Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Trabanta

Recommended Posts

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Paislim da najveća sličnost trabanta i mz je što su dvotaktni. Inače ujak mi je letač ( motorni zmajevi,paraglajderi) i imao je dva zmaja sa trabantovim motorom,čak sam video na jednom zmaju i napravljen bokser 4 cilindra od trabanta a blok pravljen. Ti motori su jako popularni u.zmajarstvu a priprema i frizira ih neka firma u Češkoj i ako se dobro sećam nasviraju ih do 45 ks. Sad ujak leti sa rotaksom ali po njegovim rečima mnogo bolji i agilniji je bio trabant.

Sent from maj el dži ge-2 manji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65
On 10/12/2018 at 9:50 PM, štampar said:

 

Ако се ko сећа,нека домаћа екипа у класи приколичара је склепала мотоцикл са трабантовом ''набуџеном машином'',одували су конкуренцију а имали су запажен успех и на неким trкама у иностранству ...

 Secam se da je bila jedna takva ekipa u klasi prikolicara,gledao sam ih na trkama na beogradskom uscu.Bila je prica da je ugradjena trocilindricna masina od Wartburga,sad, moguce i da je bila od Trabanta,davno je bilo to.Trkali su se samo oni i jos jedna posada jer nije bilo dovoljno prijavljenih takmicara za tu klasu.Posmatrao sam ih u boxu kada je vrsen tehnicki pregled za trke,svi su se divili kako su ga dobro uradili.A isao je kao lud,kakav zvuk je proizvodio,tesko su ga kontrolisali kad je ubrzavao.Bese to sezona 1979 i 80.Hvala za podsecanje Stampar:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Moj drug je imao dva karavana. Ja nikad nisam uklavirio šta on to radi sa menjačem. Vrlo brzo i vešto je menjao brzine sa nekom polugom koja je ličila na skraćenu babinu štaku. Inače ih je obožavao. Pričao je da je generalnu radio bukvalno na ulici i terao dalje. Nesalomivi.:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Kad nam je riknuo yugo 45, otac se upali da uzme trabanta, hvala Bogu, odgovorio sam ga, uzeli smo yaris 1.0 2001 i presli finu kilometrazu do sada s njim. Trabantu bi na toj kilometrazi bila radjena 3. generalka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma jest, ajd da poredimo Trabanta sa Yarisom. Četiri decenije deli ta dva automobila. Lično smatram ga velikim uspehom. Neko može da se podrugljivo smeje ali taj auto je motorizovao ljude u istočnom bloku, preko 3 000 000 je proizvedeno i prodato. Može neko reći da je to zato što drugo nisu imali ali trebalo je u tim okolnostima i konstruisati jeftin auto za masu. Nije ni to jednostavno.

 

Karoserija od kompozitnih materijala, prednja vuča koja je bila retkost tada, četiri brzine, poprilično lagan, agregat bez održavanja, servisira se odmah... Čak šta više i dizajn mu je super. Šteta što na vreme nije modernizovan sa servo kočnicama, četvorotaktim agregatom. Na kraš testu je bolje prošao od mnogih u toj klasi.

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Moj ujak ima karavana, nemam predstavu u kakvom je stanju jer me nikad nije ineresovao Trabant, znam da je letos bio a mislim da je i sad registrovan i da ga povremeno vozi. Zanimljivo je da je ujak sedamdesetih bio u Istocnoj Nemackoj na usavrsavanju za isti i da je godinama bio mehanicar za njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Alekre

Možda si me pogrešno shvatio ali nisam se podrugivao Trabantu,jeste da neka rešenja iz tog perioda sa današnje perspektive deluju smešno pogotovo mladjim koji nisu ni doživeli da ga vide na putu a ne još i da voze.Trabant je stvarno uspeh pogotovo u kojem režimu je nastao i bio je baš jeftin i pristupačan tada neverovatno siromašnom narodu istočnog bloka.U par navrata sam vozio Trabanta i neverovatno je zabavan za vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Gore iskustvo od trabanta,imao sam samo u dijani.Ali ok,voli covek,postujem to.Gledam komsiju u jednom svetlo plavom,vozi dete svako jutro u skolu.Mladji lik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Burazer stariji 12god,ja 7god. "Pozajmimo" trabanta od ujaka i krenemo da se vozimo po njivama iza njihovog dvorista. Posle par minuta se ugasio,mi otisli kilometar-dva od kuce u sred njiva.... Frka ,panika,ne smemo kuci,nalupace nas,jos plus ostavili auto,nece biti prilaza u njega nikad vise....

 

Ja utrno ne znam sta da radimo,a brat vergla i ne popusta. U nekom trenutku se seti da je video ujaka kako cacka nesto ispod table pre paljenja. I ladno nadje neku slavinu i pusti gorivo i upali ga.

 

Prestravljeni ali srecni ,vratimo se nazad kuci. Sve ok,niko nije provalio da smo isli u voznju. Dogovaramo se za sledeci put sta i kako ce mo.

 

Kad uvece kuci,batine za veceru. Treci brat(9god) nas odrukao jer nas video a mi ga nismo zvali sa nama.

Nikad se vise nismo vozali sa trabantom....

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

 Поздрав,

Да и ја кажем по коју као бивши поносни власник трабија и то тазе новог из салона.

Сличност трабија и мз макина је велика јер потичу из истог места, исте куће,

а агрегат је развијен од агрегата ДКВ мотоцикла.

Као први власник био сам миран од кварова скоро 5 година, додуше уз 

мању километражу. (санкције, крштен бензин итд)

У истим условима ја бих га поново купио, за паре које сам га купио 

у том тренутку само канте на четри точка и то шупље сам могао да купим,

а ново је ново чак и кад пластикџегуар у питању.

Мењач поезија шалтања једним прстом, а да не скидаш руке са волана из 

треће у четврту и обратно. Убрзање до 80км/х одлично, а успорење нагло од 100км/х

до 80км/х проблематично поготово ако идемо низ брдо оптерећени, даље изврсно.

Грејање зими по насељу да те Бог сачува, заледиш се, а на отвореном при јачем

гасу вожња у кратким рукавима.

Кварови који су били : електронско паљење (враћен на платине), радилица (више пута,

нема оргинал делова, само ремонтоване), корпа квачила и наравно зезање са кочницама.

Све у свему чудо од аута као нов боља опција од шупљих канти из тог времена, а данас не 

може да се пореди са пристојним половњааком иако је нов. Једноставно је превазиђен.

Ах да, да  не заборавим после 450км вожње све те боли на леђима... и троши као упаљач од 3,5л до 8л.

Ништа не шкрипи, не лупа, врата се затварају као на џегуару (јагуар), само так се чује...

И на задњем седишту...има места.;) 

Дефинитивно пружа задовољство и у вожњи, никад ти није досадно, власници кад се сретну као и ми 

бајкери један другог поздрављају, а приче на паркингу тек... дружељубив ауто то беше.

Е то један мали приказ какав је траби.

:zdravo:

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Ево да се и ја пријавим у тему , подршка за куповину :takoje: . Имао сам два Трабанта.   

 

trabant-1.jpg trabant-2.jpg

trabant-3.jpg trabant-4.jpg

 

Овај на слици је био 1990 годиште а први је био 1968 годиште од овог старијег немам слике :neznam:

Интересантан ауто са специфичном механиком, од сличности са МЗ мотоциклима једино што су трошили мешавину :neznam: а ово остало шта да ти кажем него чувена узречица : " Правио га чика Пера из бившег ДДР-а"

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Uf,neznam baš ništa. Video sam ga pre 20-tak dana na možda 5min i baš mi bio interesantan,jer odavno nisam video trabanta, očuvano izgleda. Posle vidim na fb da ga prodaje.

Ako hoćeš poslaću ti njegov br na pp,pa ga kontaktiraj za više info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Još da je ovakav naći, mada ovakve nisam viđao kod nas, al u Mađarskoj jesam. To im je valjda zadnja serija, kao što su i u Wartburga ubacivali motor od golfa, tako su i u Trabanta stavljali ovaj manji od pola :

 

  

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nešto razmišljam, koliko je Trabant bio napredan auto i novu tehnologiju. Još pre pedeset godina su ga pravili sa plastičnim blatobranima, vratima i haubama, a ostatku sveta je tek pre neku godinu palo to isto na pamet .  A kako vidim, nemci će opet da ga prave

 

  

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, drumskalisica said:

... A kako vidim, nemci će opet da ga prave

 

 

Koliko ja vidim, teško da će od toga nešto da bidne. Video je iz 2009, najavili proizvodnju za 2012.

A vidim da ovaj dizajner ima dosta projekata, samo nikako da upeca nekog investitora.

https://www.poschwatta.de/projects/

 

A što je najluđe od svega, prototip mi se sviđa. Električni Trabi bi po gradu bio mega-hit  :)

Ugradio bih mu spoljašnje zvučnike sa zvukom originalne cvaje, da se ne šunjam ko neka fufa, nego dok stojim na semaforu da pevuši:

Trn-Trn-tRRRnn-tn-tn-tn-Trn    :jee::jee:                 :lol2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja