Jump to content

Moto Zajednica

Francuz u telu japanca Honda Deauville 700 NT

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda NT700 Deauville

Što se tiče dubine bočnih kofera, nisam ni znao da postoje dublji i plići. Ali sad kad gledam sliku koju je N.F.S. postavio, u pravu si. U ove moje ladno staje po jedna kaciga recimo.

Ne znam dali staju u pliće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda NT700 Deauville
On 28.5.2021. at 8:13, N.F.S. je napisao:

Ne cini ti se, pored vece litraze imaju drugaciju i oznaku koja je nalepljena iznad linije/krivine poklopca kofera.

20200508_165622.jpg

Ako dobro vidim sa slike, tvoj vizir  viši od mog. Jesi ga menjao ili si ga već tako kupio? Čini mi se da bi i meni dobro došao nešto viši, jer mi vetar tuče u čelo. Ne znam, dali da kupim onu malu nadogradnju ili viši vizir...

Doduše ni ne znam gde bih ga kupio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Na novijim modelima 2009-2012 godiste se vizir podesava rucno u nekoliko nivoa, zato izgleda veci,kod starijih mora imbus kljucem da se podesi u samo 2 nivoa može.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ispravio bih kolegu iznad, na bivsoj dovil jeste visi vizir, kappa, za 12cm se od fabrickog razlikuje..

I i na modelu koji sam vozio moze se vise podici, kako se u vis vuce on se blago i ka napred ispravlja!

Bukvalno sam sa tekefona na nosacu muziku u voznji slusao, kaaako mi fali ta tisina i komfor :D 

vizir.jpg

vvv.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

@RobertZr mozda ti ovako nesto pomogne kao na mom viziru..

Meni mnogo znaci.. 

IMG_20210116_105147.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

@RobertZr

Sad vidim da su tvoji koferi dublji i od mojih, ja sam mislio da su ovi kod mene najdublji. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moram da primetim... 

Deauville 700 bas lepo "stari"... Uopste ne lice na krseve i lomove, svaku koju videh je lepa i sija! 

Takvog su tipa i vlasnici izgleda :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

@N.F.S.

Kolega zadao si nam opasan zadatak kako treba gledati motor... Zato se i trudimo da sve sija i lepo fercera. 

:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda NT700 Deauville
Pre 1 sat, daywalker je napisao:

@RobertZr mozda ti ovako nesto pomogne kao na mom viziru..

Meni mnogo znaci.. 

IMG_20210116_105147.jpg

Da,da, tako nešto sam i mislio. Pomogao bi sigurno. Gde se te stvari mogu kupiti? Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda NT700 Deauville
Pre 1 sat, daywalker je napisao:

@RobertZr

Sad vidim da su tvoji koferi dublji i od mojih, ja sam mislio da su ovi kod mene najdublji. 

 

Po ovome onda postoje bar tri dubine kofera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda NT700 Deauville
Pre 2 sati, Niko je napisao:

Na novijim modelima 2009-2012 godiste se vizir podesava rucno u nekoliko nivoa, zato izgleda veci,kod starijih mora imbus kljucem da se podesi u samo 2 nivoa može.

Tako je, i kod mene je na imbus, ali kako sam ja video, kad sam skinuo, nema nečega kao klizač, ili nešto drugo na metalnom delu, a na viziru su samo dve rupe za šrafove. Ili sam samo pretrčao pogledom, pa nisam zapazio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
pre 34 minuta, RobertZr je napisao:

Tako je, i kod mene je na imbus, ali kako sam ja video, kad sam skinuo, nema nečega kao klizač, ili nešto drugo na metalnom delu, a na viziru su samo dve rupe za šrafove. Ili sam samo pretrčao pogledom, pa nisam zapazio....

Zameni mesta nosacima i onda vizir moze za podeok nize ili vise posto ne znam kako ti je sad, ja sam dok sam imao dovilku razbusio 2 dodatne rupe i podigao ga maksimalno i tu mi je bila ok pozicija,taman prebacuje preko čela vetar, a najidealnije bi bilo da vizir moze napred-nazad makar za 1 cm ali mora još prepravki za to.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 21 sati, RobertZr je napisao:

Da,da, tako nešto sam i mislio. Pomogao bi sigurno. Gde se te stvari mogu kupiti? Hvala!

Ivan sa Karaburme pravi to. Imao sam nekada njegov broj, neka ti neko od kolega napise ko ima njegov broj.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Da li je moguće da honde imaju takav problem sa namotajima, naime zove me Štef i kaže probili namotaji. Ekipa krenula na put i u BiH mu se desi peh sa istima. Neverovatno da ni 10k km nisu izdrzali namotaji koji su uradjeni na njoj(imaju slike u temi), pre bih se kladio da će motor kaput nego li ponovo odradjeni namotaji, ali eto. Sreća u nesreći da se pokvario u blizini majstora pa će biti odradjeno u toku nedelje, ali nervoza i maltretiranje zbog nečega za šta sam smatrao da je završena priča bar za neko vreme nema cenu:jok:.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Akumulatori ako su iz nize klase moraju se na max 2 godine menjati... Tako nece biti problema ni sa reglerom ni sa namotajima.

11 (ili bese 12) godina sam vozio cbr1000f, poznati problem sa reglerom, kod mene nikada! Nikakav problem sa strujom!

 

Drugari, masa uvek cista i dobar kontakt, konektori tri faze iz namotaja takodje (kada topljenje dzeka pocne to je vec obicno kasno, otpor ogroman, zagrevanje veliko), cisti i dobar kontakt, akumulator na 2 god i nema problema!

Resto el. kontakte jednom godisnje raskaciti i tretirati nekim sretstvom, licno koristim K2 sa slike, jeftin a dobar!

IMG_20210603_153034.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Da li je moguće da honde imaju takav problem sa namotajima, naime zove me Štef i kaže probili namotaji. Ekipa krenula na put i u BiH mu se desi peh sa istima. Neverovatno da ni 10k km nisu izdrzali namotaji koji su uradjeni na njoj(imaju slike u temi), pre bih se kladio da će motor kaput nego li ponovo odradjeni namotaji, ali eto. Sreća u nesreći da se pokvario u blizini majstora pa će biti odradjeno u toku nedelje, ali nervoza i maltretiranje zbog nečega za šta sam smatrao da je završena priča bar za neko vreme nema cenu:jok:.
Sreća u nesreći, stali na 10tak km od Miroslava. Majstor za motore nekih 7-8km pre Zvornika i predsednik nekog lokalnog moto kluba.

Nadam se najboljem i vraćanju po motor uskoro.

Ako nekome zatreba za ne daj Bože, ima srpski broj i domet mts mreže sasvim korektan.

064 9551695

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8947 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, N.F.S. je napisao:

Akumulatori ako su iz nize klase moraju se na max 2 godine menjati... Tako nece biti problema ni sa reglerom ni sa namotajima.

11 (ili bese 12) godina sam vozio cbr1000f, poznati problem sa reglerom, kod mene nikada! Nikakav problem sa strujom!

 

Drugari, masa uvek cista i dobar kontakt, konektori tri faze iz namotaja takodje (kada topljenje dzeka pocne to je vec obicno kasno, otpor ogroman, zagrevanje veliko), cisti i dobar kontakt, akumulator na 2 god i nema problema!

Resto el. kontakte jednom godisnje raskaciti i tretirati nekim sretstvom, licno koristim K2 sa slike, jeftin a dobar!

IMG_20210603_153034.jpg

I ulje uvek na max jer jedino ono hladi namotaj.... menjac nek klikce kako hoce.

 

@Niko

Videcu se sa Markom za koji dan, prenecu mu ovu informaciju pa javim sta ce reci.

Jel si zamenio akumulator od onda ili je ostao onaj LP koji je pretrpeo dobar slog?

I jos jednu stvar da znate, Joskini regleri vuku struju u fazi mirovanja od 2-4mA kao da bajk ima alarm, tako da treba voditi racuna o stanju od A do S.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

I ulje uvek na max jer jedino ono hladi namotaj.... menjac nek klikce kako hoce.

 

@Niko

Videcu se sa Markom za koji dan, prenecu mu ovu informaciju pa javim sta ce reci.

Jel si zamenio akumulator od onda ili je ostao onaj LP koji je pretrpeo dobar slog?

I jos jednu stvar da znate, Joskini regleri vuku struju u fazi mirovanja od 2-4mA kao da bajk ima alarm, tako da treba voditi racuna o stanju od A do S.

Nisam, uvek je palio iz prve cak i preko zime sam ga malo vozio, uvek sto kazu na pola kljuca startuje, zato me i zacudilo da aku moze problem napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Mali update... Javljeno mi, nisu spojevi urađeni kako valja na namotajima, otkačili se i napravili haos. Sređuje se i to. Na žalost, slike nemam, jbg...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hmmm, ako se ne varam isti je covek radio jos jednom forumasu, greska je bila ista...

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Znaci zaobilaziti istog u sirokom luku,jos je i cena rada dvostruko veca nego sada sto kosta kod Štefa. Da sam znao da ce biti tako naručio bih iz Madjarske namotaje što tad nadje Satelis za 350e,kada smo vrteli sve zive telefone kod njega. Al pusti troskovi i pokusaj da se prodje jeftinije od cifre originalnih koji su :lud:preskupi. Iznervirao sam se kao da se meni desilo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8947 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cekam Marka da zavrsi namotaje od Kawe.....

Mnogi ga hvalili, nije poso ako ce toliko trajati.

 

NFS raspitaj se da li je radio on (Marko), kad, od kog motora i ko mu je odeno jer cu mu svakako skrenuti paznju..... jos bolje ako ima neka slika, cim ih vidi setice se.

 

PS.

Stef takodje i ti sve slikaj, pusti slike ovde i meni na viber.

Jbg bolje pricati o propustu ne bi li bilo bolje sutra, nego gurnuti pod tepih.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Koliko se secam takodje je radio neki Marko iz BGD (mozda koincidencija?) dva puta, oba lose...

Versys 1000 u pitanju.

Slike sa vibera nestale, prosle godine je komunikacija bila :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja