Jump to content

Moto Zajednica

Shark

Recommended Posts

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2027 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 10 sati, gixxer je napisao:

Generalni problem modela D Skwal , Skwal,Skwal 2 i Spartan je VIZIR.Isti je za sva 4 modela.Veoma lose resen sistem montaze i demontaze ,pucaju viziri na krajevima gde su C oblika,Sin je imao Skwal model,nikada nije skidao vizir sa kacige  i opet je pukao posle nekog vremena  .To se desilo 2 puta ,zadnji put kada smo krenuli kuci sa mora.Mozete zamisliti kako sam psovao proizvodjaca.Meni se na mojoj Skwal 2 isto desilo mada su govorili da su posle bezbroj reklamacija pojacali vizir na tom mestu.Dakle kaciga je za 10+,ali vizir 0-.Za te 2 kacige sam kupio 4 vizira.Napominjem,nije sa samo meni desavalo,pojava je masovna sto mi je potvrdio i zvanicni  zastupnik.Eto to je moje iskustvo,mozda nekome pomogne,da odmogne nece :neznam:

Meni se isto desilo na D Skwal 2, kaciga je bruka dobra ali za dva meseca dve reklamacije,

prvi put je otkazao mehanizam naocara, drugi put je pukao vizir (crni) na C kacenju.

Oba puta uvazena reklamacija i kvar otklonjen u rekordno kratkom roku u Yamaha Barelu.

Kazu da su problem nosaci vizira te su oba zamenjena i dobio sam nov crni vizir.

Produzena garancija na 5 godina tako da cu da ih maltretiram sve do isteka iste ako se jos sta desi.

Pre Sharka nosio HJC koji nije za 4 godine susnuo ni skripnuo, sledeci put se vracam na HJC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Ja već skoro mesec dana koristim D-Skwal 2, za sad nemam problema. Pitala sam u Barelu za taj problem sa vizirom, rekli su mi da je posle više reklamacija ojačano i da je ovo novija serija (nadam se da sam ih dobro razumela :neznam:). Reklamacija od 5 godina važi samo ukoliko se registrujete na zvaničnom Shark sajtu i ubacite datum kupovine, serijski broj kacige sa računom za istu, itd. Ukoliko budem imala nekih problema sa vizirom ili naočarima javiću, ne vozim više od 1-2x nedeljno. Inače mi kaciga super paše, i posle 2h ne osećam bolove, iako mi je taman i osećam da me blago pritiska. :)

Promenio član Alexandra995

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Da, rijesen je problem kasnije. Negdje na netu ima cak i od kog serijskog brojanvizita je to rijeseno. Imam skwal 2 preko 2 godine. Serijskim brojem sam skontao da spada u ispravljenu verziju i nemam nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

I meni je na D-Skwal 2 vizir pukao na C kačenju i to su mi u Barel-u zamenili u garantnom roku. Po njihovim rečima zamenjen je vizir i ceo mehanizam. Svaki put kada skidam vizir radi brisanja imam utisak da će opet pući. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Posedujem Shark Skwal u spinax kolor semi vec neke dve godine,prosle godine sam namestio nekih 6000km sa njom na glavi,sto se tice udobnosti mogu vam reci da je kao prvog dana..po meni je dosta tiha i na vecim brzinama,za sad(hvala bogu) nikakvih problema nisam imao sa vizirom/naocarama,anti fog radi dobar posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Kada sam birao novu kacigu pre 5 godina, Shark mi je bio jako primamljiv.

Spartan super ali skup cak i sa popustom.

Speed R mi mi se svideo (sa popustom je bio primamljiviji od Spartan modela), dok Ridill je imao sjajnu grafiku i prihvatljivu cenu ali nije odgovarao mom obliku glave.

Tek kasnije sam naisao na informaciju o problemima sa vizirom na Shark kacigama i eto, neznajuci izbegao sam moguce nervoze. Nadam se da je na danasnjim modelima ispravljena tadasnja fabricka greska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2027 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Shark nosim dugo godina unazad, vise modela, sto znaci da se dobro poznajemo...

samo vam mogu reci da to vise nije taj Shark od pre. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nosim Shark Skwal 2 Noxxys KYS 12 meseci, cena oko 30-35000din

Udobna, dovoljno lagana za moj vrat, lepa, praktična za pranje, ne smrdi, ne pali, leti ne kuva....

 

Mane: za moj pojam buke ovo mora još tiše da bude i prednji otvor za ventilaciju se čudno ponaša, duva baš u nos, ume da smeta, bez obzira sa ili bez one "zaštite za nos", čak i zatvoren pirka.

 

Možda i ja previše očekujem od ove kacige, ali....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

D-Skwal 2 je skroz ok za moje potrebe, nosim je tek 3 meseca. Jedino što sam primetila kad podignem vizir i spustim sunčane naočare, vazduh struji tačno tako da mi ide u oči i sad kako je hladnije vreme smeta malo, možda će letos biti drugačije.

Inače udobnost skroz ok, fabrički pinlock je na visini zadatka, cela kaciga i vizir se lako čiste od buba, obrišem krpicom i vodom čim stignem kući. 

Plaćena je 26000din na akciji u Barelu oktobra 2021. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

E da, kupio sam i vizir, sivi kao ogledalo, imali 2kom, ali oba blago izgrebana skroz sa strane uz kopče. Dobio jak popust zbog toga, razmišljao .... i reko ajde nema veze, nije ništa veliko a i skroz sa strane daleko od vidnog polja....

 

Pa ako nekoga zanima neka pita u Barelu dal im ostao taj jedan

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

Uvek pisem iz licnog iskustva 

Pa tako i shvatite

Da ne ispadne da neki proizvod ili marka ne valjaju

Dakle model s650 koji nosim je

Izuzetno neznog vizira gde sam od brisanja jedne tackice sa unutrasnje strane uspeo da izgrebem kvadratni centimetar :jee:

Druga stvar

Duze vreme nisam otvarao prednji vent

I kada sam povukao pukao je samo sa jedne strane tako da je zvanicno jos u funkciji :takoje:

I trece

Ne da je bucna braco i sestre nego i cunami i tajfun

Doduse brzo se i vozi al ipak ipak

Mada stavljam vatu u usi i malo glumim moto gp :neznam:

 

20200422_151733-1.jpg.c3b430db5ec8cd36333056961bd19a06.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r
Pre 10 sati, kolega Jankovic je napisao:

Nosim Shark Skwal 2 Noxxys KYS 12 meseci, cena oko 30-35000din

Udobna, dovoljno lagana za moj vrat, lepa, praktična za pranje, ne smrdi, ne pali, leti ne kuva....

 

Mane: za moj pojam buke ovo mora još tiše da bude i prednji otvor za ventilaciju se čudno ponaša, duva baš u nos, ume da smeta, bez obzira sa ili bez one "zaštite za nos", čak i zatvoren pirka.

 

Možda i ja previše očekujem od ove kacige, ali....

 

Mislim da je problem u polozaju sedenja na motociklu,ja sam svoju Skwal nosio na maxi skuteru pisti i duva na sve strane,dok na R motociku je sasvim druga prica,bukvalno dva sveta :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nisam znao da postoje kacige za različite motocikle dok nisam otišao u Maxmoment ispod Brankovog, pa mi ljubazan prodavac objasnio, pokazao.....koju i kakvu za touring.

Na kraju nisam uzeo kod njih predloženu Scorpion (mislim exo390).

Svakako dosta zavisi od vizira motora i kretanja vazduha ispred kacige, ja sam se malo poigrao sa dodatnim vizirom i neverovatno kako mala podešavanja prave veliku razliku prilikom dužeg putovanja.

Promenio član kolega Jankovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Par godina kasnije...

 

Dobio Skval na poklon pa ne bio lenj da procitam. Problem sa vizirom resen 2017.

''You can check if you got the latest version by looking at the number that is on right side of your visor. If this number is 017/094 or more, you have the new version. ''

 

Za sad sam odusevljen kvalitetom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

I meni su do sada pukla 2 vizira. Jedan prilikom skidanja a bio sam na Sardiniji tada. Možete misliti moje sreće kada sam 1600 km vozio sa vizirom izlepljenim duct trakom da ne bi odleteo sa kacige :(

 

Drugi mi je pukao kod kuće. Samo sam podigao vizir da očistim krpom sa unutrašnje strane i prilikom brisanja je pukao levi kraj...

 

Odlična kaciga  ali sledeći put kad kupujem kacigu obavezno ću gledati sistem kačenja vizira, na šta dosad nisam oupšte obraćao pažnju.

 

Imam i matoru Shark RSI kod koje je vizir ljudski rešen. Jeste da se malo teže skida nego na SKWAL-u ali nema šanse da se polomi.

Promenio član Totomoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500
On 17.2.2022. at 18:18, opsidiannight je napisao:

Par godina kasnije...

 

Dobio Skval na poklon pa ne bio lenj da procitam. Problem sa vizirom resen 2017.

''You can check if you got the latest version by looking at the number that is on right side of your visor. If this number is 017/094 or more, you have the new version. ''

 

Za sad sam odusevljen kvalitetom.

Pa izgleda baš i nije rešen. Evo sada sam gledao obe kacige. Na jednoj je vizir 017/096, na drugoj 018/152. Oba polomljena >:(

Nisam menjao mehanizam na kacigama, možda je u tome problem. Odneću ih u Barel da mi to srede.

Promenio član Totomoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Juce primetih da je nesto bucnija kaciga kada je otvoren gornji lufter (Shark Spartan). Tek na nekoj pauzi sam skontao parce plastike na sedistu, posto sam podigao kacigu sa istog. Pregledam kacigu, a ono fale poprecne plastikice za smanjenje kovitlanja vazduha.

 

0-02-0a-5867e2a669aa9128a05d80a876e8757b6303921de7442b63f3413b858b623920_1c6dabae06c384.thumb.jpg.36a8ae4d7384203e2e8b2b287ca82e56.jpg

 

Koliko god mojoj glavi odgovarao Spartan, mislim da ce se penzionisati u rezervnu kacigu. Ovo ce biti 3. reklamacija gornjeg luftera. Prvo je otisla klapna, pa kada je ona zamenjena (i kaciga vracena iz servisa) odmah je ispao ceo lufter. Te je opet isla u servis na 3 nedelje. Ako tu dodam i pucanje vizira tokom korone, stvarno da se covek zapita na cemu su jos u Sharku stedeli kada su pravili ovu kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

@maxxpreporuka za shojkarai max gt pista 5 :D
Džabe što se na glavi ne oseća, što ima vizir ko vetrobran na busu, što je prozračna.. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
On 16.5.2022. at 10:50, nafetS je napisao:

@maxxpreporuka za shojkarai max gt pista 5 :D
Džabe što se na glavi ne oseća, što ima vizir ko vetrobran na busu, što je prozračna.. :(

Šta bre ja...?:)

 

Treća godina D-skwall-u,dobra i dalje,trenutno mi duva pravo u vizir pa više svirka,a kad se podignem ekstra,sa vizirom nemam problem,skidao ga samo jednom,hoće da pucka,krcka u vožnji...Za uloženo dobija se ihaha...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ništa ti, nego sam iskombinovao sve moguće nazive u jedan, vidiš da ima malo i od arai i od agv i od sharka, sprdam kolegu jer juri novu kacigu.. Shoei = Shojka, ti si Shoyyka koliko znam :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
On 2.6.2022. at 10:43, nafetS je napisao:

Ništa ti, nego sam iskombinovao sve moguće nazive u jedan, vidiš da ima malo i od arai i od agv i od sharka, sprdam kolegu jer juri novu kacigu.. Shoei = Shojka, ti si Shoyyka koliko znam :lol2:

Haha...ma ja sam Šojka,tako me zovu,gore napisani nick je jedini bio moguć pre,ne znam ni ja pre koliko godina.Evo anegdote...

Negde se registrovao,ne može Šojka,Sojka,Shojka,Shoika,neverovatno,popizdeo ja...pa da li je moguće?Da li me neko zeza,neki "kvar"...?E ne menjam u inat...i počeo nabrajati...shoyyka...jupiiii!??!:)I ostalo tako,svuda!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

  Kupio zeni D- skwall , sve odgovara osim sto mnogo pritiska obraze a nije u pocetku. 

  Mozda se malo ubucila ali obzirom na nase godine to nije strasno nego kako da resim taj problem posto je mnogo stiska? Ne problem sto se ubucila, taj ne moze da se resi, da li moze da se kupi malo tanja unutrasnjost i da li onda moze da se kombinuje sa ovom postojecom? Mislim da samo obraze zamenim a ostalo ne.

  Moram da budem vrlo oprezan sa resavanjem tog problema, jednom sam se zeznuo i gledajuci kako joj je stisnulo lice i usta rekao sam joj da mi sad lici na ribu... kostalo me...

 Neki su pominjali skidanje sloja stiropora ali ne bih bas novu kacigu tako da sredjujem.

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre 1 sat, salem je napisao:

  Kupio zeni D- skwall , sve odgovara osim sto mnogo pritiska obraze a nije u pocetku. 

  Mozda se malo ubucila ali obzirom na nase godine to nije strasno nego kako da resim taj problem posto je mnogo stiska? Ne problem sto se ubucila, taj ne moze da se resi, da li moze da se kupi malo tanja unutrasnjost i da li onda moze da se kombinuje sa ovom postojecom? Mislim da samo obraze zamenim a ostalo ne.

  Moram da budem vrlo oprezan sa resavanjem tog problema, jednom sam se zeznuo i gledajuci kako joj je stisnulo lice i usta rekao sam joj da mi sad lici na ribu... kostalo me...

 Neki su pominjali skidanje sloja stiropora ali ne bih bas novu kacigu tako da sredjujem.

  

Ako se ne varam iz postojecih obraznina mozes da izvuces sloj sundjera i da manje pritiskaju obraze. 

Ako ne, uvek imas opciju da kupis tanje obraznine. Ksd skines postojece, imas sa unutrasnje strane nalepnicu gde ti pise velicina. 

 

Mene su zuljali jedno 1000-1200km, posle te kilometraze i 2 pranja u masini, problem resen. 

Sad su se malo sabili, pa cu dodati tanak sloj sundjera unutra da vratim prvobitan oblik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 13 minuta, steefanv je napisao:

 

Ako ne, uvek imas opciju da kupis tanje obraznine. Ksd skines postojece, imas sa unutrasnje strane nalepnicu gde ti pise velicina

E to sam zeleo da saznam.

  Ta varijanta mi vise odgovara jer po potrebi mogu da vratim stare a i ponekad ide sin samnom (ima vise od 12 god., cisto da se zna) pa bi mogao da je i njemu prilagodim.

  Hvala ti na savetima

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Puče pipak vizira na C kačenju,samo jednom skidan vizir,kupljena u Decembru 2018-e.Na kol'ko je beše garancija?

Vidi se u pravcu prsta.

a30jZsE.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja