto od drugara da se vozam, samo bih kocnice maaalo jace zeleo.:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Procureo mi semering na jednom stapu, razmisljam da li da uzmem Ariete ili original Kawasakijev, nije bas mala razlika u ceni? Imate li kakva iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam Ariete stavljao na burgmanu, i primetio sam da je posle manje od godinu dana ispucala "guma"

 

 

Vozim ovu kawu 15-tak dana. Prvi "pravi" motor. I eto, kao totalni neznalac da iznesem utiske. Msm da su najrealniji, jer ste vi vozali mnogo motora, a meni je prvi.

 

Lepo stanje, u prvoj boji, od opreme kineski stitnik ruku, povisen Givi vizir, crash padovi sa strane, nosac kofera i kofer, punjac telefona, drzac (samo sipka, na kormanu), za telefon. Drzac za suvozaca na rezervoaru, mada moja lepsa polovina ili ima kratke ruke ili sam ja debeo :D Odlicne gume, zamenjen lanac i izservisiran. Registrovan 11 meseci. Znaci nisam imao nikakvo pocetno ulaganje. Generalno, svidja mi se jer izgleda, nekako, zdravo.

 

Utisak je zasnovan na cirka 1.000km. Pola gradske, pola voznje na otvorenom. Iznecu i kasnije svoje misljenje, jer ne planiram da ga menjam. Bar 4-5 godina. 

 

1. Vrlo udoban. Ja sam nesto oko 177cm visine, 86kg tezine, i mogu reci da i posle celodnevne voznje me ne bole ledja. Boli me trtica-guzovi, ali to se resi onim jastucetom. Sta vise, na burgmanu sam sedeo mnogo zavaljeno, i posle par sati voznje, bolela su me i ramena, gore u vratnom delu i trtica. Takodje je bilo fabricko sediste.

 

2. Potrosnja je na otvorenom jako niska  mada, nisam preso 110km/h. Ispod 4/100. Max dohvatih 160kmh. Hocu reci, odusevljen sam potrosnjom. Nisam se nadao. Grad je malo preko 5. 

 

3. Jako zivahan. Cesto me iznenadi. 

 

Sta mi se ne svidja.

 

1. Stvara neke vibracije vrv zbog 2 cilindra, ali se navikavam

 

2. Mnogo je osetljiv na gas. Malo vise ubrzam, i eto me na zadnjem tocku. Kad pustim gas na nekoj brzini, nabije me ka rezervoaru, kao da kocim. 

 

3. Nema indikator za stepena prenosa. Po gradu se desi da nemam pojma u kojoj sam brzini :D

 

4. Kad prikocim, mnogo ponire. Mnogo nabada u zemlju. Kao da je premekan

 

Sve ovo gore moze da se zanemari uz navikavanje. Staž.

 

Ono sto planiram jesu: 

 

I dikator za brzine, prosirenje copave, drzac telefona, crashbar, bocni nosaci i koferi, zadnji blatobran i produzetak prednjeg blatobrana. Mada po kisi i mokrom ne vozim.

 

Citao sam ovde da se ne preporucuju svetla za maglu zbog losih namotaja. Kod mene su namotaji menjani prosle godine, a maglenke mi na motorima izgledaju bas do jaja. Da ih ipak preskocim???

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
2 hours ago, Gile said:

Procureo mi semering na jednom stapu, razmisljam da li da uzmem Ariete ili original Kawasakijev, nije bas mala razlika u ceni? Imate li kakva iskustva?

Ja kada sam radio servis viljuski stavim ne originalne i procuri mi jedan posle 2-3 hiljade. Onda lupio original i vise nisam imao problema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 51 minuta, bokibd je napisao:

Ja kada sam radio servis viljuski stavim ne originalne i procuri mi jedan posle 2-3 hiljade. Onda lupio original i vise nisam imao problema.

Ја сам увек за то, ако можеш себи да приуштиш ОЕМ део, да га набавиш да то и урадиш. Нема ништа горе него када ставиш неки заменски ( не кажем да је увек тако, има квалитетних замена) а оно после пар месеци мора да га мењаш. :stabre:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 489 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

@MaxiS vecinu tih neugodnih stvari zbog 2 cilindra ces rjesiti sa Booster Plug. Ja kad sam ga ugradio sam dobio potpuno drugi motor, bez zatrzavanja i nervoznog gasa, bez nabijanja na volan kad pustim gas. Mogao sam bez problema trecom voziti 25kmh bez trzanja.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Колеге, ако неко којим случајем нађе Данели сирену, вероватно сам је изгубио у потезу Велика Плана-Бела Црква, следи награда, у виду пива, ћевапа, или ти по жељи…:P

IMG_9676.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1683 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kud ne znadoh ranije, da ne poručujem, već da idem da trazim, 60 evrića malo li je.. Kako si je izgubio samo da mi je znati?

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1773 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre sat vremena, Nole Bg je napisao:

Kud ne znadoh ranije, da ne poručujem, već da idem da trazim, 60 evrića malo li je.emoji28.pngemoji28.pngemoji28.png. Kako si je izgubio samo da mi je znati? emoji853.png

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Litra Versysa, da si bio pametan znao bi... :P

Verovatno negde na 280kmh odletela..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 2 sati, ProMaster je napisao:

:grr:

 

Al će da krasi nekog Fergusona...

Ако ће да краси неки фергусон, неког мученика који је по цео дан на сунцу,ради, онда му поклањам, од срца…:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 1 sat, Nole Bg je napisao:

Kud ne znadoh ranije, da ne poručujem, već da idem da trazim, 60 evrića malo li je.emoji28.pngemoji28.pngemoji28.png. Kako si je izgubio samo da mi je znati? emoji853.png

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Немам појма. Дошао из Беле Цркве у суботу, паркирао и у недељу правац Грчка. Јутрос одмах на мотор и Београд. Још несто на аутопуту гледам десну ногу и видим неке две жице штрче, размишљам ша је сад ово и кад сам угледао, срце престало на 3 сек да куца:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1603 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

E, jbt, ovih dana se samo nerviram oko motora: prošli četvrtak sam se napatio oko zamene sijalice i, odmah naredno jutro, probudio se sa stomačnim virusom, glavoboljom i temperaturom 38*. U Nedelju sam, konačno, smeo da izađem iz stana bez straha da ću napuniti gaće, pa reših da montiram podizače kormana. Skinuo volan, držim ga jednom rukom u vazduhu, drugom pokušavam da postavim podizače i nikako mi ne uspeva. Kao da su preveliki odnosno sajle prekratke. Da li je moguće, na sajtu SW MOTECH piše da odgovaraju a Švabe obično ne greše. Odustanem, vratim volan i zavrnem šrafove. Pokušaću još jednom, dok mi buraz bude asistirao, pa ako ne bude moglo idu na oglas.  Sinoć odlučim da malo sednem na motor i ohladim se, krenem preko Mosta Slobode ka tunelu i, negde 50 m pre tunela mi se odjednom u krilu nađe leva bela plastika, ona koju sam skidao kada sam menjao sijalicu. Izgleda da je ili ispala žabica odole, ili sam zaboravio da je vratim (manje verovatno) tako da je struja vazduha iščupala plastiku ali nije odletela nego se okrenula oko gornjeg šrafića. Tu je pukla ali se nije sasvim odvojila pa ću morati da odnesem negde da se lepo zavari odole. 

IMG-20230710-181633.jpg

Promenio član DraganNS
  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 489 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Aufff, steta za plastiku. Imas srecu sto je bijeli motor. Ako te tjesi, da se meni takvo nesto desi, morao bih originalnu plastiku naruciti jer ovu boju kod mene (Candy burned orange) tesko da neki lakirer moze pogoditi.
Za podizace sam te i pitao gore jesi li siguran da idu bez intervencija na kablovima i sajlama jer mislim da sam negdje procitao da nisu. Probaj kablove nekuda drugo provuci da dobijes tih par centimetara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1683 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Pre 2 sati, Немања je napisao:

Немам појма. Дошао из Беле Цркве у суботу, паркирао и у недељу правац Грчка. Јутрос одмах на мотор и Београд. Још несто на аутопуту гледам десну ногу и видим неке две жице штрче, размишљам ша је сад ово и кад сам угледао, срце престало на 3 сек да куца:lol3:

Jesi imao neki poseban nosac ili si montirao na postojeci. Pošto ni za Trejser nema nosač, pa razmiššljam kako je montirati? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 49 minuta, Nole Bg je napisao:

Jesi imao neki poseban nosac ili si montirao na postojeci. Pošto ni za Trejser nema nosač, pa razmiššljam kako je montirati? 

Носач сам правио на стругу али како нисам имао прохром направио сам га од алуминијума, и тачно ми је пукао где је варен флах и носач. На Тдм-у сам ту исти сирену монтирао на прохромски и није било проблема, мислио сам и да на овај неће али оно… тако ако можеш набави прохром, доста је жилавији и тврђи од маринијума:)

IMG_8670.jpeg

IMG_8671.jpeg

IMG_8660.jpeg

IMG_8659.jpeg

IMG_8654.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1683 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Za bmw ima tipski nosač napravljen za tu sirenu Bajo moj. Ko je nama kriv sto vozimo ove Šaban motore:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
Pre 9 sati, sasa ns 1 je napisao:

meni od versisa zaostao ,doneo iz nemačku

NOVI.KUPUJEMPRODAJEM.COM

 

Vec porucio iz Motobike-a. Jbg. Odoh na put u Slo i Aut sledeceg cetvrtka, 2000+ km u planu za 4 dana, a ovaj mi odavno curka i to dobro. Uzeo sam Athena, pa kako mi bude.

Promenio član Gile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja