Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Onda se nadam da ti je iz gore navedenog jasnija nasa ogorcenost, ovo je samo jedan od mnogobrojnih primera jebanja u zdrav razum, progutao bih da kazu "od sutra reg. skuplja za 150% pa se vozi" to bih postovao, ali ovo jebanje u mozak pod parolom nase bezbednosti ... :maloljut:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

jasno je meni u kojoj ste situaciji ali ne svacate vi mene da ce se to rješiti jer ste krenuli kako tako ali opet ponavljam, u ovom periodu kristaliziranja pravila neko ce nadrapati a vjerovatno svi barem jednom ali vec na sljedecem teh. pregledu za godinu ili onom drugom za dvije stvari ce biti jasnije. mi smo to prošli, drugi prije nas su to isto prošli pa cete i vi morati to proci. doduše kod nas nije bilo dileme oko nepoznanica, centar za vozila je rekao i napisao svoje a stanice su to sprovodile i u hodu se mjenjalo i dopisivalo sve što je trebalo . na srecu nije toga ni bilo puno. razlika je u tome što smo mi, vlasnici vozila prihvatili te izmjene kao nešto gdje druge nema a vi se borite sa vjetrenjacama i trošite energiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
3 minutes ago, mile fazer said:

 doduše kod nas nije bilo dileme oko nepoznanica, centar za vozila je rekao i napisao svoje a stanice su to sprovodile i u hodu se mjenjalo i dopisivalo sve što je trebalo . na srecu nije toga ni bilo puno. razlika je u tome što smo mi, vlasnici vozila prihvatili te izmjene kao nešto gdje druge nema a vi se borite sa vjetrenjacama i trošite energiju.

Da ne ulazimo u bespotrebnu diskusiju ovde si sam uvideo problem i razliku u Srbiji u odnosu na "svet".Ne borimo se mi sa vetrenjačama ne zbog toga što nećemo već realno ne možemo ništa uticati osim diskutovati ovako i biti ogorčeni zbog problema u koje nas dovode i ponižavaju zdrav razum i ubedjuju nas da je to zarad naše bezbednosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Ali vidi Mile pre par strana si napisao da se drzava boji naroda sto bi u praksi trebalo da bude a sad pises da ne vredi trositi vreme i energiju.

 

Ja sam svestan da 99,9% necemo nista uraditi pogotovo ne diskusijom na forumu ali mozda ce nase kolege koje rade na tehnickom iz ove nase diakusije sastaviti neka pitanja za nadlezne i mozda ce im se nekada ukazati prilika da ih i postave nadleznim. U tom smislu deljenje iskustva kako je u Hrvatskoj ili nekoj drugoj zemlji uz konkretne dileme koje sami iznosimo ovo moze biti konstruktivna diskusija.

 

U prepucavanju da li smo mi ili vi ovakvi ili onakvi i ko ima koristi a ko nema sigurno nista konstruktivno nece izaci.

 

Eto na primer ja smatram da je moj "doprinos" da se neko seti da pita recimo za atestirane i homologovane after market delove kako ih legalizovati, smatram da je sada tvoj doprinos u egzaktnim primerima, linkovima i podacima kako je reseno u Hrvatskoj.

 

Primetices na primer da imamo za uvoz iste papire, procedure i sve kao i vi ali sa pomesanim rasporedom pa kod nas budes ostecen od strane carine a kod vas ne stignes do carine. Ako uzmes da je carina za EU poreklo uz EUR1 obrazac prakticno samo 1% (carinsko evidentiranje) plus 20% PDV plus troskovi spedicije videces da ovde za automobil od 10.000 EUR zbog loseg rasporeda ostajes bez dodatnih 2.200-2.500 EUR. Naravno sada su se ljudi verzirali pa je malo takvih slucajeva a bilo ih je.

 

I ti i ja da se zeznemo i uzmemo auto koji ne moze da se ocarini moramo da ga prodamo tamo odakle smo uvezli (hipoteticki) ti ces da puknes transport i nesto u ceni a ja cu dapuknem transport, nesto u ceni i 20+% koje mi je drzava uzela i ne mogu ih dobiti nazad.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mile ovo traje vec sest godina, 2012 god. poniste vazece ateste za plin, prvo se izdavali na 10 god. i kostali 6000 din. Onda se pojavi gospoda i kaze atesti vaze 5 god. kao u EU OK od sutra ALI ne, za njih od juce, znaci kome je atest trajao sestu godinu u stvari je bio godinu dana neispravan u saobracaju.

Taj reatest na pet godina takozvani kontrolni je pola cene prve ugradnje, oni podignu prvu ugradnju na 12000 pa ispadne taj kontrolni 6000, onda naivan narod kaze "pa dobro bar je cena atesta ostala ista" a oni im zavuku 100% veci 

Sledece godine prikolice, evo npr kod nas ima puno lakih prikolica Mehanika Orasje, ljudi cuvali racune, nekada se reg. na trecu tablicu, sad doslo vreme da prikljucna imaju svoje, OK ljudi donesu racun a "nasi" kazu "ne znamo dali podlezu saobraznosti, mora se vrsiti ispitivanje (uporede mere sa fabrickim) i to naplate 3000 din.

Oni sto su imali Samogradnje MUP je bacao ateste posle dve godine a arhiva je bila u papirnoj formi ( 90te ) pa ajde ponovo atest, uput, pregled, kucanje VIN broja ...

Mogao bih do sutra nabrajati, kraj se ne nazire a ni nase clanstvo u EU.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

@bdada najbolji pokazatelj koliko je teze registrovati prikolicu nego kupiti osiromaseni uranijum su cene polovnih registrovanih prikolica. Polovne registrovane prikolice imaju cenu oko 80-90% od novih

 

Polovna

http://www.polovniautomobili.com/prikolice-poluprikolice/12387887/k400

 

Nova

http://www.polovniautomobili.com/prikolice-poluprikolice/12841410/knezev-trailers-moto-6502

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 8 minuta, dvlns je napisao:

Eto na primer ja smatram da je moj "doprinos" da se neko seti da pita recimo za atestirane i homologovane after market delove kako ih legalizovati,

Veruj mi postavljeno im je pitanje, uopste ne zele da se zanimaju sa tim, njihov odgovor je "samo fabricko".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, dvlns je napisao:

Verujem ali se nadam da ce im nekada dosaditi pa da ce zaista procitati kako je u EU

 

Pre sat vremena, bdada je napisao:

Nece im dosaditi nego ce se "setiti" kada se priliv finansija sa neke druge strane umanji pa da se "popuni rupa".

 

Pre sat vremena, Interceptor BP je napisao:

Neće ali će doći vreme kada će ih neko naterati na to a mi ima da do tada ćutimo i smrdimo gde jesmo.

Sent from maj el dži ge-2 manji
 

A sta bi se desilo kada bi tehnicki pregledi otisli na "godisnji odmor"jedno 15-20 dana ili mesec?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

@ivica744 pa desilo bi se isto sto se desilo sa cenom goriva :)

 

Ne znam zelim da verujem da strucna javnost moze da izdejstvuje pojasnjenje pravila i otklanjanje nekih nebuloza. Zelim da verujem da neko to od gore (iz nekog Brisela) vidi sve pa da moze nekada makar sa te strane da stigne dopis sad ste preterali. Ne za tehnicki jer je to minorna stvar u odnosu na mnoge druge probleme sa birokratijom u Srbiji. 

 

Zelim da verujem da mozemo da dobijemo pravila koja ti omogucavaju da resis problem ne bitno da li i koliko moras da platis ali da mozes da resis. 

 

Zelim da verujem da nam nece naplacivati kamatu na porez koji nismo platili jer nismo dobili resenje. Neka naplate kamatu ako smo dobili resenje a nismo platili nije problem.

 

Zelim da verujem....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, bdada said:

Mogao bih do sutra nabrajati, kraj se ne nazire a ni nase clanstvo u EU.

A i sta ces u EU, tamo su putevi dobri, plate redovne, deca idu u skolu ne bleje na 'ladnom betonu...

 

Zapitah se kakav je trenutno zivot u Sidu? Bio sam pre 10-ak godina poslom u par navrata, i moram priznati da sam se iznenadio. Ocekivao sam veci "standard" zbog granice ako nista, a video sam ljude koji rade za neke mizerne plate za koje sam ja mislio u tom trenutku da ne postoje. A sta ces, sve male sredine su u Srbiji relativno siromasne, a i pitanje je vise retoricko...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
1 minute ago, štampar said:

Ти си оптимиста:D

 

Ја не верујем одавно ...још од онда кад су човеку тражили ''папир који доказује да му не треба никакав папир''а скоро прочитах у новинама да се то опет недавно десило...

 

Од онда кад сам видео својим очима да човек ''дупло'' доказује власништво над неком њивом (''дај друже поседовни лист...хм...а имаш ли и уговор о купопродаји или наследно решење ОТКУД теби ово''?

 

И сваки пут кад ми траже ''фотокопију личне карте'' подсете ме да њихово време није прошло...

 

Не могу више да верујем,сморио сам се од њих и њихових потврда,уверења и штатијазнам чега што неком болеснику падне на памет...

 

 

Pa vidi zelim da verujem na zalost nije isto sto i verujem.

 

Teram sebe na silu da zelim da verujem da ne bih otisao u letargiju i beznadje jer odande se tesko vraca a nije lepo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 27 minuta, Jupiter je napisao:

Zapitah se kakav je trenutno zivot u Sidu? Bio sam pre 10-ak godina poslom u par navrata, i moram priznati da sam se iznenadio. Ocekivao sam veci "standard" zbog granice ako nista, a video sam ljude koji rade za neke mizerne plate za koje sam ja mislio u tom trenutku da ne postoje.

Bas zbog te iste granice je verovatno jedan od skupljih gradova u Srbiji, komsijama iz Hr je jeftino pa su nasi trgovci dodali jos 10-20% sto je njima jos uvek jeftino, a mi, nas ko ....

Ali upravo je predsednik otvorio novu klanicu, posao cveta, a nekog Mitrovackog lopova jedva izbacili pre 10 dana, ni cistacice nisu stigle da pociste a ne proizvodnja da se pokrene ... ma super nam je. :tuzno:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 424 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 12 sati, štampar je napisao:

...  И сваки пут кад ми траже ''фотокопију личне карте'' подсете ме да њихово време није прошло...

(Тражиће вероватно и два сведока који ће се заклињати да сам то ја)

Не могу више да верујем,сморио сам се од њих и њихових потврда,уверења и штатијазнам чега што неком болеснику падне на памет... 

 :takoje::takoje::takoje:

- Jedanom prijatelju ( Mile Topić , znaju ga Šabački motoristi ) je prilikom  odlaska  kod doktora  po   redovnu terapiju, saopšteno  da mu je zdravstvena poništena jer je umro.  :tras2:     Muku je namučio  po šalterima da dokaže da je živ  i da mu ne obustave penziju     :rat3:

 

Tako da nije ovde samo reč o registraciji i novim pravilima već o apsurdu, bizarnosti i urnebesu situacije u kojoj se mi ovde nalazimo dok se  pojedinci sa strane   iščuđavaju i kad god mogu bockaju . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Moj brat 19 godina bio u Kanadi i starija ćerka se rodila tu a mladja u Kanadi. Starija ima dvojno državljanstvo a mladja je automatskinpo ocu dobila Srpsko kad je to tražila 2010-e (majka im je kanadjanka). Nista to ne bi bilo čudno da tada nisu ustanovili da brat nema Srpsko državljanstvo i da se negde izgubio u "sistemu" i skoro dve godine je prošlo dok je dokazao i dobio državljanstvo. Dakle rezime našeg sistema je da je ćerka bez problema dobila Srpsko državljanstvo na osnovu roditelja koji ga nema i koji se izgubio u sistemu. Ovakvih primera ima koliko hoćete u svim sferama i ovaj tehnički pregled je sam jedan delić problema ali najveći problem je što svakim danom samo se još više akumuliraju problemi i donose zakoni sa sve komplikovanijim procedurama umesto da se u 21.veku nešto uprosti kau u normalnom svetu.

Sent from maj el dži ge-2 manji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ko je isao na ekonomiju ili neki faklutet slicne sadrzine je verovatno ucio o zivotnom ciklusu organizacije.

Zadnje 3 faze su

1. rana birokratija

2. birokratija

3. smrt

 

verujem da smo jos u fazi rane birotkatije ali idemo nezaustavljivo u fazu birokratije...

 

 

Jos jedno 20-30 godina i Srbija ce biti samo jos jedan case study u knjigama evropskih skola kao primer zivotnog ciklusa organizacije sa svojim pocetkom i krajem.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Moja prijateljica, rođena u Irigu, od srednje škole živi i radi u N. Sadu. Pre desetak godina trebali da idemo u Grčku na letovanje, njoj istekao pasoš. Ode da produži ( bar tri pasoša je izvadila do tad u N. Sadu ), treba državljanstvo. Ode da vadi državljanstvo - nema državljanstvo.  Kad se rodila ( 66 - te god. ) je bio neki zakon po kome su decu upisivali u knjigu državljana tamo gde im je rođen otac ( a ovoj otac iz Doboja ) , tako da je morala da prođe celu proceduru kao i izbeglice . 

 ( možda je i brat Interceptor-a BP isto tako upisan tamo gde mu je otac rođen ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Ko je isao na ekonomiju ili neki faklutet slicne sadrzine je verovatno ucio o zivotnom ciklusu organizacije.
Zadnje 3 faze su
1. rana birokratija
2. birokratija
3. smrt
 
verujem da smo jos u fazi rane birotkatije ali idemo nezaustavljivo u fazu birokratije...
 
 
Jos jedno 20-30 godina i Srbija ce biti samo jos jedan case study u knjigama evropskih skola kao primer zivotnog ciklusa organizacije sa svojim pocetkom i krajem.
 
 
У јеботе, нисам размишљао у овом правцу.
Мислим, јасно су видљиве те фазе у многим државним фирмама, али цела држава... У најмању руку жалосно.
Толики професори и "стручњаци" држе предавања на факултетима а нема нико да примени нешто у пракси и спаси ову Србију од пропадања.
И ти факултети су срање живо, ту нас уче како су се амери борили са кризама 30-их и 60-их што данас није нимало релевантно нити употребиво.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Evo opet kukas, pa otidji na gliser, šta te sprečava. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

evo moj brat imao poteškoća, ali je uspeo da prođe tehnički. Fiat Stilo 1.9jtd, troje vrata, utegnut, zdrav, prav.

Problemi: Sitne ogrebotinice tokom koričćenja auta 2002go godište (nikada udaran ili lupan). Male nalepnice Abarth na krililima i na gepeku (nikakvi spojleri i abarth oprema). Širi kraj izduva (originalan auspuh, sve, samo je kraj koji viri nabudžen).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja