Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Drug član, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ima li još gde da se vozilo mlađe od 20 godina smatra luksuzom...

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4534 postova
52 minutes ago, Luka9905 said:

Evo nešto svežije info, Suzuki Sv650n, 2002. godište, 71KS, ukupna cena registracije sa tehničkim pregledom 26.500,00 dinara. Ovo je prva registracija u mom vlasništvu.

Kakvo deranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Lokacija: Prnjavor, RS
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Нисам знао да је толика разлика код већих кубикажа знао сам да је за полагање довољан бубрег...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To nam ostalo u amanet od crvenog vojvode i niko se nije odrekao takse. 

 

@Blaza i kod Yugo 45 je bilo zackoljica, neki ga vodili 33,1 kw (kada 45ks podelis sa 1,36) dobijes 1000 din. vecu polisu, mi smo to peglali jer smo imali fabricki deklarisanu snagu 33kw i ispravljali uvek. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2059 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pisao sam već...drugar vozio Reno 21 Nevada, dizel, 2038 cm3... Za tih 38 prelazio u veću kategoriju... Davnih dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1388 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 23 minuta, bdada je napisao:

To nam ostalo u amanet od crvenog vojvode i niko se nije odrekao takse.

Ne znam jel mislis na "Šekija"?

 

On je bio glavni i za to i porez na oruzije...

 

Za burgman 400 sam placao 14.000 sve komplet. Preneo bonus sa njega na kawu, i izaslo 26.500. Da nisam preneo bonus, uhvatio bi 30.000...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1088 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Danas registrovan varadero… nova saobracajna i tablice jer se vodio na pokojnog oca… uglavnom sve ukupno 33700 dinara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 842 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Bolestina. Imam utisak da ce rokati cene dok se motori ne prestanu voziti. 20+ godina stari motori koji se realno voze 3 meseca, a registracije vise nego za automobile.

Promenio član Abi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Nece nikada prestati da se voze.

I registracija za automobile je sve veca a gorivo nikada skuplje pa opet sve vise automobila i sve veca guzva.

Auto jeste nekima potreba a motor zadovoljstvo ali ce srbin pre dati na zadovoljstvo nego na potrebu

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650

Danas registrovao Stroma DL1000 2003. godište. Rega 31167.77 RSD, 3. premijski stepen.

Poređenja radi, prijatelj vozi Audi Q8 2018. godište sa 3.0 motorm, rega 35000 RSD jer se vodi kao "blagi hibrid"
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Taj popust na HEV vozila je presmešan, baš je rupa u zakonu, kao da je namerno pravljeno. Za PHEV mogu i da razumem, ovi "blagi hibridi" imaju sličan uticaj na ekologiju kao start-stop sistemi.

Da se razumeo, lično i subjektivno mišljenje.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1353 postova
  • Lokacija: BGD

Ubise nas u pojam sa registracijama, ovo je teska pljacka. 

 

Luksuz kazu...kakav luksuz? Daj mi da vozim 200 a da ne odgovaram pa cu razumeti luksuz, ovako...mrs u .............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Strom 650,2010 god,3.premijski stepen-26200 din.Stvarno mnogo,toliko mi i za auto bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 5/28/2024 at 12:26 PM, MaxiS said:

Ne znam jel mislis na "Šekija"?

 

On je bio glavni i za to i porez na oruzije...

 

Za burgman 400 sam placao 14.000 sve komplet. Preneo bonus sa njega na kawu, i izaslo 26.500. Da nisam preneo bonus, uhvatio bi 30.000...

 

 

Takse na "luksuz" (kubikažu) uvedene su davno pre nego što je "Šeki" bio u vlasti (1998.-2000.).

A u njegovo vreme uvedene su takse na oružje i na mobilne telefone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

30.188 majki im poljubim, plus tehnički pregled...

Par naznaka za zainteresovane. Premijski stepen sa polise koja nije istekla može da se prenese ali na postojeći stepen, ne na sledeći dok ne istekne. Možda ovako to i deluje normalno ali ja bio nespreman. Znači polisa za prošli motor važi do 15.7. i ima premijski stepen 3. Polisa za novi važi do 15.6. i stepen može da se prenese sad, 3. ili 2. kad stara polisa istekne, pa se stepen "prebaci" na dvojčicu. Razlika cca 2000 domaćih.

Polisa za moje vozilo je cca 20.000, razlika između premijskog stepena 4. i 1. je cca 5.000, nezanemarljivo.

Kad izađe iz 20 godina, još cca 5.000 dole za registraciju.

Znači ako se kockice slože, registracija može da izađe 10.000 manje, do with that what you will.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650
46 minutes ago, Gordak985 said:

30.188 majki im poljubim, plus tehnički pregled...

Par naznaka za zainteresovane. Premijski stepen sa polise koja nije istekla može da se prenese ali na postojeći stepen, ne na sledeći dok ne istekne. Možda ovako to i deluje normalno ali ja bio nespreman. Znači polisa za prošli motor važi do 15.7. i ima premijski stepen 3. Polisa za novi važi do 15.6. i stepen može da se prenese sad, 3. ili 2. kad stara polisa istekne, pa se stepen "prebaci" na dvojčicu. Razlika cca 2000 domaćih.

Polisa za moje vozilo je cca 20.000, razlika između premijskog stepena 4. i 1. je cca 5.000, nezanemarljivo.

Kad izađe iz 20 godina, još cca 5.000 dole za registraciju.

Znači ako se kockice slože, registracija može da izađe 10.000 manje, do with that what you will.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

moze da se uradi i samo sa kupoprodajnim ugovorom proslog motora koji si npr prodao pod uslovom da registrujes na istom mjestu, onda oni svakako mogu da nadju sve tvoje polise. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1584 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere
On 5/24/2024 at 1:28 PM, zaludan said:

@bdada da li se premijski stepen prenosi iz jedne osiguravajuce kuce u drugu/trecu?

 

Scenario koji imam za sledeću godinu - auto koji sada vozim sam registrovao kao "tek kupljeno vozilo" jer sam već imao drugi auto registrovan na mene.

 

Tehnički u kojem sam radio "stari" auto je zatvoren, polisa je Generali, 1 stepen.

 

"Novi" auto sam registrovao u tehničkom koji je bio najbliži carinskom placu, polisa je Uniqa.

 

"Stari" auto sam prodao.

 

Da li ja pri sledećoj registraciji novog vozila imam pravo na 1. stepen, bez obzira gde odem, i koje osiguranje imaju u ponudi? Ili treba da tražim Generali da bih ostvario prenos stepena? (Znam da mi treba kupoprodajni ugovor "starog" auta)

 

 

Aj samo da potvrdim da li sam dobro razumeo jer i mene čeka slična situacija.
Dakle ti si imao staro vozilo sa premijskim stepenom 1. Kupio novo vozilo, i registrovao ga sa premijskim stepenom 4.

Kasnije si prodao staro vozilo.

Trebalo bi da na narednoj registraciji novog vozila odneseš KP ugovor i kopiju polise starog vozila i da ti za novo vozilo ovog puta upišu premijski stepen 1.

Ja upravo zvao svoje osiguranje Dunav, počeli su da me farbaju nešto, cuc, muc, ne može tako, ranije je moglo sad ne, mora da se prenese stepen odmah, ne može kasnije...
U svakom slučaju, kad dođe vreme za to naredne godine - biću uporan, a i promeniti osiguranje ako to nešto znači.


Pišite ako je neko skoro uspeo da prenese premijski stepen u ovakvom scenariju. Trebalo bi da stari premijski stepen važi dve godine, tj da u tom periodu može da se prenese.


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 17 minuta, živke je napisao:

Aj samo da potvrdim da li sam dobro razumeo jer i mene čeka slična situacija.
Dakle ti si imao staro vozilo sa premijskim stepenom 1. Kupio novo vozilo, i registrovao ga sa premijskim stepenom 4.

Kasnije si prodao staro vozilo.

Trebalo bi da na narednoj registraciji novog vozila odneseš KP ugovor i kopiju polise starog vozila i da ti za novo vozilo ovog puta upišu premijski stepen 1.

Ja upravo zvao svoje osiguranje Dunav, počeli su da me farbaju nešto, cuc, muc, ne može tako, ranije je moglo sad ne, mora da se prenese stepen odmah, ne može kasnije...
U svakom slučaju, kad dođe vreme za to naredne godine - biću uporan, a i promeniti osiguranje ako to nešto znači.


Pišite ako je neko skoro uspeo da prenese premijski stepen u ovakvom scenariju. Trebalo bi da stari premijski stepen važi dve godine, tj da u tom periodu može da se prenese.


 

 

Ja sam preneo stepen pre dve godine kad sam promenio auto, i planiram opet dogodine, jer sam opet promenio auto.

 

Kad sam produžavao registraciju na "novom" autu, bukvalno sam samo rekao momcima na tehničkom da hoću i da prenesem stepen, dao im kopiju kupoprodajnog ugovora i polise od prethodnog auta (mislim da je bilo više od pola godine staro u tom momentu). Ništa me nisu ni pitali više, samo mi dali novu polisu sa stepenom 1.

 

To je bilo sve sa istim osiguranjem (Uniqua), ali nisam bio siguran da li može da se prebaci iz jednog u drugo osiguranje, pa sam zato pitao.

 

A inače, ja sam hteo da prenesem stepen odmah, ali su me bukvalno vratili i rekli "kad sledeći put registruješ auto".

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2059 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 14. 6. 2024. at 12:35, živke je napisao:

Pišite ako je neko skoro uspeo da prenese premijski stepen u ovakvom scenariju. Trebalo bi da stari premijski stepen važi dve godine, tj da u tom periodu može da se prenese.

Zadnjih 8 godina prenosim premijski stepen, kako na kolima, tako i na motoru. Ja sva vozila osiguravam u Triglav osig., jer mi je najlakše. I u Triglavu su mi rekl, ranije je važilo godinu ipo dana, sada 3 godine.

Fotokopija kupoprodajnog ugovora, i fotokopija polise prodatog auta.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: Honda Pantheon 150

Juče registrovala (predala agenciji papire) Hondu Pantheon 150 2003. godište. Radila prenos, porez (930,00), tehnički, registracija, polisa bez popusta jer mi je prvi motor (reče mi tačnu cifru ali nisam zapamtila, svakako više od 4.000,00), nova saobraćajna, usluga, odlazak advokata u MUP umesto mene (2.500,00) sve ukupno oko 17.500,00. Osećam se kao srećan čovek kad vidim vaše cifre 🤣 iako sam se nadala manjem zbiru

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja