Jump to content

Moto Zajednica

Honda Forza 300/350

Recommended Posts

  • Drug član, 3103 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Skuter okreće varijator na leru, ali, recimo na mom skuteru ler gas varira negde oko 1600 rpm +- 200, a lamele kvačila hvataju teko na oko 2200-2300 rpm. Dakle, ne bi trebalo/smelo da okreće točak na leru, ako je sve u redu. Desi se da okrene točak jedno pola kruga lagano nakon paljenja na hladno, ali to je pre od vibracija nego što ga nešto pogoni. A tek kočnice ne bi valjalo da glave, tako se em brže troše i habaju, arče gorivo i tako to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8475 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sve ok na ovom snimku....

Plocica pipne disk u nekom trenutku ali ni to ne znaci da je disk kriv, pomera se plocica u lezistu npr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, BalkanBiker je napisao:

 

 

Evo ga video

Voziiii uživaj, ne beri brige :moto3:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 330 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Da li vlasnici Forze 350 mogu da daju svoje neke utiske sto se tice odrzavanja, udobnosti, generalno da li su zadovoljnj skuterom? Prodao sam svoj Kymco pa sam bacio oko na novu Forzu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350

Kupio sam Forzu 350 u junu 2023 god. Do sada sam presao malo vise od 6000 km. U avgustu sam vozio do Istre ( Motovun) u danu oko 620 km - auto put. U Istri mi se pridruzila gospodja i 7 dana se oboje vozili i uzivali. Meni udobna- put nisam osetio - subjektivan osecaj ??

Prvi servis na 1000 km uradio u Delti cena oko 9500 din.

Kupljena je sa fabrickim koferom- ima dosta prostora...

Za sada nemam primedbi, uzivam u voznji. Toliko od mene.

Dobro bi bilo da neko od kolega ko duze vozi napise svoje utiske.

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ja sam i sa Kymkom bio prezadovoljan, vozim duze ture i retko se vozim po gradu, Forza ima 6ks vise i veci prostor ispod sedista, vece gume, jos i fabricki kofer za putovanja je super dodatak. Sto se tice kofera da li se lako skida i stavlja po potrebi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350

Nisam skidao do sada kofer, fabricki je praktican zato sto se otvara bez kljuca. Zaboravih da napisem potrosnja je oko 3l, ( komp.pokazuje od 2,7- 3,4) u zavisnosti od voznje. Prilikom voznje od 110 km/h vrti se na oko 6500 o/min. Crvena zona pocinje na 9000 o/min. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3103 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Bolence91, super je Forza, ali ako si već nameračio duže ture, razmisli ipak o nešto jačim modelima, i za te namene primerenijim. Samo moje skromno mišljenje naravno.

Imaš na PA skoro nove Xcitinge za te pare, na pr:

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kymco Xciting Noodoe 400 i, 2022. godište, Scooter, vozilo prešlo 6500 km, Požarevac. Cena 6.599...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Gledao sam i ja oglase na PA ali iskreno pre sam za potpuno nov model. Trenutna cena s400 modela je 8100e sto je previse dati za jedan skuter tako da mislim da je Forza sto se tice cene i kvaliteta sada najbolja ponuda. Ja sam i sa Kymkom pravio 700km u jednom danu bez problema i mislim da ce Forza biti taman kako treba...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 779 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Sa ADV 350 sam prelazio takve ture, imao sam i 1000km u danu. Može sve taj skuter, naročito kada je magistrala u pitanju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3103 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve može naravno. Al imao sam skuter od 30ks, solo je super, u dvoje već nije to to IMHO. Al kolega će već uzeti šta mu je srcu drago:) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Danas bio do Car Box-a u Nisu da pogledam Forzu. U odnosu na Kymco dosta drugacije sedenje, vece gume, glomazniji skuter ali i dosta laksi od Kymca... Sacekacu jos nekoliko dana da im stignu sve boje pa da se odlucim na kraju koju cu... 

IMG_20240217_100532.jpg

IMG_20240217_100521.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3103 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sedenje će ti na svakom sledećem biti drugačije, pošto XTown CT ima ravan pod, pa je drugačiji od ostalih... Možda sam i malo dosadan, ali možda i glas razuma, kako ga gledao :), al meni ne nije baš jasna tvoja matematika. Daćeš 50-60% para više, za 20% (teoretski) jači model. Kvalitet jeste OK, ali opet nije ni ništa posebno... Jesi li probao Zontes 350E, i zašto nisi :)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Sta mislite o zameni 10w30 sa 5w40 ? 

Viskoznost je jako slicna,a 5w40 treba da bude bolje ulje,evo u prilogu:

Motul 10w30:            Motul 5w40

20ºc : 0.859                0.855

40ºc : 73.7                  79.6

100ºc : 11.4                13.6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Prostora ispod sedista ima dosta vise nego na Kymcu, jos ima i fabricki kofer koji je dodatni plus. Iskreno Zontes mi ne ulazi u oko nikako, izgleda mi iskreno kao da su ga deca sklapala a jeftiniji je 1000e od Honde, sto nije neka razlika u ceni a kasnije za prodaju Honda ce drzati bolju cenu svakako od Zontesa.... Da se razumemo sa Kymkom sam bio prezadovoljan, 2 ture od po 1800km za 5 dana bez problema, prodao sam ga sa 13000km bez ijednog kvara ili problema ali volim da menjam vozila na 3 godine i mislim da cu sa Hondom dobiti bolju cenu i svakako ce se brze prodati nego Zontes ili neka druga nova marka kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 36 minuta, Bolence91 je napisao:

izgleda mi iskreno kao da su ga deca sklapala

Za ovo te razumem,ja sam bio spreman da progutam ovaj dizajn..rekoh kad vidim uživo biće bolje ...i bilo je bolje ali opet mi na kraju izgleda kao nešto za mlađe,da ne kažem manga,da ne kažem brze klince..🙂edit.Ovo je sve stvar ukusa na kraju.

 

pre 36 minuta, Bolence91 je napisao:

a kasnije za prodaju Honda ce drzati bolju cenu svakako od Zontesa....

Za ovo i nisam baš siguran procentualno mislim da će biti  tu negde ,pad cene,ako zontes ne zaj... nešto u usluzi tj. servisu i tehnički u eksploataciji.

 

 

 

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3103 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja mislim da je Zontes 350E fenomenalan skuter, briga me za pad cene, mogao bih lagano da ga priuštim i sve to, ali isto, nešto mi se ne sviđa, neće ga srce, pa to ti je. Isto tako, samo podsećam, ako ti se Forza sviđa, misliš da ti je dobra, odgovara ti iz biilo kog racionalnog ili nerazumnog razloga... onda kupuj. Al ako je razlog to što ćeš da je prodaješ, e onda ebaji ga...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X max 250, SW 400...?

Slažem se Božo u potpunosti. Prednji kraj iz profila baš čudan. Ali kad ga vidiš u pokretu ozbiljno izgleda. Ja trenutno ne mogu da ga priuštim ali nebih se mnogo razmišljao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3103 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Stvar ukusa sigurno, ali generalno, što reče koleza, Zontes je više za mlađu publiku...

 

Al da ne bude da samo zagađujem temu, jedan grčki test Forze 350:

SCOOTERNET-GR.TRANSLATE.GOOG

Το αισθητικό φρεσκάρισμα ενός εκ κορυφαίων Κυβισμός: 330 cc * Ιπποδύναμη: 29,2 ίπποι, στις 7.500 rpm * Τελική: 143 km/h (πραγματική) * Βάρος: 184 Kg (γεμάτο) * Τιμή: 6.790 ευρώ...

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja